FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 237, 238, 239 ... 397, 398, 399  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie?
Wersja do druku
Oczywisty
Gość
PostWysłany: 10-08-2010, 21:33   

nacie może jakieś fajne anime typu naruto, bleach, one piece, d gray man, coś z walkami, może wątkiem romantycznym, może to być komedja itp :)

Także szukam czegoś mocnego, jakiś dobry dramat, anime którego tak łatwo nie zapomne, coś jak elfen lied, clannad itp

:((
Przejdź na dół
chmurka
Gość
PostWysłany: 11-08-2010, 11:09   

Witam, nie jestem nowy w anime, ale na pewno na tym forum. Spodobał mi się ten temat i postanowiłem z niego skorzystać.
Poszukuje tytułu który balansował by na granicy dwóch sprzecznych gatunków. Bardzo podobało mi się w Tsukuyomi Moon Phase właśnie jak balansowano pomiędzy komedią i tragedią. Może to być również balansowanie na granicy pojęć. Np bohater wręcz wykrzykuje , że jest faceta a po chwili już nim nie jest jak w Ranmie 1/2 lub I My Me Strawberry Eggs. Nie chodzi mi konkretnie o zmianę płci , lecz o sam schemat sytuacji. To może być też coś jak w Full Metal Panic.
Lubię też patrzeć jak się ktoś męczy, w sensie ktoś uderza go w czuły zakompleksiony punkt. Wzrost, pozycja społeczna, ulubiony kolor , takie sprawy. W każdym razie bohater powinien się po takim komentarzu rzucać i przeżywać jak Edward Elric lub Hare.

Bardzo bym prosił o jakiś tytuł, dawno nic nowego nie widziałem.

Tak z ciekawości przejrzałem kilka ostatnich stron tego tematu. Czy tu ciągle zadaje się pytania o dokładnie to samo? Widzę nawet, że niektóre się powtarzają mimo otrzymania odpowiedzi. Przynajmniej przedmówca.
Powrót do góry
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 11-08-2010, 11:47   

Cytat:
Lubię też patrzeć jak się ktoś męczy, w sensie ktoś uderza go w czuły zakompleksiony punkt. Wzrost, pozycja społeczna, ulubiony kolor , takie sprawy. W każdym razie bohater powinien się po takim komentarzu rzucać i przeżywać jak Edward Elric lub Hare.

Jeśli widziałeś Ranmę i przypadł ci do gustu styl Rumiko Takahashi, to ma szansę ci się spodobać "Maison Ikkoku" bo do opisu pasuje.

Cytat:
Tak z ciekawości przejrzałem kilka ostatnich stron tego tematu. Czy tu ciągle zadaje się pytania o dokładnie to samo? Widzę nawet, że niektóre się powtarzają mimo otrzymania odpowiedzi. Przynajmniej przedmówca.

Niestety tak. Dlatego na pytania typu "Polećcie mi coś jak Death Note/Code Geass/Naruto/Elfenlied/School Days" coraz więcej ludzi reaguje już milczeniem. Bo problem zerknąć stronę, dwie wcześniej?
Powrót do góry
chmurka
Gość
PostWysłany: 11-08-2010, 12:23   

Szkoda, że nie mam listy. Niestety całą twórczość pani Takahashi widziałem, miejscami nawet w wersji papierowej. Tak przejrzałem listy panów Kokodin i Chemik89 i większość by mi się z nimi pokrywała, trochę więcej z listy Kokodin-a. Ale wydaje mi się, że nie tak dużo widziałem. Chociaż już nie pamiętam dokładnie. Tak generalnie to ja głównie widziałem anime właśnie te starsze. Po 2003 roku praktycznie nie mam rozeznania. Chociaż nie mówię, że nic nie widziałem.
Może właśnie z tych nowszych znalazło by się parę tytułów właśnie takich balansujących na jakiejś granicy. Chociaż na coś w stylu Yuria 100 Shiki bym nie liczył. Z tego co widzę po tematach "Anime zdycha" i właśnie te najbardziej interesujące pomysły razem z nim.
Powrót do góry
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 11-08-2010, 12:26   

