FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 115, 116, 117 ... 138, 139, 140  Następny
  Forgotten Realms - komentarze.

Która postać powinna dostać pokojowego Nobla?
Altruista - za głoszenie ideałów zjednoczonego świata i rozwiązanie problemów dla pokoju (np. sprawa Mishtan).
10%
 10%  [ 4 ]
Caladan - za wkład w rozwój technologii, handlu, nauk ekonomicznych oraz dialogu między nacjami (tzw. sojusz caladański).
8%
 8%  [ 3 ]
Costly - jest czarny i jest rzecznikiem pokoju.
48%
 48%  [ 18 ]
Daerian - za gloszenie ideałów zjednoczonego Faerunu i pracę nad zapewnieniem pokoju.
10%
 10%  [ 4 ]
Velg - za pracę nad pokojowym zjednoczeniem Faerunu (sprawa Nimbralu) i zakończenie udziału Bractwa w wojnie.
10%
 10%  [ 4 ]
Lazarus - za pracę na rzecz wolnej Halruy i godności Halruańczyków.
10%
 10%  [ 4 ]
Głosowań: 37
Wszystkich Głosów: 37

Wersja do druku
Sylar Płeć:Mężczyzna
Poszukujący Prawdy


Dołączył: 11 Lis 2009
Status: offline
PostWysłany: 09-01-2010, 01:51   

Daerian napisał/a:
Sylar, nie do końca rozumiem niestety Twoja wypowiedź, a konkretniej - co masz na myśli? Za nic sobie nie kojarzę, abym się kiedykolwiek na Twoje słowa powoływał...

Poniżej cytuję twoje słowa sprzed kilku dni:
Daerian napisał/a:
Będę dziś wieczorem, wtedy opiszę pewne niewielkie zmiany w siłach Thay i pozostałych, związane ze zwiększonym werbunkiem Sylara

Tak więc brak twojej aprobaty w kwestii moich sił byłoby hipokryzją z twojej strony.

Bezimienny, poprawiłem (znów) liczebność swoich wojsk. Tutaj już raczej nic się nie zmieni. Flotę też zmniejszyłem. Porównując jej wielkość względem populacji do twojej jest już o wiele mniejsza od twojej.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 09-01-2010, 12:22   

Sylar napisał/a:
Bezimienny, poprawiłem (znów) liczebność swoich wojsk.
Patrząc na liczebność wojsk Sespechu, problem jest nadal. Tutaj już raczej nic się nie zmieni.

Sylar napisał/a:
Flotę też zmniejszyłem. Porównując jej wielkość względem populacji do twojej jest już o wiele mniejsza od twojej.
...akurat floty nie porównujemy względem populacji. Poza tym, twoja flota nie jest flotą Sojuszu - to flota, którą przed zjednoczeniem miały pojedyncze miasta portowe w twoim sojuszu. Jeśli miałbyś ją już koniecznie porównywać do populacji, to tylko do populacji miast portowych przed zjednoczeniem w Sojusz.
A że z tych miast większą flotę okrętów mogło posiadać właściwie tylko 30-40tys Westgate... (większą, znaczy się z 10-15 sztuk - inne miasta portowe miały pewnie od 5-6 do 2-3 okrętów, a i to mniejszych)
Cóż, będziemy się o to spierali pewnie jeszcze, ale nie ma sensu by to opóźniało otwarcie questa.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 09-01-2010, 12:33   

No więc jeśli wszystko już wyjaśnione to możemy śmiało startować po go 13-tej.

Na pewno będzie... Hmm ciekawie?
Powrót do góry
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 09-01-2010, 13:07   

Dobra wiadomość: quest odblokowany.

Zła wiadomość: Serika ma do późna zajęcia, a do jej powrotu ja mam pilnować porządku.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 09-01-2010, 13:11   

Niewiele raczej do tego czasu się stanie. Ja czekam na posty spóźnione, o których wcześniej była mowa w komentarzach, do tego czasu mój materiał leży odłogiem.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 09-01-2010, 14:15   

Żeby nie było - nasza flota jest zgromadzona wokół mniejszej wysepki Alaoru, jeśli ktokolwiek chciałby się na nią powołać. Wokół wyspy patrol sprawuje 500 sahuaginów (resztki sił patrolowych Iakhovasa, o których pisałem daaaaawno temu).

BTW: post Shizuku jest uznany przez MAC?
BTW2: w końcu: macie tam armię inwazyjną?

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 09-01-2010, 14:24   

Opis sił jest w odpowiednim miejscu. Post oczywiście jest uznawany, nie rozumiem skąd to pytanie.

*edit*

Zostałem poinformowany, że fakty które winny znaleźć się w owych spóźnionych postach znalazły się w tych, więc chyba to już rusza normalnie.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 09-01-2010, 16:59   

Costly napisał/a:
Przez gładką niczym lustro powierzchnię portalu przeszedł wysoki elf. Zmrużył oczy i spojrzał jakby z oskarżeniem na stojące w zenicie słońc.

- Po drugiej stronie jest środek nocy. - Powiedział.
Umm, skąd ten elf przybył? Bo na pewno nie z Torilu... różnica czasu jest zbyt wysoka, a na zachód od Evermeetu takie elfy nie żyją.

Mam też (oczywiście) spore wątpliwości (delikatnie mówiąc) do magicznej transformacji gospodarczo-ekonomicznej rejonów Mulhorandu i Untheru.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 09-01-2010, 17:02   

Dodam też, że raczej nie posiadacie dużej ilości prochu dymnego – przez co wykorzystanie go do jakichś większych celów oznacza, że zabraknie wam go do armat. A niestety jest to Forgotten Realms, w którym zwykły proch (tako i ten produkowany przez Bractwo) nie działa.

