FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
  Wiosna 2007 - nowe serie
Wersja do druku
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 10-04-2007, 09:55   

Lucky Star 1 sub- Gdy sie oglada ten odcinek trzeba koniecznie wziąść ze soba jakieś ciuciu lub coś dobrego, bo inaczej po tobie, a jeszcze jedno nigdy nie dowiedziałem sie tylu ciekawych rzeczy z anime. Rózowa jest czarodziejka. skad ona bierze ..... . Ogólnie fazogenne


Serei moribito subs- Na żadnym fansubie tego nie ma, ale ja mam nosa do tych spraw. Kreska i reailizm poruszania sie wody czy wiatru są rewelacyjne. Przypominaja mi z Kenshin Ova.Bohaterka jest dość interysującą postacią, czysty profesjonalizm z użyciem umysłu. Tego nieraz brakowało mi niektórych seriach wogle. Jezęli ta seria bedzie miała równie efektowne pojedynki i akcję, co Samurai Champloo i zawiłość fabularna jak Bakumatsu, bedzie to wilekie anime. Narazie zapowaiada sie dobra seria, godna tamtych trzech.


z tych, które do tej pory obejrzałem z wisoennyej serii najlepiej prezentuja sie Claymore, Darker than Black, Serei, Lucky star, Hayate. prawdopodobnie bede relacjonował je do końca. Oczywiście bede obserwował rozwój reszty
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Crofesima Płeć:Kobieta
Captain Narcolepsy


Dołączyła: 25 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 10-04-2007, 16:14   

Dino napisał/a:
Tego nieraz brakowało mi niektórych seriach wogle.

*przepraszam, że to robię, ale nie mogę się powstrzymać, po prostu NIE MOGĘ*.... To zdanie jest niewiarygodnie ciekawe... co to są 'wogle'? Może chodziło o 'gogle'...

Widziałam pierwsze 10 minut Claymore i jakoś... nie zachęciło mnie. Choćby fabuła była cała 'oh i ah', choćby były niesamowite zwroty akcji, choćby kreska była przewspaniała... to jednak nikt nie zmusi mnie raczej do oglądnięcia anime o napakowanych paladynkach w świecie, khm, nibyWiedźminowym. Może i to nie jest najmądrzejsze z mojej strony, że tej serii nie daję szansy... ale ja po prostu wiem, że to nie dla mnie.

Ktoś widział już Lovely Complex? Jak się kiedykolwiek znajdzie takowa osóbka to proszę bardzo o opinię ;]

Zaraz zabiorę się być może do Moribito, chociaż niektóre postaci z tego co widziałam na trailerze to są... przerażające. Ot choćby główna bohaterka.

_________________
There is sorrow enough in the natural way
From men and women to fill our day;
And when we are certain of sorrow in store,
Why do we always arrange for more?
Brothers and sisters, I bid you beware
Of giving your heart to a dog to tear.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 10-04-2007, 16:48   

Crofesima napisał/a:
przepraszam, że to robię, ale nie mogę się powstrzymać, po prostu NIE MOGĘ*.... To zdanie jest niewiarygodnie ciekawe... co to są 'wogle'? Może chodziło o 'gogle'...

Od razu idziemy do programu Wybacz Mi, albo do sądu za zniewage:). Tak na poważnie żle dobrałem słowa, za co przepraszam. Chodziło mi jedna scene w tym anime, że dobroć nie musi byc koniecznie biała, co dało mi do zastanowienia że nie wiele widziałem tego typu serii. Moge wymienic je na palcach. Rzadko zdarza sie żebym docenił podejście do sprawy bohaterki za pierwszym odcinku. Widziałem trailer następnego odcinka, bedzie rock& roll

Też mnie zastanawia, co z Lovely Complex, moze go nie spostrzegłem

Mix openingu Lucky Star. nie wszyscy zagladaja na Humor:)
http://www.youtube.com/watch?v=8-i5xmWqe2c&mode=related&search=

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Oshii Rion Płeć:Kobieta
wtf?


Dołączyła: 24 Lip 2006
Status: offline
PostWysłany: 10-04-2007, 17:47   

Crofesima napisał/a:
Ktoś widział już Lovely Complex? Jak się kiedykolwiek znajdzie takowa osóbka to proszę bardzo o opinię ;]

Ja! Ja! <podnosi łapkę>
Widziałam. :D I juz podłączyłam Live Action do ściągnięcia... ^^
Bardzo, bardzo, bardzo mi się podoba! xD I stwierdzam, iż żegnam moje przyzwyczajenie do shonenó, teraz przerzucam się równiez i na shojo. :)))
Historia dramowata, ale jakże sympatyczna i zwariowana! :D Bedę śledzić poczynania kabaretowej parki (jeszcze nie miłosnej, ale juz niedługo xD) o skrajnych wzrostach na 100% i nie zmeinię zdania póki ktoś nie przejedzie mnie walcem! xD
*szaleńtas*

