FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 18, 19, 20 ... 138, 139, 140  Następny
  Forgotten Realms - komentarze.

Która postać powinna dostać pokojowego Nobla?
Altruista - za głoszenie ideałów zjednoczonego świata i rozwiązanie problemów dla pokoju (np. sprawa Mishtan).
10%
 10%  [ 4 ]
Caladan - za wkład w rozwój technologii, handlu, nauk ekonomicznych oraz dialogu między nacjami (tzw. sojusz caladański).
8%
 8%  [ 3 ]
Costly - jest czarny i jest rzecznikiem pokoju.
48%
 48%  [ 18 ]
Daerian - za gloszenie ideałów zjednoczonego Faerunu i pracę nad zapewnieniem pokoju.
10%
 10%  [ 4 ]
Velg - za pracę nad pokojowym zjednoczeniem Faerunu (sprawa Nimbralu) i zakończenie udziału Bractwa w wojnie.
10%
 10%  [ 4 ]
Lazarus - za pracę na rzecz wolnej Halruy i godności Halruańczyków.
10%
 10%  [ 4 ]
Głosowań: 37
Wszystkich Głosów: 37

Wersja do druku
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 13-09-2009, 15:49   

A właśnie, w sprawie posta poprzedniego i tekstu pogrubionego: nie, zapewne nie mają zdolności psionicznych. Mają za to zdolności magiczne: scrying + message. Wymaga poziomu 7mego (scrying jest czarem 4tego poziomu) i założenia, że Daerian, wykrywszy scrying i zidentyfikowawszy wieszczącego, nie zablokuje owego czaru.

Oczywiście, szansa, że message zadziała przez scrying, wynosi 5% na poziom czarującego... Czyli min. 35% - lecz należy pamiętać, że można message rzucać kilkakrotnie :P

Przy tym rodzaju komunikacji odległość na tym samym planie nie ma znaczenia :P

Komunikację taką stosują armie MACu.

_________________
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 13-09-2009, 16:37   

To ma sens, bo wykorzystywał Mistrzów Objawień(nie są wliczeni w rozpisane siły), ale problem z tym, że korzystam z diabelskiego całunu(kryje wszystkie moje jednostki, wysyła fałszywe komunikaty), który został podrasowany. Inna sprawa jak Magowie Objawień mogą coś wywieścić dokładnie jak ja jestem głównym dowódcą i w połowie jestem istotą chaosu, czyli trudno przepowiedzieć moje działania, bo są nie przewidywalne. Korzystam z tej samej taktyki co Daerian jak atakował MAC, czyli atak i ucieczka przez portale. Rozumiem, że jakaś grupa magów udaremniła coś(przeszkodziła), ale przybycie Daeriana wraz ekipą NPC( 2 miejscach naraz) daje mi furtkę do pewnych działań.
Inna sprawa pisałem formie dokonanej.

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 13-09-2009, 17:45   

Chwila, Caladan... po pierwsze, specjalnie nie ratowałem ani kapłana, ani dziedzica tronu, bo to byłoby właśnie niemożliwe (obserwacja nie wynosi 100% działalności w końcu, przede wszystkim główne zgrupowania i dowódców). I to drugie jest nawet napisane wprost w moim poście... Czy Ty w ogóle czytasz, co inni piszą?
I jak do cholery ja miałem napisać, że wykrywam coś, co Ty sobie zdecydowałeś po cichu mi nie napisałeś tego wcześniej? I to nie jest pierwszy raz, przedtem tak potratowałeś Velga.


Nie rozśmieszaj mnie natomiast pisaniem o niestosowaniu epickich NPCów... Powiedz mi raczej, jakie szanse według Ciebie ma mieć oddział zwykłych nieepickich magów z Twoją grupką uderzeniową? To nie ja sobie zbudowałem organizację z tysięcy epickich wojowników (Draxów) i czarodziei (Manipulatorzy Energii, Czarodziciele?)... póki używasz takiej artylerii nie oczekuj, że ja wyślę Ci na rzeź setkę zwykłych magów i wojowników. W tej chwili zgodnie z Twoim opisem Twoje jednostki uchodzą za epickich NPCów - a ja nie mam innego wyjścia, jeśli nie chcę ponosić od razu olbrzymich strat, niż kontrować jedyna rzeczą jaka u siebie mam silniejszą - czyli "nazwanymi" epikami FR i własnymi.

