FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 48, 49, 50 ... 83, 84, 85  Następny
  Użytkownicy Forum - Bany...
Wersja do druku
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 01-11-2007, 10:40   

... Weak, FireFox 2 ma sprawdzanie pisowni.
A te mikrouszkodzenia to ma chyba od oglądania anime.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 01-11-2007, 11:23   

Cytat:
ClareSilverEyes napisał/a:
wybacz Ika ale to niemozliwe jestem dyslektyczka,dysortograficzka i mam tez mikrouszkodzenia w glowie w glowie(pewnie nie wiesz co to takiego nawet....)wiec nie wazne ile bym sie uczyla ortografi i tak bede robic te bledy mam tak nawet napisane w orzeczeniu wiec nic z tym nie zrobie a tym bardziej ty....


Szczerze mówiąc wątpię, czy dysleksja nie pozwala na rozpoczynanie zdania wielką literą, czy też niestosowanie spacji pomiędzy wyrazami i po znakach interpunkcyjnych, takich jak kropka, przecinek, wykrzyknik, myślnik etc, oraz na niestawianie kropki na końcu zdania. Dzieci dyslektyczne, które uczę, mimo orzeczeń z poradni nie siedzą i nie machają papierkiem, że one są "dys-", pracują nad sobą i nad swoją pisownią i mają na swoim koncie sukcesy.

Gwoli informacji - machanie papierkiem "dys-" nie robi na mnie wrażenia. Na forum jest kilkanaście osób, które mają takie orzeczenie, co nie przeszkadza im pisać czytelne posty, recenzje czy też artykuły, tudzież pisać do ogólnopolskich gazet.

Z tego co widzę w cytacie powyżej wynika, nie stosujesz po prostu polskich liter - co NIE jest oznaką dysleksji, bo same słowa są napisane poprawnie. Co do mikrouszkodzeń - to przykro mi, ale to jest jedna z prawdopodobnych przyczyn, podawana przy diagnozowaniu zaburzeń "dys-", nie jedyna i nie jest do końca sprecyzowane, czy na pewno zaburzenia "dys-" są spowodowane tylko tym czynnikiem, czy też wynikiem połączenia czynników fizjologicznych i środowiskowych. I nie, nie musisz mi tłumaczyć co to są mikrouszkodzenia i dysleksja - jako biolog z wykształcenia i nauczyciel z zawodu wiem to doskonale.

Zarówno Word, darmowy Open Office jak i przeglądarka Firefox (a przypuszczam, że i Opera czy Internet Explorer też posiadają taką wtyczkę) mają wbudowaną opcję sprawdzania pisowni, tak więc argument, że nie nauczysz się ortografii, jest wybitnie słaby - jeśli pójdziesz na studia, to wybacz, ale papierek "dys-" nie będzie cię zwalniał z pisania poprawnie prac zaliczeniowych i kolokwiów, że nie wspomnę już o napisaniu pracy dyplomowej, czy wypełniania dokumentów w czasie pracy w jakiejś firmie. Zakup słownika ortograficznego albo chociażby ściągnięcie takiego z internetu naprawdę nie jest wielkim problemem, a ułatwia życie. A najprościej jest po napisaniu posta a PRZED jego wysłaniem NAJPIERW przeczytać i sprawdzić, czy Firefox/inna przeglądarka nie podkreślił czegoś na czerwono. A jeśli nie masz Firefoxa, to przekleić do Worda czy Open Office i sprawdzić - forum nie zając, nie ucieknie.

Nie obraź się, ale najłatwiej jest pomachać papierkiem i stwierdzić, że w takim razie to ja już sobie spocznę na laurach, a świat będzie skakał wokół. Tak więc proszę o zastanowienie się, co z tym fantem możesz zrobić - bo naprawdę, zaczynanie zdania z wielkiej litery, kończenie go kropką i stawianie spacji PO znakach interpunkcyjnych i między wyrazami to nie jest wielki wysiłek, tak samo jak poświęcenie minutki na sprawdzenie autokorektą, czy nic nie jest podkreślone na czerwono.

