FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 45, 46, 47 ... 138, 139, 140  Następny
  Forgotten Realms - komentarze.

Która postać powinna dostać pokojowego Nobla?
Altruista - za głoszenie ideałów zjednoczonego świata i rozwiązanie problemów dla pokoju (np. sprawa Mishtan).
10%
 10%  [ 4 ]
Caladan - za wkład w rozwój technologii, handlu, nauk ekonomicznych oraz dialogu między nacjami (tzw. sojusz caladański).
8%
 8%  [ 3 ]
Costly - jest czarny i jest rzecznikiem pokoju.
48%
 48%  [ 18 ]
Daerian - za gloszenie ideałów zjednoczonego Faerunu i pracę nad zapewnieniem pokoju.
10%
 10%  [ 4 ]
Velg - za pracę nad pokojowym zjednoczeniem Faerunu (sprawa Nimbralu) i zakończenie udziału Bractwa w wojnie.
10%
 10%  [ 4 ]
Lazarus - za pracę na rzecz wolnej Halruy i godności Halruańczyków.
10%
 10%  [ 4 ]
Głosowań: 37
Wszystkich Głosów: 37

Wersja do druku
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 26-10-2009, 00:11   

Harluaa- Zeg nie wziął pod uwagę, że ten kraj jest bardzo tradycjonalistyczny, a Król jest największym mózgiem. Popełnił ten sam błąd co ja przedtem, czyli nie wziął pod uwagę społczeństwa. Jedynie moge powiedziec, że prawie wykrył mój zamysł. Za co brawa. Crystal Orb jest symbolem władzy, a ja podczas swojego pobytu udoskanalałem magię w tym kraju. Wszystkie nazwy geograficzne są prawdziwe.


Khelben Czarnokij

Loko Wysłany: 05-10-2009, 14:35

.........Wypowiedziawszy te słowa Liść uderzył Khelbena w głowę lodowym młotem sporych rozmiarów. Skrytobójca schylił się nad ciałem maga i upewnił się czy jego mózg nie wypływa przez jakąś nieplanowaną szczelinę w czaszce. Z jednej z kieszeni maga wypadła się mała kryształowa kula. Loko czuł na sobie ciężar spojrzenia Khelbena "Czarnokija" Arunsuna. Powolnym krokiem podszedł do magicznego globu i zmiażdżył do młotem.

- Targaraene, chodź. Już wystarczająco się dziś najadłeś.

Loko jednym ruchem przerzucił zemdlonego Khelbena przez koszmar, po czym ruszył w kierunku Kościoła Praworządności.

***


Gdy spętany Khelben został w końcu odebrany z rąk skrytobójcy, Loko zaczął przechadzać się korytarzami Kościoła. Nie minęło pół godziny gdy podbiegła do niego białowłosa czarodziejka.


Karel 16-10-2009, 21:45

Niebo nad Waterdeep.
Neronear Smok Śmierci kpił sobie z ,,Czarnokija" Arunsura. Poniżej część miasta płonęła.
- To wszystko na co cię stać niby-elfie? Przyznam że ten srebrny płomień zabolał....trochę. Ale ja jestem w pełni sił a ty ledwie dychasz. - Khelben nie odpowiedział nic. Już sam fakt że ta potworność przeżyła Silver Fire był niesamowity, dodatkowo widział przez jego przebranie. Sytuacja wydawał się beznadziejna a dodatkowo smok miał rację. Kheleben uderzył na bestię z całą mocą a mimo to żyła. Wyglądało na to że to coś nie posiadało ani życia ani nie-życia, jedynie istnienie.
Jaszczur szykował się do ciosu gdy z boku - szybciej niż oko mogłoby zobaczyć w jego bok wbił się cień. Smok i cień oddalali się od miasta coraz dalej i dalej aż uderzyli w wzgórza za horyzontem. Arunsun szybko wykonał inkantację i obserwował że ani smok ani jego demoniczny wybawca nie odnieśli żadnych obrażeń. Przeciwnie przeszli teraz do ręko i ogono czynów zmieniając topografię terenu. Kartografowie po wszystkim będą mieli trochę roboty.



