FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 54, 55, 56 ... 138, 139, 140  Następny
  Forgotten Realms - komentarze.

Która postać powinna dostać pokojowego Nobla?
Altruista - za głoszenie ideałów zjednoczonego świata i rozwiązanie problemów dla pokoju (np. sprawa Mishtan).
10%
 10%  [ 4 ]
Caladan - za wkład w rozwój technologii, handlu, nauk ekonomicznych oraz dialogu między nacjami (tzw. sojusz caladański).
8%
 8%  [ 3 ]
Costly - jest czarny i jest rzecznikiem pokoju.
48%
 48%  [ 18 ]
Daerian - za gloszenie ideałów zjednoczonego Faerunu i pracę nad zapewnieniem pokoju.
10%
 10%  [ 4 ]
Velg - za pracę nad pokojowym zjednoczeniem Faerunu (sprawa Nimbralu) i zakończenie udziału Bractwa w wojnie.
10%
 10%  [ 4 ]
Lazarus - za pracę na rzecz wolnej Halruy i godności Halruańczyków.
10%
 10%  [ 4 ]
Głosowań: 37
Wszystkich Głosów: 37

Wersja do druku
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 16-11-2009, 16:44   

W związku z zapytaniem Sylara:
Mapa moich wpływów z wyjaśnieniami:

1. Moonshaes - pod władzą Kazgorotha (Bestii) - kolorem jasniejszym oznaczone tereny Northmenów, na które wpływy Kazgorotha dopiero zaczynają się rozciągać.
2.Wyspy Nelanther - Wyspy pirackie, obecnie kontrolowane przez Iakhovasa, znanego tam jako Czarny Alaric
3. Thulthantar (Shade, Pomrok) - schowane pod wodą gdzieś pomiędzy wyspami Nelanther i Moonshae. Pod władzą Arcymaga Telamonta Tanthula (i reszty Shadovarów)
4. Wolne miasto Velen - "republika" kupiecka, w praktyce kontrolowana przez Rycerzy Tarczy, z wzrastającymi wpływami piratów.
5. Tethyr - częściowo pod wpływem Rycerzy Tarczy (które to wpływy rosną). Tereny oznaczone jaśniejszym kolorem, to tereny dawnego Amnu, które jeszcze nie w pełni przeszły pod kontrolę Tethyru. Z czasem najprawdopodobniej większość z nich (jeśłi nie wszystkie) to zrobi - chyba, że zajdą jakieś nowe okoliczności
5a - Athkatla - kiedyś stolica Amnu, obecnie ruiny. Ewentualna odbudowa zacznie się nie wcześniej niż na wiosnę - i dopiero po ustabilizowaniu sytuacji w regionie.
5b - Myth Rhynn - w środku lasu Wealdath (na mapie zaznaczone jako Forest of Tethir). Miasto pełne umarłych, rządzone przez licha Mallina
6. Calimshan - częściowo kontrolowany przez Rycerzy Tarczy i magów Pogiętej Runy (Twisted Rune) - wpływy te wystarczą mi na zapewnienie sobie ze strony Calimshanu nastawienia przyjazno-neutralnego.
7. Baldur's Gate - częściowe wpływy poprzez Rycerzy Tarczy
8. (daleko na północy) Icepeak - bezludna wyspa, będąca leżem białej antycznej smoczycy Arveiaturace
9. Morze Mieczy (i częściowo Bezkresne Morze) - tereny na których armia Iakhovasa (Składająca się ze Zuych istot morskich) wycina właśnie w pień resztki opozycji. Nie zaznaczyłem tego terenu na mapie - jest na to zbyt duży (i psułoby to pozostałe zaznaczenia)
10. Morze Alambar (część Morza Upadłych Gwiazd) - region pod bezpośrednią kontrolą królestwa Sahuaginów podporządkowanego Iakhovasowi
11. Wyspy Piratów na Morzu Upadłych Gwiazd - Iakhovas ma tam pewne wpływy wśród części kapitanów. Wpływy na razie nie są jakoś specjalnie wykorzystywane.
12. "Obiekt" znajdujący się na dnie Morza Upadłych Gwiazd (oznaczony krzyżykiem na prawo od wysp piratów) - opisany w ostatnim moim poście.

