FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 109, 110, 111 ... 397, 398, 399  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie?
Wersja do druku
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 19-09-2009, 12:02   Re: .

martus napisał/a:
witam.
poszukuję dobrego romansu. z dużą dawko milości ^^ .
najlepiej, żeby bohaterami byli mlodzi ludzie\uczniowie.
i żeby bylo widać,że się kochają przez większość serii (a nie jak w niektórych, że w ostatnich sekundach serii wyznają sobie milość :)
gatunek dowolny (no, może bez mechów pls), byle powyższy warunek zostal spelniony :)

myanimelist

z góry dziękuję za propozycje.

Onegai Teacher lub Onegai Twins powinny pasować. Dorzuciłbym na deser Nogizaka Haruka no Himitsu
Przejdź na dół
Kael-Thas Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 17 Sie 2009
Status: offline
PostWysłany: 19-09-2009, 17:23   

Szukam czegoś podobnego do Elfen lied, Ga-rei Zero i Death Note. Oczywiście nie musi być podobne do wszystkich naraz, ale powinno mieć podobny klimat. Do tej pory oglądałem:
Bleach, Blood+, Monster, 07-Ghost, Code Geass (obie części), Evangelion i te 3 tytuły wymienione wyzej.
Za wszelką pomoc z góry dziękuje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 19-09-2009, 17:37   

Akaruisama napisał/a:
Mam pytanie . Szukam anime , najchtniej shoujo , z interesującym wątkiem romantycznym , ciekawymi postaciami i odrobiną magi/duchów/wampirów itd . Lubie dużą dawkę dramatyzmu . Bardzo podobało mi się Vampire Knight i Ghost Hunt . Polećcie mi jakiś tytuł , tylko z realistyczną kreską , a nie z uproszczonymi postaciami w nienaturalnych kolorach . Oczywiście duża liczba bishonenów to tylko zaleta !!!

Hmmm, skoro lubisz dramatyzm to może coś CLAMP, całkiem dobrze do twoich wymagań pasuje X (najpierw TV, potem OAV i film), może też być Fruits Basket, mało mroczne, ale jest stado bizonów, bywa bardzo dramatycznie i są elementy nadnaturalne. Poza tym Vampire Hunter D: Bloodlust i Blood+.
WladcaBudyniu napisał/a:
Moglby ktos doradzic anime:
A- duzo duzo duzo walk supermoce+ miecze (bleach) wrecz(air master)itp + jakas ciekawa fabula

Polecam Bakumatsu Kikansetsu Irohanihoheto, GetBackers, Rurouni Kenshin: Tsuiokuhen, Hunter X Hunter, Sengoku BASARA, Sword of the Stranger.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
mith Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 01 Wrz 2009
Status: offline
PostWysłany: 19-09-2009, 23:32   

fm napisał/a:
Polecam KareKano (tylko tutaj trzeba się posiłkować mangą, bo Hideaki Anno pożarł się z mangaką, więc seria jest kończona pod okiem innego reżysera i brakuje jej puenty), a poza tym możesz spróbować True Tears i Suzuka. Dodałbym do listy jeszcze Oniisama E..., bo zdecydowanie warto zobaczyć tę serię, ale tutaj mogą odstraszyć wątki shoujo-ai i niedzisiejsza estetyka.


Wróciłem z Tatr, przywiozłem ze sobą przeziębienie i mnóstwo czasu na oglądanie anime ;) Zobaczyłem Suzukę i... trochę się zawiodłem. Ciężko powiedzieć, czego mi brakowało, ale zdecydowanie jakoś tak seria nie miała tego polotu, co Toradora!, którą zachwyciłem się kilka tygodni temu. Do tego tytułowa bohaterka faktycznie (zgodnie z tym, co napisał(a) recenzent(ka)) jest po prostu niemiła, opryskliwa i jakoś tłumaczenie tego wszystkiego i usprawiedliwianie jej przeszłością, wydaje mi się naiwne.

Tak, czy owak, zastanawiam się, co teraz. Ktoś z odrobiną wolnego czasu chciałby zasugerować jakiś naprawdę mocny romans? A może coś z innej beczki - dobre fantasy? :D (Vision of Escaflowne, Witch Hunter Robin i pewnie kilka innych odpadają - widziałem). Zresztą szukam po prostu czegoś ciekawego i wciągającego - niekoniecznie z Tanuki, bo dość regularnie przeglądam recenzje.

