FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 100, 101, 102 ... 138, 139, 140  Następny
  Forgotten Realms - komentarze.

Która postać powinna dostać pokojowego Nobla?
Altruista - za głoszenie ideałów zjednoczonego świata i rozwiązanie problemów dla pokoju (np. sprawa Mishtan).
10%
 10%  [ 4 ]
Caladan - za wkład w rozwój technologii, handlu, nauk ekonomicznych oraz dialogu między nacjami (tzw. sojusz caladański).
8%
 8%  [ 3 ]
Costly - jest czarny i jest rzecznikiem pokoju.
48%
 48%  [ 18 ]
Daerian - za gloszenie ideałów zjednoczonego Faerunu i pracę nad zapewnieniem pokoju.
10%
 10%  [ 4 ]
Velg - za pracę nad pokojowym zjednoczeniem Faerunu (sprawa Nimbralu) i zakończenie udziału Bractwa w wojnie.
10%
 10%  [ 4 ]
Lazarus - za pracę na rzecz wolnej Halruy i godności Halruańczyków.
10%
 10%  [ 4 ]
Głosowań: 37
Wszystkich Głosów: 37

Wersja do druku
kic Płeć:Mężczyzna
Nieporozumienie.


Dołączył: 13 Gru 2007
Skąd: Otchłań Nicości
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 02-01-2010, 23:06   

Bezimienny, Thay ma 1017792 osób magią się zajmujących. O innych nacjach nie wspomnę.

My mamy obecnie 55k, a to wiąże się z tym, że wielu magów i kapłanów jest w okolicach kościoła. Dobrze więc, ja wyjdę pierwszy z propozycją. Mogę na początek zaproponować zredukowanie magów o 5k. Co powiesz na to?

EDIT:
Pomyłka. Co trzeci z tego co pamiętam...

_________________
"Zaczynałem jako zwykły zegarmistrz, ale zawsze pragnąłem osiągnąć coś więcej." - Lin Thorvald


Melior Absque Chrisma
Pierwszy Epizod MACu


Ostatnio zmieniony przez kic dnia 02-01-2010, 23:34, w całości zmieniany 1 raz
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 02-01-2010, 23:14   

kic napisał/a:
Bezimienny, Thay ma 2035584 osób magią się zajmujących. O innych nacjach nie wspomnę.

My mamy obecnie 55k, a to wiąże się z tym, że wielu magów i kapłanów jest w okolicach kościoła. Dobrze więc, ja wyjdę pierwszy z propozycją. Mogę na początek zaproponować zredukowanie magów o 5k. Co powiesz na to?
Thay ma populację prawie 5 milionów, z czego 40% to nieludzie. Zostaje 3 miliony ludzi. Sugerujesz, że 2/3 populacji Thay to magowie?
PS: jakich poziomów są wasi magowie i kapłani? to może istotnie wpłynąć na dalszą dyskusję. Tzn względnie - słabi (poziom magic missile), średni(fireball), silni, arcymagowie...

Edit: masz na myśli 20 tys takich magów jak przeciętny mieszkaniec Thay? (tzn taki jakich jest tam 1 milion)?

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 02-01-2010, 23:42   

Hehe, spokojnie już :)

Bezimienny - odnośnie liczby magów. Gdyby ci magowie pochodzili z Faerunu i znali magie tego świata, to ich liczba w postaci 25k byłaby strasznym przegięciem. Bez dwóch zdań bym się z tobą wtedy zgodził. Jednak oni są od Faerunskich magów znacznie, ale to znacznie słabsi. Nie umywają się do nich. Ich użycie na polu walki będzie się wiązało z poważnymi stratami. Poza tym duża ich liczba przebywa aktualnie w kościele. Nigdy też byśmy nie użyli ich taki sposób, żeby rozwalić nimi całą armie - to jest niemożliwe, nie są aż tak potężni.Owszem będziemy ich stosować w walce ale z umiarem. Jeśli do walk dojdzie to zobaczysz co mam na myśli. Daje ci słowo Honoru, ze nie będzie z nimi przegięć. W sumie to kic już i tak dla dobra kampanii zredukował ich liczbę.
A i są słabi naprawdę, bardziej liczmy na tych z Faerunu co mamy.