Ważne postacie:
1. Kazgoroth (Bestia która Pragnie Pożreć Świat)- obecnie w Caer Corwell
2. Iakhovas (ten który pływa z Sekolahem) - podróżuje pomiędzy Nelanther, siedzibami sahuaginów na Morzu Mieczy i Morzu Upadłych Gwiazd, czasem bierze udział w bitwach (podmorskich). Posiada możliwość teleportacji, więc często trudno stwierdzić, gdzie akurat siedzi.
3. Telamont Tanthul - praktycznie nie opuszcza Shade
4. Ja (Bezimienny). W FR udaję potężnego lorda tanar'ri (chyba, że nie jest to wskazane - wtedy zwykle podszywam się pod elfiego/ludzkiego maga). Zwykle przebywam z którąś z wyżej wymienionych osób, ale potrafię też skakać w różne miejsca celem załatwienia różnych drobnych spraw. Ostatnio do podróży coraz częściej używam Arveiaturace, zamiast teleportacji (latanie na smoku jest fajne!)
5. wymieniona wyżej smoczyca - albo siedzi w swojej siedzibie w Icepeak, albo w Moonshae, albo jest ze mną - ostatnio najczęściej to trzecie.
6. Mallin - jak na razie nie opuszcza Myth Rhynn.

PS: mapa nie jest najwyższych lotów (zbyt szczegółowa, przez co mało czytelna), ale to jedyna duża mapa jaką znalazłem zawierająca Nimbral i Evermeet.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 16-11-2009, 17:13   

A własnie, bo już dawno miałem się o to zapytać - jak się ma tsunami do stanu królestwa sahuaginów? I tego, że Caladan i spółka mieli wyczyścić Wyspy Pirackie od piratów?

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 16-11-2009, 18:46   

Velg napisał/a:
A własnie, bo już dawno miałem się o to zapytać - jak się ma tsunami do stanu królestwa sahuaginów? I tego, że Caladan i spółka mieli wyczyścić Wyspy Pirackie od piratów?
O, tego o piratach nie zauważyłem - w takim razie obecna sytuacja Wysp Pirackich, po zniknięciu Caladana, jest nieustalona. Jakieś kontakty wśród jakichś piratów na Morzu Upadłych Gwiazd pewnie nadal mam, tylko mniejsze (i mniej zorganizowane)(*). Co do tsunami - proste. Tsunami jest wybitnie niszczycielskie gdy dociera do lądu, ale w większej odległości od brzegu jest już znacznie słabsze (a w głębinach morskich praktycznie niezauważalne).

(*) - co oznacza, że są one bardzo słabe - kilku do jakiejś akcji pewnie najmę, ale już floty nie zorganizuję.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sm00k
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 16-11-2009, 23:27   

Pytanie techniczne: ma ktoś może questa w formie jednolitego tekstu?

Edit: Dziękować wielce. Wrzucenie tego na telefon i nadgonienie w wolnych chwilach będzie teraz dużo łatwiejsze.


Ostatnio zmieniony przez Bezimienny dnia 17-11-2009, 00:34, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 16-11-2009, 23:47   

Jeśli nie, to ja Ci mogę podesłać plik html-a ze wszystkimi postami na jednej stronie. Urządza Cię?

*edit* Albo lepiej: wejdź na pierwszą stronę tematu i kliknij na górze pierwszego posta w link "wersja do druku". Pokaże Ci ładną formę tekstową całości na jednej stronie.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 17-11-2009, 15:10   

Mapa by Bezimienny po zaznaczeniu i MACowo-moich wpływów. Tak więc:

1. Mulhorand i Unther - państwa te tworzą terytorium MACu w Faerunie. Na tych terenach w pełni stosujemy ustrój MACu - choć na terenu Untheru skuteczniej, bowiem niejako "odziedziczyliśmy" tamtejszą organizację państwa absolutystycznego (zaprowadzoną przez Rhyalda).
2. Chessentia - państwo zależne. W sensie prawnym domniemany wasal (acz zobowiązań wasalnych prawie nie ma). Kontrola bierze się z magicznej więzi przysięgi pomiędzy tamtejszymi VIPami a mną - jak również z faktu, że dwór tamtejszego władcy w ostatnich czasach tworzą w dużej mierze agenci MACanccy.
3. Semphar i Murghom - państwa zależne.
4. Samarach - teoretycznie państwo wasalne Nimbralu, jednakże de facto obsadzanie fotelu władcy osobą Sasayaki pozwala uznać to państwo za państwo zależne.
5. Królestwo Evermeet - tamtejsza monarchia jest względnie stabilna jedynie ze względu na nasze wsparcie. Dodatkowo, wpływy polityczne pozwalają uznać Evermeet za państwo zależne.
6. Nimbral - teoretyczny sojusznik.
7. Hlondath - wobec zagrożenia zajęcia przez Caladana przyjęło status wasala Chessentii - teraz kontrolowane przez MAC poprzez to królestwo.
8. Góry Afrunn - okupowane wciąż przez wojska Chessentii.