Pozdrawiam
IKa



Za ostro???? (jeszcze nie wysłało)


Ostatnio zmieniony przez IKa dnia 01-11-2007, 12:46, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 01-11-2007, 11:30   

Cytat:
Za ostro????

Nie, skąd. Może zrozumie, że na forum jednak obowiązuje poprawna pisownia. Natomiast proponuję zamienić Worda na Open Office - dziewczę może zasłaniać się, że na kosztownego Worda ją nie stać. Open Office jest za darmo, tym samym brak wymówki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 01-11-2007, 11:33   

Według mnie w porządku, mógłbym czepić się tylko "wyglądasz mi na tyle inteligentną, że wiedzieć, że to nie zadziała" :P (i nie chodzi mi nawet o to, że powinno być "żeby" ;)

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 01-11-2007, 13:36   

Cytat:
Eh nie moge robic zmiekczen bo jak zrobie to mi i tak nie wciska tego tylko otwira ustawienia karty graficznej tego niemoge zmienic wiec juz odpada ti nie chodzi tylk oo papierek tylko o moja glowe tak sadzilam ze nie wiesz co to mikrouszkodzenia......ale spox postaram sie ale nie znosze jak ktos wytyka czyjes bledy.......


/me zwiądła....


Cytat:
Zmiękczeń nie możesz robić, ponieważ masz ustawione skróty klawiszowe - zmienia się je w ustawieniach karty pod "shortcuts", albo pod "hotkeys" - wystarczy je odhaczyć. Sprawdź też, jaka masz ustawioną klawiaturę (panel steowania > ustawienia klawiatury) - powinna być "programisty" - jeśli masz zainstalowaną angielską bądź z innego języka to ją usuń.
Cytat:
tak sadzilam że nie wiesz co to mikrouszkodzenia
Uwaga, powtarzam - primo: jestem biologiem i nauczycielem; ergo: wiem, co to są mikrouszkodzenia, pracowałam z dziećmi upośledzonymi i z problemami. Mikrouszkodzenia w mózgu nie implikują nie używania pomocy naukowych, takich jak autokorekta i słowniczek, oraz nie stosowanie przecinków, kropek i spacji.
Cytat:
nie znosze jak ktos wytyka czyjes bledy.......
Przykro mi, ale jeśli chęć pomocy odbierasz to jako złośliwość, to nie mamy sobie nic więcej do powiedzenia. Proszę spróbować się dostosować do zasad.

Pozdrawiam
IKa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 01-11-2007, 22:08   

Cytat:
Wiesz co Ika jestes pierwsza osoba ktora odwarzyla sie mi to powiedziec i chyba ci podziekuje za to moze masz racje postaram sie walic te przecinki i kropki i mam nadzieje ze ta mala klutnia nie zrobi ze mnie nie wiadomo kogo i ze nie trafie na twoja czarna liste ;)

sigh
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 14-11-2007, 23:48   

Cytat:
Goodcat napisał/a:
Witaj!
Skoro nie widzisz celu w dyskutowaniu na założony przeze mnie temat, to zamiast robić ze mnie kretyna, mogłaś poprostu go wykasować.


Witam,

Temat został zamknięty, ponieważ Administracja i Moderacja Forum nie widzą większego sensu w zakładaniu tematu o bliżej niesprecyzowanych warunkach brzegowych - w tym przypadku temat poruszający jednocześnie bestialstwo i rozważania, czym jest sztuka.

W pierwszym przypadku naprawdę nie ma nad czym dyskutować z wiadomego powodu (a osoba, która popiera taki rodzaj "sztuki" automatycznie otrzyma po jednym ostrzeżeniu od każdego Moderatora i bana permanentnego). Nie życzymy sobie także fali mdlejących małolat, zawodzących przed monitorem "ah, oh, jej, bieeedny" i nie potrafiących nic ponad to z siebie wykrzesać konkretnego - bo na tym się zwykle kończy, na deklaracjach i potarzaniu pustych frazesów przez kilka stron. Bestialstwo powinno być karalne. Kropka. A wszelka dyskusja nad tym jest z definicji bezcelowa.

