FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Następny
  Animax - Nowy kanał anime w TV
Wersja do druku
Crofesima Płeć:Kobieta
Captain Narcolepsy


Dołączyła: 25 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 18-01-2007, 17:39   

....
...uhm... Jakby to powiedzieć. A kto Ci to oglądnie?
Dzieci - śpią.
Nastolatki - jak już oglądają TV to prędzej jakieś filmy na innych programach.
Fani m&a - już dawno mają ściągnięte na kompa (a jak nie to najprawdopodobniej ich to nie interesuje).

Zrozumcie to wreszcie - w ten sposób powstanie być może kolejne pokolenie fanów. Ja też się wychowywałam na Naruto.

_________________
There is sorrow enough in the natural way
From men and women to fill our day;
And when we are certain of sorrow in store,
Why do we always arrange for more?
Brothers and sisters, I bid you beware
Of giving your heart to a dog to tear.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Momoko Płeć:Kobieta
wiosna jest miau


Dołączyła: 04 Sty 2007
Skąd: z Cudzysłowa
Status: offline

Grupy:
House of Joy
Lisia Federacja
WIP
PostWysłany: 18-01-2007, 17:48   

A teraz kładę po sobie uszka, podkulam ogonek i patrzę smutnymi ślipiami w nadziei, że kopa nie dostanę...
Bo ja ogólnie nie jestem wybredna, jeśli chodzi o anime. Byleby było.
Może dlatego, że do neta nie mam sfobodnego dostępu (a dokładniej do ściągania, bo za każdym razem jak cosik by się chcało [czyt. prawie zawsze] muszę stoczyc batalię z bratem), to oglądam praktycznie każde anime, które jest w dostępne w TV. Nie mówię, mam swoje granice, ale tu idzie o ANIME, a dla mnie to powód, żeby w dojrzałym wieku szesnastu lat-_-" oglądac dubbingowane i cenzurowane seriale.
To prawda z internetu ściągam co się da, zreszą gdyby nie to nie wiedziałabym o czym w ogóle na forum mowa.
Jednocześnie i tak całe pieniądze wydaję na rzeczy związane z m&a (a głównie mangi, bo to w Szczecinku jest). Uff, dużo to nie jest, ale zawsze...
Mieszkam w naprawdę małym miasteczku (aktualnie chyba 38 tys. + przyrost ujemny, bo wszyscy uciekają). Znaleśc cośkolwiek jest ciężko, jak dotąd udało mi się kupic GITS 1 i Akirę, nio i to wystarczy żebym była z siebie dumna.
Mam już pewną wiedzę co prawda nie umywa się ona do zasobów starszych animowców, ale i tak sądzę, że należy cieszy się z tego co jest i co będzie, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że w nektórych krajach anime jest po prostu zakazane.

_________________
Pray tomorrow takes me higher higher high
Pressure on people
People on streets

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 18-01-2007, 17:53   

Crofesima, odmienia się właśnie tak ;) - fakt, za to czyszczenie klatka po klatce to podziwiam, że się im chciało o_O, co nie zmienia faktu, że jednak spróbuję obejrzeć, jak będzie. A najważniejszą rzeczą jest to, że taki szczylek, nawet jak obejrzy ocenzurowane, to w Empiku zauważy mangę. I ją kupi.
Narutomanię przeżyjemy, natomiast przewiduje, że "starzy wyjadacze" trufani, jak taki przylezie na konwent/zlot i powie "Oglądałem na Jetixie", usłyszy od nich "Spadaj lamerze, nie znasz się, co ty możesz wiedzieć o anime!" (Podobna sytuacja zaobserwowana w naturze). Czyźby obawa, że Elytarne hobby nie będzie już takie Elytarne? ;)


Natomiast panom (całej czwórce to w tym momencie mam ochotę coś wydłubać łyżeczką, a potem poćwiartować, zamarynować i postawić na biurku w słoiczku ku przestrodze dla przyszłych pokoleń) przypominam, że temat NIE jest o piractwie.
Tylko o anime w TV.
I dlaczego narzekanie PRZED emisję czegokolwiek i czarnowidztwo jest, że tak delikatnie powiem, cechą fanów którzy rozbestwieni dostępem do darmochy z internetu, będą krzyczeć równie głośno, jeśli ktoś wyda cały GITS w 20 płytowym paku, ze wszystkimi dodatkami, ostami i resztą za 400 zł, jak i kiedy wydadzą NGE na 3 płytach bez dodatków za 50zł, albo kolekcje Ghibli z dubbingiem wykonanym profesjonalnie przez Disneya na Polskę.