Przez ten czas nie uwolniono maga. Potem pojawił się w poście Daeriana
Wysłany: 23.10.09 22:56 tam tez nie było o tym wzmianki. Dwie rasy świetnie zmieniaja kształty-Sobowtórniaki(łupieżcy) i Maluagrimy. Tyle w temacie.

Horda- przeczytałem o ich słabościach.

Na Bestię nie rzucono czaru, ale przed nim. Ma niski iloraz inteligencji i był bardzo głodny, więc wpadł w pułapkę. Horda wszystko zjada. Czemu nie jego.
To był najłagodniejszy wymiar kary za tzw. Zdradę xD. Miałem gorsze pomysły, ale były głupie na dłuższą metę. Jeszcze jedno obliczyłem, ze mogłem zabić potwora 5 sposobami własnoręcznie xD.

Thazzar- Teramort jest młody i jest w symbiozie z nim. Po jakimś czasie może uda sie mu uwolnić smoki bez zgody Daeriana. Prawdopodobnie po skończeniu Questa.

Velg - a utorfikowanie waszej bazy nie jest obroną przed moi postem;)


P.S Nareszcie mogę pisać normalnym trybem:)
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 26-10-2009, 00:34   

Cytat:
Laeral_Silverhand dziwnie poczuła się obok Twierdzy Kicanistów. Coś jej nie pasowało. Miała dziwne przeczucie, że ktoś ją woła. Po usłyszeniu jednej sióstr mocniej się skupiła nad zadaniem. Po wykonaniu zadania wyruszyły one na zachód, aby spotkać się z Elministerem i Khelbenem. Bawili się jak za starych czasów, ciesząc się z swojego towarzystwa. Nikt nie pokonał bestii. Laeral zamiast radować się była mocno zamyślona, ale dała sobie spokój. Khelben wyszedł od towarzystwa i po odejściu zamienił się w swoją prawdziwa formę Malaugrimma i starał się powiadomić swoich szefów o postępach w planie cienia. Na jego nieszczęście Sylune zauważyła go i szybko powiadomiła pozostałych. Złapali fałszywego Malaugrima i zawiązali go. Przesłuchanie trwało długo, ale wszystko wyśpiewał, ale to co oni chcieli usłyszeć, nie mówiac o planach swoich braci. Siostry były wściekłe. Khelben został porwany przez Loko. Kicaniści przestali być wiarygodnym sojusznikiem. Zwołali oni tajną naradę. Przy czym powiadomili Daeriana w celu usłyszenia od niego wyjaśnień i pozostałych sojuszników o zaistniałej sytuacji.
Do Waterdeep wyruszyła delegacja najważniejszych osób z Evereski i Cormanthoru do szefostwa z Evermett w celu powiadomienia o oczyszczeniu Myth Drannor. Królowa zapytała się na pewno to zrobił Daeriana, a jeden z elfów powiedział nie królowo to zrobiły Pomroki z Caladanem. Ta wybałuszyła oczy. Dodał później nie wiemy czy warto mieszać się konflikt ludzi...............
Neverwinter szła nie duża armia łupieżców, ale sporą ilością Luskańczyków i zniewolonymi mieszkańcami okolic.


Cały ten kawałek nie ma sensu Caladan, gdyż: albo nie czytałeś dokładnie postu Loko, albo decydujesz za nich o dzianiach, jakich raczej sami by nie dokonali. Porwano syna Khelbena, a wymiana jeńców jest już uzgodniona.

Dalej - Twoja twierdza i twierdza Shadovar to to samo? Bo jeśli nie, to owady i Tarrasek były w zupełnie innych miejscach.
Edit: Dowiedziałem się od Velga, że tak. Ale Caladan, ja Cię proszę... Ta twierdza nazywa się Thultanthar, a nie Thalantyr. Jeśli chcesz używać nazw własnych (Pomrok by wystarczył) i rzadziej stosowanych, to rób to chociaż poprawnie. Thalantyr to z BG I jest.

Uwaga nr 2: nawet jeśli, to Tarrasek po zjedzeniu przez owady zregeneruje się w ciągu 5 minut i wróci dalej jeść twierdzę.
Głównym wyjściem jest dać mu się najeść, biorąc pod uwagę wielkość i umagicznienie twierdzy to zje z jedną czwartą - połowę i pójdzie spać.

