FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 236, 237, 238 ... 397, 398, 399  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie?
Wersja do druku
Miner77 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 09 Sie 2010
Status: offline
PostWysłany: 09-08-2010, 23:22   

Witam serdecznie.

Chciałbym się przywitać, jestem właściwie nowicjuszem, mam także pytanie:

Zebrałem pewne informacje o anime typu - must see, moglibyście zerknąć, czy czegoś nie pominąłem, bądź też niepotrzebnie dodałem?

byłbym wdzięczny, link do profilu:
http://myanimelist.net/animelist/Miner77

Pozdrawiam ;)
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 10-08-2010, 01:13   

Nie wiem czy to coś zmieni, ale mam pewne wskazówki co do niektórych tytułów:
-Evangelion serial i filmy to ta sama opowieść, ale opowiedziana inaczej. Jeżeli oglądasz serial to filmy mogą ci się nie spodobać i na odwrót Jednocześnie do serialu najlepiej ostatni odcinek zastąpić filmem End of Evangelion, który zawiera prawdziwe a nie budżetowo ucięte zakończenie.
-Podobnie z Fullmetal Alchemist, z tym , że tutaj masz wersję studia Bones i wersję zbieżną z mangą. Ale Tak czy siak oglądanie obydwu jedna po drugiej jest trochę dziwnym pomysłem.
-Co do Ghost in the Shell Stand Alone Complex oglądanie drugiej serii bez pierwszej będzie trochę kulało fabularnie. Nie będziesz wiedzieć o co chodzi z Tachikomami i ogólnie o co chodzi w pierwszym odcinku.
-Jesteś pewien, że nie masz ochoty na więcej komedii? Mahoromatic i Azumanga, dwa kompletnie różne tytuły jednak wiele osób utożsamia je z anime.

Wydaje mi się, że zacząłeś od na prawdę ciężkich tytułów. Raz że może być teraz ciężko utrzymać poziom, dwa że większość anime ma mniej ponury charakter. Zwłaszcza Code Gaess , Gantz, Death Note, Black Lagoon i Darker than Black , na prawdę ponure klimaty. W podobnym tonie może być jeszcze Ergo Proxy i parę innych, ale nie liczył bym na wielkie ilości.

A i gust się w miarę upływu czasu i kolejnych tytułów zmienia, obecna lista może nigdy nie doczekać się przerobienia. Próbuj mieszać gatunki aby się nie przesycić. To znaczy nie oglądaj tytułu podobnych jeden po drugim, tylko staraj się wybierać skrajnie różny tytuł jako kolejny.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Chemik Płeć:Mężczyzna
Time does not exist...


Dołączył: 20 Mar 2007
Skąd: Łódź
Status: offline
PostWysłany: 10-08-2010, 02:28   

Proponuje nie zaczynać od samych "hiciorów"
Potem bedziesz mial problemy z oglądaniem słabszych anime ;)

BTW - Jak oglądać Evangeliona to całego ;) 2 ostatnie odcinki mimo że brakło na nie budżetu, zawierają mnóstwo informacji i wcale nie są gorsze ;)

a FMA również polecam obejrzeć w większym odstępie czasowym - pierwsza wersja jest lepsza kompozycyjnie(muzyka,animacja) oraz bardziej "poważna(ponura/smutna?)" i dramatyczna. 2ga zgodna z mangą (imo klapa - ale jak kto woli)

_________________
"What isn't remembered never happened. .... "
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
7016003
Freuś
Gość
PostWysłany: 10-08-2010, 02:32   

Chemik napisał/a:
Proponuje nie zaczynać od samych "hiciorów"
Potem bedziesz mial problemy z oglądaniem słabszych anime ;)


Ach, czemu wcześniej nikt mi tego nie powiedział...
Powrót do góry
ichigo120 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 10 Sie 2010
Status: offline
PostWysłany: 10-08-2010, 02:58   

Witam wszystkich,
chcialbym spytac, jakie anime mozecie polecic na podstawie mojej listy, najlepiej podobne anime do tych ocenionych . <

http://myanimelist.net/animelist/songo120 <:D> link do mojej listy anime
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
5432712
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 10-08-2010, 08:49   

Tym razem krótko, bo to pierwsza rzecz jaka zrobię w pracy :P
Nero
Blue Gender
Terra e..
Figure 17
Oczywisty - znamy. :]
1 Eureka 7, Inuyasha, Soul Eater ... - wyznacznik gatunku "shounen" do wyszukania każdym listingu lub bazie recenzji.
2 Nie każdemu to samo utknie w głowie, najbardziej brutalne jest Dokuro-chan
A tak poważnie polecę Higurashi no Naku Koro Ni i jego kontynuację zamykającą temat Higurashi no Naku Koro Ni

Freuś napisał/a:
Ach, czemu wcześniej nikt mi tego nie powiedział...

a) Bo nie pytałaś/eś
b) Z natury człowiek poleca te dobre rzeczy by zachęcić , podobniekażdy pierwszy odcinek serii ma lepszą jakość niż odcinki kolejne.

