FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 18, 19, 20 ... 397, 398, 399  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie?
Wersja do druku
radical_spike Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 10 Paź 2008
Status: offline
PostWysłany: 04-02-2009, 19:05   

tak jest,koniecznie zobacz.


mam pytanie jest coś lepszego niż 5 cm per second.widziałem true tears i szukam czegoś podobnego,znaczy dramat-romans ,bez komedii w tle,najlepiej bardzo smutne,jak genialne 5 cm, które widziałem pare dni temu i nie przypominam sobie,zeby jakiekolwiek anime za wyjatkiem bebopa,mogło sie równac...wiem,że tematyka różna,ale cóż
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Paweł Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 25 Gru 2008
Status: offline
PostWysłany: 04-02-2009, 19:17   

Masz na myśli serie Tv, czy pełnometrażówki?

Pamiętam, że w tym samym czasie co 5 cm per second oglądałem też Toki wo Kakeru Shoujo i to drugie podobało mi się bardziej, aczkolwiek jest mniej dramatyczne i ciut elementów komediowych tam było. Poza tym The Place Promised in Our Early Days - twórcy 5 cm per second.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kkopoczno Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 27 Sty 2009
Skąd: OPOCZNO/Lipsko
Status: offline
PostWysłany: 04-02-2009, 19:19   

Spróbuj obejrzeć School Days, i może Neon Genesis Evangelion dobry dramat ale niestety bez romansu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 04-02-2009, 20:21   

radical_spike napisał/a:
dramat-romans ,bez komedii w tle,najlepiej bardzo smutne,jak genialne 5 cm


Kimi ga Nozomu Eien. Wymieniłeś też True Tears, który jakoś wyjątkowo smutny nie jest (choć wesoły też nie za bardzo). Idąc bardziej w tym kierunku to dodam Sola, Iriya no Sora, Hanbun no Tsuki ga Noboru Sora, Air, Kanon 2006 i może Ef - A Tale of Memories (choć ten w ostatecznym rozrachunku już nie może być podciągnięty pod smutną historie).

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
radical_spike Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 10 Paź 2008
Status: offline
PostWysłany: 05-02-2009, 17:00   

neona to juz już chyba wszyscy widzieli...nie zrozumcie mnie źle oglądam anime od pewnego czasu,z przerwami na parę lat;p i szukam niekoniecznie nowych produkcji,jakos ostatnio spodobały mi się dramaty-romanse i jako,że nigdy wcześniej owych nie tykałem nie wiem co jest godne uwagi,odnoszę wrażenie,iż 100% produkcji jest z +2006 roku.
wyczytałem w recenzjach na tej stronie:romanse temat wyeksplatowan ,stary jak świat,ale jakoś nie mogę doszukać się niczego,poza tymi samymi pozycjami.no ostatnio przypomniałem sobie,jak jakoś dawno temu ktoś wspominał o KareKano na spotkaniach w moi mieście jakieś 5 lat temu,czy naprawdę czytelnicy tego forum są tak młodzi??

przepraszam,nie chciałem nikogo obrazić
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kkopoczno Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 27 Sty 2009
Skąd: OPOCZNO/Lipsko
Status: offline
PostWysłany: 05-02-2009, 17:14   

jeśli chcesz anime romans/dramat to polecam ci Clannad, School Days


Ostatnio zmieniony przez kkopoczno dnia 05-02-2009, 17:42, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 05-02-2009, 17:17   

radical_spike napisał/a:
czy naprawdę czytelnicy tego forum są tak młodzi??


Nie wiem jak inni - mogę mówić za siebie. Tak, młody jestem (vide: profil), co nie znaczy, że nie sięgam po stare produkcje, czasami starsze nawet niż wspomniane przez Ciebie Kareshi Kanojo no Jijou.

radical_spike napisał/a:
szukam niekoniecznie nowych produkcji,jakos ostatnio spodobały mi się dramaty-romanse


Byousoku 5cm co prawda nie widziałem, ale pod ten opis zdecydowanie podpada Oniisama E... - seria wyprodukowana na początku lat 90' na podstawie mangi Riyoko Ikedy. Jeden z najlepszych dramatów, jakie było dane mi zobaczyć, w dodatku z przepiękną oprawą graficzną.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.


Ostatnio zmieniony przez Morg dnia 05-02-2009, 17:39, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Paweł Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 25 Gru 2008
Status: offline
PostWysłany: 05-02-2009, 17:27   

radical_spike napisał/a:
tak jest,koniecznie zobacz.
mam pytanie jest coś lepszego niż 5 cm per second.widziałem true tears i szukam czegoś podobnego,znaczy dramat-romans ,bez komedii w tle,najlepiej bardzo smutne,jak genialne 5 cm, które widziałem pare dni temu i nie przypominam sobie,zeby jakiekolwiek anime za wyjatkiem bebopa,mogło sie równac...wiem,że tematyka różna,ale cóż


radical_spike napisał/a:

neona to juz już chyba wszyscy widzieli...nie zrozumcie mnie źle oglądam anime od pewnego czasu,z przerwami na parę lat;p i szukam niekoniecznie nowych produkcji,jakos ostatnio spodobały mi się dramaty-romanse i jako,że nigdy wcześniej owych nie tykałem nie wiem co jest godne uwagi,odnoszę wrażenie,iż 100% produkcji jest z +2006 roku.
wyczytałem w recenzjach na tej stronie:romanse temat wyeksplatowan ,stary jak świat,ale jakoś nie mogę doszukać się niczego,poza tymi samymi pozycjami.no ostatnio przypomniałem sobie,jak jakoś dawno temu ktoś wspominał o KareKano na spotkaniach w moi mieście jakieś 5 lat temu,czy naprawdę czytelnicy tego forum są tak młodzi??

przepraszam,nie chciałem nikogo obrazić



Zacznijmy od tego, że podałeś jako przykład 5 cm per second, który zachywaca głównie przepiękną grafiką, nie dziw się więc, że ludzie pytani o coś podobnego/lepszego podają nowsze produkcje, bo wiadomo, że starsze pod tym kątem zazwyczaj nie będą miały szans.