Nie wiem co masz na myśli mówiąc o uwalnianiu smoków. Szczerze.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 26-10-2009, 01:06   

Dokładniejszy komentarz jutro.

Caladan napisał/a:
Velg - a utorfikowanie waszej bazy nie jest obroną przed moi postem;)

Oh, really? Jak dla mnie właśnie zasłużyłeś sobie na miano „Caladan Wiarołomca” wśród gadów i ich wieczystą nienawiść.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 26-10-2009, 01:14   

Nie ma różnicy Khelben starszy, czy młodszy. Sam akt sie liczy. Wasz pakt sojuszniczy należało napisać po waszych akcjach militarnych warunki waszego paktu sojuszniczego, które nastapiły ostatnim czasie. Skąd mam wiedziec co w nich jest. Swój dałem pod lupę i krytykę. W postach nie było napisane, że nastąpiła wymiana wszystkich jenców. Khelben młodszy jest dosyć ważna postacią w Faerunie.

Pisałem od środy post. Na napisanie czego nie mogę, a co moge trzeba było wystosować, a tak Velg powiedział "róbta co chceta" . Tak tez zrobiłem.

Nie chce mówic, ale przypadek "Lareal i sióstr" (będzie zmienione na Khelbena i jego dzieci) był podobny do skorzystania z moich NPC -(smoki i Harluaa). Trzmam się tego co jest napisane w postach i komentarzach.

Według postu Zega one zjadają wszystko, czyli trawią posiłek. Były one nad Thalantyrem(Moja baza. W komentrzach napisałem dwukrotnie, a w tekście wielokrotnie jest wspomniane.)
Nie wiem czy udałoby sie mu zregenerować w milionach-trylionach żołądkach insektów komórka po komórce jeżeli one zjadaja wszystko na swojej drodze. Nie ma takiej siły regenaracyjnej. Został on strawiony. Mogę posłać potwora razem z owadami na Nimbrul i Lantan. Nie wiem czy cokolwiek przeżyłoby ten atak.

Velg trudno się mówi. W Harluaa i u Crinthi miałem małe kłopoty. Nie moge być 100 miejscach naraz . Na pewno po ich zatłuczeniu, okradzeniu z artefaktu i represjonowaniu w innych krajach posłuchają twoich ciepłych słówek. Oddałbyś ich artefakt. Założę że nie. Lepsze to niż, aby było wykorzystane do twoich niecnych celów. Jako tako przez przypadek zrobiłem im przysługę.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 26-10-2009, 02:13   

Cytat:
Nie chce mówic, ale przypadek "Lareal i sióstr" (będzie zmienione na Khelbena i jego dzieci) był podobny do skorzystania z moich NPC -(smoki i Harluaa). Trzmam się tego co jest napisane w postach i komentarzach.


Nie. Jest zupełnie inny. Otóż w Twoim przypadku sam ogłosiłeś, mimo ostrzegania przez wiele osób swoje warunki. Ja w zasadzie wprost ci napisałem, że to się może w podobny sposób skończyć.

W tym wypadku:
Owszem, zapomnieliśmy o tym napisać. Warunki były realizowane fabularnie, zostało ich już bardzo niewiele. Jednak teraz się o tym dowiedziałeś i zostałeś poproszony o skorygowanie. Nie chcesz tego zrobić.
Niezależnie od tego jednak, aby stworzyć tę sytuację: posłużyłeś się NPCem Velga wbrew jego woli i jego rozkazom, w sposób przez niego nie zaakceptowany. Co więcej, Twój post zakłada jednak jakaś wymianę więźniów (skąd inaczej nawet podmieniony Khelben by wrócił?), co czyni już całą sytuację zupełnie niespójną fabularnie, zwłaszcza, gdy dochodzi fakt, że to Khelben młodszy. Jeśli do wymiany nie doszło, to nadal siedzi sobie w MAC. A nie możesz wysłać malaugrimma na przeszpiegi i stworzyć tej sytuacji bez zgody Velga.
Podsumowując, w chwili obecnej cały ten plan jest po prostu niemożliwy do zrealizowania.

Cytat:

Pisałem od środy post. Na napisanie czego nie mogę, a co moge trzeba było wystosować, a tak Velg powiedział "róbta co chceta" . Tak tez zrobiłem.