Nie istnieje inny Multiświat. Multiświat (czytaj podforum - dział questów) obejmuje wszystkie istniejące światy w swoim obszarze, w tym i Twój, i świat MAC, miejsce pochodzenia Karela... Wszystko to wyrosło z Oceanu Chaosu (z LoN jako ultimate deity MŚ). Ale nawet jeśli przychylę się do Twojej interpretacji, to Wędrowcy na pewno się do Ciebie wybrali, choć nie wiem ilu ani kiedy, być może nawet za setki tysięcy lat (choć "kiedy" nie ma tu akurat żadnego znaczenia)... Tego akurat możesz być pewien. I są czymś zupełnie innym niż Twoja organizacja, są opisani w NPCach.

Jak na razie tutaj to Ty korzystasz z największej ilości istot z innych światów, więc zarzut jest cokolwiek chybiony. Powiem więcej, zabawny. U mnie obecnie osoby z innych światów wynoszą: Dorrovian, Grimson, Leviathan i dwa inne smoki.

Obserwacja: Message, Scrying, Sending, obserwacja przez szklane kule, zwykłe darcie się obserwującego okolice przez szklaną kulę maga (grupa uderzeniowa stacjonuje w centrum obserwacyjnym 25h na dobę), wróżenie i Elminster jeden jeszcze wie co.

Edit: Byłbym zapomniał - http://forgottenrealms.wikia.com/wiki/Silver_fire . Temu woda naprawdę nie przeszkadza, możesz mi wierzyć.

Edit 2: Ja natomiast mam pytanie - czy Tchazzar ma aktualnie status deity czy nie?

Velg - bu, zniszczyłeś mi moją interpretację ;-) teraz muszę czekać, aż Cię złapię w inny sposób ;-)

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 13-09-2009, 19:38   

A ja może w kwestii formalnej:

Daerian napisał/a:
-Nie mamy wyboru - westchnął Daerian - ledwo zdążyliśmy zareagować na atak na królową, a nie zapobiegliśmy porwaniu jej syna.


Od kiedy Alusair jest królową i ma syna Azouna V?

Zawsze wydawało mi się, że jest regentką, a Azoun V jest jej siostrzeńcem... ;)

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Loko Płeć:Mężczyzna
Aspect of Insanity


Dołączył: 28 Gru 2008
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 13-09-2009, 20:08   

Prawdę mówiąc, Alusair razem z Vangerdahastem byli szefami rady regencyjnej, później ona sama za jego namową przyjęła koronę króla. Piszę to mając w rękach ostatni tom Sagi Cormyru, jednakowoż to tylko taka informacja aby rozwiać wątpliwości.

_________________
That is all in your head.

I am and I are all we.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 13-09-2009, 20:13   

Może przesadzamz tzw "nadinterpretacją ". W postach zazwyczaj miałem jeden, lub dwa haczyki, ale starałem grac uczciwie. Od razu byście byli poinformowani, co chce konkretnie zrobic i przygotowalibyście tak, że nie byłoby takiegoż wydarzenia. Jedynie moge powiedzieć, że już takich psikusów nie mam. Wszystkie zostały wykorzystane, albo nie odbyły się, ponieważ już nie mają sensu.

Thazzar jest śmiertelnikiem, ale nieco silniejszy niż był. W starym poście było napisane, ale zostało skasowane.

Wykreśle choróbsko Aliucair, ale Geassa nie ma.
Moja organizacja w tym Quescie liczy ponad 4400. Więcej nie widze i nie zamierzam korzystać.
Epickich jest jedynie 20 manipulatorów, Czarodzicieli, 13 Draxów,10 łuczników Krwawej pięści, oraz 60 smoków Smoczej Brygady Zagłady(Ci są bardzo silni). Reszta nie ma epickich poziomów. Jedynie maja dobry rynsztunek, talenty i umiejętności. Jedynie ci, którzy mają na imię nie można zabić.

Tamten czar jest oki

Nie chce mi się kłocić. Znalazłem rozwiązanie:)

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 13-09-2009, 20:16   

Thazzar nie jest asedentem. Łącznie zwykłych epickich jednostek bez imienia mam 63. Kłótnia nie ma sensu;). Aluscair nie jest chora, ani nie było Geassa.