Kapłani - w naszym świecie jest tradycją, że ojciec daje swojego synka na nauki do naszego kościoła. To u nas jest standard. Kapłani głównie zajmują się modłami. Studiują też białą magię, czyli leczenie, usuwanie klątw, trucizn itp. Część z nich potrafi też egzorcyzmować nieumarłych. Dzielą się na Mrocznych, którzy przebywają w kościele, albo w miastach i zajmują się sprawami urzędowymi, oraz na czerwonych - typowych fanatyków, którzy walą po łbie tych co nie kicują. Trochę ich wzorujemy na tych z HOMAM V. Na bank nie ciskają jakichś słupów ognia :)

Bezimienny napisał/a:
Tak. A brakiem kultury było danie takich sił w tym queście. W tej chwili zakładam, że zasada ograniczania mocy przestała obowiązywać.

Serika na to nie pozwoli, po prostu nie odblokuje ten quest :)

A wiesz? Ja jestem jedynym od nas który by ten świat chętnie zniszczył tak doszczętnie. Żeby nie pozostał pozostał na nim kamień na kamieniu. Nawet mam taką wizje wszystkie regiony zniszczone, a my sobie latamy kościołkiem i to oglądamy. Bo i tak w razie czego zawsze możemy wrócić do domku. Więc użycie super mocy by mnie ucieszyło :) No, ale zdrowy rozsądek pozostałych macantów chroni was przed moimi pokopanymi pomysłami ;p
Powrót do góry
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 02-01-2010, 23:52   

Altruista napisał/a:
Hehe, spokojnie już :)

Bezimienny - odnośnie liczby magów. Gdyby ci magowie pochodzili z Faerunu i znali magie tego świata, to ich liczba w postaci 25k byłaby strasznym przegięciem. Bez dwóch zdań bym się z tobą wtedy zgodził. Jednak oni są od Faerunskich magów znacznie, ale to znacznie słabsi. Nie umywają się do nich. Ich użycie na polu walki będzie się wiązało z poważnymi stratami. Poza tym duża ich liczba przebywa aktualnie w kościele. Nigdy też byśmy nie użyli ich taki sposób, żeby rozwalić nimi całą armie - to jest niemożliwe, nie są aż tak potężni.Owszem będziemy ich stosować w walce ale z umiarem. Jeśli do walk dojdzie to zobaczysz co mam na myśli. Daje ci słowo Honoru, ze nie będzie z nimi przegięć. W sumie to kic już i tak dla dobra kampanii zredukował ich liczbę.
A i są słabi naprawdę, bardziej liczmy na tych z Faerunu co mamy.

Kapłani - w naszym świecie jest tradycja, że ojciec daje swoje synka na nauki do naszego kościoła. To u nas jest standard. Kapłani głównie zajmują się modłami. Studiują też białą magię, czyli leczenie, usuwanie klątw, trucizn itp. Część z nich potrafi też egzorcyzmować nieumarłych. Dzielą się na Mrocznych, którzy przebywają w kościele, albo w miastach i zajmują się sprawami urzędowymi, oraz na czerwonych - typowych fanatyków, którzy walą po łbie tych co nie kicują. Trochę ich wzorujemy na tych z HOMAM V. Na bank nie ciskają jakichś słupów ognia :)
No dobrze - to jest znacznie lepsza podstawa do dyskusji.
Czy możesz nieco lepiej powiedzieć, pi razy oko któremu poziomowi magii oni odpowiadają? Pytam, bo te 5 tys magów które idą z Caladanem tak jakby mnie niepokoi - jeśli mają moce w okolicy 3-5 kręgu magów FR to sami ci magowie mi pół armii rozwalą bez strat własnych...
Na razie wstępnie z mojej strony zgodzę się na ograniczenie liczebności o połowę (magów i kapłanów) - ale właśnie wstępnie, do wyjaśnienia co oznacza "słabi"

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kic Płeć:Mężczyzna
Nieporozumienie.


