FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 21, 22, 23 ... 397, 398, 399  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie?
Wersja do druku
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 09-02-2009, 17:30   

To nie temat na dyskusje o TTGL - ale jeżeli jakaś seria opiera się w całości na pokonywaniu własnych słabości i nieustannym ruchu naprzód, z ogólnym wydźwiękiem, że nie ma dla ludzi granic póki walczą, to wszelaką miarą nastawia to optymistycznie. Przynajmniej taki efekt wywarło to na mnie. Więc i polecam to, gdy ktoś szuka czegoś o takim działaniu. Zresztą, zakładając, że ktoś w złym momencie odpuści sobie daną serie, to i Futakoi czy Kure-nai mogło by mieć inny wydźwięk.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krew_na_scianie Płeć:Kobieta
kościsty seksapil


Dołączyła: 23 Gru 2007
Skąd: Bełchatów/Łódź
Status: offline

Grupy:
House of Joy
PostWysłany: 09-02-2009, 17:39   

Coś natydepresyjnego hmm mi świetnie humor poprawiają i napawają wręcz miłością do świata tytuły jak np. Spirited Away, Whisper of the Heart, Welcome to the NHK czy Only Yesterday.

_________________
"Ci, którzy nie pamiętają przeszłości, skazani są na jej powtarzanie."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9343376
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 09-02-2009, 17:49   

To temat do polecania serii, zatem argumenty na temat trafności polecanych serii jak najbardziej tu pasują.

A anime z bardzo silnie depresyjnym wątkiem nie polecałbym komuś, kto szuka czegoś wręcz przeciwnego, nawet, jeżeli ogólny wydźwięk jest optymistyczny. Owszem, zgadzam się z tobą, że ogólny nastrój TTGL jest jak najbardziej optymistyczny, nawet, jeżeli to rozciągnięty do granic absurdu ganbaryzm, ale jeżeli moim głównym kryterium poszukiwań byłaby "antydepresyjność" to byłbym nim bardzo zawiedziony. Taka jest moja opinia i uznałem, że warto ostrzec Qwerty00ego ;D A na tej podstawie już sobie sam wyrobi zdanie. Poza tym TTGL ma 27 odcinków, ale to już szczegół.

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 09-02-2009, 17:52   

Fakt, o odcinkach zapomniałem. Tak czy inaczej w moim odbiorze była to niezwykle pozytywna seria. Opinie poszły, wybór pozostaje dla Qwerty00ego ;)

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 09-02-2009, 18:18   

krew_na_scianie napisał/a:
Welcome to the NHK


Rany boskie, Krewka, twoim zdaniem to jest anime OPTYMISTYCZNE? Ja się bałam obejrzeć ostatnie odcinki, takie dołujące było!

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Qwerty00 Płeć:Mężczyzna
odrobinę sarkastyczny


Dołączył: 08 Lut 2009
Skąd: Wloclawek
Status: offline
PostWysłany: 09-02-2009, 18:23   

Ooo, dzięki jest się nad czym zastanawiać :D A Gurren Lagana widziałem, końcówka jest trochę smutniejsza, ale ogólnie anime ma wydźwięk pozytywny :) W każdym bądź razie dzięki ^^

_________________
To co jest niezwykłe, znajduje się na drodze zwykłych ludzi
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 09-02-2009, 18:26   

Właśnie mi też nieźle drgnęła powieka przy Welcom to NHK, patrzeć na bohatera już po kilku odcinkach nie mogłem. Ale to kwestia dystansu, jeżeli ktoś umie po prostu śmiać się z tego co widzi na ekranie, nie traktując bohatera w ogóle jako człowieka przeżywającego swój dramat, no to może i da się z pozytywnym wydźwiękiem to obejrzeć. Ja tak czy inaczej nie umiałem.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krew_na_scianie Płeć:Kobieta
kościsty seksapil


Dołączyła: 23 Gru 2007
Skąd: Bełchatów/Łódź
Status: offline

Grupy:
House of Joy
PostWysłany: 09-02-2009, 21:35   

Mai_chan dla mnie Welcome to the NHK było ciekawym obrazem - jak pokonać lęki czy wygrać po prostu z chorobą. Były wzloty i upadki - ale mimo wszystko seria miała dla mnie optymistyczny wydźwięk.
Spoiler: pokaż / ukryj
Zwłaszcza koniec. Pojawił się w jego życiu ktoś to mu pomógł i komu na sam koniec był potrzebny. Czy to nie jest piękne i optymistyczne? Wywalczył sobie w końcu jakąś normalność, bo własnie o to chodzi w życiu - nie poddawać się.

_________________
"Ci, którzy nie pamiętają przeszłości, skazani są na jej powtarzanie."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9343376
Achmed Płeć:Mężczyzna
Hurry Starfish ^.^


Dołączył: 11 Paź 2008
Skąd: Lublin
Status: offline
PostWysłany: 10-02-2009, 11:12   

To ja może dorzucę od siebie Ai Yori Aoshi - chyba najbardziej budujący romans jaki powstał, szkoły specjalnie tutaj nie ma, jakieś dwie krótkie wizyty na zewnątrz były- ale to chyba uniwersytet nawet był.

