FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 47, 48, 49 ... 138, 139, 140  Następny
  Forgotten Realms - komentarze.

Która postać powinna dostać pokojowego Nobla?
Altruista - za głoszenie ideałów zjednoczonego świata i rozwiązanie problemów dla pokoju (np. sprawa Mishtan).
10%
 10%  [ 4 ]
Caladan - za wkład w rozwój technologii, handlu, nauk ekonomicznych oraz dialogu między nacjami (tzw. sojusz caladański).
8%
 8%  [ 3 ]
Costly - jest czarny i jest rzecznikiem pokoju.
48%
 48%  [ 18 ]
Daerian - za gloszenie ideałów zjednoczonego Faerunu i pracę nad zapewnieniem pokoju.
10%
 10%  [ 4 ]
Velg - za pracę nad pokojowym zjednoczeniem Faerunu (sprawa Nimbralu) i zakończenie udziału Bractwa w wojnie.
10%
 10%  [ 4 ]
Lazarus - za pracę na rzecz wolnej Halruy i godności Halruańczyków.
10%
 10%  [ 4 ]
Głosowań: 37
Wszystkich Głosów: 37

Wersja do druku
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 27-10-2009, 22:36   

Caladan napisał/a:
Azhoun VI nie jest noworodkiem. Był kapitanem. Musiał być dosyc stary.
Post wyżej dowód.

A co to ma do rozpoznania noworodków?

Popieram też Daeriana w kwestii postu powyżej :P

_________________
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 27-10-2009, 22:41   

Twój post: Wysłany: 03-10-2009, 10:13
Niecały dzień po zaginięciu króla Azouna V, część Cormyru chwaliła już króla Azouna VI – niegdyś znanego jako kapitan Vorndren Longlance, a teraz przez niektórych przezwanego Chłopim Królem. Przydomek ten w zamierzeniu miał być obelżywy i piętnować pychę „zawszonego uzurpatora”, lecz spowodował pewien wzrost popularności buntownika.

Widać jak na dłoni. Dawno temu mówiłem, że jest to mój as w rękawie.


Azhoun V jest tym noworodkiem, którego porwałem, ale był u Czarodzieja.


Ostatnio zmieniony przez Caladan dnia 27-10-2009, 22:42, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 27-10-2009, 22:42   

Cytat:
Mam takie same prawo wejść do ciebie jak ty kontrolować owadzika, który rzuca czar Enlarge, co dla mnie jest głupotą.


Wczytaj się w zasady czarów polimorfujących i opis postaci Luny.

Cytat:
Myslisz, że umarlaki i gobliny pokonają Harluaańskich magów i kapłanów, która rozwaliła w samej liczbie 400 osób przeogromną armię Crinthi dawno temu.


Tak, dokładnie tak myślę. Wczytaj się w zasady tworzenia martwiaków. Przypominam też, że mam dostęp do dużej ilości wcale nie gorszych czarowników. Przypominam też, że Gobliny, wbrew temu, co się może wydawać miewają poziomy w Klasach Postaci. Tak, jestem przekonany, że moja armia 20 poziomowych hobgoblinow Barbarzyńców-Gardzących Magią walczących u boku ze znającymi Pole Anymagii czarownikami bez trudu zmiotłaby twoich nędznych magów i kapłanów.

Cytat:
Aaaa nie napisałeś, że system obronny uaktwyniłeś. Loko tam grzecznie łaził przedtem.


Trochę czym innym jest doświadczony zabójca, a czym innym armia.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 27-10-2009, 22:48   

Caladan napisał/a:
Twój post: Wysłany: 03-10-2009, 10:13
Niecały dzień po zaginięciu króla Azouna V, część Cormyru chwaliła już króla Azouna VI – niegdyś znanego jako kapitan Vorndren Longlance, a teraz przez niektórych przezwanego Chłopim Królem. Przydomek ten w zamierzeniu miał być obelżywy i piętnować pychę „zawszonego uzurpatora”, lecz spowodował pewien wzrost popularności buntownika.

Widać jak na dłoni. Dawno temu mówiłem, że jest to mój as w rękawie.


