FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 77, 78, 79 ... 397, 398, 399  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie?
Wersja do druku
Michiyo Płeć:Kobieta


Dołączyła: 19 Cze 2009
Status: offline
PostWysłany: 20-06-2009, 19:52   

Hm... właściwie to sama nie wiem czego chcę ;p Obejrzałam już wiele anime z różnych gatunków i teraz zupęłnie nie wiem za co się zabrać. Wiem jedynie, że w tej chwili nie mam ochoty na poważne dramaty czy horory, chyba wolałabym coś lżejszego; może komedie (tylko bez przesady nie szukam też żadnej oklepanej haremówki). Dobrze żeby to anime nie było zbyt stare i żeby miało w miarę ładną kreskę.

Wiem, że to trochę mało ale im więcej list przeglądam tym trudniej mi się zdecydować ;p

Z góry dzięki za propozycję ;)

P.S. Tylko proszę o krótki opis przy danym tytule dlaczego to a nie co innego.

_________________
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Sasayaki Płeć:Kobieta
Dżabbersmok


Dołączyła: 22 Maj 2009
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
WOM
PostWysłany: 21-06-2009, 08:45   

Pewnie już to widziałaś ale proponuję ci Lucky Star: komedia szkolna, nie mająca nic wspólnego z haremówką! A kreska jest prześliczna

_________________
Gdy w czarsmutśleniu cichym stał,
Płomiennooki Dżabbersmok
Zagrzmudnił pośród srożnych skał,
Sapgulcząc poprzez mrok!

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9349483
demiCanadian Płeć:Mężczyzna
Analogia stosowana.


Dołączył: 22 Sty 2009
Status: offline
PostWysłany: 21-06-2009, 09:33   

@Michiyo

Z oklepanych, to Full metal panic! (choć oglądanie odcinków szonenowych czasami boli) i Full Metal Panic? Fumoffu.
Jeśli jeszcze nie znasz, to uzupełnij braki i sprawdź brak ciągu przyczynowo skutkowego w Excel Saga (26 odcinków, każdy z nich parodiuje inny styl anime; opening, chjoć dziś normalny, narobił ponoć kilka lat temu zamieszania na rynku, zaś piosenka końcowa to perełka).
Sayonara Zetsubo Sensei - satyra na dzisiejszy styl życia (przynajmniej w japonii). Nie jestem pewien, czy na pewno krytykuje istniejący kraj.
NieA under 7 (NieA_7) - kosmici i leniwy blues na gorące dni.

_________________
Kolorowe groszki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7040209
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 21-06-2009, 12:12   

Sasayaki napisał/a:
Pewnie już to widziałaś ale proponuję ci Lucky Star: komedia szkolna, nie mająca nic wspólnego z haremówką! A kreska jest prześliczna

A jako, ze Lucky Star (słusznie) nie wszystkim się podoba, to ze swojej strony polecę Azumangę Daioh, komedię według mnie lepszą (i wydaje mi się, że mimo że starsza, to i kreskę ładniejszą ma), przy której dodatkowo nie trzeba znać mnóstwa serii, żeby złapać humor - elementów parodystycznych się w niej nie dopatrzyłem.

Na pierwszym miejscu jednak polecę Ouran High School Host Club - nie wiem czemu, ale jakoś pasuje mi do opisu. Pastisz shoujo, kreska ładna, humor miejscami ocierający się o genialność. Wprawdzie bodajże dwa ostatnie odcinki popadają w Tragizm, ale... należy po prostu udawać, że nie istnieją.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 21-06-2009, 19:25   

Odświeżająco zabawne komedie ... hmm.
Zdaje mi się że kilka dziwnych tytułów uda mi się podrzucić.
1 All Purpose Cultural Cat Girl Nuku Nuku ova lub tv obojętnie byle nie dash. Troszkę starsze anime ale zawsze mi się podobało. Opowiada o strasznie psotnym androbocie z mózgiem kota. brzmi idiotycznie ale sposób realizacji w pełni rekompensuje nam straty moralne spowodowane powyższym głupim zestawieniem.

2 Manabi Straight!. Bardzo ciepła komedyjka o przyszłym niżu demograficznym w Japonii oraz zderzeniu tego zjawiska z charakterem jednej dziewuszki. Troszkę cukru, troszkę ciepła i nutka buntu w idealnych proporcjach. Prawie jak ciepła czekolada od potemayo.

3 potemayo właśnie. Komedia zupełnie przesłodzona o stworzonkach wyjętych z lodówki. Radzę obejrzeć też odcinki specjalne zwłaszca 3-6.

4 Kyoran Kazoku Nikki. Koto-demono-bóg-matka i jej niestandardowa rodzinka na skraju zagłady świata. Jedynym sposobem ocalenia go jest ciepła rodzinna atmosfera. Uwaga trzeba umieć czytać lub biegle rozumieć japoński. Potoki słów czasami zalewają cały świat.

5 I My Me! Strawberry Eggs. Jeśli lubisz przebieranki ten pani nauczyciel powinien ci się podobać.

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Michiyo Płeć:Kobieta


Dołączyła: 19 Cze 2009
Status: offline
PostWysłany: 21-06-2009, 20:36   

dzięki wszystkim ;) jest parę tytułów, których jeszcze nie widziałam i chętnie się z nimi zapoznam;)

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
viesiu Płeć:Mężczyzna
Ten tam taki jeden.