Caladan - my naprawdę nie możemy powiedzieć Ci wszystkiego, ani przewidzieć wszystkiego co wymyślisz. Wybacz.

Cytat:
Nie wiem czy udałoby sie mu zregenerować w milionach-trylionach żołądkach insektów komórka po komórce jeżeli one zjadaja wszystko na swojej drodze.


Udałoby się, tarrasque zregeneruje się zawsze, chyba że zostaną spełnione bardzo specjalne warunki. Mniejsza jednak z tym, powiedzmy, że się zmęczył i ponownie zakopał po regeneracji.
Cytat:

Były one nad Thalantyrem(Moja baza. W komentrzach napisałem dwukrotnie, a w tekście wielokrotnie jest wspomniane.)


Thultanthar. Naprawdę Cię proszę, pisz nazwy własne poprawnie. Już kilka razy miałem problem, gdy chciałem sprawdzić coś co wprowadzałeś w Wiki/innych źródłach i wyszukiwarki wyrzucały mi brak danych przez Twoje błędy. Ja też je popełniam, owszem, ale często staram się wręcz kopiować nazwy z Wiki, aby uniknąć takich problemów.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 26-10-2009, 07:27   

Caladan napisał/a:
Na pewno po ich zatłuczeniu, okradzeniu z artefaktu i represjonowaniu w innych krajach posłuchają twoich ciepłych słówek. Oddałbyś ich artefakt. Założę że nie. Lepsze to niż, aby było wykorzystane do twoich niecnych celów. Jako tako przez przypadek zrobiłem im przysługę.

Widzisz, nie przypadkowo pisałem o „najświętszym sanktuarium”. Gady w chwili obecnej nie mają prawa być do Ciebie nastawione lepiej niż krzyżowcy I Krucjaty do Aleksego bizantyńskiego po Antiochii.

Innymi słowy - wziąłeś pomoc, a jak przyszło co do czego, to zostawiłeś ich na lodzie. I to akurat wtedy, kiedy ta Jasna Góra do potęgi traciła swój najcenniejszy przedmiot kultu (nie, nie artefakt - to jest zwykła czaszka, ale otoczona wielkim kultem).

W połączeniu z prostą obserwacją zniszczeń, jakie uczyniłeś (to w kwestii możliwości) oraz faktem, że jeszcze ANI RAZU nie pośpieszyłeś sojusznikowi z pomocą, to raczej nikt tam z Tobą nie chce mieć do czynienia.

A argument „nie mogę być w stu miejscach na raz” nie wytrzymuje krytyki. Pomoc (choćby nominalną) mogłeś wysłać w każdym momencie. Zwłaszcza, że tej kompanii byłoby ciężej nie zauważyć od razu od spuszczonego na łeb kowadła. Zrobiłeś coś? Nie, Ty tylko odciągałeś część gadów do służby w bazie.

Tak więc - wojna ze mną - TAK, ale sojusz z Tobą - NIE.

Swoją drogą, wojna podjazdowa w tej sytuacji to istne proszenie się o zagładę. Pomiędzy taborem a dżunglą zawsze jest kilkaset metrów - kilka km popiołów, nad którymi latają rycerza Latających Łowów. Oznacza to tyle, że każdy podjazd zostanie po husycku wytłuczony ogniem strzelców nim się zbliży...


Caladan napisał/a:
Pisałem od środy post. Na napisanie czego nie mogę, a co moge trzeba było wystosować, a tak Velg powiedział "róbta co chceta" . Tak tez zrobiłem.


Jesteś mistrzem wyrywania wypowiedzi z kontekstu, wiesz? Wypowiedź (o której już zapomniałem) odnosiła się do Loko i zabójstw synów Telamontha. NIE miałem jako Pierwszy Sekretarz wpływu na tamtą sytuację, więc stwierdziłem, cobyście rozwiązywali to we własnym zakresie. Taki odbiór można było wywnioskować z kontekstu lub też z samej treści posta. Czego też łaskawie nie zrobiłeś.

