FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 55, 56, 57 ... 138, 139, 140  Następny
  Forgotten Realms - komentarze.

Która postać powinna dostać pokojowego Nobla?
Altruista - za głoszenie ideałów zjednoczonego świata i rozwiązanie problemów dla pokoju (np. sprawa Mishtan).
10%
 10%  [ 4 ]
Caladan - za wkład w rozwój technologii, handlu, nauk ekonomicznych oraz dialogu między nacjami (tzw. sojusz caladański).
8%
 8%  [ 3 ]
Costly - jest czarny i jest rzecznikiem pokoju.
48%
 48%  [ 18 ]
Daerian - za gloszenie ideałów zjednoczonego Faerunu i pracę nad zapewnieniem pokoju.
10%
 10%  [ 4 ]
Velg - za pracę nad pokojowym zjednoczeniem Faerunu (sprawa Nimbralu) i zakończenie udziału Bractwa w wojnie.
10%
 10%  [ 4 ]
Lazarus - za pracę na rzecz wolnej Halruy i godności Halruańczyków.
10%
 10%  [ 4 ]
Głosowań: 37
Wszystkich Głosów: 37

Wersja do druku
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 19-11-2009, 17:23   

RepliForce - dokładniej, to jeszcze jeden post. Zegarmistrza, w którym halruańczycy robią kęsim niechcianemu wizytatorowi ;)

_________________
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
RepliForce Płeć:Mężczyzna
Vongola Boss


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Z Pustyni
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 19-11-2009, 17:25   

aha...
Gomene ... <uniżona głowa>

_________________
"Bo to właśnie niebo pozwala fruwać chmurom po swoim bezkresie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4841576
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 19-11-2009, 17:26   

Oj, to w FR, bo ja urażony nie jestem - za to władowałeś się w magów :D

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
RepliForce Płeć:Mężczyzna
Vongola Boss


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Z Pustyni
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 19-11-2009, 17:37   

No i co z tego? Przecież FEON blokuje ich telekinezy itp. A jak zamienię się w Tatsu i użyje Tatsu FEONa to cała ich magia idzie płakać w krzaki.

_________________
"Bo to właśnie niebo pozwala fruwać chmurom po swoim bezkresie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4841576
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 19-11-2009, 17:43   

<wzdych>

To była delikatna sugestia, abyś zbyt długo tam nie przebywał (czyt. odłożył ten przerośnięty scyzoryk i zmienił miejsce pobytu zanim Lazarus się zdenerwuje). To w końcu quest w FR z uwzględnieniem zasad DnD, więc FEONy zbyt się nie liczą ;) Tak czy owak, już jesteś w Krwawej Jatce, więc wszystko dobrze :P

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
RepliForce Płeć:Mężczyzna
Vongola Boss


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Z Pustyni
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 19-11-2009, 17:45   

A właśnie, w której grupie mogę się zrzeszyć <czytaj do kogo mogę dołączyć>, bo walka samemu trochę mnie dobija...

_________________
"Bo to właśnie niebo pozwala fruwać chmurom po swoim bezkresie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4841576
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 19-11-2009, 18:56   

Bezimienny- Z tego co pamiętam miałem nurków. Inaczej nie spowodowałbym Tsunami.Jeszcze została teleportacja wystarczy, aby dostać do miasta Sahuaginów. Tamten post bardzo skrótowo napisałem. Skutki pisania w własnym zakresie.

Miałem więcej niż 50 Daemonfrey . W bitwie uczestniczyło 45-20= 25
O tyle jest mniej.