O Cormyrze nic nie mówię - bo jego status jest niejasny.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 17-11-2009, 15:32   

Co z Lantanem? Niby widziałem, że się wcześniej od nich odciąłeś, ale z drugiej strony taki Evermeet jest kontrolowany, z tego co zauważyłem, głównie właśnie przy pomocy latającej floty lantańskiej.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 17-11-2009, 15:35   

Bezimienny - Lantan nie jest mój. Z drugiej strony jednak, resztki wcześniejszej rady (proMACanckiej) i ichnich zwolenników dostały azyl, wcześniej przekazując flotę MACowi (za pewne odszkodowania, przynajmniej na papierze). Załogi są tworzone właśnie z owych wyrzutków.

Tak więc - Lantan jest wolny... Ale flotę (a przynajmniej jej część) zagrabiłem.

Aha, Wzgórze Rady nie są częścią mego terytorium - raczej granicą (w tych realiach, umowną) pomiędzy moją sferą wpływu a terytorium, gdzie hasać każdy może. Tak więc, odpada robienie mi eskapady nomadów rozzłoszczonych zaborem tradycyjnego miejsca obrad :P

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 17-11-2009, 21:51   

Piraci z Wysp Piratów zostali doszczętnie wybici przez moich ludzi. Prawie nikt na tych morzach nie ma floty. Sahuagini są osłabieni na tamtych terenach.
Turmishu jest ProCaladański po jednym z moich tam ostatnich postów.

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 17-11-2009, 21:55   

Błąd, był procaladański. Około 200k wojsk na granicach swoje zrobiły.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 17-11-2009, 22:03   

Caladan napisał/a:
Piraci z Wysp Piratów zostali doszczętnie wybici przez moich ludzi.
Zakładam, że części z nich, jak to piraci, nie było na wyspach, gdy ich wybijałeś.

Caladan napisał/a:
Prawie nikt na tych morzach nie ma floty.
Nawet nie wiesz, jak się cieszę.

Caladan napisał/a:
Sahuagini są osłabieni na tamtych terenach.
Nie urządzałeś ich eksterminacji (nie miałeś nawet jak). Co do tsunami - trzy lata wcześniej w tym miejscu wybuchł wulkan, co było połączone z potężnym trzęsieniem ziemi. Osady sahuaginów położone w okolicach i na zboczach tegoż wulkanu odniosły spore straty - w efekcie wojnę którą rozpoczęły zaraz po wybuchu z innymi nacjami całego Morza Upadłych Gwiazd prawie wygrały...
Tym razem spora część osad znajdowała się po drugiej stronie Sharksbane Wall, gdzie specjalnie już szkody nie odniosły. Nie sądzę zresztą, by trzęsienie ziemi i tsunami bardzo istotnie wpłynęło na siły militarne w społeczeństwie które ponosi corocznie znacznie większe straty na skutek działania społecznie sformalizowanej metody awansu (i rozstrzygania sporów) metodą rozszarpywania się na kawałki.
Więc osłabieni - owszem, ale dla moich planów powinni wystarczyć.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sasayaki Płeć:Kobieta
Dżabbersmok


Dołączyła: 22 Maj 2009
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
WOM
PostWysłany: 17-11-2009, 22:31   

Jakby co... mój post był pisany w biegu, czytając mieć to na uwadze :P

_________________
Gdy w czarsmutśleniu cichym stał,
Płomiennooki Dżabbersmok
Zagrzmudnił pośród srożnych skał,
Sapgulcząc poprzez mrok!

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9349483
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 17-11-2009, 23:20   

Zauważyłem, że Caladan miał co prawda w swoich szeregach Daemonfey, ale mniej niż 50-kę, a na dodatek nie odpieczętował bram Nar Kerymhoarth. Wnioskuję, że Sarya Dlardrageth nadal chce to zrobić (a w tym celu nadal próbuje zdobyć Kryształ Strażnika Bramy, który, jak na razie, mam ja)

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 19-11-2009, 17:09   

RepliForce, ta kampania to nie dział pojedynków.
Krwawa Jatka - w tym temacie możesz spróbować się zmierzyć z Karelem pod warunkiem, że on to wyzwanie przyjmie.
Powrót do góry
RepliForce Płeć:Mężczyzna
Vongola Boss


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Z Pustyni
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 19-11-2009, 17:14   

Karel : Cóż jest jedna możliwość ale byś musiał się postarać. Mianowicie twoja postać musiałaby ciągnąć się za Karelem(po co nie wnikam) a nasępnie samą walkę by się przeniosło do Krwawej Jatki by nie zaśmiecać questa głównego(zazwyczaj tak się to właśnie odbywa).
<Sorki Karel za umieszczenie PW>
Według tego co zrozumiałem, muszę go wyzwać w FR, potem przenieść się do w/w tematu

_________________
"Bo to właśnie niebo pozwala fruwać chmurom po swoim bezkresie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4841576
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 55 z 140 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 54, 55, 56 ... 138, 139, 140  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group