Wybaczcie, ale jak widać NIE przeczytaliście ANI mojego posta, ANI posta Avellany. A symptomy zacietrzewienia wykazujecie godne niejakiego pana A.

Jeszcze jedna wycieczka osobista, a będą osty, bez względu na to, kto jest kim.

Miłego dnia
IKa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ghostface Płeć:Kobieta


Dołączyła: 06 Paź 2006
Status: offline
PostWysłany: 18-01-2007, 18:17   

Ciekawe są te edity w Naruto. Faktycznie, trochę śmieszne, że ktoś się trudził żeby w jednym ujęciu wymazać kilka kropli krwi, ale chyba nie ma innego wyjścia, jeśli dystrybutorowi zależy na tym żeby złagodzić ogólne wrażenie, to trzeba się bawić tymi wszystkimi szczególikami.

Ale zastanawiam się czy ta cenzura nie idzie za daleko. LOL, w jednej scenie zamknęli Naruto usta, żeby nie wyglądał na zbyt przerażonego/zdziwionego. Rozumiem, że te wszystkie zmiany robi się z myślą o młodszej widowni, ale nie popadajmy w paranoję. Trochę emocji dzieciakom nie zaszkodzi. Najgorsze to zaserwować im taką mdłą papkę bez wyrazu.

Zwróciliście uwagę, że niektóre zmiany były podyktowane kwestiami jakości? W niektórych miejscach poprawili niechlujną animację, która przy tak długich seriach jest dużym problemem. To jest jeden z głównych powodów, dlaczego nigdy nie chciało mi się oglądać Naruto, chociaż jestem fanką mangi. Obejrzałam kilka odcinków z różnych etapów fabuły i zawsze miałam wrażenie masówki, które ujawnia się właśnie w takich niedociągnięciach. Więc może nie wszystkie edity są złe?

W ogóle z tych editów można się trochę dowiedzieć o różnicach między widownią amerykańską i japońską. Na pewno wynikają one z konwencji animatorskich i doświadczenia widzów. Przykład: w wersji amerykańskiej falshbacki są czarno-białe, w japońskiej kolorowe. Możliwe, że amerykańskim dzieciakom potrzeba wyraźnej wskazówki, że to jest wspomnienie. Może do tego są przyzwyczajone, bo taka jest konwencja w znanych im bajkach, a może nie są tak dobre w chwytaniu fabuły? Można spekulować z czego to wynika, ale... kurczę, offtop:

Miałam ostatnio na zajęciach różne style argumentacyjne, i tak na przykład w kulturze zachodniej preferujemy linearny styl opowiadania/argumentowania, gdzie wyraźnie zaznacza się i uzasadnia, co z czego wynika, natomiast w Japonii, albo Korei wygląda to trochę inaczej, nie znam się na tym dokładnie, ale ich styl jest jakby zakręcony, tzn krąży się wokół tematu, odbiega od niego i znów powraca, główna teza pojawia się gdzieś po środku. Podaję to jako ciekawostkę, która być może ma tu jakieś znaczenie, a może nie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
herok Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 14 Sty 2007
Skąd: z Guild Wars
Status: offline
PostWysłany: 18-01-2007, 20:34   

Ludzie nie takie rzeczy przezylismy nie moze byc gorzej moze byc tylko lepiej :D dawajta ten program sobie obejrze :P bede sie maniaczyl.

