FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 43, 44, 45 ... 138, 139, 140  Następny
  Forgotten Realms - komentarze.

Która postać powinna dostać pokojowego Nobla?
Altruista - za głoszenie ideałów zjednoczonego świata i rozwiązanie problemów dla pokoju (np. sprawa Mishtan).
10%
 10%  [ 4 ]
Caladan - za wkład w rozwój technologii, handlu, nauk ekonomicznych oraz dialogu między nacjami (tzw. sojusz caladański).
8%
 8%  [ 3 ]
Costly - jest czarny i jest rzecznikiem pokoju.
48%
 48%  [ 18 ]
Daerian - za gloszenie ideałów zjednoczonego Faerunu i pracę nad zapewnieniem pokoju.
10%
 10%  [ 4 ]
Velg - za pracę nad pokojowym zjednoczeniem Faerunu (sprawa Nimbralu) i zakończenie udziału Bractwa w wojnie.
10%
 10%  [ 4 ]
Lazarus - za pracę na rzecz wolnej Halruy i godności Halruańczyków.
10%
 10%  [ 4 ]
Głosowań: 37
Wszystkich Głosów: 37

Wersja do druku
Karel Płeć:Mężczyzna
Latveria Ruler


Dołączył: 16 Kwi 2009
Skąd: Who cares?
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 23-10-2009, 16:59   

Ja mam drobne pytanie do Zega. Czy przez diamentową ma się rozumieć że jest dosłownie stworzona z tego minerału? Bez żadnych magicznych właściwości itp. Bo jeśli tak to znaczy że jest krucha (tak wszyscy wiemy że diament jest najtwardszy i że zakrywa to na sprzeczność ale wikipedia nie kłamie). A także czy to jest szarańcza z diamentu niebieskiego, czarnego czy czystego?
PS: Pytanie o kruchliwość ma na celu zaspokojenie tylko i wyłącznie ciekawości. nie wyobrażam sobie ludzi latających za owadami z młotkami i dłutami po to by pojedynczo je kruszyć

_________________
"So come forth, Avenger. It is time to put our lingering dispute... to an end!"
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 23-10-2009, 18:05   

Podejrzewam, że jedynie pancerzyki są diamentowe. W środku siedzi jakieś dziwne mięsko z niewiadomoczego. Co do koloru i składu chemicznego: szarańcze się od siebie różnią. Są więc we wszystkich odmianach diamentu.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 23-10-2009, 18:11   

Hm...ktoś może mi to przeliczyć na grzywy srebra? Ja tu widzę duużo zer, może warto się tematem zainteresować ^^

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 23-10-2009, 18:16   

Costly, ja widzę jeszcze więcej zer w kosztach polowania na szarańczę ;)

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 23-10-2009, 19:44   

Popatrz na to tak. Kupujemy jedną królową roju i umieszczamy ją w specjalnie przygotowanej do tego strefie, która gwarantować ma kontrolę nad rojem (detale do opracowania). Teraz nie pozostaje nic jak kontrolować rozmiar kolonii i pobierać z niej pożytki - bo przecież taki pancerz musi być w jakiś sposób odnawialny, metodą prób i błędów można opracować najefektywniejszą metodę pozyskiwania z nich czystego kruszcu. To tańsze niż eksploatacja kopalin, no i jest to źródło odnawialne.

Dla mnie bomba :]

*edit*

Daerian - kwestia referendum stoi jakiś czas w miejscu. Jednak z naszej strony w tym wątku brać udział ma Avalia, a ta wraca dopiero w poniedziałek z konwentu, co sprawia, że zanim przejdziemy do części właściwej jeszcze o ciut cierpliwości muszę cię prosić. Nie zdajesz się do tego i tak palić, więc myślę, że jakoś to przejdzie ;)

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Karel Płeć:Mężczyzna
Latveria Ruler


Dołączył: 16 Kwi 2009
Skąd: Who cares?
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 23-10-2009, 20:03   

A dla mnie nie. Z tego co napisał Zeg wynika że cholerstwo przeżera się przez wszystko to raz. Dwa to można śmiało założyć że do odnawiania pancerzyków potrzebny jest węgiel a przecież ten się kończy. Trzy, zgodnie z zasadami ekonomi im więcej danego towaru na rynku tym mniejsza jest jego cena tak więc po pewnym czasie zwykły węgiel byłby więcej wart niż diamenty!
Tak, wiem wymądrzam się.
PS: Właśnie to mam na myśli. A dokładnie to że węgiel jest konieczną karmą do odnawiania pokrywy wierzchniej.

_________________
"So come forth, Avenger. It is time to put our lingering dispute... to an end!"


Ostatnio zmieniony przez Karel dnia 23-10-2009, 20:05, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 23-10-2009, 20:04   

Karel napisał/a:
można śmiało założyć że do odnawiania pancerzyków potrzebny jest węgiel


Masz na myśli konsumpcję...? ;p

A, pytanie techniczne. Zeg - szarańcza została przez ciebie wezwana i w jakiś sposób nakierowana na cel, czy po prostu sprawujesz nad rojem bezpośrednią kontrolę?

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 23-10-2009, 20:23   

Na litość, Karel... Chcesz bawić się w ekologię DnD? Łańcuch nielitości, stosunek ilości drapieżców do zwierzyny wystawiającej poszukiwaczy przygód itd.? Bo ja nie...

