FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Następny
  Animax - Nowy kanał anime w TV
Wersja do druku
FranzKafka Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Kwi 2006
Status: offline
PostWysłany: 18-01-2007, 14:44   

Zegarmistrz napisał/a:
Cytat:
chyba nie zrozumiałeś... napisy Polskie tak - dubbing: nie!


No bo lepiej zdać się na niewygodne rozwiązanie rodem z krajów trzeciego świata, stosowane w ekonomicznych wydaniach dzieł dla wąskich nisz celem zmniejszenia kosztów, jakim są napisy zamiast wygodnie oglądać telewizje.

A wszystko to ku chwale wartkiej akcji Naruto! Głębokich postaci z One! Fabularnej perfekcji Tokyo Mew Mew!


Ale ja po prostu lubie napisy i sprubuj to zrozumieć. Ja lubie słuchać Japońskie głosy (czyt. oryginalne), a czytanie w niczym im nie przeszkadza. Wręcz przeciwnie!

[quote="korsarz"]
Cytat:
Ciekawe, w jakim będziesz stanie, oglądając poniektóre sceny z np. NGE, czytajac napisy i próbując patrzeć na scenę jednocześnie? Ja takiej "podwójnej uwagi wzrokowej" nie mam...


Nie wiem, czemu ale nie sprawia mi to najmniejszego problemu. Naprawdę przy napisach NIC nie tracę z anime. Nadążam z czytaniem i akcją!

_________________
- Wiesz, mój znajomy kiedyś oglądał anime...
- I co z tego?
- Teraz spoczywa na Powązkach...
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 18-01-2007, 14:59   

FranzKafka napisał/a:
Nie wiem, czemu ale nie sprawia mi to najmniejszego problemu. Naprawdę przy napisach NIC nie tracę z anime. Nadążam z czytaniem i akcją!


A bierzesz pod uwagę, że nie każdy jest códownym dzieckiem, jak ty i tak nie potrafi? Telewizja natomiast musi być oglądana, żeby utrzymać się na rynku? I każdy widz, który jej nie ogląda, bo nie nadąża za napisami, to strata?

Cytat:
To już se wole z neta ściągnąć :P:P


W dawnych, mininych czasach epoki rozumu takich wieszało się na redach statków, lub przeciągało pod kilem.

Avellana napisał/a:
Po prostu "prawdziwi fani" to społeczność w Internecie hałaśliwa, ale (nawet zakładając, że w ogóle coś kupują, a nie opierają się wyłącznie na rzeczach pozyskanych z netu) z małą siłą nabywczą.


A widziałaś kiedyś, żeby prawdziwy fan coś zrobił? Jeszcze nigdy nie spotkałem się z przejawem aktywności ze strony osób tego pokroju, poza pyskowaniem i powtarzaniem w nieskończoność tych samych głupot.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Col. Frost Płeć:Mężczyzna
Samotny Wojownik


Dołączył: 17 Sty 2007
Status: offline
PostWysłany: 18-01-2007, 16:01   

Zegarmistrz napisał/a:
W dawnych, mininych czasach epoki rozumu takich wieszało się na redach statków, lub przeciągało pod kilem.



Akurat w dawnych czasach wieszało się, wbijało na pale, albo (to moje ulubione :P) wypalało się wnętrzności tym, którzy za bardzo zaczęli wyprzedzać swoją epokę i zachciało im się jakiegoś odmienionego życia. Mam nadzieję że mnie rozumiecie. A takich którzy żyli se po cichu i nikomu nie przeszkadzali zostawiało się w spokoju.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4038477
FranzKafka Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Kwi 2006
Status: offline
PostWysłany: 18-01-2007, 16:29   

Zegarmistrz napisał/a:
FranzKafka napisał/a:
Nie wiem, czemu ale nie sprawia mi to najmniejszego problemu. Naprawdę przy napisach NIC nie tracę z anime. Nadążam z czytaniem i akcją!


A bierzesz pod uwagę, że nie każdy jest códownym dzieckiem, jak ty i tak nie potrafi? Telewizja natomiast musi być oglądana, żeby utrzymać się na rynku? I każdy widz, który jej nie ogląda, bo nie nadąża za napisami, to strata?


Wiesz, ja tylko wyrażam swoją opinię, a Ty zasypujesz mnie co chwila jakimiś persyflażami, które chodź nie zawierają żadnych kolokwializmów, to wskazują wyjątkowo na drwinę z mojej osoby. Powinieneś chociaż udawać "niezdegustowanego". Nie uważam się za cudowne dziecko, ale za człowieka, który nie ma problemów z czytaniem. Ot tyle...

