FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 197, 198, 199 ... 397, 398, 399  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie?
Wersja do druku
kadzik142 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 11 Lut 2010
Status: offline
PostWysłany: 19-04-2010, 00:32   

Wielkie i kosmate "Nie można!". Dlaczego? Patrz post Pawła niżej. I tak, przy rejestracji należy czytać regulamin! Kolejne takie pytanie zostanie "nagrodzone" ostrzeżeniem.

moshi_moshi
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DaHaka Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 04 Mar 2009
Status: offline
PostWysłany: 19-04-2010, 08:18   

Epik Blue Gender mogę ci polecić śmiało. Oczywiście wszystko zalerzy od twoich oczekiwań ale myślę, że te tytuły mają sporo wspólnego
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Paweł Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 25 Gru 2008
Status: offline
PostWysłany: 19-04-2010, 08:24   

kadzik142 - zdecydowanie do złego działu. Powiem więcej - na złym forum.

Regulamin, III.1:
Cytat:
Zabronione jest zamieszczanie linków do stron oferujących ściąganie lub odtwarzanie pirackich plików (muzycznych, filmowych lub graficznych) oraz ściąganie napisów, gier i programów, a także linków do stron z crackami i pirackich serwerów. Z oczywistych względów zabronione są także pytania o takie strony.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Gucia Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Lip 2009
Status: offline
PostWysłany: 19-04-2010, 08:30   

Może Texhnolyze
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
tenma-san Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 19 Kwi 2010
Status: offline
PostWysłany: 19-04-2010, 23:11   

Szukam czegoś w klimacie GiTS: SAC czy też reszty telewizyjnych serii. Co moglibyście polecić?

PS: No i bym zapomniał. Czy znacie jakieś przepełnione akcją anime z samurajami w roli głównej? Oglądałem Samurai Champloo, Ninja Scroll, Samurai Deeper Kyo i zdecydowanie najbardziej przypadły mi do gustu. Z kolei np. Kurogane Peace Maker zbyt mało akcji i przegadane.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 20-04-2010, 00:21   

Z samurajami nie wiem czy znasz takie sprawki jak jubei-chan oraz Tsukikage Ran. Obydwa trochę bez sensu le przynajmniej śmieszne.
Co do cyberpunkowego kryminału nie jestem pewien. Oprócz dwóch serii tv gits ma jeszcze całkiem przyzwoity film kinowy solid state society. Starsze o podobnym klimacie jest jeszcze armitage iii dwa filmy polimatrix i dual matrix lub alternatywnie ova 4ep i dual matrix . Ovka jest leciwa film drugi jest nowoczesny. Poza tym jeszcze starsza ovka apleseed i jej nowożytne remaki. Gantz, ergo proxi i darker than black na deser.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 20-04-2010, 01:38   

tenma-san napisał/a:
PS: No i bym zapomniał. Czy znacie jakieś przepełnione akcją anime z samurajami w roli głównej?

Może Kenshin? (OVA są fajne, ale nie ma tam znowu tyle akcji, co w serii TV)
Basilisk
Shigurui (uwaga! duża dawka brutalności)
Z filmów w tych klimatach jest jeszcze Sword of Kamui i Sword of Stranger.
poza tym warto przejrzeć:
http://anime.tanuki.pl/strony/anime/lista/!urating/1/?geid=48

tenma-san napisał/a:
Szukam czegoś w klimacie GiTS: SAC czy też reszty telewizyjnych serii. Co moglibyście polecić?

To zależy, co przez to rozumiesz? GITS:SAC to dość nietypowe anime mimo wszystko i nie da się go tak łatwo naśladować, więc możemy polecać tytuły podobne. Do tego musimy wiedzieć o jakie podobieństwo ci chodzi.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Kaltresos Płeć:Mężczyzna
Wygnany Admin


Dołączył: 04 Kwi 2010
Skąd: Z oddali
Status: offline
PostWysłany: 20-04-2010, 17:19   

Witam ponownie. Być może ktoś pamięta moją poprzednią prośbę. Now and Then, Here and There okazał się być tytułem, o który mi chodziło, świetne anime, a mało znane. Dziękuję serdecznie za podsunięcie. Teraz zwracam się z kolejną dziwną prośbą.

