FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 108, 109, 110 ... 397, 398, 399  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie?
Wersja do druku
demiCanadian Płeć:Mężczyzna
Analogia stosowana.


Dołączył: 22 Sty 2009
Status: offline
PostWysłany: 12-09-2009, 19:14   

NIEEEEE!
K-ON jest tak podobny do LS jak kaszlak do ferrari - też dwudrzwiowe

Z drugiej strony nadal nie wiem do czego podobny jest K-ON

_________________
Kolorowe groszki.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7040209
Gucia Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Lip 2009
Status: offline
PostWysłany: 12-09-2009, 19:29   

Jak szukasz komedii to polecam Lovely complex. Nie znajdziesz drugiego takiego. Niema w tym odcinka przy którym nie spadniesz z krzesła.
Może spodoba ci się Abemobashi mahou lub Maria+Holic. Humor w tych anime jest powalający a jedno lepsze od drudiego ^^ . tak sie składa, że te w. w. serie oglądałam po kilka razy i wiele czasu upłynie zanim mi sie znudzą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Sasayaki Płeć:Kobieta
Dżabbersmok


Dołączyła: 22 Maj 2009
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
WOM
PostWysłany: 12-09-2009, 20:39   

Cytat:
NIEEEEE!
K-ON jest tak podobny do LS jak kaszlak do ferrari - też dwudrzwiowe

Z drugiej strony nadal nie wiem do czego podobny jest K-ON

Czemu...? są moe panienki, liczba facetów dąży do zera, komedia szkolna, słodycze... no i to samo studio. Wiem że podobieństwa nie za wiele, ale z tego co znam LS przypomina K-on najbardziej.

_________________
Gdy w czarsmutśleniu cichym stał,
Płomiennooki Dżabbersmok
Zagrzmudnił pośród srożnych skał,
Sapgulcząc poprzez mrok!

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9349483
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 12-09-2009, 23:30   

W k-on Yui to postać powstała ze skrzyżowania Potemayo z Haruhi Suzumiyą chwilami przypomina też Konatę pozbawiona otakowości (rezultatem byłaby pusta leniwa powłoka) Jednak w lucky starze brakuje kompletnie wątku. I pewnie o to właśnie chodzi. Suzumiya jest zbyt genialna a potemayo zbyt pozbawione realnosci.
Ja bym tutaj polecił manabi straight. Stado licealistek o wyglądzie pyz jak w k-on z celem i duża determinacją. Poza tym charakterystyczne rysy twarzy + fryzura + charaktery są analogiczne. Co prawda tam główny element komiczny jest hiperaktywny a nie slowpokowaty i zamiast bandy muzycznej postaci stanowią samorząd szkolny. To jednak klimat zbliżony.(zamknięcie samorządu z powodu braku członków :P)
Jeszce poszperam ale to moje pierwsze skojarzenia.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Donovan Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Mar 2009
Status: offline
PostWysłany: 12-09-2009, 23:36   

Dzięki wielkie za tytuły ;) Na początek wezmę się chyba za Lovely Complex a potem za Lucky Star.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Kaioken Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 03 Sty 2009
Status: offline
PostWysłany: 13-09-2009, 20:43   

demiCanadian Też szczerze pisząc szukam coś podobnego do K-on!'a i myślę, że Minami-ke na pewno Ci się spodoba. Do tego są aż 3 serie i Ova ;]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 13-09-2009, 23:48   

Ja nadal zostanę przy swoim że najbardziej podobne do k-on w wielu aspektach jest Manabi Straight .
Praktycznie klony postaci łącznie z osobowościami i stanem portfela. Jedyna równica to inna specjalizacja dziewczyn i trochę odległe czasy. Proporcje postaci są identyczne kreska może nawet dokładniejsza i wszechobecna ciepła atmosfera.