Co do rozważania, czym jest sztuka i czy wspomniane wcześniej "gówienko w słoiczku" (przypadek autentyczny) sztuką jest czy nie - droga do rozważań wolna. Przeciwko takiemu tematowi obiekcji nie mamy, jeśli toczy się w kulturalny sposób.

Ustosunkowując się natomiast do zarzutu tzw "robienia z Ciebie kretyna" - proszę mi palcem wskazać miejsce, gdzie tak Cię nazwałam. Bo w żadnym miejscu mojego posta nic podobnego nie widzę.

IKa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 15-11-2007, 18:01   

Cytat:
Wiesz... jestem nowy na forum, a wcześniej brałem udział w dyskusjach tylko na jednym forum pare tygodni temu, więc jeszcze nie mam wyczucia w pisaniu złych i dobrych tematów i być może miałaś rację przedstawiając mnie w swoim poście jako niedojrzałego emocjonalnie nastolatka. Nie mam żalu do administracji i moderacji forum o zamknięcie mojego tematu, tymbardziej, że twoje argumanty jak najbardziej mnie przekonują, a skoro mówimy o "temacie", którego powstanie było bezcelowe, to bezcelowa jest dalsza dysksja na ten temat, a przekonując Cię do moich racji, tylko bym potwierdził, że naprawdę jestem tym za kogo mnie uważasz. Na przyszłość, jeśli zdarzy mi się napisać jakiś głupi temat, to byłbym wdzięczny za wykasowanie go, lub chociaż poinformowanie mnie o jakiejś nieprawidłowości.

Pozdrawiam i życzę miłej nocki!
...łyp
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 18-11-2007, 14:00   

W związku z panem Tonberry'm, aktywnie udzielającym się w "Twierdzy", osobniku o ego większym niż świat, podjęłam kroki uświadamiające...

post w temacie: http://forum.tanuki.pl/tematy21/2867,690.htm#136005

PMka do Tonberry'ego
Cytat:
Witam,

W związku z dołączeniem do Questu "Czarna Twierdza..." proszę o zamieszczenie karty postaci w Tym temacie (zgodnie z regulaminem Multiświata) i zapoznanie się z rzeczonym Regulaminem.

Uprzejmie byłoby się także przedstawić w temacie dotyczącym powitań nowych użytkowników Ohayo.

Pozdrawiam,
IKa
Moderator Forum Tanuki.pl

Wolałabym jednak wiedzieć, czego się można spodziewać po mHocznym emo 18-latku, który rozpoczął swoją karierę od stwierdzenia, że wszyscy to nuby...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 01-12-2007, 17:41   

Użytkownik Pabiss dostał permbana. Za nieuleczalną głupotę... Czyli spamowanie i ignorowanie moderacji.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 06-12-2007, 15:38   

Cytat:
Witam
Powstala nowa grupa skanlacyjna MANGI ster - http://mangister.bnx.pl
Na stronie znajdziecie 2 rozdzialy Banya, wkrotce nastepne.
Poszukuje tez tlumaczy i edytorow, ktorzy maja troche czasu i chca uczestniczyc w powstawaniu polskich tlumaczen mang. Zachecam!!!
mr_vigo@o2.pl
wkleiło i pewno se pójdzie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 06-12-2007, 18:44   

Dooobra, nie widzę tego tematu z humorem, więc wklejam tutaj.
Wiadomość od naszego "legalnego skanlatora" do Ave :3

