FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 75, 76, 77 ... 397, 398, 399  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie?
Wersja do druku
Paweł Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 25 Gru 2008
Status: offline
PostWysłany: 14-06-2009, 23:11   

Spróbuj Toradorę - na pewno Ci się spodoba, bo jest to właśnie szkolny romans na dosyć wysokim poziomie.

Ponadto KimiKiss - jest szkoła, romans, oglada się przyjemnie.

Jak Clannad, to i Kanon musi się spodobać.

Z aktualnie emitowanych może Hatsukoi Limited. Akcja dzieje się w szkole i jest "romansów" od groma.

_________________
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
IamDevil Płeć:Mężczyzna
Overcoming Darkness


Dołączył: 31 Mar 2009
Status: offline
PostWysłany: 14-06-2009, 23:46   

Witam.
Wczoraj właśnie skończyłem serię Soul Eater i jestem tak załamany ze szukam czegoś chociaż trochę podobnego. Z serii, które widziałem to: Code Geass, Death Note, Bleach, wspomniany wyżej Soul Eater i jestem w trakcie oglądania 07- Ghost (niestety czekanie tydzień na nowy odcinek jest niezbyt przyjemne). Zadowolę się też rodzajem akcja + supermoce jednak bardzo mi by zależało na podobieństwie do Soul Eater.
Pozdrawiam i z góry dziękuję za propozycje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
michas
Gość
PostWysłany: 14-06-2009, 23:56   

Paweł napisał/a:
Spróbuj Toradorę - na pewno Ci się spodoba, bo jest to właśnie szkolny romans na dosyć wysokim poziomie.

Ponadto KimiKiss - jest szkoła, romans, oglada się przyjemnie.

Jak Clannad, to i Kanon musi się spodobać.

Z aktualnie emitowanych może Hatsukoi Limited. Akcja dzieje się w szkole i jest "romansów" od groma.


Toradore widziałem, tak jak i kanon.
Spróbuję kimikiss, dzięki.
Ktoś jeszcze ma jakieS propozycje??
Powrót do góry
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 15-06-2009, 00:03   

Nie popadajmy od razu w rutynę. Jeżeli nasz miły gość poszukuje konkretnego gatunku należy w pierwszej kategorii poinformować go jak znaleźć takich tytułów do obrzydzenia. Dopiero później zacznijmy podawać konkretne tytuły na wyrywki. Tak więc kochany nasz michasiu polecam posortowanie jakiejkolwiek listy recenzji filtrem "love comedy" , "scool life" lub chyba tutaj najbardziej pasującym "love polygon" Jeżeli zaczniesz wykazywać ciągoty w jakimś konkretnym kierunku (kreska, fetysz czy cokolwiek szczególnego) zgłoś się po więcej.
Twoja lista nie jest jeszcze długa i na tanukach na pewno jeszcze coś odsortujesz (tu niestety tylko filtry romans i komedia)

Koledze IamDevil mogę pomóc tylko tak link bo nie widziałem ani nie czytałem niestety.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Mitsurugi Płeć:Mężczyzna
Wieczny Marzyciel


Dołączył: 22 Sty 2009
Skąd: Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 15-06-2009, 01:22   

Cytat:
Chodzi mi o anime, w którym akcja rozgrywa się w szkole, z dawką romansu


Buhahaha! Oto zadanie dla mnie :D :D. No to jedziemy michas:

- Ouran High School Host Club
- Midori no Hibi
- Chobits
- Melancholia Haruhi Suzumiyi
- Ai Yori Aoshi (trochę szkoły, uczniowie/studenci)
- Nodame Cantabile + sezon 2 Paris Hen (szkoła muzyczna)
- PetoPeto-san
-Ajimu Kaigan Monogatari (uczniowie, szkoły brak)
- Onegai Twins
- Lamune
- Nogizaka Haruka no Himitsu
- Karin (wampiry :P)
-Honey & Clover i Honey & Clover II
- To Heart
- Bokura ga Ita
- Narue no Sekai
- Special A
- Happiness! (ale tu już magia dochodzi)
- Final Approach
- Magia tęczowych gwiazd
- Good Morning Call (również mangę polecam)
- Suzuka (radzę czytać mangę po seansie)
- D.C. ~Da Capo~ (i reszta sezonów)


Nie są one w konkretnej kolejności więc się tym nie sugeruj. Wszystkie z tego co pamiętam są o uczniach i uczennicach, choć może nie wszystkie dzieją się stricte w szkole. Aha, oprócz tego polecam, jak zwykle, mój ulubiony Ef-tale of memories i Gift ~Eternal Rainbow~[/b].

