FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 71, 72, 73 ... 397, 398, 399  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie?
Wersja do druku
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 29-05-2009, 19:20   

Norrc napisał/a:
Chciałem się zapytać, czy ktoś oglądał anime Happy Lesson i może mi powiedziec z czym to się je? Po openingu zapowiada się całkiem przyjemnie, jednak wolę nie ścią... tfu, kupować w ciemno.


Oglądałem, a nawet zrecenzowałem (jutro publikacja). Pierwszy sezon jest całkiem przyjemny, ale bez rewelacji. Taka całkiem sympatyczna komedia o chłopaku żyjącym z opiekującymi się nim nauczycielkami. Sporo matkowania i ciepłych scen, troszkę za dużo absurdalnego humoru. Dobre na odprężenie.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...


Ostatnio zmieniony przez Costly dnia 29-05-2009, 20:07, w całości zmieniany 1 raz
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Norrc Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Kwi 2008
Skąd: 西
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 29-05-2009, 19:38   

Dzięki Cost, a może ktoś kojarzy Ghost stories?

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1498253
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 29-05-2009, 20:31   

Ghost stories omijać szerokim łukiem. Przynajmniej wersja anglojęzyczna jest kompletnie nudna i niedorzecznie chamsko głupia.
Spoiler: pokaż / ukryj
Jedna z bohaterek jest lesbijką nawróconą na obozie dla uzależnionych w superkatolickiego potwora, tylko beret kupić. A reszta bohaterów to: głupie dziecko, majtkoman, żydek z mordą jak opona, schizowata panienka z brakiem inteligencji i olbrzymim fartem do znajdowania kłopotów oraz nieudana kopia salema z serialu sabrina - nastoletnia czarownica.
Ghost hunt jest genialny ghost stories to kompletna kicha w stylu "wszystko w rodzinie". Z mojego punktu widzenia oglądanie tego to masochizm (z własnego doświadczenia).
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
OverLord_Zenon Płeć:Mężczyzna
Lord Chaosu


Dołączył: 20 Gru 2008
Skąd: ? Z otchłani Kosmosu!!!
Status: offline
PostWysłany: 29-05-2009, 21:31   

kokodin napisał/a:
Ghost stories omijać szerokim łukiem. Przynajmniej wersja anglojęzyczna jest kompletnie nudna i niedorzecznie chamsko głupia.
Spoiler: pokaż / ukryj
Jedna z bohaterek jest lesbijką nawróconą na obozie dla uzależnionych w superkatolickiego potwora, tylko beret kupić. A reszta bohaterów to: głupie dziecko, majtkoman, żydek z mordą jak opona, schizowata panienka z brakiem inteligencji i olbrzymim fartem do znajdowania kłopotów oraz nieudana kopia salema z serialu sabrina - nastoletnia czarownica.
Ghost hunt jest genialny ghost stories to kompletna kicha w stylu "wszystko w rodzinie". Z mojego punktu widzenia oglądanie tego to masochizm (z własnego doświadczenia).


Wręcz przeciwnie kokodin. Wersja anglojęzyczna jest cholernie zabawna. Owszem nie dla każdego. Trzeba być nieco spaczonym przez Chaos by ten chamski humor docenić. Mi się podobała i w porównaniu z wersją japońskojęzyczną ma o wile większą siłę rażenia. Poza tym ma sporo odnośników do znanych osób etc i całkiem sporo niezłych dowcipów. Postaci są zdecydowanie bardziej wyraziste i humor dosadniejszy. Wersja jap. jest nuuuudna jak flaki z olejem.
Zresztą zapraszam do dyskusji tutaj.
http://forum.tanuki.pl/tematy44/4852.htm
Moderacja jeśli czuwa i usuwa mogłaby przenieść zapytanie i odpowiedź moją i kokodina do odpowiedniego działu.

