FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 85, 86, 87 ... 138, 139, 140  Następny
  Forgotten Realms - komentarze.

Która postać powinna dostać pokojowego Nobla?
Altruista - za głoszenie ideałów zjednoczonego świata i rozwiązanie problemów dla pokoju (np. sprawa Mishtan).
10%
 10%  [ 4 ]
Caladan - za wkład w rozwój technologii, handlu, nauk ekonomicznych oraz dialogu między nacjami (tzw. sojusz caladański).
8%
 8%  [ 3 ]
Costly - jest czarny i jest rzecznikiem pokoju.
48%
 48%  [ 18 ]
Daerian - za gloszenie ideałów zjednoczonego Faerunu i pracę nad zapewnieniem pokoju.
10%
 10%  [ 4 ]
Velg - za pracę nad pokojowym zjednoczeniem Faerunu (sprawa Nimbralu) i zakończenie udziału Bractwa w wojnie.
10%
 10%  [ 4 ]
Lazarus - za pracę na rzecz wolnej Halruy i godności Halruańczyków.
10%
 10%  [ 4 ]
Głosowań: 37
Wszystkich Głosów: 37

Wersja do druku
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 21-12-2009, 23:33   

Caladan napisał/a:

Chciałbym nadmienić, że on, Aznar, i Nevron zaplanowali wojnę przeciwko Rashemanom. Co prawda Aznar był pomysłodawcą.

Jeśli przeczytasz questa (co powinieneś zrobić, jako że bierzesz w nim udział) to zauważysz, ze dziwnym trafem tych panów nie ma już w Radzie.

Caladan napisał/a:

Drowy głównie atakowały elfy i Calimshan. Może raz wyskoczyły pobliżu Cormyru. Crinthi próbowały podbić Harluę. Duegary raz poszły na Illusk. Łupieżcy zajmowali się mózgami właścicelów z Waterdeep. Coś tak kojarze.

Salvatore, choć za nim nie przepadam, dostarcza mi tu bardzo skutecznych kontrargumentów - zaczynając od pojedynczych "wycieczek" na powierzchnię, po najazd na Mithrilowe Hale.

Caladan napisał/a:
Jak pamietam Daerian był zwolennikiem wolnego handlu bez żadnych zobowiązań.

Nie żebym wiedział, czego to dotyczy... mój sojusz ma wewnątrz siebie coś na tyle zbliżonego do wolnego handlu, wsparcia i unii, na ile da rade w warunkach Faerunu. Nigdzie nie pisałem, że planuje wprowadzić wolny handel w całym Faerunie, ani znieść cła dla osób niezrzeszonych - po co?

Caladan napisał/a:
Nie chce wam mówić , ale grozicie Rashemanom, że jak nie dadzą tego czego checie to weżmiecie od nich siłą?

Caladan - nie grozimy. Nie musimy. My ładnie prosimy o niewielką pomoc w dojściu do czegoś, co sami byśmy osiągnęli (tylko zapewne kilka miesięcy później). W zamian oferujemy pokój, potwierdzony magiczną przysięgą i chęcią całej reszty sojuszu do jego utrzymania. I tak, jakoś tak radośnie zapominasz o tym, ze o ile owszem, reszta sojuszu nakłada ograniczenia na tzn. "złe" metody, to równocześnie dzięki temu stanowi gwarancję dotrzymania słowa.
Pomijam już fakt, że w tej chwili, gdy ręce Thay są całkiem wolne, a jej potęga wielokrotnie większa niż kiedykolwiek, Rashemen prawdopodobnie modlił się o pokój i taka oferta to dla nich dar z niebios.


Caladan napisał/a:
Kiedy koniec Questu

Ja jestem za kończeniem. Quest się wypalił i grzęźnie w flame, co nie stanowi rozrywki dla żadnej ze stron (a przynajmniej nie dla osób, z którymi mogłem porozmawiać na ten temat).