Gdybyś potrzebował więcej romansów, moje PW jest zawsze otwarte dla maniaków/poszukiwaczy romansów :). Pozdrawiam

_________________
温故知新 - To search for the old is to understand the new
勝ちは鞘の中にあり - Victory comes while the sword is still in the scabbard
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
927825
lulu
Gość
PostWysłany: 15-06-2009, 12:49   

Ja też szukam romansu, ale nie musi on być na głównym planie. Chciałabym, żeby to była może jakaś przygodówka albo żeby występowała ciekawa tajemnica, ważne też żeby występowali jacyś niestandardowi bohaterowie itp.
Trochę trudno podać mi przykład widziałam już sporo anime z różnych gatunków. Ostatnio oglądałam Darker than BLACK i Code Geass( tu muszę zaznaczyć, że nie przepadam za mechami, chyba że anime jest naprawdę bardzo dobre ) . Oba bardzo mi się spodobały ale nie chodzi mi o coś bardzo podobnego.

P.S.Dobrze żeby anime miało w miarę ładną kreskę.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Powrót do góry
Akira1980 Płeć:Mężczyzna
Kolekcjoner.


Dołączył: 26 Sty 2008
Skąd: Neverwhere
Status: offline
PostWysłany: 15-06-2009, 16:58   

lulu napisał/a:
Ja też szukam romansu, ale nie musi on być na głównym planie. Chciałabym, żeby to była może jakaś przygodówka albo żeby występowała ciekawa tajemnica, ważne też żeby występowali jacyś niestandardowi bohaterowie itp.
Trochę trudno podać mi przykład widziałam już sporo anime z różnych gatunków. Ostatnio oglądałam Darker than BLACK i Code Geass( tu muszę zaznaczyć, że nie przepadam za mechami, chyba że anime jest naprawdę bardzo dobre ) . Oba bardzo mi się spodobały ale nie chodzi mi o coś bardzo podobnego.

P.S.Dobrze żeby anime miało w miarę ładną kreskę.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------


Proponuję Rahxephona - co prawda są mechy ale warto, naprawdę! Jak również Eureka 7 - tutaj też sa mechy ale to anime również jest bardzo dobre. Oraz proponuję Last Exile. Jesli te dwie pierwsze ci nie przypadną do gustu to ta trzecia już na pewno :)

_________________
"Życie to sen wariata, a jak się przyprawi, to zmienia się w kolorowy telewizor."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 15-06-2009, 17:06   

lulu, stanowczo Fate/Stay Night i ew. Tsukihime oraz wychodząca aktualnie seria filmów Kara no Kyoukai.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 15-06-2009, 17:59   

O tak, Fate/Stay Night ma zdecydowanie... niestandardowych bohaterów. Jeśli szuka się bohaterów niestandardowych, będzie jak znalazł. Gorzej, jeśli chodziło o postacie ciekawe albo z charakterem - w takiej sytuacji zdecydowanie odradzam.

Kara no Kyoukai - jak najbardziej, od siebie dodam też Eden of the East (seria jeszcze wychodzi, ale kończy się dosłownie na dniach, więc to nie powinno być problemem).

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Norrc Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Kwi 2008
Skąd: 西
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 15-06-2009, 18:41   

Cytat:
O tak, Fate/Stay Night ma zdecydowanie... niestandardowych bohaterów. Jeśli szuka się bohaterów niestandardowych, będzie jak znalazł. Gorzej, jeśli chodziło o postacie ciekawe albo z charakterem - w takiej sytuacji zdecydowanie odradzam.


A ja zdecydowanie polecam...

Btw, dzięki JJ za propozycje, S&W widziałem, a to drugie zapowiada się niezwykle interesująco. Jednak czekam na więcej, jak również nic z pierwszego punktu jeszcze nie ma ;( Jednak rozumiem, że może być z tym dość ciężko.