Jeżeli iść za kreską a nie za fabułą to można jeszcze przykleić się do lolitek z Strawberry Marshmallow Tutaj cofniemy się z liceum do podstawówki , jednak znowu mamy 4 dziewczyny o zróżnicowanych charakterach i kolorze włosów. Rolę niesfornej nauczycielki pełni tutaj starsza siostra. Brak tu może jakiejś fabuły jednak śledząc codzienne wyczyny grópki lolitek trudno sie ne zasłodzić.

Jeśli chodzi o minami to rzeczywiście pierwszy sezon jest ładny. Kolejne jednak coraz bardziej anorektyzuja postaci a i czaru i humoru jest coraz mniej (lub tylko się zmienił i nie wyłapałem)

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Fisq
Gość
PostWysłany: 16-09-2009, 23:41   

Witam

A ja zapytam jakie pozycje wydają się wam najbardziej zbliżone do EL (może pomijając hektolitry krwii)?

Bo poszukuję jakiejś cięższej lub tragicznej anime?

Dla zwolenników EL -> co byście uznali za porównywalne z EL?

Dla przeciwników EL -> co warto obejrzeć by przekonać się, że EL jest papierowe i płytkie (w porównaniu z konkurencją)?

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam...


Scalono do odpowiedniego tematu.

IKa - Zua Biurokratka
Powrót do góry
Issina Płeć:Kobieta
Dante.. I'll miss you


Dołączyła: 29 Paź 2008
Skąd: Łódź
Status: offline
PostWysłany: 17-09-2009, 10:29   

1. School Days, GantZ, Narutaru, Saikano, Claymore
2. Blood +, Shigurui, Hitsuji no Uta, Basilisk, Gunslinger Girl,, Now and Then, Here and There,, Bokurano, Welcome to the NHK+ reszta anime psychologicznych itp itd. ktore moim zdaniem wykazują większą ~głębie Oo ~ niz takie EL.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Akaruisama Płeć:Kobieta

Dołączyła: 19 Wrz 2009
Status: offline
PostWysłany: 19-09-2009, 00:13   

Mam pytanie . Szukam anime , najchtniej shoujo , z interesującym wątkiem romantycznym , ciekawymi postaciami i odrobiną magi/duchów/wampirów itd . Lubie dużą dawkę dramatyzmu . Bardzo podobało mi się Vampire Knight i Ghost Hunt . Polećcie mi jakiś tytuł , tylko z realistyczną kreską , a nie z uproszczonymi postaciami w nienaturalnych kolorach . Oczywiście duża liczba bishonenów to tylko zaleta !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Loko Płeć:Mężczyzna
Aspect of Insanity


Dołączył: 28 Gru 2008
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 19-09-2009, 00:27   

Jeśli chodzi o shoujo, to w temacie za bardzo się nie orientuję. Tym niemniej takich tytułów jak Utena czy Ouran High School Host Club nie wypada nie znać, sprawdź te, choć nie wiem czy to do końca to o co Ci chodzi.

_________________
That is all in your head.

I am and I are all we.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
WladcaBudyniu Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 11 Lis 2008
Skąd: Eudezet
Status: offline
PostWysłany: 19-09-2009, 00:28   

Moglby ktos doradzic anime:
A- duzo duzo duzo walk supermoce+ miecze (bleach) wrecz(air master)itp + jakas ciekawa fabula
B- duzo zagadek itp cos w stylu "Death Note" Code geass, Monster


Kilka anime ktore widziałem:
Naruto/ Naruto Shippuuden
Dragon Ball / Z / GT
Karas
Bleach
Death Note
Elfen Lied
Fate Stay/Night
Tenjou Tenge
Devil May Cry
Hellsing
Cowboy Bebop
Shadow Skill
Air Master
Basilisk
Berserk
Claymore
Samurai Champloo
Samurai X
Great Teacher Onizuka
Gantz
Wolf's Rain
D.Gray Man
Code Geass \R2
Afro Samurai
Darker than BLACK
Samurai 7
Serial Experiments Lain
Monster`
Z górty dziekuje ;]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Pac-Man Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 19 Wrz 2009
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 19-09-2009, 01:06   