Ichigo120, nie będzie to wcale takie łatwe. Do takiej zabawy lista jest już troszki za długa. Moim zdaniem po 50 anime powinno się już mniej więcej potrafić sprecyzować czego się szuka. Może być to idea ogólna (dramat, komedia ...) lub element, frtysz (psie uszy, dziewczyna z zębem, bizony). Tak więc przemyśl sprawę i daj znać co wyszło.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Miner77 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 09 Sie 2010
Status: offline
PostWysłany: 10-08-2010, 10:56   

w porządku, wezmę sobie Wasze rady do serca ;)

W zasadzie oglądam ponure anime, bo bardziej mnie wciągają. Cytaty, ciekawi bohaterowie, coś do przemyślenia, to jest dla mnie najistotniejsze, nie przepadam, za głupimi minami, czy bezsensowną fabułą, może dlatego tak kiepsko u mnie z komediami.

Najlepszą komedią jak dla mnie jest GTO, chętnie jednak sprawdzę te tytuły, które podałeś, może mi się spodobają :]


To prawda, po anime typu: Code Geass, Black Lagoon, Death Note, Darker than Black, strasznie ciężko jest znaleźć coś odpowiedniego, jednak nadal szukam, mam nadzieję, że niedługo coś znajdę :D
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BitPire Płeć:Mężczyzna
Positive deviant


Dołączył: 17 Wrz 2007
Skąd: Rzeszów
Status: offline
PostWysłany: 10-08-2010, 12:24   

Mam zamiar zapoznać się ze światem Gundama, ale nie wiem, od której serii mam zacząć, bo tego jest zdecydowanie za dużo i nie mam zamiaru oglądać wszystkiego, co ma "Gundam" w nazwie. Byłbym wdzięczny jeśli ktoś wskazałby mi drogę, którą mam kroczyć w rozległym świecie tego legendarnego mecha.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
2359998
Cierpa Płeć:Mężczyzna
-.-'


Dołączył: 12 Kwi 2010
Status: offline
PostWysłany: 10-08-2010, 14:24   

Cytat:
Najlepszą komedią jak dla mnie jest GTO, chętnie jednak sprawdzę te tytuły, które podałeś, może mi się spodobają :]

Obejrzyj sobie Shounan Jun'ai-gumi!
Mały dodatek do serii GTO.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 10-08-2010, 14:49   

BitPire napisał/a:
Mam zamiar zapoznać się ze światem Gundama, ale nie wiem, od której serii mam zacząć, bo tego jest zdecydowanie za dużo i nie mam zamiaru oglądać wszystkiego, co ma "Gundam" w nazwie. Byłbym wdzięczny jeśli ktoś wskazałby mi drogę, którą mam kroczyć w rozległym świecie tego legendarnego mecha.

Zależy. Najbardziej przystępny, choć oderwany od zasadniczego świata Uniwersalnego wszechświata, w którym rozgrywa się akcja większości Gundamów, jest "Gundam Seed". Równie efektowny jest Gundam 0. Jeśli chodzi o klasyczną, pierwszą historię, to najlepiej obejrzeć trzy filmy, które przedstawiają ją całkiem nieźle - i są łatwiej przyswajalne niż długaśna seria TV (i podobnie jak Seed, dostępne dość tanio w Polsce na DVD). Co do "Gundam Wing" - osobiście nie byłem w stanie przebrnąć, ale ponoć jest dobry, choć pamiętam, że w swoich czasach był jedną z ulubionych serii yaoistek. Niemniej, na początek to powinno wystarczyć.
Powrót do góry
ichigo120 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 10 Sie 2010
Status: offline
PostWysłany: 10-08-2010, 14:57   

hihi ok ok :D
to tak jak bym mial sprecyzowac to tak akcja , fantaz, nadprzyrodzone , komedia , proza zycia , przygoda ,psychologiczne,.sport ,dramat , horror .
Anime ktore bardziej mi sie podobaly :
Claymore,Elfen Lied,Hajime no Ippo,Prince of Tennis ,Code Geass,Death Note,Fate/Stay Night ,Kuroshitsuji ,Rainbow ,Black Lagoon,Berserk,Basilisk: Kouga Ninpou Chou,Hellsing,Kyou kara Maou!,Phantom ~Requiem for the Phantom~,Vampire Knight,GetBackers, Kenichi .Fullmetal Alchemist.
I nie lubie zabardzo ogladać echi jak np w green green czy w Seikon no Qwaser(ble)
:D teraz ciut lepiej bedzie nie ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
5432712
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 10-08-2010, 14:58   

Grisznak napisał/a:
Co do "Gundam Wing" - osobiście nie byłem w stanie przebrnąć, ale ponoć jest dobry


Nie jest.

