FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 18, 19, 20  Następny
  Gdyby życie było anime, to ty byłbyś:
Wersja do druku
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 16-02-2007, 09:40   

Osobiscie widze się w roli, bedącej w zasadzie połączeniem, zmiksowaniem i poprawieniem dwóch postaci: Raila Claymore (o ile dobrze pamiętam... ale chyba tak się nazywał oficer policji z Lost Universe) i Ili (Rune Soldier). Być może również z lekka nutką Xellosa.
Inymi słowy - odmiana szarej eminencji po dobrej stronie. Przyjaciel głównego bohatera, jego "stawiacz na nogi po problemie życiowym" i złośliwiec, pchający drużynę do zadań, opłacalnych w 10% dla nich, 90 % - da niego (np. zbadanie ruin zawierająych cenne obiekty do kolekcji - o tym później).
Założenia postaci o charakterze raczej magicznym - jednak w zupełnie niesprecyzowanym stopniu (gdzieś na boku sugerowane, ze znaczne). W zasadzie użyta magia ogranicza się przez całą serię do kiku sztuczek i pojedynczego fireballa, rzucanego z okrzykiem "Włamywacz!" na chcącego wejść oknem (w celu dyskusji o życiowych problemach o 3 nad ranem) głównego bohatera. Nieduże szanse na udział w ostatecznym starciu ze złem, jeśli nawet, to zwykle jako "Wujek Dobra rada", wołąjący bohaterowi zza pleców co ma zrobić (i co zazwyczaj nie działa). Niewykluczone wycieczki z drużyną w jakimś celu w połowie serii. Zwykle ich celem jest naprawienie jakiegoś błędu naszej eminecji, w co wkręca przy okazji drużynę (motyw: i ten drań popełnia błędy, więc jest bardziej ludzki) i problemów z tempem marszu naszej eminencji (choć na to się nie zgodzę, z moją pasją do wycieczek, choć motyw typowy :-D) (motyw: w czymś jesteśmy lepsi od tego wrednego gryzipiórka). Rzadko chodzi o zdołowanie drużyny umiejętnościami eminecji (motyw: czemu wykorzystujesz nas, a nie robisz tego sam?!?) (główne odniesienie Xelllosowe, przy okazji jedyny moment, w ktorym może zostać zastosowana dodatkowa magia).
Ostanim elementem są niezbędne hobby - przede wszystkim, obowiązkowe byłyby minimum dwa z trzech: czytanie wielkich ksiąg (pożyteczne pociski na sprzeciwiającch się członków drużyny głównego bohatera), kolekcjonerstwo (powód do wysyłania drużny w dziwne ruiny; dodatkowo, w razie pretensji można zacząć nagle zachwycać się elementem kolekcji i zupełnie zignorować bohaterów, aż się znudzą) i badania laboratoryjne (pretekst do wybuchu i uderzenia drzwiami o napedzie rakietowym głównego bohatera, gdy chce porozmawiać - wystarczy, że zastuka. Co ciekawe, laboratorium i użytkownik [tzn. ja] zawsze pozostają w stanie idealnym, podczas gdy główny bohater laduje nadpalony i spłaszczony drzwiami na przeciwległej ścianie... dziwny zbieg okoliczności).
W świecie współczesnym lub futurystycznym - podobnie, z tym że zamiast maga typ naukowca (najczęściej lekko szalonego).

_________________
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Spike_CB Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 28 Sty 2007
Skąd: Krosno Odrz
Status: offline
PostWysłany: 16-02-2007, 11:32   

Hmm cos ala Kurz Weber z Full Metal Panic. Podobny sposób bycia, poglądy i podejście do życia. Pozatym fajnie byloby pośmigac jakims mechem dla odmiany =) Pozdro
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DeadJoker Płeć:Kobieta
Soul Loser


Dołączyła: 02 Lut 2007
Skąd: Prosto od krowy!
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Lisia Federacja
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 17-02-2007, 19:25   

hmm. Ja na pewno byłabym małą irytującą dziewczynką, która plącze się głównym bohaterom pod nogami, robi im głupie dowcipy, wtrąca się w nie swoje sprawy sprawy i doprowadza wszystkich do szewskiej pasji. Najpewniej byłabym leniwa i myślała tylko o własnej korzyści. Zresztą taka jestem.

_________________
Za czasów rycerstwa, smoków i komuny
Nim łamanie kołem całkiem wyszło z mody
Gdy inkwizytorzy nosili shotguny
Autor tego posta przeżywał przygody
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 17-02-2007, 20:28   

DeadJoker napisał/a:
Najpewniej byłabym leniwa i myślała tylko o własnej korzyści. Zresztą taka jestem.


Istnieje prawdopodobieństwo, że byłabyś utajoną magic girls, szpiegiem wroga, lub zakamuflowaną superwojowniczką Ciemności udającą tylko przyjaciółke bohaterów.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
DeadJoker Płeć:Kobieta
Soul Loser


Dołączyła: 02 Lut 2007
Skąd: Prosto od krowy!
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Lisia Federacja
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 17-02-2007, 23:26   

Z dwojga złego wolałabym być magical girls. Roli wojowniczki ciemności nie dałoby się pogodzić zbyt łatwo z moją na wskroś katolicką* filozofią życiową. Natomiast bycie szpiegiem wroga by mi nawet odpowiadało.