IKa napisał/a:
Wybaczcie, ale jak widać NIE przeczytaliście ANI mojego posta, ANI posta Avellany. A symptomy zacietrzewienia wykazujecie godne niejakiego pana A.IKa

ekhmm.. nie ladnie nie ladnie ;/ pan A mogl poczuc sie urazony. W koncu demokracja jest,kazdy ma swoje zdanie :P
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8940630
Dembol Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 18-01-2007, 21:55   

FranzKafka napisał/a:
ja bym tak nie mówił, gdyby była możliwość w Polsce aby mieć same oryginalne DVD z anime.

Kurs japońskiego - 800zł/semestr
Multiregionalny odtwarzacz DVD - 200zł
Płyta DVD z anime - 100zł
Mozliwość oglądania anime z oryginalną ścieżką dźwiękową (i to nawet bez napisów)- bezcenna.

Wyrzuć pierwszy punkt i sprowadzaj z USA/Europy Zachodniej. Takie proste, a tak niewielu to potrafi.

Cytat:
To już nie lepiej puścić anime bez cenzury powiedzmy około 22.00 niż się tak męczyć??
O tej porze dzieci śpią, a dla garstki dziwaków nikt bajek nie będzie puszczał.

Fajnie, że będzie w TV, bo moja czujność została uśpiona, a mangowe oszołomstwo nie pojawiało się zbyt często. Teraz mamy jej prawdziwy festiwal. Aż się zarejestruje na Senpuu, żeby zobaczyć co tam się dzieje. Kekekeke
Dobrze się stało. Szkoda, że Jetix, a nie szerzej dostępna stacja, ale i tak może lekko ruszyć tym całym grajdołem (mnie by wystarczyło, żeby serie, które zbieram wychodziły częściej niż raz na pół roku).
Dubbing:
Dzieci nie zwracają uwagi na jakość dubbingu tylko na kreskówkę. Za młodu każdy oglądał Polonię 1 czy Dragon Balla i wątpię, żeby komuś przeszkadzał włoski/francuski dub.
Dooragon Buuuuuuul Zet Zet Zet. Ech...francuska czołówka jest najlepsza! Japońskiej szczerze mówiąc nawet nie słyszałem. Baaa....nawet mnie wkurzyło, że w GT zmienili na oryginalną ścieżkę, bo już zżyłem się z francuskimi głosami przez te 34986390468 odcinków :(

Cenzura:
Co to jest? Serio. W Polsce cenzura to fikcja i zajmuje się raczej prawdziwym hardcorem, a nie takimi duperelami jak zamienianie papierosów na lizaki, czy gnatów na plastikowe (One Piece, lol).

Pytanie retoryczne na koniec:
Ilu z narzekających zauważyło cenzurę/zły dubbing w DB w trakcie oglądania, a ilu (i dlaczego jest to jakieś 98,65%) przeczytało o tym w necie od Wielkich Przedwiecznych i powtarza?

_________________
Evil Manga
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666666
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 19-01-2007, 11:41   

A w Polsce była jakakolwiek cenzura anime? Z tego co pamiętam, dostawaliśmy anime z Włoch czy Francji i takie jak był - puszczano. Chyba, ze za przejaw cenzury uznamy "Szatana Serduszko".

Naruto pójdzie w wersji angielskiej, nie wiem (bo nie znam się na Naruto) jak bardzo je pocieli, ale jeśli wywalili sceny, w których jeden facet rumieni się gdy rozmawia z drugim, to jakoś nie widzę powodów aby czegoś żałować.
Powrót do góry
Momoko Płeć:Kobieta
wiosna jest miau


Dołączyła: 04 Sty 2007
Skąd: z Cudzysłowa
Status: offline

Grupy:
House of Joy
Lisia Federacja
WIP
PostWysłany: 25-02-2007, 13:16   

Argh... to moje parszywe szczęście. Rodzice wypowiadzieli umowę cyfrze +, tzn kończy sie dokładanie z początkiem marca, czyli wtedy gdy na Hyperze będzie FMA...

W kazym razie szukamy teraz innych opcji, więc zadzwoniłam na infolinię cyfrowego polsatu, żeby dowiedzieć się co z tym Animaxem...Otrzymałam odpowiedź: "W tej chwili nie posiadamy informacji na ten temat"
Czyli, że chyba jednak nie...
Idę tobić smutki w herbatce z melisą i pomarańczą~~.

