FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 44, 45, 46 ... 70, 71, 72  Następny
  Ocena najnowszych rozdziałów mang [SPOILERY]
Wersja do druku
Easnadh Płeć:Kobieta
a wee fire


Dołączyła: 27 Cze 2008
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 19-08-2011, 18:25   

Tren napisał/a:
Przyznaję, że nie rozumiem co takiego tragicznego jest w tym rozdziale. Manga już od jakiegoś czasu schodzi na idiotyzmy, ale nie jest beznadziejnie (tak, wciąż mam w pamięci parę gorszych pomysłów z innych tytułów).
Ale nie rozmawiamy o innych tytułach, tylko o Kuroshitsuji.

_________________

I’m always right and you should listen to whatever I have to say
and never disagree, ever, EVER for the sake of your wolvlihood.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 19-08-2011, 18:43   

Easnadh napisał/a:
Ale nie rozmawiamy o innych tytułach, tylko o Kuroshitsuji.

Nawet jeżeli, to jednak łuk detektywistyczny był nudniejszy, przy zombiakach przynajmniej cokolwiek się dzieje, choć pomysł jest wyjątkowo durny.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Hisayo Płeć:Kobieta
Mniumniu! ♫


Dołączyła: 11 Kwi 2009
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 19-08-2011, 18:54   

Toteż właśnie, i ja bym wytrzymała, gdyby ten rozdział był jakoś interesująco zrobiony, ale sorry, parę minut gadania, gadania, gadania, Wielka Niespodzianka, która wcale niespodzianką nie była, i skrajny brak jakichś ładniejszych kadrów - no z czego tu się cieszyć.
W arcu detektywistycznym... no, może nie było zbyt ruchawo, ale za to miałam wrażenie, że ta historia ma koniec i początek, natomiast cały ten pic z zombiakami wygląda jak randomowa wariacja ze strony autorki, która wymyśla ciąg dalszy dopiero przy rysowaniu.

_________________
I tried, and therefore no one should criticise me!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1909381
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 20-08-2011, 18:50   

Nie powinienem próbować nawet losowo wybierać mang sam.

Tym razem losowe wybranie mangi doprowadziło mnie do tytułu Kazuto Okady spokojnie porównywalnego z pracami Mohiro Kito... tego od Bokurano, Narutaru i całej reszty. Oczywiście jak zawsze w takich przypadkach, wymagany jest mocny żołądek. Nie, nie żeby guro, w zasadzie, to nie ma nawet seksu. Znaczy, zależnie od definicji...

Najśmieszniejsze jest, że zaczyna się od klasycznego BTJT i Transfer Student Girl...

Tyle że dalej jest już zupełnie inaczej - manga jest pikantna i pokręcona. MIIIIIIIIND FUUUUUUUUUUUUUUU---! Związek, jak to w mangach, jest absolutnie dysfunkcjonalny, do tego dochodzi sterta niszowych fetyszy, ale z drugiej strony... każdy kto choć raz zapuścił się na 2ch/4ch przyzna... pewne postaci są BARDZO realistyczne. Wogóle całość jest zrobiona wbrew pozorom z dbałością o szczegóły - włącznie z objawami pewnej choroby, jeśli ktoś umie je wypatrzeć. I wielu rzeczy do końca nie mówi ani nie wyjaśnia wprost - zostawia wyobraźni, czy może raczej domyślności czytelnika miejsce. W zasadzie nic, co wydaje się być oczywiste, nie okazuje się prawdziwe - aż do samego końca.

Największym szokiem był klasyczny, pseudo-happyendowy półrozdzialik na końcu gdzie w zasadzie życie toczy się dalej, wszystko jest "normalnie", i dopiero wtedy do czytelnika trafia, że to właściwie nie była aż taka freak parade, ale przeciwnie - że w historii tych dwojga było coś może poplątanego, ale też ...niesamowitego. Brytol by powiedział "profound"... ale "głęboki" zaraz ściąga ryzyko "LOL DEEP", a to byłoby krzywdzące.

Damn, 76 rozdziałów w niecałe 3 wieczory i kawałek poranka.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 20-08-2011, 19:05   

Totem... a o JAKIEJ mandze właściwie mówisz?

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 20-08-2011, 19:26   

wa-totem napisał/a:
Totem... a o JAKIEJ mandze właściwie mówisz?

Jego mózg został zgwałcony przez ten tytuł i zapewne woli nie pamiętać...
Zapewne chodzi o Sundome (mangę z masturbująca się nastolatką na okładce ^___^ )

Ale skoro jesteśmy przy Mohiro Kito...