Ponadto ze starszymi produkcjami jest ten problem, że najczęściej te w temacie dramat/romans to były tasiemce, które na wstępie odstraszają ludzi. Mogę polecić np. Marmalade Boy, lub Full Moon o Sagashite, które mnie osobiście urzekły, jednak schematycznych scen, powtarzanych kilkanaście raz w ciągu dziesiątek odcinków niestety się nie utrzegły, nie każdy potrafi to wytrzymać. Są też krótsze oczywiście, np. Fruits Basket, choć też jest to seria specyficzna.

I przyznaje sam, młody jestem, z większą chcęcią też sięgam po nowsze produkcje, ale to już kwestia przyzwyczajenia, jak anime jest stare, ale z dobrą fabułą to nie mam zastrzeżeń, nawet jak sylwetki przypominają wieszaki, czy inne akcesoria. Jednak jak już piszesz w ten sposób, to przynajmniej wcześniej się jakoś lepiej określ.

_________________


Ostatnio zmieniony przez Paweł dnia 05-02-2009, 17:41, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 05-02-2009, 17:34   

radical_spike jedna uwaga moderatorska - proszę stosować się do zasad pisowni języka polskiego - używać wielkich liter na początku zdania oraz spacji po kropkach i przecinkach, oraz innych znakach przestankowych.

Czytanie "strumienia świadomości" jest wyjątkowo męczące.

IKa
Zua Biurokratka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zibek
Gość
PostWysłany: 05-02-2009, 23:21   

Szukam anime podobnego do D.Gray-Mana Hunter X Hunter i Kenichi.Chciałbym żeby były walki a także komedia.Anime nie musi być krótkie a fajnie by było jakby miał powyżej 50 odcinków żebym miał co oglądać.
Widziałem/Oglądam :
-Bleach Naruto Code Geass R2 Soul Eater Grenadier Eureka 7 Beck Air GearHikaru no Go Flame of Recca Seto No Hanayome Slayers.
Dzięki za propozycje.
Powrót do góry
krew_na_scianie Płeć:Kobieta
kościsty seksapil


Dołączyła: 23 Gru 2007
Skąd: Bełchatów/Łódź
Status: offline

Grupy:
House of Joy
PostWysłany: 05-02-2009, 23:32   

Jeśli coś podobnego do D. Gray - man i powyżej 50 odcinków to idealne będzie anime Fullmetal Alchemist. Lekko komedyjne, wartkie - fanów Alena powinno zadowolić.

_________________
"Ci, którzy nie pamiętają przeszłości, skazani są na jej powtarzanie."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9343376
kkopoczno Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 27 Sty 2009
Skąd: OPOCZNO/Lipsko
Status: offline
PostWysłany: 06-02-2009, 00:17   

komedia i walki to polecam:
Ikkitousen
Ikkitousen - Dragon Destiny
Ikkitousen - Great Guardians
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
darksamurai Płeć:Mężczyzna
Głupiec z wyboru

Dołączył: 13 Sty 2009
Skąd: Lubartów
Status: offline
PostWysłany: 06-02-2009, 03:25   

Cytat:
Jeśli coś podobnego do D. Gray - man i powyżej 50 odcinków to idealne będzie anime Fullmetal Alchemist. Lekko komedyjne, wartkie - fanów Alena powinno zadowolić.

Można przy okazji dodać, że warto zainteresować się wtedy także mangą FMA, gdyż historia w niej opowiedziana różni się od tej z anime (idą jednym torem do 25. odcinku/nie pamiętam którego rozdziału).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1395309
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 06-02-2009, 12:28   

Też nie do końca jednym torem, niektóre kwestie chronologiczne są rozwiązane inaczej i zasadniczo nawet ta "wspólna" część mandze wychodzi według mnie zgrabniej. Co nie znaczy, że nie podobało mi się anime, wprawdzie fakt, że oglądałem je jako jedno z moich pierwszych pewnie ma wpływ na jego odbiór, ale bawiłem się świetnie i polecam : )

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 06-02-2009, 20:11   

Cytat:
Temat służy do zadawania pytań o serie polecane w jakiejś kategorii. Innymi słowy, mogą się tu znaleźć pytania w rodzaju: "jakie komedie romantyczne polecacie?", "co podobnego do aaa mógłbym obejrzeć", względnie "Widziałam bbb, ccc i ddd - podsuńcie coś w podobnych klimatach?"

Posty nie będące odpowiedziami na jedno z ostatnio zadanych pytań będą usuwane.

Posty "Eee to świetna seria, polecam wszystkim" - jeśli nie będą odpowiedziami na jedno z ostatnio zadanych pytań - będą usuwane.


Usunięto posty nie spełniające tych warunków.

IKa
Zua Biurokratka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 19 z 399 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 18, 19, 20 ... 397, 398, 399  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group