Juz wiem, jakie serie anime będe śledzić.(z nowości)... ^^
- Romeo x Juliet (ah~ śliczne...)
- Toward the Terra (interesujące ^^)
- Kiss Dum (lubię filmy o atakach zmutowanych zwierząt >3 )
- Lovely Complex (kyaaa! xD)
- Tengen Toppa Gurren Lagann (psychodelic! >D )
- Murder Princess OAV (Romi Paku~ ;3)

_________________
Ones who are born at dawn...
Don't ever lose sight...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1747706
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 11-04-2007, 15:04   

El Cazador de la Bruja 01 - Noir część 3. Dałbym szansę tej serii, ale dobiło mnie nonsensowne wprowadzenie i pozbawieni kropli krwi przeciwnicy. Muzyka nawet ładna, ale nie zawsze potrafią ją puścić w odpowiednim momencie.

Sola 01 - gatunek: ekranizacja randkowego symulatora z elementami WTF. Główny bohater w końcówce odcinka mógłby krzyknąć "Holy ground, Highlander!". Na detronizację Kanonu się raczej nie zanosi.

Seirei no Moribito 01 - suby Anime Kraze nie zawodzą mnie pod względem jakości. Co do pierwszego odcinka, to grafika śliczna, choć przykładowo w czołówce widać, że wiatr działa dość wybiórczo. Ubranie lata na wszystkie strony, a roślinki ani drgną. Dobrze, że zamiast kolejnej nastolatki otrzymujemy w roli bohaterki kobietę z przeszłością. Już choćby dlatego warto oglądać.

Darker than black 01 - już mam apetyt na kolejne odcinki.

Lucky Star 01 - gdy trzyma się materiału z 4-panelówki, to nawet jest zabawne. Niestety, gdy próbuje się wyłamać ze schematu, to trochę wieje nudą od przegadanych scen. Może się rozkręci z następnymi odcinkami.

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!


Ostatnio zmieniony przez fm dnia 11-04-2007, 16:08, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Azariel Płeć:Mężczyzna
Muad'dib


Dołączył: 25 Mar 2007
Status: offline
PostWysłany: 11-04-2007, 15:23   

Hehe Claymore będzie jednąz najciekawszych serii w tym roku. JEstem w trakcie oglądania drugiego odcinka. Ogólnie w tym miesiącu jest między czym wybierać.
O i Lucky Star będzie genialne, pierwszy odcinek jest fajny, a i preview robi wrażenie.

_________________
Fragile existence, Between world's of souls
Struggle for tommorow, Grabed by a link of hope,
Simply eaten by desire of life.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 11-04-2007, 16:12   

fm napisał/a:
Na detronizację Kanonu się raczej nie zanosi.

z tym zdaniem sie zgadzam( nudne dialogi). Tej serii bliżej do Shuffle niz do Kanonu

Claymore 2- seria robi sie nieco melodramtycznie i mrocznie.
Spoiler: pokaż / ukryj
Dzieciak mnie wkurza. "Why Why" wczesniej widział Yoma w akcji i pyta sie czemu ona musi to zrobić.
.

Spostrzeżenie:
Ogółlnie mogliby jej dać nieco mniejszy miecz obureczny, bo trudno wymachiwać nim(kwestie praktyczne). Rozumiem, że jest poł człowiekiem i Yomą, lecz bez przesady.
Niezła seria, ale mogliby bardziej ją dopracować.

Edit: Moderacja jest czujna, poprawiłem cała konwencje wypowiedzi. Za brak zespoilerowania sorki. Mam nadzieje że nie macie za złe ze zrobiłem poprawki


Spoilery się ukrywa!
..........................
Wiesz Dino.....
Jest specjalny tag do ukrywania spoilerów... Mam nadzieję, że BĘDZIE używany?

IKa


Ostatnio zmieniony przez Caladan dnia 11-04-2007, 18:17, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
ghostface Płeć:Kobieta


Dołączyła: 06 Paź 2006
Status: offline
PostWysłany: 11-04-2007, 17:01   

Oshii Rion napisał/a:
Ja! Ja! <podnosi łapkę>
Widziałam. :D

Pewnie jakąś rawkę? Subsy.... ;_;

Oshii Rion napisał/a:
I juz podłączyłam Live Action do ściągnięcia... ^^

Film jest po prostu przesłodki! Wizualnie jak cukierek. A główna para aktorów niesamowicie sympatyczna. Mam nadzieję, że anime zadziała na mnie w podobny sposób. Co prawda ta różnica wzrostu, to trochę lipa (rozpleść ten kok i po sprawie), ale niech im będzie.

