FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 76, 77, 78 ... 397, 398, 399  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie?
Wersja do druku
Mitsurugi Płeć:Mężczyzna
Wieczny Marzyciel


Dołączył: 22 Sty 2009
Skąd: Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 16-06-2009, 23:49   

Cytat:
Poszukuję jakiegoś dobrego wyciskacza łez. Chce się poryczeć oglądając go najlepiej jak byłby to romans. Kreska ładna i anime z 200X


Lovelas. Hmm, parę się znajdzie. Ja proponuję (tylko, że ja płaczę na prawie każdym romansie :P) Air, Kanon 06, Clannad (przede wszystkim After Story), Ef-tale of memories i Ef- tale of melodies, Bokura Ga ita, Hanbun no Tsuki ga Noboru Sora. Proponuję również, z nie stricte romansów, Fate/Stay Night, a także z nie-romansów Grobowiec Świetlików

Są to pozycję na których przyjamniej ja płakałem jak bóbr. Do tego zależy czy chcesz płakać ze wzruszenia, czy z powodu dramatu. No, ale spróbuj. Jak co to postaram się dodać więcej. Pozdrawiam :)

_________________
温故知新 - To search for the old is to understand the new
勝ちは鞘の中にあり - Victory comes while the sword is still in the scabbard
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
927825
-Zero- Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 17 Cze 2009
Status: offline
PostWysłany: 17-06-2009, 00:59   

Zdecydowanie polecam Anime : CODE GEASS ... według mnie niedoceniane przez wielu oglądaczy (mala ilosc fanow tego anime i jego ogladaczy) a szkoda . Bo zaiste warte uwagi . Code Geass jest to dobra 50-cio odcinkowa dawka dramatu zmieszanego z silami nadprzyrodzonymi , komedią , miloscia , kryminalem sensacja a nawet mechami . Bardzo inteligentne anime dla ludzi o silnych nerwach z IQ powyzej 110 :P ... Mozna je porownac do takiego tytulu jak Death Note zwazywszy na to ze glowny bohater jest niezwykle inteligentnym złym (choc i dobrym :D) charakterem obdazonym nadprzyrodzona mocą zwaną Geass ;] . Cóż polecam to anime fanom Gundama00 i innym lubiacym sie posmiac a takze tym ktorym nie przezskadza to ze lezka sie moze w oku zakrecic :P . Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 17-06-2009, 01:46   

Radził bym przeczytać pierwszy post w tym temacie zanim powstanie kolejny taki post. Moderacji może się on nie spodobać bo nie w pełni spełnia założenia tego tematu.

Dobra teraz coś dla mnie. Czy ktoś z forum przywołuje w pamięci jakieś tytuły z niestandardową kreską? Nie chodzi mi o nic konkretnego ,ale ma to być coś nie popadającego w standardy anime czyli ten obecnie praktycznie identyczny design postaci w granicach swoich gatunków. Może to być coś z wyglądu potemayo, tweeny witches, tsukune-chan lub nwet bincho-tan czy Ulisses 31. Nie chodzi o żaden konkretny styl piękność lub nawet staranność , chodzi o ten niepowtarzalny charakter wizualny. Coś co ze standardami ma niewiele wspólnego.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 17-06-2009, 09:44   

Kreska jako jedyne kryterium? Tu nawet Soul Eater pasuje, bo grafikę ma naprawdę nietypową... W każdym razie, na początek w zasadzie wszystko, co wypuściło Studio 4C, a z serii - Ayakashi ~Japanese Classic Horror~ i Mononoke, na pewno Kemonozume ma niestandardową grafikę... To te najbardziej widoczne przykłady, takich "nie do końca typowych" znalazłoby się więcej, generalnie większość porządnych ekranizacji mang ma charakterystyczne dla danego twórcy (a co za tym idzie, trochę inne od "całej reszty") projekty postaci.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Mitsurugi Płeć:Mężczyzna
Wieczny Marzyciel


Dołączył: 22 Sty 2009
Skąd: Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 17-06-2009, 15:46   

kokodin tak szczerze to prawie wszystkie anime z pod znaku "eksperymentalne" by się nadawały. Może ja podam takie 3 króciutkie "niestandardówki"- Feeling from Mountain and Water, Amazing NUTS! Kung-fu Love i może Aru Tabibito no Nikki (to jest dopiero niestandartowe).

_________________
温故知新 - To search for the old is to understand the new
勝ちは鞘の中にあり - Victory comes while the sword is still in the scabbard
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
927825
aneta11111 Płeć:Kobieta
Ta od dziwnych rzeczy


Dołączyła: 20 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 17-06-2009, 22:34   

kokodin, coś z orginalną kreską i czego nie znalazlam na Twojej liście:
Gilgamesh
Atama Yama
Blame!
Egao
Kigeki
Kite
Mizu no Kotoba
pale cocoon
Tooi sekai
Większośc z tych serii trwa tylko pare minut, ale wlasnie dlatego ze chodzi tu raczej o nietypową kreskę a nie o fabułę:)

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 18-06-2009, 01:02   

Dobra dzięki za te pare tytułów może jeszcze coś sam upoluję. Ale jedno jest pewne gilgamesha jeszcze długo nie obejrzę :] Muszę go właśnie umieścić w rubryce tych "jestem na nie". :] Ale dzięki mimo to.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Metz Płeć:Mężczyzna
Dziwnym nie jest


Dołączył: 18 Cze 2009
Skąd: Gdańsk
Status: offline
PostWysłany: 18-06-2009, 12:36   

