FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 397, 398, 399  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie?
Wersja do druku
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 23-01-2009, 22:38   

Niby Nodame Cantabile (muzyka klasyczna, gorąco polecam), Macrossy (w każdym wypadku oryginał, 7, którego nie polecam i Frontier), Legend of Black Heaven. Te dwa ostatnie tytuły traktują muzykę trochę w bardziej abstrakcyjny sposób a ich wątkiem fabularnym nie jest wyłącznie muzyka.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
milo5h Płeć:Mężczyzna
zimno mi...


Dołączył: 09 Cze 2008
Skąd: Schonau
Status: offline
PostWysłany: 24-01-2009, 23:47   

Witam serdecznie :)
Chciałbym poraz kolejny prosić Was o pomoc w wyborze jakiegość ciekawego anime.
Co mnie konkretnie interesuje? Chciałbym zobaczyć coś wybitnego, nie ważne czy jest to dramat/komedia, supermoce/magia itp... Interesuje mnie coś wciągającego z dreszczykiem emocji oraz zaskakującego. Czekam na propozycje.
Do tej pory widziałem : Click

Z góry dziekuję za propozycję oraz pomoc.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
4610635
Gdynianin Płeć:Mężczyzna
????


Dołączył: 16 Sty 2009
Status: offline
PostWysłany: 25-01-2009, 00:06   

To może FLCL? Zaskakiwać potrafi
Animacja na dobry poziomie, a muzyka wprowadza w klimat.
Za to akcje jakie odprawiają potrafią spowodować opadnięcie szczęki xD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Issina Płeć:Kobieta
Dante.. I'll miss you


Dołączyła: 29 Paź 2008
Skąd: Łódź
Status: offline
PostWysłany: 25-01-2009, 00:11   

Cytat:
Chciałbym zobaczyć coś wybitnego

no dwa wybitne tytuly masz juz w dropped wpakowane ;]
Haibane Renmei i Seirei no Moribito
Zaskakujace, wciagajace itp...
Kino no Tabi, Monster, Paranoia Agent, Princess Tutu, FLCL, Wolf`s Rain, Fantastic Children, Mushishi, Nijuu-Mensou no Musume... i moglabym tak dalej wymieniac ;]

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
milo5h Płeć:Mężczyzna
zimno mi...


Dołączył: 09 Cze 2008
Skąd: Schonau
Status: offline
PostWysłany: 25-01-2009, 00:21   

Do Haibane Renmei robie duże przymiarki, ale poki co jedynie przymiarki, Kino no Tabi oraz Mushishi - nie na obecny humor, Monster jakoś mi nie przypadł mimo iż zaczenty, reszta nie za bardzo, więc proszę o inne :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
4610635
aneta11111 Płeć:Kobieta
Ta od dziwnych rzeczy


Dołączyła: 20 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 25-01-2009, 01:11   

milo5h napisał/a:
coś wciągającego z dreszczykiem emocji oraz zaskakującego.

proponuje Perfect Blue, Kakurenbo, Paranoia Agent, Ergo Proxy, Chaos; Head.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 25-01-2009, 09:19   

milo5h napisał/a:
Co mnie konkretnie interesuje? Chciałbym zobaczyć coś wybitnego, nie ważne czy jest to dramat/komedia, supermoce/magia itp... Interesuje mnie coś wciągającego z dreszczykiem emocji oraz zaskakującego. Czekam na propozycje.


Suzumiya Haruhi no Yuuutsu - nie wiem, czy można mówić o wybitnym anime w wypadku czegoś, co ma po prostu bawić. Ale jeżeli tak - to w tej kategorii seria ta na ten tytuł zasługuje.

Kimi ga Nozomu Eien - jako dramat na pewno wybitne (jak na anime), choć zdecydowanie nie jest to pozycja dla każdego.

Byousoku 5 cm - zdecydowanie nie lekka rzecz, ale też w zgodnej opinii większości widzów wybitna pod każdym względem.

Futakoi Alternative - dla mnie pozycja niesamowita. Dla wielu taką nie będzie. Wstawienie wielu najperfidniejszych schematów (od nastolatek ratujących świat, po tajne organizacje go niszczące), wyśmianie ich, a wszystko tak naprawdę w celu pokazania bardzo ciepłej opowieści o trzech ludziach. Bez zdolności oglądania z przymrużeniem oka nawet się nie zabierać.

Hanbun no Tsuki ga Noboru Sora - czy zaskakujące, to niekoniecznie. Za to na pewno diablo nastrojowe.

