FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 228, 229, 230 ... 397, 398, 399  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie?
Wersja do druku
Dżul Płeć:Kobieta
Człowiek Autodemolka


Dołączyła: 16 Lis 2009
Skąd: Poznań
Status: offline
PostWysłany: 16-07-2010, 17:09   

Trivium,
to pytanie jest często zadawane, więc przeszukaj temat, a mne przychodzi do głowy Mouryou no Hako, Umineko no Naku Koro ni (przy czym w tej serii ilość krwi jest znacznie większa niż "trochę"), Spiral ~ Suiri no Kizuna ~ (motyw mentalnych pojedynków jest podobny do DeathNota, mnie się nie podobało, ale możesz sróbować), Ghost Hunt (zagadki związane z duchami, mroczny i inteligentny główny bohater), Nijuu Mensou no Musume (nieco naiwne, ale wciągające).
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
5184977
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 16-07-2010, 17:19   

Dalszy ciąg "Tales of Innocence". 25 godzin na liczniku, historia cały czas trzyma się kupy, a końca nie widać. Nie no, jestem pod wrażeniem. Jednocześnie jeszcze bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że to gra projektowana z myślą o PS2, przypadkowo tylko wrzucona na DS. Absolutny brak wykorzystania możliwości DS, obsługa w 95% krzyżakiem i przyciskami, pełne 3D w grafice, całkiem szczegółowe, ginące wręcz na małym ekranie wnętrza. Dużo dobrego mogę powiedzieć o postaciach - są dynamiczne, podejmują niełatwe decyzje, a stosunki wewnątrz drużyny ulegają zmianom. Fajny jest system rozwoju sympatii - choć teraz, gdy go w pełni rozgryzłem, idzie mi już gładziutko. Aż ciekaw jestem, czy w jego możliwościach jest stworzenie pary damsko - damskiej. Zrównoważony jest poziom trudności - ani nie jest tak śmiesznie łatwy jak w ostatnich Finalach ani też zabójczo trudny jak w niektórych grach Atlusa. Generalnie - bardzo dobry tytuł.
Powrót do góry
0rdi Płeć:Mężczyzna
Last man on the moon.


Dołączył: 18 Paź 2009
Status: offline
PostWysłany: 16-07-2010, 21:39   

Trivium może spróbuj Darker Than Black?

PS: Grisznak chyba nie ten temat ^-^

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
tylkokira Płeć:Kobieta

Dołączyła: 17 Lip 2010
Status: offline
PostWysłany: 17-07-2010, 22:35   Komedia romantyczna

Znacie może jakąś świetną komedię romantyczną typu: Kaichou wa maid sama, Special A, ouran high school host club ? Byle z dobrą kreską, bo w special a dobiły mnie te długaśne nogi xd

Scalono z odpowiednim tematem.

moshi_moshi
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zombie_kitten Płeć:Mężczyzna
o.O


Dołączył: 13 Lip 2010
Skąd: Lublin
Status: offline
PostWysłany: 17-07-2010, 22:52   

Hmm nie ogladałem tych, co wymieniłaś, ale aktualnie jestem w trakcie oglądania takiej komedii romantycznej Kimagure Orange Road i jest całkiem przyjemna :) To już dosyć stare anime, chyba z 1987 roku o ile dobrze pamiętam.

_________________
"(...) And when men become free then mankind will be free.
May you be free of The Curse of Greyface.
May the Goddess put twinkles in your eyes.
May you have the knowledge of a sage,
and the wisdom of a child. Hail Eris."

- Principia Discordia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dżul Płeć:Kobieta
Człowiek Autodemolka


Dołączyła: 16 Lis 2009
Skąd: Poznań
Status: offline
PostWysłany: 17-07-2010, 23:20   

tylkokira, oto parę tytułów dla Ciebie:
Lovely Complex- komedia romantyczna o sercowych perypetiach wysokiej dziewczyny i niskiego chłopaka
Yamato Nadeshiko Shichihenge- komedia romantyczna z parodystycznym podejściem do tematu
Toradora!- moim zdaniem pierwsza klasa wśród komedii romantycznych, polecam.
Marmalade Boy- stara, ale szalenie sympatyczna, tasiemcowa (70 odcinków) komedia romantyczna
Kimi ni Todoke - ciągnąca się jak żółw, ale nastrojowa i ciepła seria
Kareshi Kanojo no Jijou - też nieco starsze (1998), ale też sympatyczne
Itazura na Kiss - przeciętne, ale na własną odpowiedzialność można obejrzeć
Hanbun no Tsuki ga Noboru Sora - no i chyba moje ulubione, momentami zabawna , momentami smutna, wzruszająca historia o miłości pomiędzy nastolatkami w szpitalu. Krótka- 6 odcinków.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
5184977
0rdi Płeć:Mężczyzna
Last man on the moon.