Dołączył: 13 Gru 2007
Skąd: Otchłań Nicości
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 03-01-2010, 00:03   

Bezimienny napisał/a:
2. bazując tylko na tym wykładniku, wasza armia samych magów jest warta tyle samo co 2.5 miliona żołnierzy

Czyli 1 mag ma siłę 100 ludzi?

To powiedzmy, że nasz 1 mag to siła z rzędu 20 ludzi.

Natomiast Kapłani mają 50% siły leczniczej i 0% siły ofensywnej, co do kapłanów z Faerun.

Dla mnie w ten sposób są piekielnie słabi.

Proponuje więc obniżenie magów i kapłanów o 5k.

_________________
"Zaczynałem jako zwykły zegarmistrz, ale zawsze pragnąłem osiągnąć coś więcej." - Lin Thorvald


Melior Absque Chrisma
Pierwszy Epizod MACu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 03-01-2010, 00:10   

kic napisał/a:
Bezimienny napisał/a:
2. bazując tylko na tym wykładniku, wasza armia samych magów jest warta tyle samo co 2.5 miliona żołnierzy

Czyli 1 mag ma siłę 100 ludzi?

To powiedzmy, że nasz 1 mag to siła z rzędu 20 ludzi.

Natomiast Kapłani mają 50% siły leczniczej i 0% siły ofensywnej, co do kapłanów z Faerun.

Dla mnie w ten sposób są piekielnie słabi.

Proponuje więc obniżenie magów i kapłanów o 5k.
Wydaje mi się, że propozycja społowienia liczby bazowej jest sensowna. Zwłaszcza, że ja już całkiem daleko oddaliłem się od mojej startowej pozycji negocjacyjnej.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kic Płeć:Mężczyzna
Nieporozumienie.


Dołączył: 13 Gru 2007
Skąd: Otchłań Nicości
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 03-01-2010, 00:15   

Zredukowaliśmy siłę magów do 1/5.
Uczyniliśmy z naszych kapłanów kaleków wojennych i sprowadziliśmy ich do działań wyłącznie wspierających.
Wielka część naszych magów i kapłanów pozostaje w obrębie kościoła i co wysoce prawdopodobne, w ogóle nie wystąpi w walkach.
Jesteśmy imperium kapłanów i magii. To jest jasne, ze u nas kapłan to podstawa, a mag to częsty dodatek.
Ty natomiast chcesz nasz osłabić jeszcze o połowę?

Na pewno nie damy się pokonać Thay pod względem obecnie zmobilizowanych sił magicznych. Dlatego też redukcja magów o więcej niż 10k nie wchodzi w grę. Kapłanów możemy zredukować o te 14k i niech będzie. Magów i tak już stępimy prawie o połowę.

EDIT:
Aj, STB nie wychylaj się tak znikąd. No dobra niech będzie 40% i finito.

_________________
"Zaczynałem jako zwykły zegarmistrz, ale zawsze pragnąłem osiągnąć coś więcej." - Lin Thorvald


Melior Absque Chrisma
Pierwszy Epizod MACu


Ostatnio zmieniony przez kic dnia 03-01-2010, 00:25, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
Fei Wang Reed Płeć:Mężczyzna
Łaydak


Dołączył: 23 Lis 2008
Skąd: Polska
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 03-01-2010, 00:19   

Innymi słowy - możemy zredukować liczebność magów i kapłanów najwyżej o 40%, a więc odpowiednio do wartości 15k i 18k.

edit: Kic, przecież to ustaliliśmy. ;p


Ostatnio zmieniony przez Fei Wang Reed dnia 03-01-2010, 00:30, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 03-01-2010, 00:25   

Ja tylko się upewniam - mając armię stałą większą o tej ze Shou oraz twierdząc, że siłą magiczną przebijacie główną magokrację, twierdzicie jednocześnie, że jesteście niegroźni i planujecie tylko odpowiadać na agresję? Śmieszne.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kic Płeć:Mężczyzna
Nieporozumienie.


Dołączył: 13 Gru 2007
Skąd: Otchłań Nicości
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 03-01-2010, 00:28   

Velg napisał/a:
Ja tylko się upewniam - mając armię stałą większą o tej ze Shou oraz twierdząc, że siłą magiczną przebijacie główną magokrację, twierdzicie jednocześnie, że jesteście niegroźni i planujecie tylko odpowiadać na agresję? Śmieszne.

