FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 70, 71, 72 ... 397, 398, 399  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie?
Wersja do druku
Fall Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Maj 2009
Status: offline
PostWysłany: 26-05-2009, 20:06   

madith napisał/a:
Witam :)


Skończyłem dzis oglądać Toradora!, anime polecone przez kumpla.

Strasznie świetne anime.

Dlatego chciałbym Was prosić o podanie tytułów anime podobnych do Toradora! :) Lub jakies inne dobre romanse :)

Byłbym bardzo wdzieczny za szybką odpowiedz.

Pozdrawiam
madith


Dla mnie cudowną komedią romantyczną jest Special A - ładnie zarysowane wątki romantyczne, można się naprawdę pośmiać, sympatyczne postacie.
Jeśli nie odstrasza się fanserwis, to może Zero no Tsukaima, również z Rie Kugumiyą w głownej roli? ;)
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
krew_na_scianie Płeć:Kobieta
kościsty seksapil


Dołączyła: 23 Gru 2007
Skąd: Bełchatów/Łódź
Status: offline

Grupy:
House of Joy
PostWysłany: 26-05-2009, 22:26   

Do tych komedii romantycznych po namyśle dodałabym właśnie Special A, ale jeszcze "True Tears" czy "Library War". Może ta ostatenia seria nie traktuje tylko i wyłącznie o tej tematyce, ale przedstawione relacje damsko - męskie są na prawdę pokazane sympatycznie i wciągająco. Takie komedie romantyczne w mocno obyczajowej formie.

_________________
"Ci, którzy nie pamiętają przeszłości, skazani są na jej powtarzanie."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9343376
Mitsurugi Płeć:Mężczyzna
Wieczny Marzyciel


Dołączył: 22 Sty 2009
Skąd: Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 27-05-2009, 15:40   

Cytat:
Witam :)

Skończyłem dzis oglądać Toradora!, anime polecone przez kumpla.

Strasznie świetne anime.

Dlatego chciałbym Was prosić o podanie tytułów anime podobnych do Toradora! :) Lub jakies inne dobre romanse :)


Ula, madith, komedie romantyczne to duuuuże zagadnienie. Oprócz podanych wyżej tytułów, to ja bym polecił Ajimu Kaigan Monogatari, Myself & Yourself i Kimikiss pure rouge. Z bardziej komediowych to School Rumble, i pomyślałbym nad Nogizaka Haruka no Himitsu.

Jeśli zaś coś bardziej obyczajowego i spokojnego to Honey & Clover.

No ale ogólnie to romansów, szczególnie komediowych, jest jeszcze mnóstwo, więc jak coś to dopytuj dalej ;)

_________________
温故知新 - To search for the old is to understand the new
勝ちは鞘の中にあり - Victory comes while the sword is still in the scabbard
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
927825
Norrc Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Kwi 2008
Skąd: 西
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 27-05-2009, 15:50   

Ja szukam anime, które dobrze pokazuje realia dzisiejszej Japonii. Musi dobrze ukazywać relacje społeczne, codzienne życie i problemy. Najlepiej bez dziwacznych i zakręconych wątków, jednak jeśli całość będzie wspaniała, jakoś je przeboleję. Szczerze mówiąc, nawet trudno mi tutaj podać jakiś przykład, zdam się na Wasze doświadczenie.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1498253
Mitsurugi Płeć:Mężczyzna
Wieczny Marzyciel


Dołączył: 22 Sty 2009
Skąd: Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 27-05-2009, 16:21   

ojej, Norrc, ale żeś postawił poprzeczkę. Hmm, anime socjologiczne, a przy tym przedstawiające problemy szarych ludzi? Szczerze to nie przychodzi mi na myśl anime spełniające w 100% Twoje kryteria. Ale postaram się coś doradzić i ocenisz czy moje propozycje pokryły się choć częściowo z twoimi wymaganiami

To tak:

Hataraki Man

Ningen Kousaten

Yomigaeru Sora -Rescue Wings- - może nie socjologiczne, ale pasuje w pewnym stopniu

Paradise Kiss - dość realistycznie pokazany świat mody i jego problemy

NANA

Koi Kaze - porusza ważne problemy i pokazuje codzienne relacje, aczkolwiek ciężej o aspekt społeczny

Genshiken (plus 2 i OAV) i NHK ni Youkoso! - uważam, że mimo charakteru komediowego i satyry/parodii, te serie oddają dość dobrze pewne społeczne problemy Japonii, czyli otaku i Hikikomori.

Warto się też zastanowić nad REC, który ładnie obrazuje show-biznes, relacje i zwykłe, szare problemy.

Jeśli zaś nie masz nic przeciwko tematyce nieco "starszej" Japonii, to może Millennium Actress, czy wojenny (albo raczej antywojenny) Grobowiec świetlików.