@kokodin
Ze swojej strony polecam anime Kaiba autorstwa Masaakiego Yuasy (Kemonozume, Mind Game - oba tez świetne tytuły z nietypową kreską) oraz bardzo klimatyczny horror Kousetsu Hyaku Monogatari, znany również pod tytułami Hundred Stories i Requiem From The Darkness.
W sumie Akagi, Kaiji i One Outs też mają bardzo charakterystyczną, odmienną kreskę, choć nie do końca o to mogło Tobie chodzić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Zero Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 26 Lut 2009
Status: offline
PostWysłany: 18-06-2009, 19:03   

Konbanwa.
Po raz wtóry poszukuję jakiegoś anime... :)
Tym razem (niespodzianka) kinowe anime godne oglądnięcia(Mononoke hime widziałem ;) ).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 18-06-2009, 19:07   

Ja kiedy chcę obejrzeć dobrą kinówkę korzystam z tego.
Spoza listy polecam wszystkie pięć Kara no Kyoukai.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01


Ostatnio zmieniony przez Keii dnia 18-06-2009, 19:08, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 18-06-2009, 19:07   

Proszę.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
martusia Płeć:Kobieta

Dołączyła: 24 Lut 2009
Status: offline
PostWysłany: 19-06-2009, 07:02   

Znacie może jakąś dobrą szkolną komedię romantyczną ? Tak jak Ouran High School Host Club lub Special A. Z ładnym głównym bohaterem najlepiej ;> .
myanimelist.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Furiaboy Płeć:Mężczyzna
Funk na ścianie!


Dołączył: 20 Kwi 2009
Skąd: Toruń
Status: offline
PostWysłany: 19-06-2009, 08:12   

ladny bohater? Toradora! ;)

_________________
Niektórzy mają schizy z winy LOVE...
A my? Jointy i płyty winylowe...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9617869
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 19-06-2009, 15:20   

Ja bym poszedł w stronę Lovely complex. Ta dyskretna parodia umieszczona w komedii z zupełnie nietypowymi bohaterami. Ja to nazywam żyrafą , osłem i stadem kucyków/koników. Bo i wygląd i charakter można dopasować do tych zwierzątek. Kreska jest nietypowa ale nie jest brzydka a dodatkowo trzyma ten sam styl przez wszystkie 24 odcinki mimo tego ze ubrania i fryzury zmieniają się jak głupie. No i jeszcze osakański (bo tam to się dzieje) akcent najlepiej widoczny w trakcie "oświadczyn żyrafy" Ja już od tego się turlam. Dodam że cały serial jest widziany z perspektywy żyrafy.

Ai Yori Aoshi Nie widzę również na liście. To jest komedia o konspiracyjnej miłości młodego "outcasta" i bogatej panienki. Miłość jest olbrzymia a pozory i inne kwestie honoru zmiatają ja pod dywan lub w tym przypadku domek dla gości. Trudno to niestety nazwać szkolną komedia bo większość obsady to juz nie licealiści lecz studenty. I możne właśnie dlatego nie jest luz takim głupim love polygonem.

Mahou Sensei Negima! Komedia haremowo-matczyna cokolwiek by to nie znaczyło. Mamy tutaj ślicznego angielskiego chłopczyka uczącego stado rozbestwionych licealistek. Połowa chce go mieć dla siebie jako zabawkę, połowa chce go z innych powodów a kilka dziewuch snuje poważne plany romantyczne bądź jest w nie wmanewrowana wbrew woli (grzywka).
Wszystko okraszone szczypta magii i dreszczyku.

Otome wa Boku ni Koishiteru rzecz przeciwna do ouran. Mamy tu ślicznego długowłosego chłopaka który z woli dziadka idzie do szkoły swojej matki. Z miejsca dodam ze katolickiej szkoły dla dziewcząt. Koleś od pieszego dnia stara się jak może aby zostać dobra starszą siostra dla całej akademii. Trochę dziwnych rzeczy , trochę romansu lisa z łasicą i wiele wiele wątków uczuciowych niekoniecznie dobrze wycelowanych.

Princess Princess. Dla podkreślenia że poprzedni tytuł nie jest zboczony polecam obejrzeć ten. Jeśli pierwszych kilka odcinków nie odrzuci z miejsca to reszta może się okazać dość interesująca ale nie chodzi mi tutaj o wątek przebierankowy.

Sumomomo Momomo, co zrobić gdy najsilniejszy sukcesor na świecie jest dziewczyną? Oczywiście należy nakłonić ją do poślubienia godnego przeciwnika. Ale co się stanie gdy ten przeciwnik okaże się totalnym nieudacznikiem? A no właśnie to. Ona chce a on nie i tak do znudzenia. Oraz stado dodatkowych problemów, wojowników i "miłośników".

Na koniec Asatte no Houkou. Nieco nie szkolna nie komedia tylko po prostu genialne anime o miłości która dopiero z perspektywy dziecka zaczyna przybierać realny kształt. Prawdziwe postaci, prawdziwe uczucia, prawdziwe ubrania których istnienie nie ogranicza się do "niezniszczalnego uniformu". Szczypta magii w bardzo poważnym tytule no i oczywiście piękny główny bizon z długa grzywą. Troszkę zapuszczony ale dla młodszej bohaterki mamy jeszcze jednego :]. Tytuł idealny na zmianę nastroju gdy w powietrzu będzie zbyt dużo cukru.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Zero Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 26 Lut 2009
Status: offline
PostWysłany: 20-06-2009, 17:54   

Keii, Morg:
Arigato. :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 77 z 399 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 76, 77, 78 ... 397, 398, 399  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group