Cytat:
Poszukuje tytułu który balansował by na granicy dwóch sprzecznych gatunków. Bardzo podobało mi się w Tsukuyomi Moon Phase właśnie jak balansowano pomiędzy komedią i tragedią. Może to być również balansowanie na granicy pojęć. Np bohater wręcz wykrzykuje , że jest faceta a po chwili już nim nie jest jak w Ranmie 1/2 lub I My Me Strawberry Eggs. Nie chodzi mi konkretnie o zmianę płci , lecz o sam schemat sytuacji. To może być też coś jak w Full Metal Panic.
Lubię też patrzeć jak się ktoś męczy, w sensie ktoś uderza go w czuły zakompleksiony punkt. Wzrost, pozycja społeczna, ulubiony kolor , takie sprawy. W każdym razie bohater powinien się po takim komentarzu rzucać i przeżywać jak Edward Elric lub Hare.


Jakoś tak przychodzi mi do głowy Evangelion...

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 11-08-2010, 13:31   

Nie wiem czy mam się czuć pomówiony czy wyróżniony, ale rzeczywiście Oczywistemu już odpisałem. Jeśli otrzymana odpowiedź nie spełniała oczekiwań trzeba było napisać co z nią nie tak a nie dublować poprzednia prośbę.
Chmurka skoro już przytaczasz moją listę to rzeczywiście będzie ciężko, osobom z większą wiedzą prawdopodobnie się ten temat już przejadł. Powiem więcej przyłączam się do prośby :]

edit------------------------------------------------------------
Yuria 100 Shiki, chodzi o ta mangę? Chyba już wiem o jaka granicę chodzi :] toż to hentajstwo prawie, ale nie. Ranmie to do tego sporo brakuje.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Oczywisty
Gość
PostWysłany: 11-08-2010, 18:20   

Aaa, ja poprostu nie zauważyłem twojej wiadomości, bo ludki odpisywali innym a mi się nie chciało tego czytać ;P, tak wyszło sorry ;U

Kokodin : Soul Eater, Inuyashe, Higurashi no Naku Koro Ni oglądałem/oglądam ;x

Co do Eruki7 to nie wiem, nie podoba mi się głowna bohaterka, po ile oni lat mają wgl ;P? Bo jak mają mieć po 12 lat i ma to być romans z akcją to ja se odpuszcze :D
Powrót do góry
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 11-08-2010, 20:07   

Aż se włożyłem dvd , włączyłem pierwszy odcinek i Johnny Yong Bosch w pierwszych słowach powiedział mi czystym angielskim "Fourteen years have past, since I was born" wiec sądzę że ma 14 a Eureka nie wiadomo dokładnie ile. Z resztą pod koniec ma coś więcej, bo widocznie urósł a w karcie rejestracji rodziny ma wpisane 16.
Dla twojej wiadomości
Spoiler: pokaż / ukryj
Eureka nie jest człowiekiem i się nie starzeje
.
Tytuł nie jest wcale głupi a już na pewno nie jest nudny, chociaż teorie kwantowej mechaniki informacji są dość nieczytelne.

Nie wiem jak wy oceniacie wiek bohaterów na podstawie obrazków tylko danego anime. Niema w żadnym wypadku standardowego wyglądu wiekowego w anime, powiedział bym nawet ze w większości tytułów dwunastolatki są zbyt bujnie rozwinięte. Płeć brzydka natomiast wygląda identycznie niezależnie od wieku. Każde anime ma swoje proporcje i właśnie dzięki nim można dopiero ocenić czyjś wiek. Dla ecchi z pogranicza hentajstwa będzie to z cała pewnością bardziej bujna budowa ciała, często dużo bardziej niż to możliwe. Eureka 7 nie zawiera praktycznie fanservisu bo i nie na tym opiera się akcja, wiec i dzieciaki wyglądają na swój wiek.