@Kael-Thas: Nie jestem pewny, czy Ci się to spodoba, ale rzuć okiem na Tsubasa: RESERVoir CHRoNiCLE. Ciekawe i wciągające, choć niektórych razi CLAMP (mnie czasem również :P). Niestety druga seria anime została kompletnie popsuta przez nietrzymanie się mangi. Studio, które realizowało produkcję, chciało ocenzurować dość drastyczny rozwój akcji w oryginale. Na szczęście później pojawiło się OAV, które przywraca bieg wydarzeń na właściwe tory (serię podchwyciło inne studio). Manga wciąż jest jeszcze rysowana i raczej można się spodziewać adaptacji kolejnych jej części. Aha - i jeszcze plus za fajną muzykę - choć to oczywiście rzecz subiektywna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 20-09-2009, 02:28   

mith napisał/a:
A może coś z innej beczki - dobre fantasy? :D

fantasy i fantastyka...- Berserk, 12 Kingdoms, Bastarda, Xamd. Romansów raczej nie oglądam to też radzić nie będę...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Veritas Płeć:Mężczyzna
Panties, Panties, Panties


Dołączył: 11 Lip 2007
Skąd: England, Preston
Status: offline
PostWysłany: 20-09-2009, 09:28   

Dzień dobry : P
Mam ponownie prośbę o polecenie mi paru pozycji, aczkolwiek.. tym razem zbliżonych fabularnie* do Perfect Blue : ) (każdy kto film kinowy widział, na pewno zrozumie moją prośbę : )

Z góry dziękuję!

_________________
"Please don't worry, Mister, I only came here to obliterate you- not rob you."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
11925424
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 20-09-2009, 10:03   

Veritas napisał/a:
Mam ponownie prośbę o polecenie mi paru pozycji, aczkolwiek.. tym razem zbliżonych fabularnie* do Perfect Blue : ) (każdy kto film kinowy widział, na pewno zrozumie moją prośbę : )

Fabularnie? Znaczy o napastowaniu Idoli muzycznych? Czy o podobnym klimacie? Tych pierwszych nie ma (a w każdym razie w takiej formie). Tych drugich jest parę, ale podobieństwo nie jest powalające. Możesz obejrzeć inne dzieła Satoshiego Kona. Bardziej odległe klimatem, ale nadal podobne są dzieła Oshiego. Przede wszystkim Patlabory (ale to się wiąże z koniecznością obejrzenia pierwszego OVA tej serii). Można obejrzeć Jin-Roh (tym razem Oshi był tylko pomysłodawcą, ale nie zajmował się wykonaniem). Film jest krytykowany za to, że akcja się trochę wlecze. Jest jeszcze serial Mouryou no Hako. Ten wlecze się jeszcze bardziej.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Veritas Płeć:Mężczyzna
Panties, Panties, Panties


Dołączył: 11 Lip 2007
Skąd: England, Preston
Status: offline
PostWysłany: 20-09-2009, 10:32   

Podobny klimat ; )
- Mouryou no Hako widziałem a Jin-Roh.. definitywnie obejrzę ; )
..zaś Patlabor.. nie bardzo rozumiem co komedia związana z mechami i policją ma wspólnego z klimatem perfect Blue = )

_________________
"Please don't worry, Mister, I only came here to obliterate you- not rob you."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
11925424
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 20-09-2009, 10:58   

Filmy z cyklu Patlabor (Patlabor 1, Patlabor 2 i Patlabor WXIII) bardzo różnią się od serii OAV. Cały humor został usunięty, a w to miejsce weszły odpowiednio: wątek kryminalny (Patlabor 1), działania antyterrorystyczne i rozważania na temat powojennej polityki wojskowej Japonii (Patlabor 2) i film sensacyjny (Patlabor WXIII). Zajomość OAVek nie jest konieczna, ja np. oglądałem je już po obejrzeniu wszystkich filmów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 20-09-2009, 11:25   

Dokładnie tak. Przy czym bez znajomości OVA (czy serii tv. Ogólnie OVA jest krótsze i lesze) człowiek odnosi wrażenie w stylu "WTF? Kim są ci ludzie? Dlaczego się tak zachowują? itd." Inaczej się je ogląda. Filmy nie są zupełnie wyprane z humoru, ale jest go DUŻO mniej. W pierwszym filmie jest jeszcze zauważalny, w drugim filmie trzeba się napracować, by się pośmiać, w trzecim (najgorszym niestety) humoru nie ma wcale (bo bohaterami są postaci drugoplanowe z serii).
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Veritas Płeć:Mężczyzna
Panties, Panties, Panties


Dołączył: 11 Lip 2007
Skąd: England, Preston
Status: offline
PostWysłany: 20-09-2009, 13:10   

Mówiąc o OAV'kach macie na myśli Mobile Police Patlabor (7) & Mobile Police Patlabor - The New Files ? (16) : )

@vries: Ok, dzięki : ) / przede Wszystkim dziękuję za polecenie mi tejże pozycji.