I popieram Bezimiennego.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 09-01-2010, 17:38   

Przybył z ziem rdzennych Bractwa. W tekście bezpośrednio była mowa o rodzaju portali znajdujących się w tym miejscu.

"Magiczna transformacja" ma z magią mało wspólnego i jest konsekwencją polityki jaką prowadziłem na tych terenach od samego początku. I będzie ona dalej postępować, a raczej postępowałaby, gdyby nie wojna, bo macie teraz realną szansę ponownie zniszczyć życie ludziom, których nazywamy teraz wiernymi.

Velg - proszę o racjonalne usprawiedliwienie powodów dla których nasz proch ma nie działać na ziemiach Faerunu. Pierwsze o tym słyszę i jeżeli nie przedstawisz naprawdę mocnych argumentów wynikających w sposób jasny i jednoznaczny z systemu, to nie będę brał tej skargi pod uwagę.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sylar Płeć:Mężczyzna
Poszukujący Prawdy


Dołączył: 11 Lis 2009
Status: offline
PostWysłany: 09-01-2010, 18:08   

Sylar napisał/a:
III. Sespech:

1. Piechota:
- 18k Lekkiej Piechoty
- 5k Najemników
- 4k Łuczników
- 3k Kuszników
Ciężka Piechota:
- 2k Gwardii Królewskiej
- 2k Zakonu Rycerskiego
- 2k Hoplitów.

2. Kawaleria:
- 7k Lekka Kawaleria
- 6k Konnych Łuczników
- 4k Ciężkiej Jazdy

3.Magia:
- 26 Magów
- 28 Kapłanów

4.Jednostki Specjalne:
- 0.5k Asasynów i zwiadowców
Łączne siły ziem Południowych: 53.5k

18k+4k+3k+2k+2k+2k+7k+6k+4k=48k
Do ziem Sespechu dolicz jeszcze kilka miast, które ostatnio zajął Sojusz, co pozwoliło mi zwiększyć limit moich sił o te skromne 0.5k. Tak więc nie powinno być z tym już większego problemu.

Poza liczącym 40k mieszkańców Westgate, jest też Teziir o tej samej wielkości. Z tych dwóch miast według twojej rachuby mam powiedzmy te trzydzieści łodzi. Resztę mam z Pros (4), Ilipur (3), Starmantle (4) (Hulki nie wliczone).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 09-01-2010, 18:23   

Costly - powód jest bardzo mocno osadzony w systemie. Gond, bóg wynalazków zdecydował, że reakcje chemiczne w mieszance tworzącej proch strzelniczy nie zachodzą - i zwykły proch nie wybucha. Dlatego działa tylko odpowiednik - smoczy proszek czy jakoś tak - który jest magiczny (i produkowany w zasadzie tylko w Lantanie i zapewne Thay).

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 09-01-2010, 18:26   

Costly napisał/a:
Velg - proszę o racjonalne usprawiedliwienie powodów dla których nasz proch ma nie działać na ziemiach Faerunu. Pierwsze o tym słyszę i jeżeli nie przedstawisz naprawdę mocnych argumentów wynikających w sposób jasny i jednoznaczny z systemu, to nie będę brał tej skargi pod uwagę.


Tu są odpowiedzi Eda Greenwooda na różne pytania o FR. Jedno z tych pytań dotyczyło właśnie prochu:
Cytat:
Gunpowder doesn't (yet, anyway; NDA NDA NDA) work in the Realms.
to "NDA" dotyczyło prawdopodobnie zmian w 4-tej edycji - ale będę musiał tam spojrzeć, by to sprawdzić. Półoficjalna wykładnia, przewijająca się w wypowiedziach autorów FR, ale nigdy nie umieszczona w druku, mówi, że proch nie działa bo "Gond sobie tego nie życzy". Alternatywnie cytowana jest też wersja Amberu - prochu nie ma, bo reakcje chemiczne w FR są na tyle różne, że proch stworzony wg. normalnej receptury się nie pali.
Było to kiedyś dokładniej wyjaśnione na stronie Wizardów, w jakimś FAQu, ale widzę, że musiało zniknąć przy zmianach związanych z promocją 4-tej edycji.
Ogólnie, proch nie działa, bo autorzy FR nie chcą masowej jego produkcji, która bardzo zmieniła by setting (dlatego, do produkcji prochu dymnego, potrzebny jest, oprócz receptury, poziom 9 klasy magicznej, i zdolność "Craft Wondrous Device" - co drastycznie ogranicza możliwości jego produkcji).

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 09-01-2010, 18:39   

Sylar napisał/a:
Do ziem Sespechu dolicz jeszcze kilka miast, które ostatnio zajął Sojusz, co pozwoliło mi zwiększyć limit moich sił o te skromne 0.5k. Tak więc nie powinno być z tym już większego problemu.
Rozumiem, że ja również mogę sobie wliczyć 5k z miast południowych i z 10k z Erlkazaru?

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 09-01-2010, 18:42   

Bezimienny napisał/a:
Rozumiem, że ja również mogę sobie wliczyć 5k z miast południowych i z 10k z Erlkazaru?

Ech... Jak teraz zaczniemy sobie coś wliczać to za długo nie pogramy.

Do prochu się zaraz ustosunkujemy.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 116 z 140 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 115, 116, 117 ... 138, 139, 140  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group