Szczerze to nie wiem w jakim, o ile w jakimkolwiek, stopniu te tytuły spełniają Twoje wymagania. Jednak podałem to co mi się najbardziej kojarzy z Twoimi wymaganiami, odrzucając przy tym słabsze serie. Mam nadzieję, że choć jeden tytuł spełni twoje oczekiwania. :)

_________________
温故知新 - To search for the old is to understand the new
勝ちは鞘の中にあり - Victory comes while the sword is still in the scabbard
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
927825
Norrc Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Kwi 2008
Skąd: 西
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 27-05-2009, 18:26   

Dzięki Mitsurugi. Część pozycji mam już zaliczonych, za resztę zabiorę się natychmiast po Special A. Jednak nadal czekam na więcej! Z tego co podałeś, to tylko dwa, może trzy wieczorki oglądania ;>

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1498253
saki
Gość
PostWysłany: 27-05-2009, 18:47   

Szukam czegoś w klimatach Kuroshitsuji niekoniecznie o dokładnie takiej samej tematyce
Powrót do góry
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 27-05-2009, 19:31   

http://anime.tanuki.pl/strony/anime/65-hellsing/rec/65 - Saki to zobacz.
Powrót do góry
saki
Gość
PostWysłany: 27-05-2009, 19:38   

hellsinga niestety już widziałam ;)
Powrót do góry
Zero Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 26 Lut 2009
Status: offline
PostWysłany: 27-05-2009, 22:06   

[/b]Phantom: Requiem for the Phantom[/b]---> Poszukuję czegoś jak to anime. Bardzo mi się spodobało, aż żal nie czekać na następne odcinki... :) Szkoły nie mam, za bardzo nie ma co robić, więc uznałem, że znowu będę oglądał Anime. :)

Drugą rzeczą jaką chcę, to dobry tytuł anime w klimatach fantasy, porównania nie dam.


Trzecią rzeczą jest Komedia- coś jak Minami-Ke- bardzo mi się to spodobało, jest to przykład komedii, w której nie musi zajść jakiś seksualny związek- no, może szkolna miłość, którą jedna z sióstr nie zauważa- baka rayo. :]
Chcę żeby to była komedia w stylu tego, beż żadnych masowych romansów. :D


Ostatnią rzeczą, którą chce, to tytuły gatunku Proza Życia.:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Waaagh! Płeć:Mężczyzna
Bo to zła kobieta była


Dołączył: 14 Sty 2009
Status: offline
PostWysłany: 27-05-2009, 22:37   

Zero napisał/a:
Drugą rzeczą jaką chcę, to dobry tytuł anime w klimatach fantasy, porównania nie dam.


Oglądałeś Mononoke Hime? Jest to kinówka studia Ghibli. Bardzo dobry tytuł w klimatach fantasy :).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Galakar Płeć:Mężczyzna
Archmage Assasin


Dołączył: 22 Mar 2007
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 27-05-2009, 22:55   

Mononoke Hime jest godnym polecenia tytułem, ale warto obejrzeć również Spirited Away. Z nie kinówek, tytułem wprost genialnym jest Utawarerumono (seria TV).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Mitsurugi Płeć:Mężczyzna
Wieczny Marzyciel


Dołączył: 22 Sty 2009
Skąd: Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 28-05-2009, 00:11   

Cytat:
Dzięki Mitsurugi. Część pozycji mam już zaliczonych, za resztę zabiorę się natychmiast po Special A. Jednak nadal czekam na więcej! Z tego co podałeś, to tylko dwa, może trzy wieczorki oglądania ;>


Czekasz na więcej? Ojej, hmmm. Mogę ci zaproponować jeszcze kilka pozycji, ale może się okazać, że raczej nie sprostają Twoim wymaganiom, choć według mnie pierwsze dwie MOGĄ okazać się trafne. Tak więc:

Powrót do marzeń

Szept serca

Kaze no Yojimbo - to już tak na styk

Perfect Blue - tu raczej społecznych problemów nie ma, ale np. relacje, uczucia czy problemy, jak najbardziej.

Przyznam, że więcej już nie wymyślę i nie mogę skojarzyć więcej tego typu serii. Może ktoś jeszcze zna podobne anime, ale to już nie jestem ja :) :)

_________________
温故知新 - To search for the old is to understand the new
勝ちは鞘の中にあり - Victory comes while the sword is still in the scabbard
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
927825
Camisama Płeć:Mężczyzna
the Undying

Dołączył: 29 Maj 2009
Status: offline
PostWysłany: 29-05-2009, 14:00   

Witam.
Ciężko mi opisać mój gust odnośnie anime bo w zasadzie to nie ogladam tylko dramatów (a i to nie zawsze). Wielki sentymen mam do GTO to moja ulubiona anima, od niej zaczeła się moja przygoda z japońską animacją. Wydaje mi się, że ze starszych serii widziałem już większość tych które mogły by mi się spodobać, wiec moja proźba jest następująca. Jeżeli ktoś zna jakieś nowe anime naprawde warte obejrzenia prosił bym o polecenie. Daje Wam szerokie pole do popisu gdyż nie określam gatunku :) Chodzi mi tylko o to żebym po obejrzeniu serii nie żałował czasu jej poświęconego.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Norrc Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Kwi 2008
Skąd: 西
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 29-05-2009, 18:26   

Chciałem się zapytać, czy ktoś oglądał anime Happy Lesson i może mi powiedziec z czym to się je? Po openingu zapowiada się całkiem przyjemnie, jednak wolę nie ścią... tfu, kupować w ciemno.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1498253
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 71 z 399 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 70, 71, 72 ... 397, 398, 399  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group