Spice and Wolf - lekkie, przyjemne, miłe, zabawne fantasy :)


Wiem, że to temat nie do tego, ale to nic. TTGL - jak dla mnie to anime jest jak najbardziej optymistyczne, bez względu na to jakie tam były odcinki w środku czy na końcu. Na koniec samopoczucie miałem bardzo dobre i zapamiętałem głównie energiczne akcje połączone z niezłym humorem.

_________________
"Don't believe in you, who believes in me."
"Don't believe in me, who believes in you."
"Believe in you, who believes in yourself."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
406070
Quaigon Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 26 Lis 2008
Status: offline
PostWysłany: 10-02-2009, 22:18   

Witam
Poszukuje anime z ciekawymi walkami i ladna kreska. Milo by bylo gdyby byl humor. Jeszcze jakby to bylo jakies nowsze anime i dluzsze niz 24 odcinki to by bylo wspalniale ;]
Mam nadzieje ze cos doradzicie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
2270514
kkopoczno Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 27 Sty 2009
Skąd: OPOCZNO/Lipsko
Status: offline
PostWysłany: 10-02-2009, 23:03   

walki i humor, to Quaigon, polecam:
Ikkitousen
Ikkitousen: Dragon Destiny
Asu no Yoichi
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Achmed Płeć:Mężczyzna
Hurry Starfish ^.^


Dołączył: 11 Paź 2008
Skąd: Lublin
Status: offline
PostWysłany: 11-02-2009, 12:55   

Nie spełnia kryterium "dłuższe niż 24 odcinki" ale mimo to polecić warto, a co.

Darker than Black
- animacja jest świetna, grafika też mnie zachwyciła, walki są ładne i efektywne , niestety krótkie. Warto obejrzeć za całokształt.

Fate/Stay Night - walki są widowiskowe, grafika jest ładna, aktualnie właśnie to oglądam.

Bassilisk - dużo walk z przeróżnymi technikami ninja, grafika również ładna (dostała 10 chyba od recenzenta ;>).

Samurai Champloo - jeszcze nie obejrzałem, ale mi to polecano i sądząc z opisu powinno pasować.

Te serie nie są za długie, ale jakoś dłuższych nie mogę znaleźć. No chyba, że masz na myśli jakieś tasiemce, to wtedy obejrzyj sobie Soul Eater'a, Bleach czy jakieś Naruto, chociaż dla mnie osobiście to trochę strata czasu.

Pozdrawiam

_________________
"Don't believe in you, who believes in me."
"Don't believe in me, who believes in you."
"Believe in you, who believes in yourself."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
406070
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 11-02-2009, 13:04   

Achmed, no nie wszystkie tasiemce sprowadzają się do Bleach, czy Naruto, albo starusieńkiego DB (Soul Eatera nie wymieniam, bo nie miałem z nim najmniejszej nawet styczności)... nie przesadzajmy.

Quaigon napisał/a:
Witam
Poszukuje anime z ciekawymi walkami i ladna kreska. Milo by bylo gdyby byl humor. Jeszcze jakby to bylo jakies nowsze anime i dluzsze niz 24 odcinki to by bylo wspalniale ;]
Mam nadzieje ze cos doradzicie


Wszystkie te warunki spełnia Inuyasha. Ciekawe walki, dobra oprawa graficzna, humor też się pojawia, a cała seria jest bardzo lekka i przyjemnie się ją ogląda. Odcinków też ma zdecydowanie więcej niż 24, dokładnie o 143 więcej, więc szybko się nie znudzi - zdecydowanie polecam.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Zibek
Gość
PostWysłany: 11-02-2009, 14:24   

Szukam czegoś podobnego do FullMetal Alchemist.Zależy mi na dobrych walkach i humorze.

Lista anime które widziałem/oglądam:
http://myanimelist.net/animelist/Zibek1
Powrót do góry
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 11-02-2009, 14:46   

Zibek, trochę tego jest, ale ja wiele nie widziałem (a jeśli już się brałem to starałem się trafiać w co oryginalniejsze tytuły) - z tego co znam, to tak (nie wiem czy podobne do FMA, bo FMA nie oglądałem, w każdym bądź razie są dobre walki i zazwyczaj humor):

  • Tak jak wyżej - Inuyasha;
  • Ranma 1/2 - jeśli nie odrzuci Cię archaiczna kreska, to powinno się spodobać - mnóstwo walk i humoru w dobrym wydaniu;
  • Fate/Stay Night - bardzo dobre fantasy z dobrą grafiką i wspaniałą muzyką. Wprawdzie nie uświadczysz tu wiele humoru (co nie znaczy, że nie ma go w ogóle), ale walki poprowadzone są w przepięknym stylu - uwaga, należy przetrawić pierwsze parę odcinków i głupotę Głównego Protagonisty (który chce ratować wszystkich ludzi...);
  • Mai HiME - warto zobaczyć, jest jednak jeden dość duży problem. Są walki, humor, dramat, wszystko pięknie, tylko należy ostrzec przed całkowicie skopanym zakończeniem, bez którego seria byłaby dla mnie o dwa punkty lepsza (czyli coś pomiędzy 8 a 9).

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 22 z 399 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 21, 22, 23 ... 397, 398, 399  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group