Nie śmiej się. Nie ładnie... i nie powiem co jeszcze...

Powtarzam więc raz jeszcze. Nikt nie wie o naszej pełnej mocy magicznej. Większość jest w kościele i jej okolicach i nie jest bezpośrednim zagrożeniem. Wspomnę jednak też jeszcze to, że Thay ma 1017792 osób zajmującą się magią. I jak nic przewyższa to nasze siły magiczne pod każdym względem.

_________________
"Zaczynałem jako zwykły zegarmistrz, ale zawsze pragnąłem osiągnąć coś więcej." - Lin Thorvald


Melior Absque Chrisma
Pierwszy Epizod MACu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 03-01-2010, 00:28   

Ja wstępnie się zgadzam, ale będzie musiało poczekać do jutra na akceptację Velga - jego to też dotyczy.

kic napisał/a:
Wspomnę jednak też jeszcze to, że Thay ma 1017792 osób zajmującą się magią.
Zapewniam cię, że w Thay nie ma nawet 100 tys (a co dopiero miliona) osób zdolnych i wyuczonych do używania magii (mam na myśli posiadanie klasy magicznej, czy nawet zdolność do używania magii kręgu 0).

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.


Ostatnio zmieniony przez Bezimienny dnia 03-01-2010, 00:36, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 03-01-2010, 00:30   

Cytat:
Ja wstępnie się zgadzam, ale będzie musiało poczekać do jutra na akceptację Velga - jego to też dotyczy

Chyba Daeriana? Bo Velga widzę. A więc prześpij się z tym a jutro napisz co o tym myślisz :) U nas na ograniczenie o 40% jest pełna zgoda.
Powrót do góry
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 03-01-2010, 00:32   

Mi się wydawało, że mieliśmy ich około 6000 maksymalnie... No, ale cóż „Czarodziejów ci u nas pod dostatek, ale i tych przyjmiemy jako zapowiedź przyszłego zwycięstwa.” :P

A akceptację załatwiam nie ja, lecz Daer - on akurat w thayskim biznesie dłużej siedzi ;)

Edit: Wg. Unapproachable East, w Thay jest 1000 CC i 5000 magów współpracujących z nimi. Jakkolwiek od przewrotu liczba mogła się zmienić (rekrutacja magów współpracujących do CC.; wyjście z ukrycia magów niewspółpracujących), to nawet w najśmielszych wizjach nie szacowaliśmy liczebności magów na więcej niż 9000-12000, przy czym nie wszyscy są magami bitewnymi.

_________________


Ostatnio zmieniony przez Velg dnia 03-01-2010, 00:46, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 03-01-2010, 00:46   

Altruista napisał/a:
Chyba Daeriana? Bo Velga widzę. A więc prześpij się z tym a jutro napisz co o tym myślisz :)
W tej sytuacji faktycznie Daera. A propozycja słuszna - skorzystam.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kic Płeć:Mężczyzna
Nieporozumienie.


Dołączył: 13 Gru 2007
Skąd: Otchłań Nicości
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 03-01-2010, 00:48   

Bezimienny napisał/a:
Zapewniam cię, że w Thay nie ma nawet 100 tys (a co dopiero miliona) osób zdolnych i wyuczonych do używania magii (mam na myśli posiadanie klasy magicznej, czy nawet zdolność do używania magii kręgu 0).

Nie dam sobie głowy uciąć, ale albo Daerian, albo Velg o tym mówił. Tak czy siak oni na pewno mają większe siły magiczne niż my.

Bezimienny, teraz proszę Cię o przemyślenie swojej struktury "potworków". Jednak wstrzymam się jak na razie z komentarzami tego dotyczącymi i napiszę o tym nieco później.

_________________
"Zaczynałem jako zwykły zegarmistrz, ale zawsze pragnąłem osiągnąć coś więcej." - Lin Thorvald


Melior Absque Chrisma
Pierwszy Epizod MACu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 101 z 140 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 100, 101, 102 ... 138, 139, 140  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group