Noririn - no wiec tak... weźmy sobie Bokurano, All Rounder Meguru i rowery. Dodajmy... i ten właśnie miks przyjdzie nam wypić oczami, by zagłębić się w świecie człowieka, który jest cyklistohobem (wystarczy przeczytać dowolny artykuł o cyklistach na gazecie, by znaleźć dziesiątki takich ludzi). Nienawidzi rowerów i zabiłby wszystkich cyklistów w sposób wulgarny i okrutny. Ale okoliczności życiowe zmuszają go do zmiany zdania na temat rowerów. Okoliczności życiowe nazywają się: kumple,policja i zbyt duża ilość punktów na koncie. Cóż... rower nie może być przecież taki zły. Prawda? Prawda? PRAWDA? A w zasadzie manga jest wielce ok. Masa humoru, fajni bohaterowie (Akiko to prawdziwy rowerowy szatan). Niestety rowerowe uniesienia bohatera są dość idiotyczne i źle się je czyta. (wracam do czytania, bo w sumie jestem dopiero w trakcie)


Ostatnio zmieniony przez vries dnia 20-08-2011, 19:33, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Dembol Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 20-08-2011, 19:30   

Może napisałbyś tytuł mangi. Brzmi ciekawie.

_________________
Evil Manga
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666666
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 20-08-2011, 19:54   

Na 99% chodzi o to Sundome.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 20-08-2011, 20:36   

Majeczka, jak pisałem posta, celowo pominąłem tytuł, bo wprawdzie tak Bokurano jak (zwłaszcza) Narutaru były tu omawiane, to nie byłem absolutnie pewien czy to się tu nadaje... na naszej Mandze nie wisi, chociaż cały Kito już owszem.

Z drugiej strony, Kito jest dużo bardziej "paskudny"... poprawność polityczna atakuje i gryzie po kostkach?

Ale jak widać w godzinę znalazły się 2 osoby które tytuł znają... <slowpoke.jpg>
にしし~

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Lain Płeć:Kobieta


Dołączyła: 10 Maj 2003
Status: offline
PostWysłany: 17-09-2011, 11:20   

Przeczytałam spoilery do nowego rozdziału Pandora Hearts i teraz umieram w oczekiwaniu na RAWy. T_T Wychodzi na to, że
Spoiler: pokaż / ukryj
Jack is evil, bardzo EVIL.
Nie martw się Jack i tak cię kocham. *_* Poza tym to nie była taka zupełna niespodzianka.
Spoiler: pokaż / ukryj
Wiedziałam, że fascynacja Isla Yury Jackiem było zbyt podejrzana.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Hisayo Płeć:Kobieta
Mniumniu! ♫


Dołączyła: 11 Kwi 2009
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 17-09-2011, 12:53   

Cytat:
Przeczytałam spoilery do nowego rozdziału Pandora Hearts

ASGFKJL;KDJHGFKDSH CO JAK GDZIE
Ożeszwmordę. No, robi się ciekawie. Tak przypuszczałam, że to Jack, ale potem jednak stwierdziłam, że "Że co? Że niby ten Człowiek-pomarańcza? Tajasn... =_='". A tu BĘC. No i Rufus. Srsly, przecież to takie oczywiste było... Poza tym ludzie, jaki ten rozdział długi! Sześćdziesiąt dziewięć stron, ja sobie nawet nie wyobrażam rozmiaru RAWów... Co nie zmienia faktu, ze i tak je pobiorę, fu fu fu
Tymczasem, Kuroshitsuji 61
A dajcie ludzie spokój, ta manga naprawdę schodzi na psy.

Spoiler: pokaż / ukryj
Plan rozdziału wygląda tak:
1. Wszyscy rzucamy się na Undertakera, ale nie możemy go dziabnąć!
2. Co tam, próbujemy jeszcze raz!
3. Nie da się?! Mój Boże!
4. Nie, to niemożliwe!!!
5. A jednak... to naprawdę--
6. Ale nie, to niemożliwe, czy to--
7. OŻ, ten gościu ma Kosę! (Ojej, Shinigami ma Kosę, no nie spodziewałabym się)
8. Undertaker robi "hje hje hje, patrzcie jaki jestem fajny".
9. Po chwili namysłu stwierdza, że żeby dodać sobie mrocznego wdzięku, capnie paniczyka i zastygnie z nim w sugestywnej pozie;
10. BUM! Sebastian dostaje berserka, oczka mu na wierzch wychodzą, rzuca się na ratunek, odpycha paniczyka (który notabene wylatuje za barierkę, dadadadam~), ale w międzyczasie Undertaker dziuga go swoją kosą, krew się leje, ręka, noga mózg na ścianie, widać Sebaszczanowe Shinematikku Rekoodo, po czym mamy dramatyczny flashback z chwili zawarcia kontraktu. WOOOOO.

Innymi słowy bajzel, przewidywalność i coraz kiepściejsze rysunki. Nuda. Dajcie mi moje pandorowe rawy~~

_________________
I tried, and therefore no one should criticise me!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1909381
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 23-09-2011, 20:53   

Noririn 23-24 - Ajć... w praktyce wszyscy przegrywają... ZUO. Ale oczywiście to była część planu głównego trolla serii, więc nie ma o czym mówić. Do tego dowiadujemy się, ze Todoroki był trollem jeszcze nim wsiadł na rower.