Z nowości obejrzałam na razie tylko jeden odcinek Hayate no Gotoku - narrator wymiata! Ogólnie dość głupkowate, śmieszne anime. Nie jest to Ouran, żebym od razu spadała z krzesła, ale miło się ogląda, choć nie jestem do końca przekonana. Obejrzę jeszcze ze dwa odcinki i zdecyduję.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Crofesima Płeć:Kobieta
Captain Narcolepsy


Dołączyła: 25 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 11-04-2007, 17:41   

fm napisał/a:
El Cazador de la Bruja 01 - Noir część 3. Dałbym szansę tej serii, ale dobiło mnie nonsensowne wprowadzenie i pozbawieni kropli krwi przeciwnicy.

*głos z zaświatów* Bee Train....

Ot choćby dlatego nie oglądam tej serii. Prawdopodobnie już nigdy nie tknę nic Bee Trainowego. Poza tym z tego co słyszałam, to ten 'El Czador' jest rzeczywiście kalką Noir.

Żeby nie wyszedł kolejny mój bezsensowny post to pytam - o czym jest mniej więcej Hayate no Gotoku wyżej już wspomniane przez ghostface? Do jakiego innego anime byście to przyrównali? (to przytoczenie Ourana mnie zaciekawiło...) Fabuła tam...yhm, w ogóle jest?...
Wiem, że mogłabym poczytać reviewsy na amerykańskich stronach tudzież recenzje na ANN i inszych portalach o anime (cóż, znam opcje 'google.pl' oraz 'szukaj'), ale chciałabym dowiedzieć się bezpośrednio od zwykłego widza.

_________________
There is sorrow enough in the natural way
From men and women to fill our day;
And when we are certain of sorrow in store,
Why do we always arrange for more?
Brothers and sisters, I bid you beware
Of giving your heart to a dog to tear.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 11-04-2007, 18:03   

W Murder Princess Bee Train poszło w przeciwną stronę z ilością krwi. Tam to czasem trzeba włączyć wycieraczki.

Hayate no Gotoku pod względem humoru i stosunków między bohaterami (z wyłączeniem aspektów SM) można porównać z Zero no Tsukaima. Zresztą główna bohaterka ma głos podkładany przez tą samą aktorkę. Oczywiście cała scenografia jest inna - zamiast fantasy mamy współczesność. Hayate wskutek serii nieszczęśliwych zbiegów okoliczności zostaje służącym panienki z dobrego domu. Ta, zadurzona w nim po uszy, widzi w nim herosa (chyba, że akurat czymś podpadł - wtedy napady złego humoru) i będzie wymagać by niemożliwe uczynił możliwym.

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
ghostface Płeć:Kobieta


Dołączyła: 06 Paź 2006
Status: offline
PostWysłany: 11-04-2007, 18:57   

Fm ubiegł mnie ze streszczeniem, więc dodam jeszcze tylko, że Hayate skojarzyło mi się z Ouranem, bo - po pierwsze: widziałam niewiele serii komediowych, więc siłą rzeczy porównuję z tym, co znam - po drugie: Hayate jest w podobny sposób prześmiewcze i pachnie parodią. Twórcy bez przerwy puszczają do nas oko - niemożliwe sytuacje, wychodzenie z roli, pompatyczne komentarze narratora, który, jak już ktoś tu wcześniej stwierdził, roztacza wokół siebie żulerską aurę. Fabuła zupełnie absurdalna.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Oshii Rion Płeć:Kobieta
wtf?


Dołączyła: 24 Lip 2006
Status: offline
PostWysłany: 11-04-2007, 22:32   

Cytat:
Pewnie jakąś rawkę? Subsy.... ;_;

Niestety RAWkę... :/ Zauważyłam, że fajne serie jeszcze nie zostały "złapane", a takie dna jak np. "El Cazador" już są subowane. :/

Chyba rozwinę swoje opinie...

Jeżeli moge wyjawić swoją opinię na temat "Claymore" to było mi szczerze niedobrze przy oglądaniu pierwszego odcinka. -.-' Kolory, kreska, postacie... Że tak napiszę: muliło mnie od oglądania. A do tego się nudziłam. :/

Zupełnie inaczej się ma do "Darker than Black", które po momecie już mnie zaciekawiło. ^^ A poza tym nie wiedziałam, że histroia będzie miała taki przebieg jaki ma teraz. O.o Całkiem inaczej to sobie wyobrażałam (czytaj: bardziej schematycznie). :P Stety -> myliłam się. ^^

"Seirei no Moribito" ma przesliczną grafikę. *____* Ale niestety tematyka trochę nie dla mnie, jakoś nie przyciągnęło mojej uwagi, niestety, bo pominę tak interesującą graficznie serię...