Kure-nai - świetna opowieść w pięknej oprawie. Czy wybitne? Duże słowo, ale na pewno wielu powie "tak". Ze mną włącznie.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mitsurugi Płeć:Mężczyzna
Wieczny Marzyciel


Dołączył: 22 Sty 2009
Skąd: Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 25-01-2009, 21:10   

Witam, słuchajcie, planowałem obejrzeć właśnie kolejny romansik z happy endem i natrafiłem na anime Suzuka. No, ale niestety usłyszałem, że to anime ma okropnie "skopane" zakończenie (znaczy nic się nie dzieje romantycznego). Byłbym baaaardzo wdzięczny gdybyście pomogli mi to zweryfikować, a jeszcze bardziej jakby ktoś napisał mi mały spoilerek ukryty, bym mógł sobie przeczytać (znajomość zakończeń mi nie przeszkadza, wręcz pomaga by w depresję nie wpaść). Onegai....

_________________
温故知新 - To search for the old is to understand the new
勝ちは鞘の中にあり - Victory comes while the sword is still in the scabbard
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
927825
Paweł Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 25 Gru 2008
Status: offline
PostWysłany: 25-01-2009, 21:51   

Jeżeli chodzi o Suzukę to polecam z czystym sercem, oglądałem bardzo dawno a pamiętam do dzisiaj, seria ma ciekawy klimacik i jest bardzo naturalna.

Co do zakończenia, to ewidentnie jest szczęśliwe, a wszelkie niedopowiedzenia biorą się stąd, że manga była kontynuowana i od zakończenia serii anime jeszcze duuuużo się wydarzyło.


Spoiler: pokaż / ukryj
Seria kończy się tak, że bohaterowei zostają w końcu/znowu - nie jestem pewien - parą i idą razem trzymając się za ręce. Nie jest to idealne zakończenie, ale wiele rozwiązuje. Manga natomiast to dalsze losy, ciąża itd.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Norrc Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Kwi 2008
Skąd: 西
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 26-01-2009, 11:49   

W ciągu ostatnich kilku dni widziałem trzy serie, które uważam za wspaniałe. Macross Frontier, Gundam Seed i Gundam Seed Destiny. Szukam czegoś podobnego. Serii, w których angst wylewa się z ekranu. Myślę, że nie ma się co rozpisywać, bo wiadomo o co chodzi.

Czekam z niecierpliwością! I z góry dziękuję za pomoc.

PS. Tego angstu w Macrossie może nie było tak wiele, ale tam grafika i muzyka nadrabiała te braki.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1498253
Loko Płeć:Mężczyzna
Aspect of Insanity


Dołączył: 28 Gru 2008
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 26-01-2009, 13:52   

Widziałem Hitsuji no Uta, wstrząsnęło mną (w pozytywnym sensie) i szukam czegoś podobnego, przez całe anime jest prawie zero śmiesznych momentów i nie ma happy endu. Czegoś takiego poszukuję

_________________
That is all in your head.

I am and I are all we.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kkopoczno Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 27 Sty 2009
Skąd: OPOCZNO/Lipsko
Status: offline
PostWysłany: 27-01-2009, 11:19   

Poszukuje anime : szkoła, komedia , romans
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 27-01-2009, 11:21   

http://anime.tanuki.pl/strony/anime/lista/title/1/?geid=1%2C12%2C51&noalt=1
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kkopoczno Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 27 Sty 2009
Skąd: OPOCZNO/Lipsko
Status: offline
PostWysłany: 27-01-2009, 12:48   

IKA dzięki, wiem że tak można szukać, ale zajmie mi to troche, więc jak macie jakieś ciekawe anime z tego gatunku co podaem w poprzednim poście, piszcie. Z góry Arigato(chyba tak to się pisze:p)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 27-01-2009, 12:58   

Wiesz, takie warunki brzegowe podałeś i widzisz ile jest pozycji.

Zawęź bardziej te warunki, konkretnie podaj CO cię w nich interesuje: nauczyciel latający za uczniami/uczennicami, nauczyciel pomagający uczniom, uczeń otoczony wianuszkiem dziewcząt, uczennica otoczona wianuszkiem uczniów, pani nauczycielka - kosmitka? Shonen-ai/shoujo-ai w szkole?
Bo w tym momencie mogę polecić zarówno Toky Mew Mew, które jest cukierkowe, różowe i zawiera szkolne Magical girls, albo Gakuen Heaven, które jest komedią szkolną, ale jest shonen-ai, czy też Ranmę 1/2...

Zawęź warunki brzegowe - co ma być, a czego nie ma i czego ty chcesz od tych anime. Teraz są za ogólne, a po co masz zaczynać coś, co ci się nie spodoba :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 13 z 399 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 397, 398, 399  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group