Btooom! do 28 - to kojlejna manga z serii bezsensownych survivali. Fabuła wygląda następująco: Był sobie szczyl, co ciągle grał na swoim xboksie. I co? Matka się na niego wkurzyła i nominowała go do konkursu, gdzie ludzie zabijają się na bezludnej wyspie. Idiotyczne? Owszem. Bardzo. Ale... Nawet interesujące biorąc pod uwagę, że korzystają z materiałów wybuchowych różnego typu. Innymi słowy wszystko polega na tym, by wysadzić wroga w powietrze stosując różnej maści pułapki i taktyki. Do tego od czasu do czasu mamy zrzuty żywności, o które trzeba się bić.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 30-09-2011, 14:48   

Samon - czyli miłość między mężczyznami jest gejowa. Jest to manga o tym, że gdy męska pupcia jest zbyt piękna może się to okazać zabójcze. Dlaczego to przeczytałem? Obsada: Yagyū. Jest to historia shoguna i jego instruktora.

Spoiler: pokaż / ukryj
Nie trudno zrozumieć, że policzek wymierzony klanowi, który na swoją pozycję pracował długo w brudzie i krwi, gdy za tyłek Samona płaci się 130000 koku.

Manga nawet fajna.

Arms Peddler vol3 - nuuuuda... nasi bohaterowi zostali wyjęci spod prawa.

Kidou Ryodan Hachifukujin vol4 - to niesamowite jak autorowi udaje się osiągnąć klimat nienormalności. Japońskie wojska i ich prawie niezniszczalne mechy bojowe zwane "grubasami" wyglądają jakby były wyjęte z książek sf z XIX wieku. Podobnie ma się sprawa z wojskami Amerykańskimi. Ogólnie metody i postacie również są odrealnione. Okładka miażdży.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Chudy1991 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 01 Paź 2011
Status: offline
PostWysłany: 01-10-2011, 14:41   

ostatnie fairy tail.


Spoiler: pokaż / ukryj
ten chłopiec to romeo:
Ciach

ciekawy pomysł z time-skipem. aż nie mogę się doczekać kolejnego odcinka ;)


Wycięto linki do strony z tłumaczeniami. Podawanie adresów nielegalnych źródeł jest zakazane na forum. Na przyszłość polecam zapoznać się z regulaminem.

Tren
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 01-10-2011, 15:17   

Las Exile 1 - GONZO! ZGIŃ! Ech... komedyjka akcji.

Fairy Tail - O_o Niespodziewanka.

Spoiler: pokaż / ukryj
Przeskok w czasie.


---nie będę generować doubli---

Big Order 01 - autor: Esuno Sakae. Kto nie kojarzy powinien zacząć kojarzyć po obecnym sezonie anime. Tak: autor Mirrai Nikki. konstrukcja jest w zasadzie podobna. Tym razem okazuje się, że istnieją ludzie, którzy dysponują mocą, by spełniać swe życzenia. Życzenia spełniają się na różne sposoby. Nasz główny bohater bohater postanawia sobie, że fajnie byłoby zniszczyć świat. No i wiadomo, ze takie decyzje kończą się traumą. Z traumy leczy go skutecznie jego rówieśnica przeniesiona do jego klasy, traktując go paralizatorem i kataną. Nie, nie przepada za naszym głównym bohaterem. powody osobiste. No i się zaczyna...

Btoom do 34 - Rapu rapu i raz jeszcze rapu. Czyli temat przewodni straumowania naszej postaci kobiecej. Faptastycznie, ale mam nadzieję, że wrócimy do głównej osi fabularnej.

Sidooh 84 - pojawia się Takasugi.

Genshiken do 68 - zrobiłem sobie przerwę w Genshikenie. Nie kupuję historyjek z crossdressingiem. I gdyby wszystko miało się obracać wokół crossdressingu Hato uznałbym to za fail. Ale całe szczęście nie jest tak źle mimo, że faktycznie Hato jest często w centrum wydarzeń. Moim zdaniem nie jest tak ciekawie jak w pierwszych tomach (pierwsza seria anime), ale raczej trzyma poziom (druga seria anime). Poza tym Sue jest fajna postacią. Wariatów nigdy nie za wiele.

---edit nr 2---
BAA:LO 106 - autor zapragnął wkurzyć wszystkich tłumaczy i zrobił grafikę z imionami bohaterów po angielsku. Oczywiście mamy Gally i jak się okazuje Xechs.

Claymore 119 - no i mamy dalszy ciąg pojedynku.
Spoiler: pokaż / ukryj

jak się okazało nie chodziło tylko o ożywienie zmarłych wojowników, ale także o ich obudzenie.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 45 z 72 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 44, 45, 46 ... 70, 71, 72  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group