_________________


Ostatnio zmieniony przez Daerian dnia 21-12-2009, 23:36, w całości zmieniany 1 raz
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 21-12-2009, 23:35   

Daerian napisał/a:
Jeśli przeczytasz questa (co powinieneś zrobić, jako że bierzesz w nim udział) to zauważysz, ze dziwnym trafem tych panów nie ma już w Radzie.

Bo oczywiście czytali plany Aznura i Lauzorila... (nie, nawet przygotowania do najazdu de facto się nie odbyły) Bo tylko one o tym świadczyły.

A w sumie też przychylałbym się do końca questa...

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 21-12-2009, 23:45   

Robię podsumowanie osób za kończeniem questa, najlepiej w trybie szybkim:
- Daerian
- Velg
- Bezimienny
- Zegarmistrz
- na ile rozumiem, Costly

Kto jeszcze jest za?

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 22-12-2009, 00:15   

Nie dałem takowego głosu. Zamierzam dostosować się do stanowiska Bractwa, zostanie obwieszczone na pewno lada moment.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kic Płeć:Mężczyzna
Nieporozumienie.


Dołączył: 13 Gru 2007
Skąd: Otchłań Nicości
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 22-12-2009, 00:22   

MAC jest przeciwny przyśpieszaniem Questu i tworzeniu zakończenia na siłę. Chcemy doprecyzować sprawy, wyjaśnić pewne kwestie i zrobić odpowiednie podsumowanie. Natomiast obecny stan rzeczy (chaos i dezinformacja) nie spełnia naszych wymogów w najmniejszym stopniu. Dlatego też mamy zamiar kontynuować ten Quest do momentu, aż w końcu ukaże się choć cień szansy na odpowiednie zakończenie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 22-12-2009, 01:07   

Konkretyzując poprzednią myśl - przed zakończeniem questu chcemy ustalić ostateczną wersję mapki, która będzie określać stan finalny. Gdy takowa powstanie, wraz z zgodą innych graczy, poprzemy zakończenie questu.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 22-12-2009, 18:42   

Kolejna edycja mapy.
Wersja oparta o drugą mapkę ciągle w tworzeniu.

Uwagi:
- Zeg się jeszcze nie wycofał, więc nie uwzględniłem warunków rozejmu
- Odnośnie Nimpeth nie mam odpowiedzi MACu, więc zostaje jak jest.
- Rejon Berdusk - Iriaebor - pomoc od Tethyru, ale w porozumieniu z Lords' Alliance do którego te miasta należą.
- kolejny retusz Chult - miasta ludzkie na północy pozostawiłem niezajęte.
- znów zapomniałem zaznaczyć Doliny

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 22-12-2009, 19:01   

Przy okazji, czy Zhenci nie kontrolują Voonlar? I wydawało mi się, że nawiązałem bardzo chwiejne porozumienie z Hillsfarem.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 22-12-2009, 19:09   

...tak, Hillsfar jest zaznaczony - na tej drugiej mapie. Zapomniałem go tu uwzględnić. Co do Voonlar, sprawdzę.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kic Płeć:Mężczyzna
Nieporozumienie.


Dołączył: 13 Gru 2007
Skąd: Otchłań Nicości
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 22-12-2009, 23:22   

Spojrzałem na mapkę i nie zauważyłem większych zmian. Ergo jak na razie nie widzę sposobu na zakończenie Questu od strony MAC.

Najważniejszą sprawą jest sytuacja na południu. Jak na razie Zegarmistrz w ogóle nie zaczął realizować założeń wstępnej ugody, co jest widoczne na mapie. Jak na razie czekamy na kolejne poczynania Halruy i dostosujemy się do nich. Jednak założeniem MACu jest wycofanie się Halruy i nawiązaniu pokojowych stosunków dyplomatycznych.

Kolejną sprawą są manewry. Jak na razie w fazie przygotowań, ale pewne komplikację mogą już z tego wyniknąć. Jednak ostatecznie mamy nadzieję, że zostanie to unormowane i nie dojdzie do żadnych spięć.