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 19-11-2009, 19:40   

Caladan napisał/a:
Bezimienny- Z tego co pamiętam miałem nurków. Inaczej nie spowodowałbym Tsunami.Jeszcze została teleportacja wystarczy, aby dostać do miasta Sahuaginów. Tamten post bardzo skrótowo napisałem. Skutki pisania w własnym zakresie.
Ani razu nie napisałeś nic o atakowaniu specjalnie sahuaginów - Tsunami było wymierzone w Mulhorand, więc zakładam, że im dostało się czystym przypadkiem. Gdyby mieli jedno, duże miasto położone blisko epicentrum, to byłby problem, ale że królestwo składa się z dużej ilości mniejszych osad (bo jedyne duże miasto w rejonie zostało dokumentnie zniszczone 3 lata wcześniej przez wybuch wulkanu, na którego zboczu stało), to, pomimo pewnych strat, jakoś to przeżyją.

Caladan napisał/a:
Miałem więcej niż 50 Daemonfrey . W bitwie uczestniczyło 45-20= 25
O tyle jest mniej.
Nie wiem, ilu ich dokładnie miałeś - jedyna liczba jaka się gdziekolwiek pojawia to 45 - ale z samej skali wynika, że nie zdążyłeś wypuścić jeszcze tych zamkniętych w Nar Kerymhoarth (bo było ich tam tak z półtora tysiąca). Zresztą, nic o wypuszczaniu nie pisałeś (a w historii FR jeszcze do tego nie doszło - bo było to dopiero po najeździe daemonfey na Evermeet, w 1374-tym).

Czyli: obydwa punkty które poruszyłeś nic w obecnej sytuacji i moich planach nie zmieniają.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sasayaki Płeć:Kobieta
Dżabbersmok


Dołączyła: 22 Maj 2009
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
WOM
PostWysłany: 19-11-2009, 21:32   

Jeśli ktoś jest zainteresowany czymś dotyczącym mojej osoby: Lajw is brutal, więc nie będę raczej miała, w bliskiej przyszłości, czasu na pisanie postów w kampanii. Jak ktoś potrzebuje to może sobie "poużywać" mojej postaci.

_________________
Gdy w czarsmutśleniu cichym stał,
Płomiennooki Dżabbersmok
Zagrzmudnił pośród srożnych skał,
Sapgulcząc poprzez mrok!

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9349483
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 19-11-2009, 21:52   

Gome o Sahuaginach nic nie napisałem. W skreślonej wersji było.

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 20-11-2009, 14:48   

Ostatnia wersja mapy
Kolory:
Czerwony - Bezimienny
Zielony - MAC
Fioletowy - Zegarmistrz
Granatowy - Daerian

Do terenów MACu dodałem Luskan, kontrolowane przez Feia
Daerianowi i Zegowi zaznaczyłem tereny z pamięci - jeśli o czymś zapomniałem, proszę pisać.

Dodatkowo zaznaczone są dwa dodatkowe rejony:
żółty - Turmish
Obecnie wrogo nastawiony do MACu, ale, ze względu na słabość militarną robi wszystko by tego nie okazywać.

jasnoniebieski - Sembia i Cormyr.
Stan: sytuacja niejasna. Z przeanalizowania całości questa i komentarzy można wysnuć następujące wnioski:

Cormyr: ma obecnie kilku kandydatów do tronu. Królem jest Azoun V, ale istnieje przynajmniej jeszcze jeden kandydat do tronu (zwany przez frakcję która chce go wsadzić na tron Azounem VI-tym). Ostatnia regentka, Alusair Obarskyr, uznała co prawda oficjalnie władzę króla, ale nie wydaje się go prywatnie popierać - została też nakłoniona do opuszczenia kraju na czele armii Purpurowej Krucjaty. Razem z armią Krucjaty kraj opuściła też znacząca część wojska Cormyru.

Sembia: panuje chaos. Wojska częściowo zostały rozniesione przez armię Krucjaty, a częściowo do tej krucjaty wcielone. Aktualnym władcą teoretycznie jest namiestnik Miklos Selkirk, rządzący z nadania Trójcy. Silne wpływy zakonów kapłańskich i paladyńskich Trójcy, za to silnie osłabiona władza świecka.