_________________
Pray tomorrow takes me higher higher high
Pressure on people
People on streets

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Eire Płeć:Kobieta
Jeż płci żeńskiej


Dołączyła: 22 Lip 2007
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 17-10-2007, 21:37   

Wreszcie coś ruszyło


Nie zachwyca mnie wiadomość o dodawaniu lektora. Nienawidzę tej formy przełożenia, zagłusza kompletnie wszystko, co chciałabym usłyszeć. Dubbing mógłby przyciągnąć do kanału nową widownię. Ideałem dla mnie byłoby dubbingowanie anime dla młodszych widzów a dla starszych do wyboru dubbing lub napisy.

Co chciałabym zobaczyć? Z repertuarem może być problem. Mam nadzieję, że kierownictwo nie pójdzie na łatwiznę i nie zrobi z Animaxu kopii Jetixa. Anime to ogromny potencjał, tysiące historii dla każdej grupy odbiorców. Najlepiej byłoby wymieszać "coś dobrego dla każdego"
Na początek trochę klasyki
-Slayers
-Dragon Ball
-Magic Knight Rayearth
-Hamtaro:)

Dalej może anime, które przyciągnęłyby do TV nowy narybek
-FMA z dubbingiem:)
-One Piece
-Inyasha
-Berserk
-Love Hina

Im później tym poważniejsze tytuły(w różnym tego słowa znaczeniu)
-Death Note
-Le Cherliver D'Eon
-Aria

I coś dla starszych widzów, miłośników wielowątkowych akcji, misternej fabuły i niejednoznacznych charakterów

-Utena
-Lady Oscar
-Oniisama E.

Na ramówkę chyba starczy:)

_________________
Per aspera ad astra, człowieku!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1018596
 
Numer ICQ
Sakura_chan Płeć:Kobieta
Pure Angel


Dołączyła: 28 Lut 2007
Skąd: 3-wieś
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 18-10-2007, 13:25   

Fajnie, fajnie, oby tylko było w UPC w jakiejś normalnej cenie

_________________
To add colour to your boring today
To put magic into your melancholic tomorrow
I have come to change those nonchalant times you spent
Into precious memories

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
2919192
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 18-10-2007, 13:36   

Szkoda tylko, ze bedzie w pakiecie HBO :/

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 18-10-2007, 14:51   

Nanami napisał/a:
Szkoda tylko, ze bedzie w pakiecie HBO :/

Pytanie, czy będzie w aktualnym pakiecie HBO (bo ten mam), czy trzeba będzie coś dopłacić.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 18-10-2007, 18:39   

Nanami napisał/a:
Szkoda tylko, ze bedzie w pakiecie HBO :/

Właśnie, w pakiecie Canal+ mogłoby być...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Góral Płeć:Mężczyzna
Firefly/Serenity fanatic


Dołączył: 05 Sty 2007
Status: offline
PostWysłany: 18-10-2007, 19:38   

Ja natomiast chętnie widziałbym w polskiej TV Triguna albo Yu Yu Hakusho (na węgierskiej czy czeskiej wersji animaxu mają je w swojej ofercie). Zwłaszcza to drugie anime jest mało znane u nas pomimo tego, że to najlepszy shounen jaki kiedykolwiek
powstał IMO (obok Huntera X Huntera). Bleach czy Naruto przy tym dość leciwym animcu to chłam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Mara Płeć:Kobieta
High


Dołączyła: 05 Maj 2007
Skąd: spod łóżka
Status: offline

Grupy:
House of Joy
Lisia Federacja
PostWysłany: 18-10-2007, 20:58   

korsarz napisał/a:
Właśnie, w pakiecie Canal+ mogłoby być...

prawdopodobnie w Cyfrze + zobaczymy je w pakiecie AXN, gdyż Sony Pictures tworzy także te kanały.

_________________
"Shut up and keep up squeezing the monkeys!"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
5928978
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 6 z 12 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group