Dołączył: 18 Paź 2009
Status: offline
PostWysłany: 18-07-2010, 12:49   

Do propozycji dla tylkokiry dodam od siebie jeszcze Full Metal Panic, Hatsukoi Limited, Kobato i Skip Beat.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 20-07-2010, 22:34   

To może teraz ja. Szukam jakieś anime detektywistyczne. Czyli zagadki, tajemnice i tego typu sprawy. Jakby ktoś mógł polecić coś z tego gatunku to byłoby fajnie.
Z góry dziękuje.
Powrót do góry
Potwór Latacz Płeć:Mężczyzna
Czajnik w Mroku


Dołączył: 05 Lip 2010
Skąd: Kraków
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 20-07-2010, 23:43   

Altruisto
nie do końca detektywistyczne, ale warto rzucić okiem na "Paranoia Agent" , "Paprika"
i "Box of Goblins". Pierwsze 2 tytuły strasznie 'pogięte' acz ciekawe, a ostatni to naprawdę klimatyczna historia.
O i może też "Solty Rei" - bladerunnerowata seria o łowcy nagród.

_________________
Jestem wielkim Potworem Lataczem!!! <Ö>

"Dla wszystkich starczy miejsca
Pod wielkim dachem nieba
Na ziemi której ja i ty
Nie zamienimy w bagno krwi "
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora
 
Numer Gadu-Gadu
25993346
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 21-07-2010, 09:44   

Altruista, Mi do głowy przychodzi Spiral i Ghost Hunt, ewentualnie wątek tego policmana z Monstera.
Potwór Latacz, Solty Rei tak ale to jest zła klasyfikacja. To jest Gonzowski świat równoległej przyszłości. Jakkolwiek by to nie brzmiało, zagadka jest tam wątkiem głównym, ale jest też spora doza dramatu rodzinnego i wizja apokalipsy. Że akurat padło na byłego policjanta to tylko przypadek, ot ptaszek poleciał w takim kierunku i benc. Solty mogła spaść na kogokolwiek.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 21-07-2010, 09:58   

Paranoia Agent, Solty Rei i Monstera widziałem. Co do pozostałych wymienionych tytułów to mam nadzieje, że będą zawierały klimaty detektywistyczne ;p.
Dziękować.
Powrót do góry
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 21-07-2010, 10:06   

To nie lepiej od razu Kindaichiego? Do bólu klasyczny kryminał, z obowiązkowymi "siedmioma małymi murzynkami" a'la Agatha Christie.
Powrót do góry
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 21-07-2010, 11:25   

Z tym Spiralem i Ghost Hunt uważałbym - Spiral i owszem, na zagadkach oparty jest, swój klimat ma, ale rozwiązanie pojawiających się tam dylematów rozumowaniem jest niemożliwie, trzeba gapić się na bohatera, który z dziesiątek poszlak - na podstawie których żaden rozsądny człowiek nie wyciągałby wniosków - wyłoży Jedyną Słuszną Prawdę. A Ghost Hunt... oj przerabialiśmy dyskusje na temat tego tytułu już kilka razy w gronie MACowym, masz szansę dołączyć do naszego szerokiego grona osób wyjątkowo nieceniących sobie tego tytułu ;p

Kindaichi Shounen no Jikenbo wspomniany przez Grisza jest zdecydowanie bliżej temu czego szukasz. Dodać można Higashi no Eden, Kaze no Yojimbo czy obecnie wychodzące Shiki.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 21-07-2010, 13:05   

Alt, jest jeszcze Ayatsuri Sakon, przy czym to już bardzo klasyczne kino detektywistyczne. Jeżeli nie drażnią cię małoletni bohaterowie i bardziej cenisz klimat od skomplikowanych zagadek (cóż, widz sam bardzo szybko dochodzi do tego kto zabił), ma szansę ci się spodobać. Ostatecznie Ryoko's Case File, ale to już sensacja z dużym przymróżeniem oka czy Shion no Ou, gdzie kryminał połaczono z grą w shougi.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 21-07-2010, 22:10   

No dzięki, zerknę też na te tytuły.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 229 z 399 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 228, 229, 230 ... 397, 398, 399  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group