Krucjata: wojska właśnie były w trakcie podbijania Vast, ale w trakcie w tajemniczych okolicznościach znikła ich głównodowodząca - Alusair. Biorąc pod uwagę, że ostatnio widziano ją z Loko, który zniknął w tym samym okresie, a wcześniej robił wszystko by odseparować ją od lojalnej wobec niej straży, jest on głównym podejrzanym. Nie jest tylko jasne, czy chodzi o morderstwo czy porwanie, i na czyje zlecenie pracował - Macu, czy Króla Azouna V.
Sama armia jest chwilowo dowodzona łącznie przez Rajmunda i Sigismunda. Biorąc pod uwagę, że panowie się już wcześniej nie lubili, i że część oddziałów Cormyrskich tak naprawdę podlegała bezpośrednio Alusair, chwilowo w wojsku panuje zamęt.

Wniosek: mamy dwa kraje o niejasnych sympatiach, niestabilnej sytuacji wewnętrznej, a na dodatek w większości pozbawione armii. Kto chce, niech bierze (i biedzi się z wojną domową, która zaraz tam wybuchnie)...

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 20-11-2009, 15:19   

Bezimienny napisał/a:
Cormyr: ma obecnie kilku kandydatów do tronu. Królem jest Azoun V, ale istnieje przynajmniej jeszcze jeden kandydat do tronu (zwany przez frakcję która chce go wsadzić na tron Azounem VI-tym). Ostatnia regentka, Alusair Obarskyr, uznała co prawda oficjalnie władzę króla, ale nie wydaje się go prywatnie popierać - została też nakłoniona do opuszczenia kraju na czele armii Purpurowej Krucjaty. Razem z armią Krucjaty kraj opuściła też znacząca część wojska Cormyru.

Władca legalny (Azoun V) jest królem czysto teoretycznie - raczej przyjmuje się, że zmarł. Ma to swoje podstawy - Caladan wywiózł go poza granice kraju, a jakoś nie przypominam sobie prezentacji niemowlaka organom mogącym poświadczyć jego autentyczność - choćby Wojennym Czarodziejom. Ponieważ jedyną strategią, którą stosować mogą zwolennicy starego króla, jest straszenie Azouna VI random niemowlakiem, raczej nie mają oni jakichkolwiek podstaw do wywoływania zamętu. A przynajmniej nie więcej niż jakiś wioskowy dziad, który by się mienił cudownie ocalałym Azounem IV.

A propos opuszczenia kraju przez część sił - prawda to, niemniej pod broń powołano tylu Cormyrczyków, że i tak kraj ma armię znacząco większą niż w okresie pokoju.

Tak więc, wydaje mi się, że sytuacja w Cormyrze jest bardziej stabilna niż ją odmalowałeś. Oczywiście, zdarzać się lokalne bunty mogą (ja o tym wioskowym dziadzie na poważnie, a poza tym Azoun IV pozostawił po sobie mrowie dzieci z nieprawego łoża), mogą też wystąpić spiski... Niemniej, w świetle poparcia daeriańsko-MACowego, wydaje mi się wątpliwym, aby jakakolwiek frakcja (bez dość sporej pomocy z zewnątrz) zdołała przejąć i ustabilizować kraj.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 22-11-2009, 22:13   

Zeg, a nie miałeś na myśli tego kawałka http://www.youtube.com/watch?v=PypvWY2f3_c&translated=1 ?
Jak czytałem twój post to od razu mi się z tą muzyczką skojarzyło. Ten link co poddałeś w poście jest do intra Black Moon Chronicle.
Powrót do góry
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 22-11-2009, 22:47   

Tak, dokładnie z tego kawałka (on jest w ostatnim, 5 fragmencie intro). Dobra muzyka była w Black Moon Chronickles, prawda?

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 22-11-2009, 22:49   

Bardzo dobra. W Theme MAC zawarliśmy kilka kawałków z tej gry(sam o to prosiłem).
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 56 z 140 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 55, 56, 57 ... 138, 139, 140  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group