Nie dałem Ci gwarancję, że nie będę nic mieć przeciw niszczeniu dwóch stolic (by je zniszczyć musiałbyś tego tatałajstwa teleportować kilkadziesiąt ton... a to jest NIEWYKONALNE zwyczajną teleportacją... z kolei przy zwyczajnym locie to owady zostałyby zauważone - ale mniejsza z tym, akurat to mnie prawie nie
boli) i podobne.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 26-10-2009, 09:57   

Imperium gadów nikogo nie lubi i na tym przestanmy. Sarrukhowie należą do mojej organizacji. Dawno temu wspominałem o tym.
Wiele nazw jest podręcznikowych i na wiki ich się nie znajdzie. Trzeba mocno się pomęczyć tak jak ja z Horde(insekty z planu ziemi). Dwa dni zeszły na szukanie.

Zegowi udało się przywołać kilkadziesiąt ton insektów na ten plan. Daerian wyteleportował magicznie kilkaset ton smoków gdzieś tam. Ja zrobiłem tunele czasoprzestrzenne, bo moi ludzie potrafią coś takiego robić. Horda nie lubi ognia, więc nie miała dużego wyboru, aby w nie uciec. W profilu organizacji i moim pisze, że bardzo dobrze znamy się na przenoszenie siebie, albo czegoś gdzieś.( złoto Smoków Chromatycznych) Powiedz mi czy ja spodziwałem się, że siedzę pod miną. To nazywa się atak z zaskoczenia. Na samym początku jest chaos , panika i ucieczka przed nieznanym grożnym czymś, a potem walka.

Ja nie dawałem gwarancji, że nic nie bede mówić o utracie większej część Harluii, Smoków chromatycznych, ani ataku Zega i Daeriana w tym samym czasie z dwóch stron. Nic z tych rzeczy nie boli. Jestem facetem jakoś to zniosę.

Poczekam na Daeriana i zobaczę czy my jeszcze jakieś tam skargi, albo zażalenia.

W koszarach straciłem dosyć dużo żołnierzy.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 26-10-2009, 12:52   

I byłbym też bardzo wdzięczny, gdybyś mi tego malaugrima usunął...

Bo, kurcze, ja nie wysyłałbym zwykłego malaugrima na przeszpiegi do Siedmiu Sióstr i Elminstera. A jeśli nawet bym kogoś wysłał - to po kiego licha miałbym go informować o wszystkich swoich manipulacjach? (np. Khelbenie Arunsunie młodszym).

Swoją drogą, to Daerian i spółka wiedzieli doskonale o tej całej aferze - głównie dlatego, że się z tym nie kryłem (co zresztą sam zakładasz - pisząc choćby, że szeregowy malaugrim byłby o tym poinformowany). Tyle, że to się działo PRZED wejściem w życie rozejmu, więc w sumie nie ma czego mi zarzucać. Jeżeli więc była wymiana jeńców - to Khelben prawdziwy wrócił (bo po cóż mi wysyłać falsyfikat?), a jeżeli nie - to nic mi nie można zarzucać, przynajmniej dopóki trzyma się w zamknięciu x moich ludzi.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Loko Płeć:Mężczyzna
Aspect of Insanity


Dołączył: 28 Gru 2008
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 26-10-2009, 14:39   

To ja tak tylko przypomnę że mój nick się odmienia...

_________________
That is all in your head.

I am and I are all we.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 26-10-2009, 16:35   

Oki, ale na przyszłośc bądżcie dokładniejsi. Skąd miałem wiedzieć, że naraz sobie przypomnieliście o Khelbienie Młodszymi i teraz bronicie się traktatem, który jest nieoficjalny. O wymianie jenców, ani o waszym zbrataniu nie było mowy żadnym poście. Jak dobrze pamietam było coś o neutralości, co już było złamaniem naszego paktu. Wtedy wiedziałem, ze związaliście się z Daerianem.
Jak pamiętasz nasz dawniejszy traktat w jakiejś tam formie wyjrzał światło dzienne w komentarzach. Przynajmniej Daerian mógł wynioskować co nieco. Teraz każdy mój ruch będzie niweczony, bo nie można, gdyż w traktacie jest to zapisane pod jakims punktem, którego nie ma oficjalnie przedstawionego. Takie rzeczy pisze się chociaż wyrywkowo w postach, albo w komentarzach. Dla przykładu Khelben Młodszy wrócił do domu.
Szczerze nie wiem jakim sposobem Wybrańcy brataja się z kimś kto zamykał kościoły Mystry ......... na wschodzie, oraz przetrzebił i pomordowało to i owo, oraz porwał kogoś tam. Zaraz ktoś powie, że kościoły innych religii nie zostają zamykane w Mulhorandzie itd.