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 23-10-2009, 20:27   

Ekhm...Karel, nie chcę niszczyć twoje wyobrażenia na temat praw rządzących przyrodą, ale jeżeli naprawdę mam podejść w logiczny sposób do kwestii składników przemiany materii koniecznych do regeneracji takowej powłoki, to powiem, że takowa powłoka istnieć nie może i żadna karma nie pomoże ;p

Dlatego może ogranicz owe zacne, aczkolwiek trochę chybione zapędy poznawcze ;p

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 23-10-2009, 20:29   

No fajno będę musiał napisać parę linijek wiecej w części numer 2 i pozmieniać kolejność i linijki. Sadyści. Post mocno wydłużył się(wasza wina. Za dużo dajecie postów na jedna biedną istotkę), bo co nieco przeczytałem i parę rzeczy wpadło do głowy. Będzie gotowy post tak myślę na niedziele. Zostały conajmniej 2 duże wątki do skończenia.

P.S Zeg oglądałeś StarGate serial?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 23-10-2009, 21:16   

Costly napisał/a:
A, pytanie techniczne. Zeg - szarańcza została przez ciebie wezwana i w jakiś sposób nakierowana na cel, czy po prostu sprawujesz nad rojem bezpośrednią kontrolę?


Wezwana i nakierowana na cel. To bardziej zaawansowana wersja czaru Rój rzuconego przez grupę ekspertów.

Cytat:
P.S Zeg oglądałeś StarGate serial?


Nie. Od razu mówię, że na netherilskie wynalazki mam w rękawie bardzo skuteczny patent.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 23-10-2009, 23:19   

Skarby są ładnie schowane i nie do odzyskania bez współpracy Daeriana.
Smoki zostały powiadomione dość... gwałtownie, co się stało. Chciałbym też zwrócić uwagę, że o ile być może za jakiś czas organizacja Caladana jest w stanie przywrócić im podobne ilości złota, tow tych skarbach są kamienie, rzeźby i magiczne artefakty, które są unikatowe, a one są z nimi emocjonalnie związane.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 24-10-2009, 00:13   

Wewnątrz kompleksu jaskiń jest 5k wojsk, w tym 500 muszkieterow. Kompleks jest pernamentnie oświetlany magicznie.

Reszta wojsk otacza wejścia taborem - gdzie rolę strzelców pełnią muszkieterowie lantańscy oraz magowie.

A - i w promieniu kilku kilometrów drzewa są wypalone.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 24-10-2009, 00:19   

Wysłany: 09-10-2009, 17:27
Smoki Chromatyczne odebrały rekompensatę, zgadzając się na warunki uczestniczenie w konflikcie i poprosiły od teleportowanie skarbów do określonych punktów. Zostały one zabezpieczone i przeniesione przez moich ludzi do skarbca pod etykieta zdobycze smoków Tamci nie podejrzewali za bardzo, że Smoki mogą zdradzić. Gady za bardzo nie ufały sojuszowi Daeriana. Bliżej im było do Bractwa Równowagi, mimo paru ich wad. Z tymi zachodnimi krainami zawsze mieli w przeszłości zatargi. Po wojnie można było wiele sie spodziewać po nich. Zresztą nie byli tchórzami i oferta obrażała dumę Smoków. Życie ich było cenne, ale chęć stworzenia Smoczego państwa i pozbycia się znienawidzonych dobrych smoków była silniejszą zakusą. Caladan obiecał bogactwa, profity i nowe ziemie. Pierwszą część umowy wypełnił na koszt swych wrogów. Bogactw nigdy nie jest za wiele. Zwłaszcza jak dostaje się za darmo. Smoki poleciały na południe przy okazji, spalając doszczętnie Athikatlę. Powróciły one do bazy, teleportując się za pomocą moich ludzi. Manipulatorzy znieśli ewentualne czary i smoki mogły cieszyć się swoimi bogactwami. Ich nigdy za wiele.

Muszę ciebie zmartwić Daerian, że Manipulatorzy(około 20 na pewno sobie tym poradziło. Od tego oni są) znieśli twoją "magię przysięgi" dawno temu. Wtedy nie wiedziałem co to jest, ale brałem pod uwagę że skorzystasz z takiej okazji jaka tobie nadarzyła w postaci tzw "konia trojańskiego", która kiedyś tobie posłałem w postaci Draxa. Głupi nie jestem, aby nabrać na własne "świństwa". Nie biorę czegoś zewnętrznego do bazy bez należytego sprawdzenia czy coś jest wadliwe, lub ukryta jest w tym pułapka.

Małe ale co do Czarodzicieli(oni nie są maga i po raz setny to mówię) nie atakują magią(mogą), ale z eteru(czysta energia) i żywiołów. Arcysztukmistrzowie korzystają z pól mocy magicznej z Faerunu. To na tyle z wykładu.

Atak tej istoty jest jak najbardziej możliwy. Jak wielka ono jest.

Mam nadzieję że dojdziemy do porozumienia, ale jak nie. Mówi się trudno będę grał po waszemu. Chyba nikt mnie nie będzie atakował przez ten czas, bo limit chyba się wasz skończył;). Nie mam ochoty zmieniać postu ciąglę, a zwłaszcza pierwszej części.

upss Nimbrul zaatakował gadzie imperium. Równoznaczne jest atakiem na mnie.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 24-10-2009, 00:31   

Zgłaszam następny post w queście jako mój z racji tygodniowej nieobecności i dużych zaległości w odpowiadaniu na ciosy wrogów. Trochę potrwa, ale będzie warto.

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 44 z 140 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 43, 44, 45 ... 138, 139, 140  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group