Cytat:
Witam
Czy mógłabyś mi wyjaśnić, dlaczego mój temat na forum został usunięty? Brzmiał on: "Nowa grupa skanlacyjna". Chciałbym powiadomić, że na mojej stronie nie znjadzieie żadnych pirackich plików. Umieszczone tam skanlacje mang są legalne. Posiadam zgodę zagranicznych grup skanlacyjnych.
Pozdrawiam
Vigo
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 06-12-2007, 21:59   

Odpowiedź dla Vigo, z użytym fragmentem posta Ave :)


Witam,

Temat "Nowa grupa skanlacyjna" został zamknięty i przesunięty do Archiwum na podstawie punktu 2. Konstytucji Forum Tanuki.pl brzmiącego:
Cytat:
2. Linki do stron oferujących ściąganie pirackich plików (muzycznych, filmowych lub graficznych), gier i programów, a także linki do stron z crackami i pirackich serwerów będą kasowane. Pytania o takie strony będą kasowane lub ignorowane. Usuwane będą także linki do innych stron, zawierających treści zakazane przez prawo lub naruszające normy obyczajowe.

Przykro mi, ale żadna grupa skanlacyjna na świecie nie ma wykupionych praw autorskich od twórców mang. To, że zasłaniają się formułkami "Zalecamy skasowanie po 24 godzinach" czy "Od fanów dla fanów bez opłat" nie zmienia faktu, że jest to w świetle prawa nielegalne.
W ramach niedawnych ustaleń naszej redakcji z naszego portalu usuwane są linki do stron zawierających materiały nielegalne - innymi słowy, rozbudowany dział nazywany zazwyczaj "download". Dotyczy to także stron zawierających skanlacje. Znakomicie wiemy, że to "odsiewa" ogromną większość działając polskich stron fanowskich i muszę powiedzieć, że bardzo jest przykro myśleć, że zaledwie nieliczne z nich nie budują swojej oglądalności na pirackich multimediach, a na własnoręcznie przygotowanych materiałach.

Pozrdawiam
IKa, Moderatorka Tanuki.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 08-12-2007, 12:33   

Melisa została poproszona o NIE pisanie kursywą.

Cytat:


Witam,

Co do kursywy:
Ależ ja nie proszę ze złośliwości. Ja proszę jak moderator, w trosce o innych Użytkowników. Posty pisane kursywą są nieczytelne dla użytkowników, którzy posiadają słabsze monitory - tekst się zlewa i trudniej go przeczytać, co przy dłuższych partiach tekstu jest wybitnie trudne. Co więcej, kursywą pisze się zwykle informacje, które mają się w tekście wyróżniać. W tym wypadku nie widzę takiej potrzeby, nie widzę także potrzeby utrudniania życia innym Użytkownikom.

Sprawa druga - na Tanuki.pl kursywą i kolorem czerwonym, ciemno czerwonym i oliwkowym są pisany noty odmoderatorskie. Takie ja ta. Dlatego naprawdę prosiłabym o próbę dostosowania się do uprzejmej prośby moderacji.

Co do "banowania".
Doprawdy czuje się głęboko urażona faktem, iż sądzisz, że z takiego powodu zostaniesz zbanowana. Zostałaś uprzejmie poproszona przez Moderatorkę, czyli mnie, do poszanowania innych Użytkowników Forum. W żadnym momencie nie została wspomniana kwestia bana na pisanie. Przypuszczałam, iż osobie w miarę już dojrzałej, nie sprawi większego problemu dostosowanie się do uprzejmej prośby Moderacji Forum, na którym się zarejestrowała.


Pozdrawiam,
IKa
Moderatorka Tanuki.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 08-12-2007, 12:36   

Boję się, że to nie podziała. Moje próby dotarcia do niej przy pomocy zdroworozsądkowych argumentów zakończyły się waleniem głową w mur. Dziewcze chce być oryginalne za wszelką cenę, a nasze uwagi traktuje jako ograniczanie jej własnej "oryginalności". Obawiam się, że tyrańska moderacja może być zmuszona do podjęcia drastyczniejszych działań.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 49 z 85 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 48, 49, 50 ... 83, 84, 85  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group