Wątek będzie wyrzucony i zmieniony na inny.

Sorki Loki:)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 26-10-2009, 18:29   

Caladan napisał/a:
O wymianie jenców, ani o waszym zbrataniu nie było mowy żadnym poście. Jak dobrze pamietam było coś o neutralości, co już było złamaniem naszego paktu. Wtedy wiedziałem, ze związaliście się z Daerianem.

... równocześnie zaś ostatnie drakolicze ginęły na Alaorze z rąk oddziałów Daeriana. Sorry, ale argument nie występuje krytyki - głównie dlatego, że traktat nie został jeszcze ogłoszony, a więc nie miał jak zacząć oddziaływać. Normalną praktyką jest to, że zaczynam przestrzegać traktatu z chwilą, w której zostałem o nim powiadomiony, nieprawdaż (chyba, że dokument stwierdza coś innego)? Przez to, akcja działa się w okresie, który można określić jako coś podobnego do vacatio legis.

I nie, nie zbrataliśmy się.
Caladan napisał/a:
Takie rzeczy pisze się chociaż wyrywkowo w postach, albo w komentarzach. Dla przykładu Khelben Młodszy wrócił do domu.

Właściwie, nie wiadomo, czy wrócił - i to nie ma nic do rzeczy. Malaugrim był niedorzeczny i był wielkim nadużyciem niezależnie od tego traktatu - nawet JEŚLI ktokolwiek mógłby mieć o to pretensje, to moje siły szpiegowskie nie działają tak niedorzecznie.
Caladan napisał/a:
Szczerze nie wiem jakim sposobem Wybrańcy brataja się z kimś kto zamykał kościoły Mystry ......... na wschodzie, oraz przetrzebił i pomordowało to i owo, oraz porwał kogoś tam. Zaraz ktoś powie, że kościoły innych religii nie zostają zamykane w Mulhorandzie itd.

Kto z kim się niby zbratał? Jest pokój i tyle. Pojęcie pokoju nie wymaga sympatii, a raczej poszanowania dla idei Realpolitik.

Edit:

A co do Twego świętego oburzenia zatajnianiem traktatów:

Velg napisał/a:
- Kwestię wymiany jeńców rozważymy wkrótce. - stwierdził , czyniąc aluzję do mnogich jeńców z obu stron. - A jeśli ta umowa jest coś warta... Jestem gotów ją sygnować. Pozwolisz, że wyślę stosowne informacje do... Bractwa Równowagi? czy jak oni się zwali? - Pierwszy Sekretarz zmarszczył brwi, po czym przesłał potrzebne informacje.


Jak dla mnie jest to aluzja dość wyraźna.

Edit2:

Prowadzisz działania wojenne przeciw Bractwu?

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 26-10-2009, 19:21   

1) Nimbrul i Lantan wasi sojusznicy zaatakowali Imperium gadów(dawny sojusznik). Równoznaczne jest atakiem na pozostałych moich alientów tamtym czasie. Samarach nie był włączony do Imperium, co oznacza bezpodstawną napaść.
2) Sprawa Grimma i Lokiego
3) Sembia dostała gwarancję pokoju. Kilka państw z dawnego sojuszu też
4) Sprawa Chondathu nadal jest nie wyjaśniona

Mogę powiedzieć, że w mnie zaatakowaliście, co spowodowało kontraatak na Nimbral i Lantan.

Nie pamietam ,aby Telamont do jakiegoś rytuału potrzebował Karela. Znaczy to, że korzystacie z moich NPC bez mojej zgody(nie dawno oto mnie się czepialiście). Proszę o wykreślenie tej części.

Możecie pisać. Poczekam z rozwinięciem swojej akcji w następnym poście.

Edit: Loko sam siebie nazywasz siebie czasem Loki. Obie inaczej wymawia się przez przypadki. Przez co jest trudność wymawiania twojego Nicka.

P.S Pytanie z Realpolitic jak rozwiązano konflikt pomiędzy diabłami i demonami podczas pokoju. One siebie nie nienawidzą się od wieków.


