FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
  Wiosna 2010 - nowe serie i kontynuacje
Wersja do druku
Thirteen Płeć:Kobieta


Dołączyła: 01 Mar 2010
Status: offline
PostWysłany: 04-04-2010, 16:11   

Angel Beats! ep 1

Całkiem nieźle. Podobało mi się. Główny bohater sympatyczny, Yuri nie tak rozwrzeszczana, jak się obawiałam, też ja polubiłam. Tenshi i Shiina- jedne z ciekawszych postaci. Za to Hinata skojarzył mi się z Sunoharą z Clannada, nie wiedzieć czemu. Mam nadzieję, ze będzie chodzić o coś więcej niż tylko bijatyki... I mam pewną wizję co do zakończenia:
Spoiler: pokaż / ukryj
Nie zdziwię się, jak oni na koniec się zwyczajnie poddają albo przegrają. Oczywiście po powrocie na Ziemię/trafieniu w zaświaty by się spotkali. Bo na wygranie z Tenshi bym nie liczyła. Ewentualnie to okaże się snem głównego bohatera, który jest np. w śpiączce i tak an serio to zna wszystkich


Tak czy siak, na pewno oglądam dalej. Obym się nie zawiodła...
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Enevi Płeć:Kobieta
苹果


Dołączyła: 20 Lut 2006
Skąd: 波伦
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 04-04-2010, 16:33   

Hakuoki 1

Bizony powiewają... Powiewają bizony. I wymachują katanami. I pokonują zombie. I ratują główne bohaterki. A bohaterki to moebloby z przerośniętymi oczami i małym mieczykiem. I grafika jest całkiem niezła. I Hijikata charakterny.

Generalnie wrażenia w miarę pozytywne, choć niekoniecznie dużo działo się w tym odcinku, można wręcz powiedzieć, iż było ciut nudno. Ale w przyszłości liczymy na bizony... I bizony. I powiewające bizony. I walki. I przygodę. No i mooooże gdzieś tam w tle pałętać się będzie szczypta romansu. Wyjdzie w praniu.

_________________

吾輩は王獣である。名前はまだ無い。

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 04-04-2010, 16:59   

Kaichou wa Maid-sama! - ot, taki sobie szojec, nic nadzwyczajnego.

Angel Beats! - życie po śmierci, anioły, kawaii panienki i radosna nawalanka. Sztampowe jak cholera, za stary na to jestem. Na plus fakt, że główny bohater prawdopodobnie nie jest zupełnie bezjajecznym BTJT. Nie wiem, właściwie szybko zacząłem przewijać.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Linvelin Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 30 Cze 2009
Status: offline
PostWysłany: 04-04-2010, 17:15   

Thirteen napisał/a:
I mam pewną wizję co do zakończenia:
Spoiler: pokaż / ukryj
Nie zdziwię się, jak oni na koniec się zwyczajnie poddają albo przegrają. Oczywiście po powrocie na Ziemię/trafieniu w zaświaty by się spotkali. Bo na wygranie z Tenshi bym nie liczyła. Ewentualnie to okaże się snem głównego bohatera, który jest np. w śpiączce i tak an serio to zna wszystkich


Ja obstawiam, że myśl ze

Spoiler: pokaż / ukryj
Otonashi za życia miał jakiś związek z Yuri. I jednym z arców będzie arc dotyczący jego przeszłości i śmierci. Yuri też (wnioskując po trailerze) ma jakieś tragiczne wspomnienia, więc zapewne czeka nas typowy dla dzieł Maedy klimat: dramat, romans, pełno tragicznych przeszłości i odkrywanie zapomnianych tajemnic.


Ja wciąż się trzymam swojej opinii, że to anime może wypaść dobrze. IMO musi się jeszcze trochę rozkręcić (no bo czy pierwszy odcinek takiego Clannada był ciekawy?).
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 04-04-2010, 21:15   

Giant Killing, RAW. Wygląda średnio, moje obawy odnośnie grafiki były uzasadnione. Pytanie za sto punktów: czy ci panowie mają sztuczne brody z kartonu? Bo na cienie mi to nie wygląda. Przy zbliżeniach jeszcze gorzej - zerknijcie na gościa po prawej... WTF, to jakiś wieszak? Po zejściu z boiska odwieszają tych zawodników na miejsce w szatni? Wygląda to idiotycznie (na pełnym ekranie gorzej), a cała oprawa graficzna to nawet bez tego nic wspaniałego... Do tego to wykorzystanie w openingu grafiki komputerowej do zanimowania zawodników na boisku (fragment krótki, ale przerażający...) - ruch wygląda gorzej, niż w grach komputerowych o futbolu sprzed kilku lat... Jest słabo.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Momoko Płeć:Kobieta
wiosna jest miau


Dołączyła: 04 Sty 2007
Skąd: z Cudzysłowa
Status: offline

Grupy:
House of Joy
Lisia Federacja
WIP
PostWysłany: 05-04-2010, 18:11   

OK, jak dotąd...