Poza tym widzę, że za bardzo wczuwasz się też w misję proroka i karcisz wszystkich, którzy ściągają anime. Wiesz, w sumie trochę to rozumiem, ale za żadne skarby świata nie uwierzę, że masz same oryginalne DVD. Powód - znam Polskie realia, ilość zlicencjonowanych tytułów, a na zamawianie za granicą stać tylko elitę. Szanuję Cię za to co robisz dla tanuki, ale wyluzuj troche i nie staraj się na siłe zostać niepodważalnym w swym zdaniu mentorem.

_________________
- Wiesz, mój znajomy kiedyś oglądał anime...
- I co z tego?
- Teraz spoczywa na Powązkach...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 18-01-2007, 16:41   

FranzKafka napisał/a:
Poza tym widzę, że za bardzo wczuwasz się też w misję proroka i karcisz wszystkich, którzy ściągają anime.


Za bardzo wczówam się w role klienta, który chciałby mieć same oryginalne DVD, żeby złodziejaszki o tego typu pomysłach
Col. Frost napisał/a:
Cytat:
Więc kolega woli zamiast tego żadne anime?


To już se wole z neta ściągnąć :P:P


FranzKafka napisał/a:
Ja bynajmniej tak. I tak zassam sobie, co tylko chcę z neta i wole nawet nie patrzeć na Polski dub.


nie grały mi na nerwach.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
FranzKafka Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Kwi 2006
Status: offline
PostWysłany: 18-01-2007, 16:43   

Zeg, aż by się chciałó powiedzieć... "Powodzenia w REALNYM świecie". Bo póki co... bujasz w obłokach...

_________________
- Wiesz, mój znajomy kiedyś oglądał anime...
- I co z tego?
- Teraz spoczywa na Powązkach...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lain Płeć:Kobieta


Dołączyła: 10 Maj 2003
Status: offline
PostWysłany: 18-01-2007, 16:47   

Cytat:
To głównie wina Polskich dystrybutorów, że "kradniemy", wszak tytułów zlicencjonowanych mamy nie za wiele (kilka(naście) serii dosłownie), z których większość mam akurat legalnie zakupionych. Niestety w Polsce nie dostanę Ergo Proxy, Berserka oraz masy innych Anime, które mnie interesują. Logiczną więc rzeczą jest, że ściągam z neta...


A nie przyszło ci do głowy, że nie wydają bo niema dla za bardzo dla kogo? Fanów jest na dzień dzisiejszy po prostu za mało na to żeby, wydać więcej bo nikt nie kupi a gdyby było więcej to można wydać w większym nakładzie i przy tym taniej.

A co do tego, że ciężko im będzie zidentyfikować bym się tak nie martwiła, ostatecznie wielu ludzi ma dostęp do Internetu więc jak ich zainteresuje to sobie poszukają informacji i się dowiedzą (fani DB i innych serii jakoś sobie poradzili to i oni dadzą rade :-). Oni (dzieci z podstawówki), wbrew pozorom wiedzą (a przynajmniej niektórzy z nich) która seria jest japońska ostatnio młodsza siostra sąsiadki zaskoczyła mnie tym, że wie.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 18-01-2007, 16:47   

Cytat:
wyprzedzać swoją epokę i zachciało im się jakiegoś odmienionego życia

Nie dalej niż kilka dni temu czytałem o końcu, jak spotkał znanego skądinąd u nas Wita Stwosza. Otóż chłopakowi wypalono na czole coś bardzo dużego i parszywego. Powód? Sfałszował pieczęć coby "ściągnąć" sporą ilośc kasy. Faktycznie, chłopina wyprzedził czas. Dziś mógłby powiedzieć, że po prostu chiał...

Cytat:
za żadne skarby świata nie uwierzę, że masz same oryginalne DVD

Nie tak znowu dawno pewnie chłopiec tutaj twierdził, że nie uwierzy, iż mam wyłącznie oryginalne gry na PS2. Widać, jak bardzo złodziejstwo rąbie po mózgach.
Nie wiem jak Zeggie, ale ja mogę śmiało napisać, że mam wyłącznie oryginalne dvd. M'I elite?
Powrót do góry
FranzKafka Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Kwi 2006
Status: offline
PostWysłany: 18-01-2007, 16:52   

Grisznak, ale ja bym tak nie mówił, gdyby była możliwość w Polsce aby mieć same oryginalne DVD z anime. Na PS2, to co innego, nawet mój szwaier ma same oryginały, ale co innego z anime, którego u nas po prostu jako tako nie ma! Sprawa prosta.

_________________
- Wiesz, mój znajomy kiedyś oglądał anime...
- I co z tego?
- Teraz spoczywa na Powązkach...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 18-01-2007, 16:58   

Więc jak wytłumacvzysz to, że ja mam?
(kto mnie zna, ten wie, dlaczego)
Pomiając już fakt, że kupno via empik czy amazon nie jest już niczym znacznie przekraczającym kieszeń przeciętnego śmiertelnika.