_________________
"Please don't worry, Mister, I only came here to obliterate you- not rob you."


Ostatnio zmieniony przez Veritas dnia 20-09-2009, 14:20, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
11925424
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 20-09-2009, 13:39   

Mówimy o pierwszej serii z 88-go roku. Druga seria to jakby kontynuacja serii TV.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Gucia Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Lip 2009
Status: offline
PostWysłany: 20-09-2009, 14:03   

Nie znam jednoodcinkowych ale mogę ci podsunąć Paranoia agent, Paprika to akurat kinówka) albo La portrait de petit Cosette


Teraz ja mam pytanie. Zna ktoś jakieś anime w podobnym klimacie co Kikoushi Enma,
La portrait de petit Cosette
czy Kakurenbo. Mam na myśli jakiś mroczny, ponury klimat. Niekoniecznie horror.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Kaioken Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 03 Sty 2009
Status: offline
PostWysłany: 20-09-2009, 21:33   

Proszę o propozycje jakiegoś Anime, coś w stylu Clannad'a, Myself ; Yourself, True Tears, Air, Kanon, Ef a tale of memories i melodies, aby był to dramat, okruchy życia i ewentualnie romans. Nie chciałbym, aby w Anime występowało dużo krwi tylko proszę o jakąś ciepłą serię z elementami dramatu.

Oglądałem też: Iriya no Sora UFO no Natsu, Hanbun no Tsuki ga Noboru Sora, Suzuka i Full Moon wo Sagashite.

Proszę także coś podobnego do Kaze no Stigma, czyli jakaś komedia lub dramat przygodowy podobny do Fate Stay Night, Full Metal Alchemist, Code Geass, Full Metal Panic, Death Note (Bleach, Naruto, Dragon Ball - to chyba jasne, że oglądałem ;]).

Czekam na jakieś ciekawe propozycje z tych dwóch gatunków ;]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Piotrek Płeć:Mężczyzna
Nikt niezwykły


Dołączył: 26 Gru 2008
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 20-09-2009, 21:53   

Kaioken napisał/a:
Proszę także coś podobnego do Kaze no Stigma, czyli jakaś komedia lub dramat przygodowy podobny do Fate Stay Night, Full Metal Alchemist, Code Geass, Full Metal Panic, Death Note (Bleach, Naruto, Dragon Ball - to chyba jasne, że oglądałem ;]).

ale mieszanka...
Shakugan no Shana, Inuyasha, Phantom ~Requiem fo the phantom~, Asura Cryin', Black Lagoon, Koukaku no Regios, Darker than Black, Neon Genesis Evangellion, Gunparade March, Higashi no Eden, Kurokami, Mnemosyne - Mnemosyne no Musume-tachi, Over Drive, Air Gear, Samurai Champloo, Shikabane Hime, Tales of the Abyss, Tengen Toppa Gurren Lagann, Druaga no Tou, Tokyo Majin Gakuen Kenpucho, Zegapain, Yozakura Quartet, Karas, Kara no Kyoukai, Gundam (a od której serii chcesz zacząć to sam zdecyduj), Macross Frontier, ChäoS;HEAd, KenIchi
Cytat:
Proszę o propozycje jakiegoś Anime, coś w stylu Clannad'a, Myself ; Yourself, True Tears, Air, Kanon, Ef a tale of memories i melodies, aby był to dramat, okruchy życia i ewentualnie romans. Nie chciałbym, aby w Anime występowało dużo krwi tylko proszę o jakąś ciepłą serię z elementami dramatu.

Te pozycje, które wymieniłeś to z wyjątkiem Kanona są bardzo wyraźne romanse.
Spróbuj: Byousoku 5 Centimeter, Kumo no Mukou Yakusoku no Basho, Hoshi no Koe, Kimi ga nozomu Eien, NHK ni Youkoso!
No chyba, że chodzi Ci wyłącznie o romans szkolny: KimiKiss Pure Rouge, Suzuka, Gift ~eternal rainbow~, Sola. Co prawda jest to w sporej części komedia aczkolwiek powinieneś poznać tę pozycję - Toradora! Bardzo spokojną serią, niemal bez romansu (występuje tylko bardzo mały wątek yuri) jest Maria-sama ga Miteru.

Nie miałem siły tworzyć odnośników, wklep pozycje do wyszukiwarki.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 110 z 399 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 109, 110, 111 ... 397, 398, 399  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group