Spoiler: pokaż / ukryj

Zresztą kokodin fundamentalistyczna dziewoja była uzależniona od narkotyków i hm sexu? zanim się nawróciła. To matka głównej bohaterki była lesbijką. Spotkały się swego czasu w klinice - na wyższym piętrze był Exodus obóz dla homo-, a niżej dla innych desperatów.
Takie małe sprostowanie.
No i ekh "polski" akcent.
http://img36.imageshack.us/img36/9493/snapshot20090523181620.jpg

_________________
Nadgorliwość gorsza od faszyzmu.
Nadgorliwy urzędas zasługuje tylko na jedno:
Totalną Anihilację.
http://myanimelist.net/signature/OverLordZenon.png
http://www.youtube.com/watch?v=KsTgWCZNk-0
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
144775
Dymek Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 24 Maj 2009
Status: offline
PostWysłany: 30-05-2009, 21:09   

Mam pytanie, jakie teraz anime jest na topie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mitsurugi Płeć:Mężczyzna
Wieczny Marzyciel


Dołączył: 22 Sty 2009
Skąd: Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 30-05-2009, 22:03   

Cytat:
Jeżeli ktoś zna jakieś nowe anime naprawde warte obejrzenia prosił bym o polecenie. Daje Wam szerokie pole do popisu gdyż nie określam gatunku :) Chodzi mi tylko o to żebym po obejrzeniu serii nie żałował czasu jej poświęconego.


Camisama, naprawdę nie chcę się czepiać, ale proszę bardzo o sprecyzowanie co dla Ciebie oznacza słowo "nowe". Masz na myśli aktualnie wychodzące anime, serie z przełomu 2008/09 czy produkcje po 2004/2005? I jednak sprecyzuj choć troszkę gatunkowo lub tematycznie anime, bo "żebym po obejrzeniu serii nie żałował czasu jej poświęconego" oznacza, że dostaniesz serie, które subiektywnie będą uchodzić dla danego forumowicza za perły (ot, podadzą ci takiego Naruto, albo School Days i kaplica), bo to, że ktoś nie tracił przy tym czasu, nie oznacza, że Tobie to będzie odpowiadało.

No, ale na razie odpiszę Ci na prośbę (tylko bez narzekań :D ). Polecam: Ef-tale of memories, Macross Frontier, Ergo Proxy, Toradora!, Mushishi, Baccano!, Full Metal Panic To absolutnie na chybił trafił z głowy (takich serii są dziesiątki + subiektywizm=setki!), ale czasu przy tym nie traciłem. Rzuć okiem na recki i oceń. Polecam także fajną stronę o anime: Tanuki.pl ;P i wszystkie recenzje z ocenami 8-10 :D :D.

Cytat:
Mam pytanie, jakie teraz anime jest na topie?


Ano, Dymek, tu się raczej nie pyta jakie anime jest na topie, bo rzadko funkcjonuje takie słowo, które jest infantylne. Bo na topie to jest np. "Bleach", a nie polecił bym go osobom szukających "wartościowych" anime, bo zgaduję, że o takie Ci chodzi. Sprecyzuj jeśli możesz o jaką serię Ci chodzi.

Jeśli zaś chodzi o serie wiecznie topowe, czyli zawsze będące w środku kręgu zainteresowań, to np. Fullmetal Alchemist, Death Note czy Code Geass (którego szczerze nienawidzę).

_________________
温故知新 - To search for the old is to understand the new
勝ちは鞘の中にあり - Victory comes while the sword is still in the scabbard
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
927825
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 30-05-2009, 23:40   

Jeżeli chodzi o tzw. "serię sezonu" to chyba najczęściej wymieniany jest Eden of the East. Jeżeli chodzi o aktualną Prawdę Objawioną od Bogów z Japonii, to niestety wrong board ;)

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Grimmjow Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 31 Maj 2009
Status: offline
PostWysłany: 31-05-2009, 01:31   