A propos tematu: http://www.filmweb.pl/Blood++The+Last+Vampire+wreszcie+w+Polsce+na+DVD,News,id=32959
Powrót do góry
FranzKafka Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Kwi 2006
Status: offline
PostWysłany: 18-01-2007, 17:01   

Boże, przepraszam Cię bardzo za wymawianie w tym wątku tak bardzo grzesznych i za razem plugawych rzeczy w obecności świętego Zegarmistrza i Grisznaka. Mam nadzieję, że mi wybaczysz Ojcze mój wspaniały. Póki co jednak, opuszczam ten bluźnierczy temat na wieki i dziękuję Ci za to, że pozwoliłeś mi obcować z tymi dwoma, jakże wspaniałymi i nieskażonymi żadną blizną złych uczynków ludźmi. Obym w innym wątku na tym forum, miał okazję porozmaiwać z nimi na ich nadludzkim poziomie... Amen...

A tak na poważnie, to nie chcę konfliktów, więc w tym temacie się już NIE udzielam...

_________________
- Wiesz, mój znajomy kiedyś oglądał anime...
- I co z tego?
- Teraz spoczywa na Powązkach...


Ostatnio zmieniony przez FranzKafka dnia 18-01-2007, 17:01, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Col. Frost Płeć:Mężczyzna
Samotny Wojownik


Dołączył: 17 Sty 2007
Status: offline
PostWysłany: 18-01-2007, 17:01   

Zegarmistrz napisał/a:
Za bardzo wczówam się w role klienta, który chciałby mieć same oryginalne DVD, żeby złodziejaszki o tego typu pomysłach


Słuchaj stary, jeżeli chcesz mieć same oryginalne anime to twoja sprawa nic mi do tego, brawo za uczciwość. Za pewne mieszkasz w jakimś większym mieście typu Wa-wa lub chociaż Wrocław i płyty z anime masz na wyciągnięcie ręki. Ewentualnie zamawiasz przez neta. Niestety ja mieszkam co prawda w mieście, ale nie za dużym (71 tys. mieszkańców). W całym mieście na płytach DVD jest tylko Apllesead. Przez neta nie mogę kupować bo rodzice mi zabraniają kupować na stronach typu allegro czy e-bay. Więc nie wyzywaj mnie od złodziei i głupków dobra?? Ja ciebie nie wyzywam, nawet cię nie skrytykowałem ani razu a ty mi tu z takimi tekstami wyjeżdżasz. Niezbyt piękna postawa jak na moderatora.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4038477
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 18-01-2007, 17:14   

Po pierwsze: WSZYSTKICH panów przywołuję do porządku. Dyskusja zdecydowanie za bardzo zmierza w stronę argumentów ad personam.

Po drugie: ...CO to ma wspólnego z tematem?! O ile dobrze pamiętam, to temat o Piractwie na forum istnieje, jest nawet przyklejony. Albo kłócić się tam, albo milczeć. Proszę wrócić do tematu, bo będę gryźć

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Crofesima Płeć:Kobieta
Captain Narcolepsy


Dołączyła: 25 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 18-01-2007, 17:19   

Cytat:
A tak na poważnie, to nie chcę konfliktów, więc w tym temacie się już NIE udzielam...


Wiem, że to nieładnie się wpraszać w rozmowę... ale proszę, PROSZĘ - spokojnie Panowie. Policzcie do dziesięciu, trzy razy przeczytajcie posty IKi (ciekawe czy to tak się odmienia?) oraz Avellany (pod którymi się podpisuję), zastanówcie się... i koniec dyskusji. O czym tu więcej gadać? :)

A teraz z innej beczki. Ciekawi kogoś jak najprawdopodobniej wyglądać będzie cenzura w Naruto? A proszę - http://www.anime-editz.net/naruto_editz_index.php Swoją drogą podziwiam ich, że nawet KROPLĘ KRWI z policzka Naruto wymazywali... że też im się chciało?
Ja swojego zdania co do Jetix'a oraz Ani-cośtam nie przedstawiam, bo co to ma za zaznaczenie - nawet gdybym chciała oglądać Naruto czy ten nowy program to i tak nie mam możliwości. Niestety muszę sobię radzić z 4 programami w telewizji ;]

_________________
There is sorrow enough in the natural way
From men and women to fill our day;
And when we are certain of sorrow in store,
Why do we always arrange for more?
Brothers and sisters, I bid you beware
Of giving your heart to a dog to tear.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Col. Frost Płeć:Mężczyzna
Samotny Wojownik


Dołączył: 17 Sty 2007
Status: offline
PostWysłany: 18-01-2007, 17:35   

To już nie lepiej puścić anime bez cenzury powiedzmy około 22.00 niż się tak męczyć??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4038477
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 5 z 12 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group