Azhoun V jest tym noworodkiem, którego porwałem, ale był u Czarodzieja.

... Twoja logika mnie powala. Ktoś mi wytłumaczy?

BTW: I NADAL podtrzymuje swe zdania o Samarachu i Mechanusie.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 27-10-2009, 22:48   

Nie potrafisz sie przyznać do błędu. nawet jak da ci sie dowody.

Niestety nie opisałeś jakie są to gobliny. Gdyby było inaczej Harluańczycy uciekli z kraju.
Możemy gdybać Zeg jak walka tam wyglądała. Kto miał wiecej poziomów. Eldery są silniejsi od ciebie i twoich ludzi. Mają dodatkowo poziomy Arcanistów. Popatrz na same poziomy zmarłego króla. elderowie niee sa słabsi. Fakt jest jeden. Nie wzięłes pod uwagę, że Harluaa ma statki powietrzne i może atakować z powietrza. Skorzystałem z tej opcji.

Samarach ma nowy rząd. Społeczenstwo nadal nie lubi Yuan -Ti, ale jest otwarte na inne panstwa. zwłaszcza na Pomroki gdzie tu widzisz problem.
Nie potraficie ze mną wygrać więc korzystacie z Tarrasquee, Horde, a teraz Mechanusa. mediatorzy. Niedługo sam Ao zjawi się i stwierdzi, że jestem zły.

Mediatorzy
Mediatorzy (ang. mediator) to istoty służące jako gestorzy bóstwom neutralności. Zamieszkują Mechaniczną Nirvanę Mechanusa, pilnując by światło i mrok, płyny i ciała stałe zachowywały delikatną równowagę i proporcję. Wyglądają jak grona różnorodnych brył, zrobione z dziwnego zielonkawego kryształu. Ich kształt jest z grubsza sferyczny z licznymi protuberancjami w postaci stożków, sześcianów i półkul wystających na różne strony. Mediatorzy porozumiewają się przy pomocy empatii. Nie mają możliwości komunikowania się z nieumarłymi. Mediatorzy są zdolni do zainicjowania dowolnego zjawiska służącego utrzymaniu równowagi w Mechanusie. Zajmują się na przykład transmutacją płynów w ciała stałe w wypadku, gdy łączna masa lub objętość tych pierwszych przekroczy liczbę drugich. Gdy napotkają toczącą się bitwę, mogą zacząć eliminować walczących po stronie, która ma przewagę lub w ogóle przerwać walkę.

W całym Mechanusie istnieją tylko trzy takie istoty. Ponieważ ich własna śmierć może znacznie zakłócić równowagę, wykształciły specyficzny mechanizm obronny. Każda istota, która je zaatakuje dostaje się pod wpływ czaru Życzenie, który zmienia ich charakter na neutralny, powodując zaprzestanie ataku. Zabicie mediatora jest właściwie niemożliwe.

Mediatorów nie interesuje nic poza utrzymaniem równowagi, bez znaczenia czy chodzi o zło, dobro, ogień czy wodę a nawet życie. Niektórzy postrzegają ich przez to jako istoty złe, są one jednak po prostu amoralne. Ich reputacja w Mechanusie dorównuje reputacji bogów. Pojawiają się rzadko, a kiedy już to uczynią, zwykle dokonują jakiejś drastycznej zmiany dla dobra równowagi. Nawet większość istot prawdziwie neutralnych nie jest wolna od niewielkich błędów i wypaczeń. W grę wchodzą tu w końcu emocje. Stwierdzenie to nie odnosi się do mediatorów. Są obiektywnymi sędziami, wolnymi od wszelkich uprzedzeń.

Legendy na temat ich powstania sięgają początków Wieloświata. Kiedy pierwotne bóstwa tworzyły Wieloświat, podzieliły plany wewnętrzne na 17 części w zależności od swoich charakterów i światopoglądów. Zewnętrze miało być domem bogów neutralności. Stąd mieli wysyłać swoich gestorów i posłańców by dbać o równowagę. Jednakże bogowie szybko popadli w konflikt dotyczący szczegółowego usytuowania i kształtu wnętrza planu. Każdy z nich chciał odcisnąć na nim swoje piętno, zakłócając równowagę. Kiedy pierwotne bóstwa to zobaczyły, wyrzuciły bogów neutralności z Zewnętrza, zamykając im dostęp do niego. Następnie stworzyły Mechanusa - plan idealnie zbalansowany i zbudowany jak mechanizm, nakazując bogom neutralności tam zamieszkać. By uchronić nowy plan przed losem Zewnętrza, pierwotne bóstwa stworzyły trójkę mediatorów, po jednym dla każdego ze Świateł Równowagi świecących w centrum Zewnętrza.