Yoo
Jako że dzisiaj skończyłem oglądać Higurashi no naku koro ni kai zdałem sobie sprawe że
nie bardzo mam teraz co oglądać.

więc mam prośbę aby mi ktoś polecił jakieś naprawdę dobre anime coś w stylu tego co wymieniłem na górze (tylko nie deathnote, fullmetal alchemist i naruto)

może pomoże wam w tym lista obejrzanych przez mnie anime:

Higurashi no naku koro ni kai (dwa sezony)
elfen lied
ergo proxy
bleach
spice and wolf
devil may cry
erementar gerad

i to chyba na tyle

mam teraz złudzenie że wszystko co najlepsze już obejrzałem
i proszę o pozycje świeże i oryginalne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
demiCanadian Płeć:Mężczyzna
Analogia stosowana.


Dołączył: 22 Sty 2009
Status: offline
PostWysłany: 31-05-2009, 02:25   

@Grimmjow

Pierwszy sezon nie ma Kai w nazwie :]

Zostały ci jeszcze 3 z 5 odcinków OAVki i dwa filmy fabularne (dostępny jeden). Japońskie filmy fabularne wymagają jednak dużo zrozumienia, ta produkcja zaś wygląda jakby była dziełem kółka filmowego w szkole specjalnej nr 5...

_________________
Kolorowe groszki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7040209
Grimmjow Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 31 Maj 2009
Status: offline
PostWysłany: 31-05-2009, 03:32   

Szczerze mówiąc to nie wiedziałem że są filmy.

ale szukam czegoś nowego.

najlepiej jak najbardziej przez was zaliczanych do tych "zmoderowano".

Proszę się zapoznać z punktem 2. Konstytucji Forum.

IKa - Zua Biurokratka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 31-05-2009, 10:58   

Grimmjow, nowe i oryginale? Nie wiem co konkretnie dla ciebie znaczy "nowe", no ale spróbuj z: xxxHolic, Amatsuki, Touka Gettan, Ga-Rei - Zero - czy Eden of the East. Kilka przykładowych. Natomiast gdy patrze na listę pozycji, które już widziałeś, to myślę, że przyjęło by ci się dobrze kilka nowych mniej oryginalnych jak Toaru Majutsu no Index, Code Geass, Tengen Toppa Gurren Lagann czy Fate/Stay Night.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grimmjow Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 31 Maj 2009
Status: offline
PostWysłany: 31-05-2009, 16:18   

Ok,zobacze na to.
a teraz prosba: czy moglby ktos podac Zmoderowano
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 31-05-2009, 16:22   

Ależ proszę uprzejmie, oto adres potrzebnej ci strony:
http://forum.tanuki.pl/tematy32/1855.htm - punkt 2.
Za kolejne takie pytanie - ostrzeżenie.

IKa - Zua Biurokratka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 01-06-2009, 01:32   

Dobra prosto z wiru remontowego w moim pokoju prośba:
Plećcie mi jakieś anime o dewiacjach/patologiach społecznych pokazanych w "dobrym" świetle i z szczęśliwym zakończeniem. Obojętnie czy będzie to coś w stylu Happy Lesson czy inne "dzieci mają dzieci" jak Aishiteru ze Baby. W grę wchodzą: sierotki, podrzutki, pokrzywieni przez los + wesoła zmiana (stara zapieczona panna/kawaler odświeżona kontaktem z dzieckiem) albo jeszcze inne dziwne konstrukcje społeczne. Im schemat bardziej niestandardowy tym lepiej. Jedyne sztywne zasady: niech to się skończy przyzwoitym hapy endem oraz niech trzyma jakiś przyzwoity poziom fabularny.
Wiem że proszę o coś okropnie niestandardowego ale może starsza gwardia coś jednak pamięta. Będę bardzo wdzięczny za jakieś tytułki godne uwagi.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 01-06-2009, 02:47   

Może w takim razie Tokyo Godfathers?

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 72 z 399 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 71, 72, 73 ... 397, 398, 399  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group