Ostatnio zmieniony przez Caladan dnia 26-10-2009, 19:54, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Loko Płeć:Mężczyzna
Aspect of Insanity


Dołączył: 28 Gru 2008
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 26-10-2009, 19:24   

Cytat:
Sorki Loki:)


Loko*

Caladan napisał/a:
2) Sprawa Grimma i Lokiego


Loka*

_________________
That is all in your head.

I am and I are all we.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 26-10-2009, 19:56   

Caladan napisał/a:
Harluaa- Zeg nie wziął pod uwagę, że ten kraj jest bardzo tradycjonalistyczny, a Król jest największym mózgiem. Popełnił ten sam błąd co ja przedtem, czyli nie wziął pod uwagę społczeństwa. Jedynie moge powiedziec, że prawie wykrył mój zamysł. Za co brawa. Crystal Orb jest symbolem władzy, a ja podczas swojego pobytu udoskanalałem magię w tym kraju. Wszystkie nazwy geograficzne są prawdziw


Uczciwie mówiąc: dokładnie tego się spodziewałem i dokładnie do tego dążyłem. Choć szczerze mówiąc miałem nadzieję, że zrobisz coś, co nie będzie w tak oczywisty sposób głupie. Dziękuję za oddanie władzy w Harluii i ostateczne rozwiązanie kwestii opozycji.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 26-10-2009, 20:23   

Wojska w Mulhorandzie.

1. Piechota

5000 czeladzi obozowej.
14000 łuczników.
10000 kuszników (pod dowództwem Rajmunda).
12000 lekkiej piechoty.
5000 pikinierów.
2000 lekkiej piechoty z Podziemnego Imaskaru.

2. Kawaleria (całość pod dowództwem Manfreda):
6500 lekkiej kawalerii.
2500 konnych łuczników.

3. Jednostki specjalne:
700 konnych gwardzistów Bractwa (osobista jednostka Karela)
100 inżynierów.
350 ludzi z Zakonu Nieba.

4. Magowie:
Lord Planista Illis Khendarhine
Lord Informator Ebrul Naramixna
Lady Wykonawca Furyma Selovan
4 arcymagów Imaskaru Podziemnego.
40 magów z Imaskaru Podziemnego.
29 sztuki
18 magów defensywnych
7 arcymagów 

5. Wyzwoleńcy - 10000 tworzy w Skuldzie siły policyjne, dalsze 5000 jest z armiami MAC na południu. Dowódcą wyzwoleńców jest Spartakus.

Wojska poza Mulhorandem

6. Siły państw satelickich.

17500 lekkiej piechoty z Sempharu i Murghom.
15000 lekkiej kawalerii z S&M.
8500 strzelców z S&M.
14 magów.

7. W Messemprarze:
Hadrael, Morski Czarodziej i namiestnik miasta.
8 innych Północnych Czarodziejów.
10 drakoliczy.
5900 lekkiej piechoty.
1000 ciężkiej piechoty.
5, przechrzczonych na kicanizm, kapłanów bóstw rozmaitych.


8. W Shussel:
Danactor
1000 żołnierzy
5 Północnych Czarodziejów
4 magów Kultu Smoka.
1 drakolicz (silny).
10 kapłanów bóstw rozmaitych.
Gnomi zespół badawczy w strefie 51 ;)

9. W Unthalassie:
Xanathar
Lord Telshyn, mulhorandzki arystokrata-zdrajca i tymczasowy namiestnik stolicy.
1000 lekkiej (ale b. doświadczonej) piechoty - prywatna armia lorda Telshyna.
3 drakolicze.
2 magów Kultu Smoka (z lokalnej komórki).
7 Północnych Czarodziejów.
15 kul zguby.
5 machin wojennych gnomów.
- Wojsko prowincji untherskiej (dowódca - Furifax)
2000 lekkiej kawalerii
3000 ciężkiej piechoty
10000 lekkiej piechoty
Nieryn, Morski Czarodziej i dowódca magów w owej armii.
6 Północnych Czarodziejów.
20 silnych diabłów.
10 przechrzczonych na kicanizm kapłanów bóstw rozmaitych.
- Srebrna Kompania aka. Gwardia Książęca (dowódca - Lareas)
400 lekkich piechotów
400 ciężkich piechurów

10. W Chessencie (Cimbarze)
10000 piechoty w Cimbarze (Wolnym Mieście Cimbar – obozuje ona pod miastem).
3000 piechoty odpowiednio w: Lutcheq, Soorenar, Powietrznej Ostrodze i Mordkulin.