"Tengen Toppa Gurren Lagan" jest szaloooone! :D Kamina wymiata... >3
Spoiler: pokaż / ukryj
"Wierz we mnie! :D Wierz w osobę, która wierzy w ciebie! xD"
Naprawdę fajne, choć myślałam, że będzie bardziej "dla dzieciaków". ;P No i pomysł z "wiertłami" jako myśl przewodnia serii jest dość... dziwny. >D

"Toward the Terra" o oldschoolowej kresce bardzo mnie zaintrygował. Jeszcze nie wiem dokładnie o co w serii chodzi, ale przyciągnęła moją uwagę od pierwszych kilku minut!

"Murder Princess" u mnie góruje ze względu na seiyuu (Romi Paku) i na piosenkę endingową ("Naked Flower" by Romi Paku). XD

Musze tu też wspomnieć jak denną serią będzie chyba "Shining Tears x Wind"... =.=

Zapomniałabym o "Kiss Dum", które również będzie bardzo ciekawą serią... :> Atak szalonych świetlików, coś niepokojącego dzieje się wokół JAponii... Do tego jeszcze główny bohater (taki przystojniak rudy x3)... no, dzieje się z nim coś strasznego... >D I koniec pierwszego odcinka jest co najmniej zaskakujący. :P

"Oczywiście jednak NAJLEPSZYMI seriami są dla mnie tej wiosny "Romeo x Juliet" i "Lovely Complex" (o których już pisałam wcześniej)... ^____^


ghostface napisał/a:
Film jest po prostu przesłodki!

Tez tak twierdzę! XD To było niesamowicie przesłodkie... >D Trochę czasem za bardzo, ale bawiłam się z siostrą (12 lat) przeswietnie! x3
Ootani taki cute~ >3
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1747706
Crofesima Płeć:Kobieta
Captain Narcolepsy


Dołączyła: 25 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 11-04-2007, 22:51   

Bardzo dziękuję za odpowiedź na moje pytanie ;] Być może się skuszę...

A co do mojej przedmówczyni... wielkie dzięki Oshii Rion za te opisy. Krótkie, rzeczowe, ciekawe... powinnaś pisać je częściej ! One są naprawdę bardzo pomocne (przynajmniej dla mnie). Lubię dowiedzieć się czegokolwiek o danej serii nim się do niej zabiorę. I bardzo dobrze, że są subiektywne. Dzięki jeszcze raz!

_________________
There is sorrow enough in the natural way
From men and women to fill our day;
And when we are certain of sorrow in store,
Why do we always arrange for more?
Brothers and sisters, I bid you beware
Of giving your heart to a dog to tear.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 12-04-2007, 13:51   

2 oblicza GONZO:
Bokurano 01 - założenia fabularne: kolejne dzieło z serii Gantzopodobnych (wcześniej było jeszcze Red Garden). Wiek bohaterów jeszcze niższy niż zwykle, więc pewnie doczekam się angstu do kwadratu. Pewne elementy np.
Spoiler: pokaż / ukryj
mech i jego przeciwnik
komputerowe jak diabli, ale ze względu na pokaźne rozmiary aż tak bardzo to nie razi. Odcinek ciekawy, ale moje obawy co do całości pozostają.

Romeo x Juliet 01 - Szekspir pewnie przewraca się tak często w grobie, że można go wykorzystać jako źródło elektryczności. Gdyby mógł to pewnie wycofałby swoje nazwisko z czołówki i obsady. Wizualnie - cudeńko. Tej serii raczej nie będzie można wykorzystać jako substytutu lektury, ale jest szansa na anime równie udane jak Gankutsuou. Zastanawia mnie tylko boy mode Julii - gdzie ona chowa włosy?

Muszę przyznać, że ten sezon obfituje w anime o wyjątkowo wysokim poziomie oprawy graficznej. Czyżby graficy dostali większy budżet na kredki i komputery?

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Momoko Płeć:Kobieta
wiosna jest miau


Dołączyła: 04 Sty 2007
Skąd: z Cudzysłowa
Status: offline

Grupy:
House of Joy
Lisia Federacja
WIP
PostWysłany: 13-04-2007, 21:50   

Cytat:
Być może jedyna, jeśli nikt się nie weźmie za Love Com.

Ja to będę oglądała. Jeśli wszystko pójdzie jak trzeba^^".

Iii... jestem po pierwszym odcinku Lucky Star. Byle tak dalej. Miałam fatalną wersję, ale momentami, chociaz napisy były zupełnie nie wtedy (i nie tam) gdzie trzeba, śmiałam się z samej miny, lub zachowania Konaty__^__

_________________
Pray tomorrow takes me higher higher high
Pressure on people
People on streets

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 9 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group