Trzecim problemem są działania Daeriana na północy. Jeżeli uformuję się tam kolejny obóz, to będzie się trzeba do tego odpowiednio ustosunkować, co pewnie też może wywołać jakieś problemy. Choć nie koniecznie.

Po unormowaniu powyższych bylibyśmy przychylni kończyć w końcu ten Quest.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 22-12-2009, 23:39   

kic napisał/a:
Spojrzałem na mapkę i nie zauważyłem większych zmian. Ergo jak na razie nie widzę sposobu na zakończenie Questu od strony MAC.
Sytuacja w której większych zmian nie ma jest optymalna. Sytuacja w której w ciągu kilku ostatnich mapek teren sojuszu militarno-gospodarczego z MAC w roli głównej istotnie się powiększa optymalna nie jest, i raczej nie zachęca innych do zakończenia questa.

kic napisał/a:
Kolejną sprawą są manewry. Jak na razie w fazie przygotowań, ale pewne komplikację mogą już z tego wyniknąć. Jednak ostatecznie mamy nadzieję, że zostanie to unormowane i nie dojdzie do żadnych spięć.
Biorąc pod uwagę, że za problem z manewrami pełną odpowiedzialność ponosi sojusz w którym uczestniczy MAC, wydaje mi się dziwne, że to tu przywołujesz. W końcu to MAC i Sylar je organizują, a nie np. ja czy Daerian.

kic napisał/a:
Trzecim problemem są działania Daeriana na północy. Jeżeli uformuję się tam kolejny obóz, to będzie się trzeba do tego odpowiednio ustosunkować, co pewnie też może wywołać jakieś problemy. Choć nie koniecznie.

Po unormowaniu powyższych bylibyśmy przychylni kończyć w końcu ten Quest.
Widzę, że na wschód ode mnie wzrasta w siłę nowy sojusz, co może spowodować problemy - choć niekoniecznie. Po unormowaniu powyższego byłbym przychylny kończyć w końcu ten Quest.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 22-12-2009, 23:43   

Ja chciałem zauważyć, że wy także nie realizujecie założeń ugody. Nie zauważyłem, byście wycofywali wojska z Samaratch oraz Chtul. Jak mam zapewnić bezpieczny przemarsz waszym oddziałom, kiedy stracę kontrolę nad Wielką Rozpadliną i Shaar? Bo mam powody, by obawiać się, że inni gracze mogą wykorzystać lokalne plemiona do rozbicia waszej armii w trakcie marszu.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.


Ostatnio zmieniony przez Zegarmistrz dnia 22-12-2009, 23:59, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
kic Płeć:Mężczyzna
Nieporozumienie.


Dołączył: 13 Gru 2007
Skąd: Otchłań Nicości
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 22-12-2009, 23:56   

Bezimienny napisał/a:
Sytuacja w której większych zmian nie ma jest optymalna. Sytuacja w której w ciągu kilku ostatnich mapek teren sojuszu militarno-gospodarczego z MAC w roli głównej istotnie się powiększa optymalna nie jest, i raczej nie zachęca innych do zakończenia questa.

Kto mówił, że MAC MA powiększać swój wpływ? Tu chodzi o agresywną politykę południa, która bezpośrednio zagraża naszym ziemiom. To musi być unormowane, nim w ogóle możemy myśleć o zakończeniu Questu. Jakbyś zresztą spojrzał na ogólne założenia tej koncepcji, to byś wiedział, że chodzi tutaj o oswobodzenie kilku krain, a nie ich kontrolowaniu. Więc proszę wskaż mi gdzie mowa jest tutaj o jak to powiedziałeś "MAC w roli głównej istotnie się powiększa".


Bezimienny napisał/a:
Biorąc pod uwagę, że za problem z manewrami pełną odpowiedzialność ponosi sojusz w którym uczestniczy MAC, wydaje mi się dziwne, że to tu przywołujesz.

Działania prowizoryczne mające na celu uświadomieniu Calimshanu, że dalsza ekspansja na wschód jest nierealna. To tylko kwestia czasu nim manewry się zakończą i wszystko wróci do normy.