Seed, 00 (który jest parodią), albo faktycznie któryś z filmów

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 10-08-2010, 15:21   

No nie dokładnie o to mi chodziło ichigo120, ale niech ci będzie. W moim zamyśle było "Mam teraz niesamowita ochotę na trochę horroru wymieszanego z komedią. mogą tam też występować elementy..." W sumie to co napisałeś pokrywa się z tym co masz na liście ale nic nie precyzuje. Ja przynajmniej odbieram to tak "Łajii , dajcie mi jakieś dobre anime obojętnie z jakiego gatunku z tych, które wymieniłem." lub "Nie lubię ecchi bo widziałem najgłupszy wierzchołek gatunku".
Dobra po biadoliłem teraz proponuje:
Tsukuyomi -Moon Phase- czyli praktycznie wszystkie lubiane gatunki w jednym opakowaniu.
Natomiast anime które dodatkowo zawiera wyróżnik ecchi - Karin.
Obydwa miejscami mroczne, miejscami śmieszne a miejscami życiowe. Obydwa można też dorwać w przynajmniej dwóch wersjach językowych.
Z nieco innym zabarwieniem mogę polecić Ghost Hunt.
Coś bardziej w stylu fantazy Twelve Kingdoms. Natomiast coś kompletnie dziwnego Tweeny Witches.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 10-08-2010, 15:44   

BitPire napisał/a:
Mam zamiar zapoznać się ze światem Gundama, ale nie wiem, od której serii mam zacząć, bo tego jest zdecydowanie za dużo i nie mam zamiaru oglądać wszystkiego, co ma "Gundam" w nazwie. Byłbym wdzięczny jeśli ktoś wskazałby mi drogę, którą mam kroczyć w rozległym świecie tego legendarnego mecha.


Link

Stary schemat bez Unicorna pomiędzy F91 a CCA, ale pomocny dość.

Najbardziej optymalnym punktem startowym jest filmowa trylogia streszczającą pierwszą serię lub SEED będący pierwszą serią z paroma elementami innych w wersji dla współczesnej widowni, choć osobiście za nim nie przepadam. Tak czy inaczej te dwa tytuły dadzą ci pojęcie czym jest Gundam.

Co do tego co oglądać, dalej, jeżeli zaczynasz od trylogii filmowej dobrze jest drążyć dalej UC. Unicorn jest najnowszą obecnie wychodzącą OVA z świata UC, ale trochę do niej jest wymagana znajomość Zety (film streszczający ma inne zakończenie niż seria) i ZZ, dwóch 50 odcinkowych serii (choć wyszukanie informacji w internecie powinno wystarczyć) oraz film Char's Counterattack który jest dostępny w Polsce. Pozostałe OVY są jak widać na schemacie przystępniejsza po obejrzeniu filmowej trylogii.

Wing nie jest dobry, żeby móc go oglądać trza patrzeć na to z przymrużeniem oka, nostalgia pomaga i w sumie nie oglądając tego za wiele nie stracisz (choć miał parę solidniejszych elementów np design mechów nie będących Gundamami).

Jeżeli chcesz oglądać niezwiązane z continuity serie to G jest najbardziej lubiane, ale jest ono zrobione z myślą by być dokładnie tym czym Gundam nie jest. Turn A jest mocno niestandardowy, X zaś był z wymuszonym wcześniejszym zakończeniem.

00 oglądałem wciąż tylko pierwszy sezon ale dobrze się bawiłem, takie Gundamowe Authority + elementy auto-parodystyczne.

Co do sequela SEEDa, Destiny... inne serie do obejrzenia.

Spoilerowy obrazek dotyczący dwóch scen śmierci (z destiny i g gundama) link

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Miner77 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 09 Sie 2010
Status: offline
PostWysłany: 10-08-2010, 16:26   

Cierpa napisał/a:
Cytat:
Najlepszą komedią jak dla mnie jest GTO, chętnie jednak sprawdzę te tytuły, które podałeś, może mi się spodobają :]

Obejrzyj sobie Shounan Jun'ai-gumi!
Mały dodatek do serii GTO.



dzięki, z pewnością obejrzę. ;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 237 z 399 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 236, 237, 238 ... 397, 398, 399  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group