Dołączył: 22 Mar 2008
Status: offline
PostWysłany: 21-06-2009, 22:29   

Znajdzie się jakaś seria, której akcja dzieje się w teraźniejszości (jakaś niedaleka przyszłość, bądź alternatywne światy też mogą być), w których obok broni palnej pojawiają się samuraje? Zależy mi na jakichś dobrych walkach, w których właśnie udział biorą katany i broń palna. :)

_________________
"Go beyond impossible and kick the reason to the curb! That's the way of Gurren-dan!"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1223942
peki Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 03 Cze 2009
Status: offline
PostWysłany: 22-06-2009, 15:39   

Szczerze mówiąc nie widziałem takiego anime, w którym walki w teraźniejszości odbywałyby się za każdym razem z takim połączeniem.

Ale jeśli szukasz takiego połączenia to może Cię zaciekawi "Samurai Gun".

Nie są to coprawda czasy współczesne, tylko początki rewolucji przemysłowej w japonii, ale anime i tak bardzo ciekawe :)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
2017986
Romatyczka
Gość
PostWysłany: 22-06-2009, 19:56   

Witam, prosiłabym o fajne romansowe anime o prostym schemacie czyli:
Jest dziewczyna i chłopak;P On się w niej zabujał... ona w nim... W pierwszym odcinku lub maksymalnie w połowie serii wyznają sobie miłość i przez resztę odcinków występują różne ekscesy.

Anime które już oglądałam:
Clanad
School Days
Lovely Complex
True Tears
Bokura ga Ita
Kimi ga Nozogu Eien

Chciałabym żeby to anime naprawdę mnie wciągnęło.
Z góry dziękuję za odpowiedź;*
Powrót do góry
Jakalka
Gość
PostWysłany: 22-06-2009, 21:01   

A ja mam małą prośbę do was. Czy mógłby mi ktoś poradzić jakieś anime typu Itazura na Kiss? Będę bardzo wdzięczna )

P.S. Mam nadzieję, że nie złamałam żadnego regulaminu pisząc tego posta. Jeżeli tak, to najmocniej przepraszam.
Powrót do góry
viesiu Płeć:Mężczyzna
Ten tam taki jeden.


Dołączył: 22 Mar 2008
Status: offline
PostWysłany: 22-06-2009, 22:11   

peki napisał/a:
Szczerze mówiąc nie widziałem takiego anime, w którym walki w teraźniejszości odbywałyby się za każdym razem z takim połączeniem.

Ale jeśli szukasz takiego połączenia to może Cię zaciekawi "Samurai Gun".

Nie są to coprawda czasy współczesne, tylko początki rewolucji przemysłowej w japonii, ale anime i tak bardzo ciekawe :)

Oj, no przecież nie musi każda jedna walka odbywać się w taki sposób D: Byleby takie połączenie występowało.
Natomiast jeżeli dalej takie coś jest nierealne, to wystarczą mi walki katanami we współczesności... Coś jak XBlade (manga).

Samurai Gun? Z opisu brzmi, jak Kenshin :p

_________________
"Go beyond impossible and kick the reason to the curb! That's the way of Gurren-dan!"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1223942
peki Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 03 Cze 2009
Status: offline
PostWysłany: 23-06-2009, 10:41   

@Romantyczka

Spróbuj "Akaneiro ni Somaru Saka" z tym, że tutaj ekscesy zaczynają się od samego początku

@viesiu
Racja może tak brzmieć, tylko w Samurai Gun nie ma elementów komediowych.

_________________
Become the heir
The Serpent Saint
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
2017986
Sasayaki Płeć:Kobieta
Dżabbersmok


Dołączyła: 22 Maj 2009
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
WOM
PostWysłany: 23-06-2009, 10:57   

@Jakalka

Może spróbuj School Rumble?

_________________
Gdy w czarsmutśleniu cichym stał,
Płomiennooki Dżabbersmok
Zagrzmudnił pośród srożnych skał,
Sapgulcząc poprzez mrok!

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9349483
Piotrek Płeć:Mężczyzna
Nikt niezwykły


Dołączył: 26 Gru 2008
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 23-06-2009, 15:12   

Gość napisał/a:
Witam, prosiłabym o fajne romansowe anime o prostym schemacie czyli:
Jest dziewczyna i chłopak;P On się w niej zabujał... ona w nim... W pierwszym odcinku lub maksymalnie w połowie serii wyznają sobie miłość i przez resztę odcinków występują różne ekscesy.

Kimikiss Pure Rouge, Ajimu Kaigan Monogatari, Final Approach, Gift ~eternal rainbow~, Hanbun no Tsuki ga Noboru Sora, I''s Pure, Kannagi, Ichigo 100%, Love Hina, Myself ; Yourself, Nogizaka Haruka no Himitsu, Shingetsutan Tsukihime, Suzuka, Toradora! , Zero no Tsukaima, sola, Hatsukoi Limited (to ciągle wychodzi)
tego jest cała masa, podałem te pozycje gdzie romans gra większą rolę niż tylko tło. Pogrubione pozycje według mnie wybijają się nieco z tłumu.
A wyznania miłości w pierwszych odcinkach to chyba na próżno szukać...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Iren Płeć:Kobieta


Dołączyła: 23 Cze 2009
Status: offline
PostWysłany: 23-06-2009, 16:21   

Siemka:)Mam prosbe czy ktos mogłby mi podac jakies przykłady anime typu dragon ball lub naruto oprocz bleach i FMA:)Była bym wdzieczna:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 78 z 399 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 77, 78, 79 ... 397, 398, 399  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group