*Przynajmniej w teorii.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 17-02-2007, 23:42   

DeadJoker napisał/a:
Z dwojga złego wolałabym być magical girls. Roli wojowniczki ciemności nie dałoby się pogodzić zbyt łatwo z moją na wskroś katolicką* filozofią życiową.


Wiesz, jeśli w anime coś jest na wskroś katolickie (a już zwłaszcza wygląda jak anioł), to - o ile nie jest księdzem (lub zakonnicą) uzbrojonym w bazooke, kałasza, wielgachny, bardzo cool pistolet, albo karabin maszynowy w kształcie krzyża (niepotrzebne skreślić), to na pewno jest Wojownikiem Ciemności, Głównym Ociemniałym, Szarom Eminencją O Czarnym Sercu lub Aniołem, Który Być Może Nie Upadł, Ale Stoczył Się Bardzo Nisko.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
DeadJoker Płeć:Kobieta
Soul Loser


Dołączyła: 02 Lut 2007
Skąd: Prosto od krowy!
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Lisia Federacja
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 17-02-2007, 23:52   

Ja się nigdzie nie stoczyłam! I wcale nie wyglądam jak anioł bo anioły mają długie jasne włosy i są szczupłe.

_________________
Za czasów rycerstwa, smoków i komuny
Nim łamanie kołem całkiem wyszło z mody
Gdy inkwizytorzy nosili shotguny
Autor tego posta przeżywał przygody
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Momoko Płeć:Kobieta
wiosna jest miau


Dołączyła: 04 Sty 2007
Skąd: z Cudzysłowa
Status: offline

Grupy:
House of Joy
Lisia Federacja
WIP
PostWysłany: 18-02-2007, 00:01   

DeadJoker napisał/a:
I wcale nie wyglądam jak anioł bo anioły mają długie jasne włosy i są szczupłe.


Że co proszę??
a tak do tematu... Wydaje mi się, że typ osoby, którą mogłbm być ponownie się zmienia. Obecnie, przy moim stosunu do realiów wokół mnie zostałabym mieszanką bujającej w obłokach idealstki i cynicznej jędzy Co Innych Do Poziomu Sprowadza.
Tak, tak, mało prawdopodobme, żeby o takie coś mogło funkcjonować, ale tak się właśnie czuję...

_________________
Pray tomorrow takes me higher higher high
Pressure on people
People on streets

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 18-02-2007, 00:28   

Zegarmistrz napisał/a:
Który Być Może Nie Upadł, Ale Stoczył Się Bardzo Nisko.


Dobry omen anyone? ;)

Joker, córeczko, w takim razie kwalifikujesz się do bycia Szarą Eminencją O Czarnym Sercu :] Chociaż mi wyglądasz na Zabawnego Złego, który w pewnym momencie serii wkurza się, że ciągle jest Tym Drugim i przejmuje władzę u Tych Złych (TM)

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 18-02-2007, 00:36   

Vodh napisał/a:
Zegarmistrz napisał/a:

Który Być Może Nie Upadł, Ale Stoczył Się Bardzo Nisko.


Dobry omen anyone? ;)

Och, bo im tak zimno było i na tak nieszczęśliwych wyglądali... Crowley miał za miękkie serce po prostu.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
DeadJoker Płeć:Kobieta
Soul Loser


Dołączyła: 02 Lut 2007
Skąd: Prosto od krowy!
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Lisia Federacja
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 18-02-2007, 11:20   

Crowley? Ten okultysta?

_________________
Za czasów rycerstwa, smoków i komuny
Nim łamanie kołem całkiem wyszło z mody
Gdy inkwizytorzy nosili shotguny
Autor tego posta przeżywał przygody
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 18-02-2007, 11:42   

GoNik, nie offtopuj

*offtop: to był Azirafal! Crowley (wówczas jeszcze znany jako Crawley) był na drzewie, że tak powiem.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
DeadJoker Płeć:Kobieta
Soul Loser


Dołączyła: 02 Lut 2007
Skąd: Prosto od krowy!
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Lisia Federacja
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 18-02-2007, 11:53   

Na jakim drzewie? Nie mogę się połapać.

A wracając do tematu, to muszę się zapytać, czy naprawdę jestem taka paskudna, że wszyscy mają mnie za czarnego charaktera?! Nikt mnie nie kocha! BUU!

_________________
Za czasów rycerstwa, smoków i komuny
Nim łamanie kołem całkiem wyszło z mody
Gdy inkwizytorzy nosili shotguny
Autor tego posta przeżywał przygody
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 18-02-2007, 12:03   

Ale my kochamy czarne charaktery! *ściiiiska*
(a poza tym przeczytaj sobie "Dobry Omen" by Terry Pratchett & Neil Gaiman, wszystko się wyjaśni :))

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
DeadJoker Płeć:Kobieta
Soul Loser


Dołączyła: 02 Lut 2007
Skąd: Prosto od krowy!
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Lisia Federacja
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 18-02-2007, 12:07   

Miło.

_________________
Za czasów rycerstwa, smoków i komuny
Nim łamanie kołem całkiem wyszło z mody
Gdy inkwizytorzy nosili shotguny
Autor tego posta przeżywał przygody
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 8 z 20 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 18, 19, 20  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group