Romans z tajemnicami... hmm no nie wiem, może Kanon 2006?
A co do "romansu przygodowego" to może wcześniej mi polecane Spice and Wolf. Niestandardowi bohaterowie, przygoda, nutka romansu, jak znalazł.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1498253
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 15-06-2009, 18:56   

Niestandardowym bardzo dobrym anime przygodowo akcyjnym z naprawdę niestandardowym wątkiem miłosnym (w snach) wydaje mi się Ghost hunt. W realu superinteligentny dupek we śnie ciepły i miły "przewodnik" a ona taki "mody szczeniak" co się dopiero uczy sztuczek. Konwencja krótkich opowieści z ewolucją postaci. Tytuł godny polecania nawet jeśli nie pasuje dokładnie do kryteriów. Dodatkowo angielska wersja daje po uszach i niczym nie przypomina seryjnej chałtury jaką zazwyczaj można usłyszeć w dubach. I opening bez słów :]
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
lulu
Gość
PostWysłany: 16-06-2009, 09:21   

Dzięki wszystkim za propozycję, co prawda Kanon 2006, Spice and Wolf, Fate/Stay Night już oglądałam; Eden of the East-oglądam, ale reszta wygląda ciekawie więc na pewno je obejrzę;)
Oczywiście proszę o więcej;p
Powrót do góry
Veritas Płeć:Mężczyzna
Panties, Panties, Panties


Dołączył: 11 Lip 2007
Skąd: England, Preston
Status: offline
PostWysłany: 16-06-2009, 09:54   

Witam Wszystkich serdecznie, w ten jakże przepiękny; deszczowy poniedziałek ; )
No, ale starczy już tych uprzejmości : ))
Chciałem Was prosić jak zwykle o radę, bądź.. polecenie mi jakiejś dobrej pozycji - tym razem podobnej (powiedzmy fabularnie, bądź kreskowo [co nie wyklucza gatunku ; )]) do Chrome Shelled Regios/Blue Gender. To też jak można "zaobserwować" w gruncie rzeczy, chodzi mi o serie (fabularne*) pełne walk z Obcymi : )

Z góry dziękuję,
Pozdrawiam
Veritas.

_________________
"Please don't worry, Mister, I only came here to obliterate you- not rob you."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
11925424
Lovelas
Gość
PostWysłany: 16-06-2009, 13:28   

Witam

Poszukuję jakiegoś dobrego wyciskacza łez. Chce się poryczeć oglądając go najlepiej jak byłby to romans. Kreska ładna i anime z 200X

Z góry dziękuję
Powrót do góry
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 16-06-2009, 13:50   

A ja odpowiem w ten piękny pochmurny wtorek. :P
Proszę tylko nie mówić że tytuły które podaje są oklepane lub "za stare" :P
Akcja + kosmici zdecydowanie przychodzi mi na myśl figure 17. Gdy udostępniałem to na veochu nazwaliśmy pierwszego maguara Bob :P Jeżeli chodzi o mocną stronę fabularna i prawdziwość uczuć to anime jest zrobione genialnie. Jedynie obranie głównego bohatera wśród dzieci szkoły podstawowej może wydawać się odpychające bo w blue gender bohaterem był dorosły dziad. Jednak ewolucja psychiczna stoi na podobnym lub nawet głębszym poziomie.
Kolejna typowo akcyjna wojna z kosmitami to Birdy the Mighty Decode choć tu też może nie być wystarczający widok świata jakim jest a nie po małym armagedonie. Kosmiczna agentka w przebraniu japońskiego licealisty :P walczy z nieznaną organizacja kosmitów hodującą na ziemi bezmyślnego stwora jako broń biologiczna. A niczego nieświadome małpy żyją jak zwykle nieświadome niczego. co prawda wróg rasy ludzkiej jest w tym anime inteligentny to jednak jest tu parę ciekawych walk.
Kurau Phantom Memory historia kosmicznej rasy rynax którą ludzie chcieli wykorzystać jako paliwo w elektrowniach nieświadomi co czynią. Wypadek z uczestnictwem małej dziewczynki zmienił jednak cały świat. Dużo akcji dużo psychologii ale niestety chyba oddalam się do wytycznych :]
Jeżeli bierzemy pod uwagę space opery to Vandread idealnie pasuje choć zamiast kosmicznych stworów mamy tu niezidentyfikowane roboty. oraz jeszcze jeden mocny punkt tej serii którym jest piracki statek kosmiczny pełen amazonek.

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 76 z 399 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 75, 76, 77 ... 397, 398, 399  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group