FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 72, 73, 74 ... 138, 139, 140  Następny
  Forgotten Realms - komentarze.

Która postać powinna dostać pokojowego Nobla?
Altruista - za głoszenie ideałów zjednoczonego świata i rozwiązanie problemów dla pokoju (np. sprawa Mishtan).
10%
 10%  [ 4 ]
Caladan - za wkład w rozwój technologii, handlu, nauk ekonomicznych oraz dialogu między nacjami (tzw. sojusz caladański).
8%
 8%  [ 3 ]
Costly - jest czarny i jest rzecznikiem pokoju.
48%
 48%  [ 18 ]
Daerian - za gloszenie ideałów zjednoczonego Faerunu i pracę nad zapewnieniem pokoju.
10%
 10%  [ 4 ]
Velg - za pracę nad pokojowym zjednoczeniem Faerunu (sprawa Nimbralu) i zakończenie udziału Bractwa w wojnie.
10%
 10%  [ 4 ]
Lazarus - za pracę na rzecz wolnej Halruy i godności Halruańczyków.
10%
 10%  [ 4 ]
Głosowań: 37
Wszystkich Głosów: 37

Wersja do druku
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 12-12-2009, 00:48   

Sylar, a propos Twej mapy - na niej po prostu nie ma Nimbralu i Evermeet ;)

_________________
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Sylar Płeć:Mężczyzna
Poszukujący Prawdy


Dołączył: 11 Lis 2009
Status: offline
PostWysłany: 12-12-2009, 00:59   

Velg - radzę przyglądnąć się dokładniej. Wystarczy spojrzeć na położenie Estern Shaar, Luiren, czy Dambrath. Spójrz też na miasta podbite przez bezimiennego, a raczej na tą północną część i staraj się je znaleźć na tej drugiej. Nie dość, że są różnice powierzchni ziemi, gór, jezior, szlaków itp. to jeszcze miasta się różnią. IMO są to dość istotne różnice w "dobrym" planowaniu strategii.

PS.
Daerian napisał/a:
Działanie Daerian's Workings:
(...)

Heh... i pewne delikatne ustalenia przysłowiowy szlak trafił. ;)

EDIT:
A no pasuję to wyjaśnić, bo chciałbym wiedzieć, czy przypadkiem nie maszerowaliście przez moje ziemie bez zgody, ba nawet bez prośby o zgodę, a nawet w ogóle bez poinformowania mnie. Nie stawia to naszych przyszłych rozmów dyplomatycznych w dobrym świetle. No chyba, że pchacie się przez Hardcastle i leziecie przez pół krain. Wtedy mi tam to obojętne. ;p


Ostatnio zmieniony przez Sylar dnia 12-12-2009, 01:35, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 12-12-2009, 01:26   

Odnośnie Hardcastle to trzeba będzie pogadać, bo my jesteśmy tak już ustawieni, ze tego nie będzie dało się pogodzić.

Bezimienny - jak wygląda sprawa z Chultem. Miał być przypisany do nas.

Sylar napisał/a:
A no pasuję to wyjaśnić, bo chciałbym wiedzieć, czy przypadkiem nie maszerowaliście przez moje ziemie bez zgody, ba nawet bez prośby o zgodę, a nawet w ogóle bez poinformowania mnie. Nie stawia to naszych przyszłych rozmów dyplomatycznych w dobrym świetle

Odważny jesteś i wiesz co ? To bardzo dobrze ;-)
Powrót do góry
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 12-12-2009, 10:24   

Altruista napisał/a:
Bezimienny - jak wygląda sprawa z Chultem. Miał być przypisany do nas.
...zauważyłem tylko wasze pytanie o obecność Zega tam, na co on odpowiedział że prowadzi kampanię tłuczenia jaszczuroludzi.
Jeśli nie będzie protestów ze strony Zega tym razem, to przypiszę wam przy następnej okazji...

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 12-12-2009, 12:14   

Sylar napisał/a:
Heh... i pewne delikatne ustalenia przysłowiowy szlak trafił. ;)

Na jakiekolwiek ustalenia to Daerian się godził PO rytuale ;) W każdym razie - po prostu dorobiliśmy się bardzo epickiej twierdzy. MAC i Bezimienny w sumie takie mają ;)

Teraz mi to rybka - acz o ile zobaczę powtórkę Evereski lub niszczenie połowy armii Tethyru, to oczywiście potężna magia znów weszłaby do arsenału.

PS. Ale żeby nazywać to ustaleniami? Stanowczo zbyt mało osób się wypowiedziało, by przydawać temu rolę regulującą. Np. Zegarmistrz nic na ten temat nie mówił - a bez jego stanowiska, to sytuacja z jednostronnie obowiązującymi ograniczeniami mogłaby być komiczna ;)

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 12-12-2009, 12:47   

Velg napisał/a:
Np. Zegarmistrz nic na ten temat nie mówił - a bez jego stanowiska, to sytuacja z jednostronnie obowiązującymi ograniczeniami mogłaby być komiczna ;)


Powiem tak: moje państwo od zawsze opierało się na bardzo potężnej magii. Uczciwie mówiąc znając realia Dungeons and Dragons nie jestem sobie w stanie wyobrazić gry bez takowej.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 12-12-2009, 12:53   

Jeżeli siły Zega kierowały się na Hardcastle, to wszelaką mocą musiały już dawno wpaść na Caladana, bo to jego trasa (wyruszył z Untheru). I to wpaść sporo kilometrów przed Hardcastle.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 12-12-2009, 12:59   

Costly napisał/a:
Jeżeli siły Zega kierowały się na Hardcastle, to wszelaką mocą musiały już dawno wpaść na Caladana, bo to jego trasa (wyruszył z Untheru). I to wpaść sporo kilometrów przed Hardcastle.