Witam wszystkich serdecznie :), jeśli chodzi o pytanie A to z całego serca mogę Tobie polecić:
Rurouni Kenshin - co prawda anime już ma swoje lata, jednakże dalej jest bardzo popularne :). Spełnia wszystkie kryteria podane przez Ciebie - jest dużo walk, super moce, miecze (w końcu to anime o Samuraiu :D) jak i też dość ciekawa fabuła (nie licząc tej od połowy serii :D). Na prawdę polecam :)
Co do pytania B, to jedyna animka która przychodzi mi do głowy to:
Higurashi no Naku Koro ni - co prawda nie jest to Code Geass czy Death Note :), jednakże ma ciekawą fabułę i świetne postacie. Może wydać się z początku trochę krwawa, ale jeśli komuś to nie przeszkadza to powinien ,,łyknąć" pierwsze dwa sezony :).
Mam nadzieję że choć trochę pomogłem :)

Przepraszam że do odpowiedzi podpinam pytanie ale mam nadzieję że ktoś mi pomoże:). Poszukuje jakiegoś dobrego anime z gatunku ecchi, najlepiej z dużą dawką akcji :D... Może dla ułatwienia podam anime które już oglądałem: Kaze no Stigma i Asu no Yoichi! (wiem że jest to śmieszna ilość, tym bardziej wieże że coś się jeszcze znajdzie :D...).
Także szukam jakiegoś anime w mrocznym klimacie, coś podobnego do Hellsing, Berserk czy Claymore... mam nadzieję że jeszcze znajdzie się coś godnego do oglądnięcia :).
Na koniec chciałem poprosić o podanie kilku tytułów które dla fana anime są obowiązkowe do oglądniecia, a które ja z niewyjaśnionych przyczyn nie obejrzałem ;). Dziękuje z góry i pozdrawiam :).

PS.: Jeśli chodzi o anime które już obejrzałem to najlepszym sposobem będzie wejście na mój profil w MAL który jest w sygnaturce i obejrzenie, przepraszam za to utrudnienie :).

_________________
Moja lista Anime
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Piotrek Płeć:Mężczyzna
Nikt niezwykły


Dołączył: 26 Gru 2008
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 19-09-2009, 01:55   

Ecchi + akcja? Spróbuj:
Sekirei, Shakugan no Shana, Mnemosyne, Tengen Toppa Gurren-Lagann, Shikabane Hime: Aka & Kuro, Zero no Tsukaima, w akcie desperacji możesz sięgnąć jeszcze po Akikan!.
Z tym ostatnim żartowałem.

To tak z pamięci, polecam wyszukiwarkę http://anime.tanuki.pl/strony/szukaj oraz na MALu - na pewno znajdziesz jeszcze sporo pozycji.
Pac-Man napisał/a:
Na koniec chciałem poprosić o podanie kilku tytułów które dla fana anime są obowiązkowe do oglądniecia, a które ja z niewyjaśnionych przyczyn nie obejrzałem ;). Dziękuje z góry i pozdrawiam :).

http://forum.tanuki.pl/tematy10/1809.htm
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
martus
Gość
PostWysłany: 19-09-2009, 11:57   .

witam.
poszukuję dobrego romansu. z dużą dawko milości ^^ .
najlepiej, żeby bohaterami byli mlodzi ludzie\uczniowie.
i żeby bylo widać,że się kochają przez większość serii (a nie jak w niektórych, że w ostatnich sekundach serii wyznają sobie milość :)
gatunek dowolny (no, może bez mechów pls), byle powyższy warunek zostal spelniony :)

myanimelist

z góry dziękuję za propozycje.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 109 z 399 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 108, 109, 110 ... 397, 398, 399  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group