Źródło „http://sfery.wikia.com/wiki/Mediator”


Rozmawiałeś z aksjomatycznymi smokami, a nie z nimi


Ostatnio zmieniony przez Caladan dnia 27-10-2009, 22:57, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 27-10-2009, 22:54   

Caladan napisał/a:
Nie wzięłes pod uwagę, że Harluaa ma statki powietrzne i może atakować z powietrza. Skorzystałem z tej opcji.


W którym miejscu?

Caladan napisał/a:
Możemy gdybać Zeg jak walka tam wyglądała. Kto miał wiecej poziomów. Eldery są silniejsi od ciebie i twoich ludzi. Mają dodatkowo poziomy Arcanistów. Popatrz na same poziomy zmarłego króla. elderowie niee sa słabsi


Panie: skąd ich wziąłeś, skoro zostali zamordowani?

Caladan napisał/a:
Nie potraficie ze mną wygrać więc korzystacie z Tarrasquee, Horde, a teraz Mechanusa. mediatorzy. Niedługo sam Ao zjawi się i stwierdzi, że jestem zły.


Nie potrafisz ze mną wygrać, mimo, że korzystam z badziewnych stworków i zaklęć z kręgów 4-7, więc wyciągasz z tyłka kolejne mega epickie efekty... Jestem pewien, że następnym twoim ruchem będzie ściągnięcie samego Ao... Bo do tej pory wszystkie twoje zagrania były w tym stylu.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.


Ostatnio zmieniony przez Zegarmistrz dnia 27-10-2009, 23:07, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 27-10-2009, 23:00   

Caladan, ja też czekam na odpowiedź. I nawiasem mówiąc, Zeg tez raczej ma statki powietrzne - szok?

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 27-10-2009, 23:03   

To trzeba zmienić, ale jutro zrobię. Będę musiał zmienic trochę tekstu w Harluaa, ale nie zmieni samej historii.

W swoim poście. Przypuszczam, że zaatakowałbyś dodatkowo stakami powietrznymi, gdybyś wiedział. Użyłbyś, a nie bawił się nekromancję i zbieranie goblinów. Taki atak lądowo- powietrzny rozwaliłby na 100%.

Odpowiedziałem ci Daerian i raz jeszcze powiem Alusair uciekła i bedzie zmieniony post. Tak samo z Elderami. Wskrzeszę ich, bo została użyta koncentracja mocy, czyli rozwalała te, które były dawno temu nieumarłymi. Eldery i inni zostali zdominowani przez kapłanów złych bóstw przy pomocy Manipulatorów.

edit 2
bo dałeś argument, ale pamietaj że ja też mam Harluaańczyków


Ostatnio zmieniony przez Caladan dnia 27-10-2009, 23:16, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 27-10-2009, 23:08   

Cytat:
To trzeba zmienić, ale jutro zrobię. Będę musiał zmienic trochę tekstu w Harluaa, ale nie zmieni samej historii.


Zmienisz historię, oj zmienisz...

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 27-10-2009, 23:10   

I ja czekam na odpowiedź w sprawie mojego sojuszu. Wolałbym dostać ją dzisiaj.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 27-10-2009, 23:10   

Caladan napisał/a:
Samarach ma nowy rząd. Społeczenstwo nadal nie lubi Yuan -Ti, ale jest otwarte na inne panstwa. zwłaszcza na Pomroki gdzie tu widzisz problem.