Ja używam statków powietrznych do tego typu rajdów. Dodatkowo nie muszę omijać gór.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 12-12-2009, 13:00   

Fajno. Ale piszesz, że potem przybyła piechota. Poza tym Caladan tworząc korpus tworzył go właśnie pod kątem owych statków powietrznych.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 12-12-2009, 13:02   

Alt - tak po namyśle, to ja jestem ciekaw, co wy macie w Chult poza kawałkiem dżungli inkorporowanej do Samarach (już zaznaczonej, AFAIK). Bo nie przypominam sobie, żebyście pisali o podboju Chult północnego i np. Mezro...

Costly - dobrze wiedzieć. Ja się już dawno zastanawiałem, JAK szliście. Bo z posta Caladana tego nie wyczytasz...

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 12-12-2009, 13:05   

Velg napisał/a:

Costly - dobrze wiedzieć. Ja się już dawno zastanawiałem, JAK szliście. Bo z posta Caladana tego nie wyczytasz...


Zgadzam się z Velgiem.

Costly: piechotę też przewiozłem statkami powietrznymi. Zauważ, że wymarsz z Untheru niczego nie zmienia. Raczej wątpię, by ten korpus powstawał na jakiś Black Ash Plains.

Btw. Skąd wzięliście się na półwyspie Chult?

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 12-12-2009, 13:07   

Właśnie kończę pisać post, w którym przypomnę o tym.

No i pytanie - jaka jest ładowność tych statków? Jak dużą armię to przeniosłeś używając li tylko i wyłącznie transportu powietrznego?

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 12-12-2009, 13:13   

Sądząc z ich opisów: jak zwykłych statków. Przy założeniu, że to są karawele mogę używając małego klucza (np. 5 okrętów) przerzucić nawet i tysiąc żołnierzy w jednym kursie bez żadnego problemu. Pojedyncza karawela może przetransportować do 200 ton ładunku. Zakładając, że jeden żołnierz to jedna tona wychodzi tysiąc (faktycznie mógłbym pewnie przewieźć i z 5 razy więcej). Jeśli natomiast wierzyć Daerianowi, wg. którego mogę mieć i galeony...

I ostrzegam, że one bomby też mogą wozić. A przy tak rozwiniętej alchemii, jaka jest w Faerunie to nawet bez magii te bomby będą naprawdę wredne.

Ostrzegam też, że atak na moje statki powietrze potraktuje jako wypowiedzenie wojny. Nie zależy mi na niej, ale ze zwadą niestety jest tak, że ten, kto szuka, ten znajdzie...

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.


Ostatnio zmieniony przez Zegarmistrz dnia 12-12-2009, 13:23, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 12-12-2009, 13:23   

Hm...nie wiem o który opis chodzi, ale statki te kojarzą mi się z Latającym Statkiem Oswalda. To ciut sprzeczne z tą wizją. O konkretniej jaki opis chodzi, gdybyś mógł przytoczyć?

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 12-12-2009, 13:25   

Statek Oswalda nie jest kanoniczny. Moje są.

http://forgottenrealms.wikia.com/wiki/Halruaan_Skyship

Ich kapitanowie zawsze są magami.

Na szybko dodam, że w chwili obecnej statki używane przez flotę powietrzną zostały lekko zmodyfikowane. Mają otwieraną rufę, która może służyć jako luk bombowo-desantowy. Wyposażone są w szereg luków artyleryjskich, w których ustawiono ciężkie kusze powtarzalne (podobne nieco do chińskich Chu Ko Nou) mogące strzelać ołowianymi kulami, wielgachnymi strzałami, harpunami wielorybniczymi ciągnącymi za sobą łańcuch oraz złożonymi sieciami. Wyposażone są też w przerobione, gnomie sikawki gaśnicze. Mogą one tryskać wodą, wodą święconą, wodą przeklętą a po założeniu specjalnej nakładki (czas operacji: 30 sekund) płonącą naftą.

Dno statków, ich pokłady oraz burty chronią wiklinowe tarcze antyurazowe. Zbudowane są one na konstrukcjach ze stali zbrojonej oraz nadziane metrowej długości kolcami. Pokryte są skórami nawilżanymi wodą przez gnomie zraszacze. Chronią one statek przed ostrzałem z broni lekkiej oraz osłabiają uderzenia broni ciężkiej. Uniemożliwiają też desanty i ataki istot latających.

Całość uzbrojenia stosowanego na pokładach, zwłaszcza strzały i pociski zatruwana jest toksynami paraliżującymi. Nie z miłości do życia, ale w nadziei, że - jeśli coś zaatakuje statek - po kilku trafieniach samo spadnie z nieba i się zabije.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.


Ostatnio zmieniony przez Zegarmistrz dnia 12-12-2009, 13:44, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 73 z 140 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 72, 73, 74 ... 138, 139, 140  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group