Czy ktoś mógłby może mi polecić jakaś serię w klimatach podobnych do wyżej wymienionego tytułu lub Triguna? Chodzi dokładniej o rodzaj świata, odludzia, pustynie (nie konieczne), charakterystyczna technologia, jakby futurystyczna, ale jednocześnie wyglądająca na zestarzałą, coś zahaczającego o cyberpunk, ale nie w jego ścisłym sensie. Listę obejrzanych anime mam w profilu.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 20-04-2010, 18:26   

Kaltresos napisał/a:
Czy ktoś mógłby może mi polecić jakaś serię w klimatach podobnych do wyżej wymienionego tytułu lub Triguna? Chodzi dokładniej o rodzaj świata, odludzia, pustynie (nie konieczne), charakterystyczna technologia, jakby futurystyczna, ale jednocześnie wyglądająca na zestarzałą, coś zahaczającego o cyberpunk, ale nie w jego ścisłym sensie. Listę obejrzanych anime mam w profilu.

hmm... może Desert Punk
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 20-04-2010, 18:42   

Recenzje i tak przejrzyj bo nie wiem czy trafiłem :] ale takie coś mi przychodzi do głowy, być może już "za" bardzo pasuje.
Avenger
Battle Angel Alita
Iria: Zeiram The Animation
oraz Casshern Sins
Podkreślam "za".
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
RavenV Płeć:Mężczyzna
Power is Back...


Dołączył: 20 Kwi 2010
Skąd: się biorą dzieci?
Status: offline
PostWysłany: 20-04-2010, 20:21   

Witam. Od niedawna jestem fanem anime, ale na swoim koncie mam już 3 serie anime (nie licząc anime oglądanych w dzieciństwie, takich jak np. Dragon Ball, Shaman King, Slayers, Bleyblade, Soul Hunter, etc.). Mianowicie obejrzałem już Death Note, Code Geass oraz Ergo Proxy. Każde z tych anime mnie bardzo wciągnęło. Otóż stąd moja prośba, możecie mi polecić jakieś naprawdę ambitne anime? Coś dla ludzi inteligentnych, dające do myślenia. Żadnego bezsensownego mordobicia, moa dziewczynek (chociaż czasem da się je przeżyć, jak np. Misa-misa), głupiego humoru, dobrze by też było gdyby główny bohater nie był jakimś wyidealizowanym altruistą, który bez zawahania rzuci się w ogień by ratować nieznanego człowieka. Bohaterowie stosujący niemoralne metody również mile widziani. Trochę tego dużo, ale reasumując chodzi mi o inteligentne, ambitne anime. Dziękuję za pomoc ;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 20-04-2010, 20:24   

Shoujo Kakumei Utena, jeśli chodzi o coś ambitnego.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Eire Płeć:Kobieta
Jeż płci żeńskiej


Dołączyła: 22 Lip 2007
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 20-04-2010, 20:36   

Żeby tak z grubej rury...
No po prostu uwielbiam tematy- mamy wyszukać te 10% fajnych anime? A sprecyzować? SF, fantasy, obyczajowe?
Kino no Tabi, Crest of the stars, Lady Oscar, Oniisama E, Glass Mask, Legend of the galactic heroes, Natsume Yuujinchou... e, co się będę rozpisywać http://myanimelist.net/animelist/Eire -8 i wyższe oglądaj w ciemno. Każde uważam za świetne-w swoim gatunku

_________________
Per aspera ad astra, człowieku!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1018596
 
Numer ICQ
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 20-04-2010, 20:36   

Od Uteny potwornie łatwo odpaść, mnie już dwa razy odrzuciła. Ze swojej strony polecam Texhnolyze - zwłaszcza jeżeli podobało Ci się Ergo Proxy i masz ochotę na coś w podobnym klimacie, tylko trochę mocniejszego.

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Jarmac1 Płeć:Mężczyzna
Samotnik i marzyciel


Dołączył: 23 Sty 2010
Status: offline
PostWysłany: 20-04-2010, 20:52   

RavenV- polecam Crest of the stars i Seikai no Senki (wszystkie trzy sezony) , Natsume Yuujinchou (oba sezony), Mushishi, Neon genesis evangelion, Byousoku 5 cm. Każde z nich jest wg mnie nie powtarzalne. Mają świetne historie, klimat (zwłaszcza Natsume) oraz świetne stworzone postaci.

_________________
Nie kroczę ku światłu i nie wchodzę w noc
Stojąc na rozdrożu widzę najwięcej
I wszystko mogę objąć wzrokiem
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
9746827
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 198 z 399 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 197, 198, 199 ... 397, 398, 399  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group