11. W Chondath
Malkizid
Rhyald
Isimud.
Sammaster.
Fedor.
Król Hieran Judea.
Hippartes Starszy.
300 ciężkiej kawalerii ze Srebrnej Kompanii aka. Gwardii Książęcej.
200 ciężkiej kawalerii - gwardziści wielmożów chessenckich.
3000 lekkiej kawalerii (w tym 2k untherskiej).
12000 lekkiej piechoty chessenckiej.
2000 ciężkiej piechoty chessenckiej.
4000 łuczników chessenckich.
50000 elitarnych żołnierzy Akanaxu (w tym 30k ciężkiej piechoty, 15k dobrych strzelców i 5k ciężkiej kawalerii)
400 muszkieterów Lantanu.
20 innych Północnych Czarodziejów.
10 kapłanów bóstw rozmaitych.
10 magów Kultu Smoka.
30 magów chessenckich.
10 gnomich iluzjonistów.
18 drakoliczy.
5 beholderów.
45 silnych diabłów
30 silnych yugolothów.
500 słabszych sił Malkizida.
10 gnomich maszyn wojennych.
4 gnomie sterowce.

A teraz szacunkowe ilości pozostałych wypraw:

Legion „Honor” - opisany gdzieś.

Lantańczycy przybyli przez świetny system gnomich portali.

Wywiad
Władca Cieni – sojusznik (aktualnie - zdominowany).
ok. 170 malaugrimów (z czego 10 robi za kontrwywiad w każdym z czterech miast: Messemprarze, Shussel, Unthalassie, Mordkulinie... z kolei króla Chessentii utrzymuje w postawie prountherskiej 30 malaugrimów wspieranych przez innych agentów). Więcej w miarę ściągania z Planu Cieni.

Flota kosmiczna (należy teraz do Bractwa – na mocy odpowiedniej transakcji z uprzednim rządem).
16 gnomich statków patrolowych. (załoga - 30 osób, w tym 20 tylko do abordażów i prowadzenia zwykłego ognia.)
1 gnomia baza w niższych rejonach nieba nad Faerunem. (100 gnomów na niej stacjonuje... Robią najlepsze prognozy pogody w Faerunie ;) )

Machiny bojowe gnomów:

Muszkiet maszynowy / działo gnomów - Jeden egzemplarz w Unthalassie, trzy w Chessentii.

Działo p-smok 4 egzemplarze są w Unthalassie, a 6 - z armią w Chondath.

Kareta maszynowa - jedyny egzemplarz znajduje się wraz z armią untherską w Chessentii.

I coś ekstra:

Ogień gnomów - ulepszona wersja ognia greckiego, opracowana przez gnomy.

No i siły nieMACanckie:

1. Wojna chulcka

W Chult.

10000 łuczników
6000 lekkiej piechoty.
5000 ciężkiej piechoty.
3000 rycerzy Latających Łowów.
300 magów.

W Samargolu

Wielki Fantazmag
1000 elitarnej gwardii
50 magów

2. Purpurowa Krucjata

Alusair
Caladnei
Sigismund
Rytgier
29500 piechoty Krucjaty. (ok. 8k ciężkiej, 8k strzelców oraz 13,5k lekkiej)
8000 paladynów.
6000 Purpurowych Smoków.
6000 posiłków sembijskich (4k lekkiej piechoty i 2k lekkiej konnicy)


Edit:

Nie pytałem się o postępowanie Chondath z jednego powodu - armia Bractwa się nikogo nie pytała o zdanie. Żeby jej wejścia odmówić, trzeba by zamknąć bramy miejskie - a nie zaznaczyłeś nigdzie, że to czynisz. Tak więc, wzorem wojsk radzieckich, bratnia armia MAC osadziła kraj - a ponieważ nie natrafiła na poważniejszy opór wobec swoich planów, to skończyło się tak, jak się skończyło.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 46 z 140 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 45, 46, 47 ... 138, 139, 140  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group