Heroman
Zastanawiam się, co tam Stan Lee robi, oczywiście poza piciem kawusi. Niby cukro-amerykańską otoczkę to ma, ale bohater to na wskroś japoński ciapek. No, zobaczymy jak się rozwinie, bo będę kontynuować.

Kaichou wa Maid-sama!
Oj, nie obeszli się za dobrze z mangą... Chyba zerknę jeszcze na kilka następnych odcinków, ale raczej nie dociągnę tego do końca. Tak czy siak, bez entuzjazmu.

Hakuouki
...
Włosy?!
...

Angel Beats
Generalnie zgadzam się z JJem, a dodatkowo Yuki momentami jest niebezpiecznie podobna to Haruhi S. w mniej ekstremalnych wcieleniach. Dropped.

Jakoś krótko wyszło V_V

_________________
Pray tomorrow takes me higher higher high
Pressure on people
People on streets

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lena100 Płeć:Kobieta
Pani Cogito


Dołączyła: 15 Gru 2006
Skąd: Ze wsi, z dżungli, z lasu
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
PostWysłany: 05-04-2010, 18:46   

Angel Beats 1
Mój komentarz jest zaskakująco odkrywczy: Głupie to, ale będę oglądać. Po prostu jest znośne i może dostarczyć niezłej rozrywki, może nawet zaspokoi mój głód na dobrze zaanimowane sceny walki na miecze, topory i czajniki. To coś co Tenshi materializuje z powietrza jest +Fajne+ ^^

Prezes co jest Maido 1
Dropped. Tak samo jak manga, którą równie szybko rzuciłam. Nie wiem czemu, ale ona jakoś strasznie wiała mi szowinizmem. Z reguły nie jestem przesadnie wyczulona na takie rzeczy, zwłaszcza w m&a, ale te wszystkie wkurzające gadki głównego bohatera, jego ciągłe przychodzenie na pomoc, jej omdlewanie... bleeee. Schemat schematem pogania. Ale czego ja chciałam od shoujo? Naprawdę zastanawiam się ile razy jeszcze będę się musiała boleśnie przekonywać, że ten gatunek jest nie dla mnie.

Czekam na suby Hakuoki. Wątpię, aby były tam tak skomplikowane dialogi, że RAW sprawiłby mi większy problem, ale jakoś tak.

_________________
ようやく君は気がついたのさ。。。
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Salva Płeć:Kobieta
Prince Charming


Dołączyła: 29 Paź 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 05-04-2010, 20:09   

Momoko napisał/a:
OK, jak dotąd...

Heroman
Zastanawiam się, co tam Stan Lee robi, oczywiście poza piciem kawusi. Niby cukro-amerykańską otoczkę to ma, ale bohater to na wskroś japoński ciapek. No, zobaczymy jak się rozwinie, bo będę kontynuować.

Kaichou wa Maid-sama!
Oj, nie obeszli się za dobrze z mangą... Chyba zerknę jeszcze na kilka następnych odcinków, ale raczej nie dociągnę tego do końca. Tak czy siak, bez entuzjazmu.

Hakuouki
...
Włosy?!
...

Angel Beats
Generalnie zgadzam się z JJem, a dodatkowo Yuki momentami jest niebezpiecznie podobna to Haruhi S. w mniej ekstremalnych wcieleniach. Dropped.

Jakoś krótko wyszło V_V



Momok! Oglądałaś dokładnie to samo, w dokładnie tej samej kolejności, ale wrażenia to ja mam nieco inne. Heroman to dla mnie fail kompletny, Meido ma szansę być dobre i mnie się podoba, Hakuouki... komentarz "włosy" mówi wszystko xDDD. Jeśli chodzi o Angel Beats niestety to samo, bohaterka w typie Haruhi to dla mnie momentalny odrzut.

_________________

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Linvelin Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 30 Cze 2009
Status: offline
PostWysłany: 05-04-2010, 20:14   

Ktoś będzie subował Rainbow? Mam rawa i z tego co przejrzałem to najlepsza seria tego sezonu, ale jak na razie nikomu nie spieszy się do jej subowania. Niby czytałem pierwszy rozdział mangi i wiedziałbym o co chodzi, ale tak jakoś milej by było obejrzeć z subami.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Crofesima Płeć:Kobieta
Captain Narcolepsy


Dołączyła: 25 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 05-04-2010, 20:16   

Pssst, my Ci nie powiemy (III.1.).

Ale podpowiem, że jakaś grupa ma to w planach.