Znasz pojęcie państwa wasalnego...? Otóż, władca Samarachu (nie król) jeśli jest wybierany, to przez Radę Lordów Nimbralu. A wybranie władcy procaladanskiego to ZDRADA - i piecdziesiatka magów pronimbealskich, którzy tworzą garnizon, takie zgromadzenie elekcyjne rozpędzi fireballami...
Caladan napisał/a:
Nie potraficie ze mną wygrać więc korzystacie z Tarrasquee, Horde, a teraz Mechanusa. mediatorzy. Niedługo sam Ao zjawi się i stwierdzi, że jestem zły.

...

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 27-10-2009, 23:14   

Caladan napisał/a:
Fakt jest jeden. Nie wzięłes pod uwagę, że Harluaa ma statki powietrzne i może atakować z powietrza. Skorzystałem z tej opcji.
Wybacz, ale wydawało mi się, że to Zeg, a nie ty, kontrolował Halruę (a więc i statki - jeśli nawet nieliczni ocaleli powstańcy mieliby jakieś, to po rzezi którą im Zeg urządził byłyby to pojedyncze egzemplarze, które przegrałyby w konfrontacji z większością, kontrolowaną przez Zega)

Cytat:
Przypuszczam, że zaatakowałbyś dodatkowo stakami powietrznymi, gdybyś wiedział. Użyłbyś, a nie bawił się nekromancję i zbieranie goblinów. Taki atak lądowo- powietrzny rozwaliłby na 100%.
Statki powietrzne są mało przydatne w czymś, co nie jest wojną a raczej akcją policyjną - miał niby nimi własne miasta bombardować? Po co? Nie używa się lotnictwa strategicznego do polowania na meneli spod budki z piwem.

A Mediatorzy nie interesują się wydarzeniami poza Mechanusem - tak, dotyczy to też działalności istot z Mechanusa na innych planach (co zresztą wynika z tekstu który sam zacytowałeś)

Ciągle też czekam na ustosunkowanie się przez ciebie do kwestii tarrasque.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 27-10-2009, 23:19   

A propos ucieczki Alusair - JAK do jasnej ciasnej uciekła spod nosa Loko? Bo on, owszem, był jej dobrym aniołem stróżem - ale jak MACant pilnował też, aby nie robiła nic głupiego.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 27-10-2009, 23:49   

Zeg kontrolował stolicę. Wojsko Harluańskie było daleko poza stolicą. Ylian dotarł tam pierwszy, bo jest ministrem wojny i głownodowodzącym. Szef od spraw wewnętrzny za pomoca crystal Orb zdobył poparcie wojska. Statki powietrzne latają, a za ich pokładu można rzucać czary(bomby).

Velg zmieniłem post jakiś czas temu.

Bezimienny one są z Mechanusa, czyli one też dbaja o równowagę wszystkich światów DND.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 27-10-2009, 23:57   

Nadal widzę ten idiotyczny opis sytuacji w Cormyrze... Kurcze, Ty jasnowidzem jesteś czy co? Z kicanistów w stolicy był tylko Rytgier, a NIGDZIE nie było napisane jakoby przyznał się
do pochodzenia. Ba, było napisane przeciwnie!

Jak też było napisane coś innego o miejscu jego pobytu.

I nie chcę Cię obrażać, ale znasz słowo REGENCJA? Bo to, że zwrócisz
króla oznaczać będzie tylko powrót Alusair i współregencję jej z Vorndrenem (względnie sama Alusair). Bo on, jak było napisane, zamierzał USTĄPIĆ. Oczywiście, o ile potwierdzona byłaby autentyczność władcy - czego zrobić nie masz sposobu. Azoun V jest NIEMOWLĘCIEM.

Jak ktoś tu lekceważy sobie cormyrskie prawa, to jesteś to Ty.

Tak samo - jak mieszkańcy Samarachu wiedzą, kto jest zabójcą Wielkiego Fantazmaga, to jego (znaczy - zabójcy) głowa jest już nabita na pal. Sorry, ale Samarach jest magokracją wasalną z nimbrofilską warstwa rzadzącą, a nie demokracją. I z tego powodu kurs antypomrokowy MUSI BYĆ utrzymany.

_________________


Ostatnio zmieniony przez Velg dnia 28-10-2009, 00:03, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 48 z 140 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 47, 48, 49 ... 138, 139, 140  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group