Bezimienny napisał/a:
Widzę, że na wschód ode mnie wzrasta w siłę nowy sojusz, co może spowodować problemy - choć niekoniecznie. Po unormowaniu powyższego byłbym przychylny kończyć w końcu ten Quest.

To już jest Twój postulat kierowany bardziej do Sylara, niźli do MACu. Tak więc jakby co, to jako sojusznik nie możemy go do niczego zmusić. Nadmienię jednak, że pewien Tethyr szczególnie nie różni się działaniami od Sojuszu Centralnego Faerunu. Zamiast szukając wyjścia z tej sytuacji, robi to na co sam tak narzeka. Bardzo mądre posunięcia.


Zegarmistrz, to my wyszliśmy z propozycją tej ugody i to od Ciebie zależy czy się jej podporządkujesz. Tak więc to do Ciebie należy pierwszy ruch. Nie możemy się wycofać, kiedy nic jak na razie nie zrobiliśmy, a Ty nie jesteś skory do współpracy.

_________________
"Zaczynałem jako zwykły zegarmistrz, ale zawsze pragnąłem osiągnąć coś więcej." - Lin Thorvald


Melior Absque Chrisma
Pierwszy Epizod MACu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 23-12-2009, 00:05   

kic napisał/a:

Zegarmistrz, to my wyszliśmy z propozycją tej ugody i to od Ciebie zależy czy się jej podporządkujesz.


Ugodom się nie podporządkowuje. Na ugody się zgadza. Podporządkowuje się poleceniom.

Jak mówiłem: wyraziłem zgodę na wasze propozycje. Od tego momentu nie otrzymałem żadnego dowodu na to, że były one szczere. Co więcej: nie zaobserwowałem też współpracy przy jej realizacji. Nie mogę rozpocząć wycofywania się ze strefy buforowej, gdyż uniemożliwiłoby to realizacji moich zobowiązań czyli dostarczenia waszych sił bezpiecznie na tereny wokół Morza Spadających Gwiazd.

Chciałbym też zauważyć, że MAC czerpie bardzo duże korzyści z faktu ugody ze mną. Na ten przykład: nie traci wielu żołnierzy podczas beznadziejnej wojny w Samarach i w Chtul. Jego kawaleria nie zostaje zmasakrowana w licznych potyczkach na Shaar. Nadal zachowuje miasta w Untherze i Mulhorandzie, które w przeciwnym wypadku mogłyby ucierpieć na skutek bombardowań.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 23-12-2009, 00:13   

Costly napisał/a:

Choć dzięki temu zachodnie granice nie były osłabiane przez przemieszczenia wojsk, to wysłano także rozkaz do Gaelana, aby ostatecznie wycofał się z południa i przeorganizował odpowiednio jednostki po powrocie. Wojska ustawione w centrum miały być przemieszczone do bronienia południowych włości Bractwa, a oddziały Gaelana, które wcześniej pełniły tą rolę, udadzą się do spokojnych i względnie bezpiecznych ziem centrum, aby przeorganizować się po męczącej wyprawie.

Zeg zaczęliśmy już coś robić w tym kierunku. Wycofaliśmy się też z Chultu do Samaratchu. Jeśli ty wykonasz teraz jakiś ruch to my wykonamy kolejny.

Cytat:
Jak mam zapewnić bezpieczny przemarsz waszym oddziałom, kiedy stracę kontrolę nad Wielką Rozpadliną i Shaar? Bo mam powody, by obawiać się, że inni gracze mogą wykorzystać lokalne plemiona do rozbicia waszej armii w trakcie marszu.

Heheh, ochrony nam zapewniać nie musisz. Inni gracze jeśli chcą naprawdę zakończyć quest nie będą nas atakować.


Ostatnio zmieniony przez Zegarmistrz dnia 23-12-2009, 00:15, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 86 z 140 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 85, 86, 87 ... 138, 139, 140  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group