_________________
There is sorrow enough in the natural way
From men and women to fill our day;
And when we are certain of sorrow in store,
Why do we always arrange for more?
Brothers and sisters, I bid you beware
Of giving your heart to a dog to tear.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Linvelin Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 30 Cze 2009
Status: offline
PostWysłany: 05-04-2010, 20:18   

No i tylko o takie stwierdzenie mi chodziło, dzięki ;)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
s3shir0 Płeć:Mężczyzna
Dobrze wychowany


Dołączył: 27 Gru 2009
Skąd: Zabrze
Status: offline
PostWysłany: 06-04-2010, 00:21   

B Gata H Kei 1 - Nie powiem, bo poniekąd tytuł ten trafił w mój gust i sprawił, że się uśmiałem (dziwne, bo ostatnio mam problem ze znalezieniem takowego). Anime to należy do gatunku tak głupie, że aż śmieszne. Jak po każdej komedii spodziewałem się, że bohaterka upoluje sobie chłopaka i będzie próbowała zwrócić na siebie uwagę przez dłuższą część serii, lecz tutaj akcja dzieje się w zastraszającym tempie, zwróciła na siebie uwagę i powiedzmy zainteresowała swój obiekt. Wniosek jest taki, że bohaterka chce dymanka i nie che zarazem. Głupie, ale zjadliwe. Na dobry początek daję 7,5 zobaczymy co dalej, na pewno lepiej zapowiada się niż Kaichou wa maid-sama!

_________________
Kłamstwo bywa wszak marzeniem złapanym na gorącym uczynku.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3378917
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 06-04-2010, 00:55   

Arakawa - jest gut. Za dużo Shaftu/Shinbou, za mało kasy na grafikę, ale mimo to pierwszy odcinek wypada nieźle. "Przesłanie" wydaje się być w tej chwili boleśnie oczywiste (trzeba znaleźć w życiu czas na rzeczy ważniejsze niż kariera, blablabla), ale może jeszcze czymś nas zaskoczą. Nino jest niesamowicie kjut, uwielbiam takie proste, racjonalne odpowiedzi ujawniające ograniczenia i ciasnotę umysłową rozmówcy. "Ona jest wariatką"? Nie, mój drogi bohaterze, jest znacznie zdrowsza i rozsądniejsza od ciebie ;) Zapewne blondyna w kolejnych odcinkach będzie uczyć tego bogatego głupka, jak myśleć - nie ograniczając się do tego, czego nauczył się jako młodzik z "dobrego domu". Zapowiada się fajnie, zwłaszcza że dojdzie do tego jeszcze cała menażeria dziwaków i wyrzutków społecznych spod mostu - przedsmak daje postać pana zielonego.

Minusy? SHAFT. Wydaje mi się, że historia i postaci obroniłyby się w wykonaniu "normalniejszego" studia. Styl pana Shinbou i tego studia w nikim już chyba nie wzbudza zachwytu, zbyt wiele razy to widzieliśmy, w pewnych przypadkach (Bakemono) w lepszym wykonaniu. Od niepotrzebnych udziwnień wolałbym dobrą animację.

A, jeszcze jedno - muzyka i seiyuu wypadają bardzo dobrze.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Enevi Płeć:Kobieta
苹果


Dołączyła: 20 Lut 2006
Skąd: 波伦
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 06-04-2010, 12:48   

Senkou no Night Raid 1

Szanghaj, lata trzydzieste. Oni faktycznie mówią po chińsku (ale słychać, że to Japońce ;) ) i to zdecydowanie na plus. Na początku warczałam, bo nie doczytałam, że grupę naszych młodych agentów scenarzysta obdarzył supermocami, ale używają ich w odpowiedniej ilości. Trochę to jak oryginalne DtB - misje, czteroosobowy zespół, w którym każdy ma jakąś określoną funkcję (och, jak dobrze, że Yukina nie rwie się do walki...). Na razie bohaterowie nie mogli jakoś szczególnie popisać się jakimikolwiek charakterami, ale mam nadzieję, że się to zmieni. Ciekawe mnie jeszcze to, czy akcja będzie epizodyczna. No nic, okaże się w praniu. Póki co na plus i jedziemy dalej.

_________________

吾輩は王獣である。名前はまだ無い。

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 06-04-2010, 19:05   

Arakawa 1 - mogliby wyrzucić Kamiye. Za bardzo przez to anime kojarzy mi się ZS. Z drugiej strony jest Fujiwara jako Wódz Wioski, więc nie mogę narzekać.
Ja tam się nie dogrzebałem do minimum przesłania. Bohaterowie są fajni. Idiotyzm wylewa się drzwiami i oknami. Ninu jest fajna.

Spoiler: pokaż / ukryj
No i genialnie się pakuje do tej szuflady na pościel.

Shaftowa obróbka mi nie przeszkadza. Będę oglądał.

Senkou no Night Raid 1 raw - tak jak powiedziała Enevi, bohaterowie wydają się być bezbarwni. Ale jest akcja i supermoce, więc jest ok.

Rainbow 1 raw - pewnie tego nikt nie przetłumaczy. Nie dziwię się. To anime o tym jak system penitencjarny robi zło biednym więźniom. Na początek dostajemy "dogłębne" przeszukanie (znaczki na rączki nóżki mnie rozwaliły). Ogólnie jest to tak żałosne, że aż śmieszne. Jak ktoś to będzie tłumaczyć, to zerknę na parę odcinków, jeśli nie, to nie będzie mi szkoda.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 5 z 7 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group