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 13-09-2009, 20:26   

O. Jednak jesteśmy w '72, więc póki co jest regentką :p

http://www.wizards.com/default.asp?x=dnd/rl/20061101a - z kolei to drogie bękarty Azouna. ;) W każdym razie - Azoun VI jest nieświadomy faktu, że jest moim pionkiem.

Jest też niedoświadczony - lecz podesłałem mu w trybie przyśpieszonym (ściągnięty z imperium) jednego z lepszych marszałków polnych MACu, Rytgiera. Ów człowiek jest dostatecznie doświadczony, by służyć za dowódcę i doradcę strategicznego... I dostatecznie przebiegły, aby nie dać po sobie poznać, skąd jest ;) (ma nieco zmodyfikowaną magicznie pamięć - przez to jest nieświadom głębszych planów Bractwa... a także dodano mu dane dot. Cormyru)

Siły antykróla to na chwilę obecną ok. 100 Purpurowych Smoków i 3000 pospolitego ruszenia. Zaraz zaczną wojnę partyzancką w borach i na prowincji. I tak pozostanie lub też nie - w zależności od liczby zwolenników i wojska w Cormyrze :P

BTW: Post pisany by na szybko. I jest to chyba mój najgorszy na razie post ;)

A - Sigimunda wypuszczono - oficjalna wersja mówi, że uciekł. W każdym razie, ma Ci przekazać random ultimatum i pozdrowienia.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Loko Płeć:Mężczyzna
Aspect of Insanity


Dołączył: 28 Gru 2008
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 13-09-2009, 20:42   

Azoun IV ginie w 1371. Wtedy też Alusair zasiada na tronie, w oczekiwaniu aż młody potomek królewski dojrzeje. Z tego co pamiętam rada regencyjna przestała istnieć, więc ona sama została regentką, mając Vangerdahasta za doradcę, jednakowoż tytułowano ją "królową".

_________________
That is all in your head.

I am and I are all we.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 13-09-2009, 21:59   

Jedna sprawa ogólnie - czy można przy opisywaniu sojuszników nie używać określeń typu "genasi"? Bo to jest rasa, a nie organizacja polityczna. A tak to nie wiem, czy terminem tym obejmujesz np. część kleru Kossutha z Thay...

Oprócz tego - Sembia nie jest królestwem, chyba, że to jakiś haczyk...

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 13-09-2009, 22:35   

Błedy zostały poprawione. Nie ma żadnego haczyka. Pośpiech jest zły.

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 13-09-2009, 22:46   

A ja przypominam Bractwu. Najważniejsze jest to żebyśmy w tej kampanii ostatecznie ZUO pokonali ;-)
Powrót do góry
Loko Płeć:Mężczyzna
Aspect of Insanity


Dołączył: 28 Gru 2008
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 13-09-2009, 23:09   

Tak tylko chciałem zauważyć że znaleźliśmy z Karelem pareset nieaktywowanych golemów z mithrilu i adamantytu. Zależnie od tego jak się dalej akcja potoczy możemy wcielić je do naszej armii. Nie jestem pewny jakie taki oddział może mieć znaczenie, jednak chyba warto o tym wspomnieć.

_________________
That is all in your head.

I am and I are all we.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 13-09-2009, 23:30   

Gnomy rozkradną i tyle je będziecie widzieli ;P

A tak na poważnie - radosnemu wcielaniu (na większą skalę - jak takie kilka secin epickich golemów) przypadkowych istot do armii jestem stanowczo przeciwny. Naprawdę nie chciałbym, żeby Faerun stał się bardziej komiczny niż już jest - a jeśli połowa Bractwa + Caladan + Daerian ni z tego ni z owego zaczną na skalę masową znajdywać skarbce z Dawnymi Reliktami, to poczuję się jak w kiepskim hack'n'slashu ;)

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 13-09-2009, 23:39   

Loko, dajcie spokój z tymi golemami. Jeszcze się zwrócą przeciwko nam i co wtedy będzie?

Ogólnie do taktyki Caladana i Daeriana nic nie mam, jest ich tylko dwóch, więc muszą jakoś kombinować. Od nas się prawie wszyscy udzielają.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 19 z 140 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 18, 19, 20 ... 138, 139, 140  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group