Dobra a teraz napisz nam wszystkim swoimi słowami , czego ty tak właściwie oczekujesz po szukanym tytule. Mnie zawsze uczono tak, jeżeli sam nie włożysz w coś wysiłku to i nikt ci w tym nie pomoże. Jak już Grisznak zauważył te tytuły są na każdej praktycznie stronie tego tematu, odpowiedzi też. Ale gusta są rożne i każdy szuka w nawet tych samych anime innych "odczuć estetycznych". Jeżeli sam nie wiesz czego chcesz to będziesz pewnie tylko wybrzydzać na każdy tytuł jaki ci zaproponujemy. Jeżeli my nie wiemy a ty wiesz może być jeszcze gorzej.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
chmurka
Gość
PostWysłany: 11-08-2010, 20:45   

Witam ponownie. Ysengrinn, dzięki wielkie za polecenie świetnego tytułu , ale niestety mam go już za sobą. Chyba nawet jako jeden z pierwszych. Postaram się jutro po pracy zbudować jakiś szkielet listy, może nawet dzisiaj w nocy. Nawet nie wiedziałem, że to takie proste. Klik klik założyć konto klik klik i przekopiować sobie tytuły widziane od Kokodina na podstawie "compare lists", resztę uzupełnić na podstawie "recommendations".
Może być ciekawie.
Nie chciał bym się wcinać w wypowiedź przedmówcy, ale zastanawia mnie czy pan Oczywisty nie widział czasem seriali Tengen Toppa Gurren Lagann lub Vandread. Może nie koniecznie spełnią kryteria walki, ponieważ obydwa są raczej tytułami o robotach. Jednak od strony bohaterek raczej nie spodziewał bym się ocenienia ich poniżej wieku.
W każdym razie to jeszcze dwa tytuły z tymi moimi sprzecznościami, chociaż do Laganna ciężko jest mi określić dlaczego. Vandread kłóci się z moim "normalnym" wizerunkiem świata.
Powrót do góry
chmurka
Gość
PostWysłany: 12-08-2010, 10:55   

Witam ponownie.
Jak obiecywałem dostarczam moją prawdopodobnie mocno niekompletną listę.
http://www.anime-planet.com/users/chmurka/anime
Mam nadzieję, że to trochę rozjaśni kwestię moich preferencji.
Tak jak pisałem poszukuje sprzeczności i humoru na nich opartego, już chyba widzę u pana Kokodina na liście dwa takie ciekawe tytuły. Ale prosił bym o więcej.
Powrót do góry
BitPire Płeć:Mężczyzna
Positive deviant


Dołączył: 17 Wrz 2007
Skąd: Rzeszów
Status: offline
PostWysłany: 12-08-2010, 15:32   

Lepiej późno niż wcale thx za info o Gundamie dla Grisznaka i Gamer2002.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
2359998
Majo-san Płeć:Kobieta


Dołączyła: 31 Sie 2009
Status: offline
PostWysłany: 12-08-2010, 18:08   

Szukam nie za starego romansu z elementami komedii i dramatu. Głównie chodzi o to, aby zakochany lub zakochujący się pan nie był wstydliwy i różowiący się jak tylko zobaczy panienkę. Natomiast panienka nie powinna być za głupia. Rzucam listą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Stary_Umęczony Płeć:Mężczyzna
Andrzej

Dołączył: 30 Cze 2010
Status: offline
PostWysłany: 12-08-2010, 21:12   

może Hanbun no Tsuki ga Noboru Sora?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Regis Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 10 Lis 2009
Status: offline
PostWysłany: 12-08-2010, 23:02   

Majo-san - spróbuj Nodame Cantabile (choć tu romans nie jest raczej głównym gatunkiem) , Shingetsutan Tsukihime lub True Tears.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
miqziomq Płeć:Mężczyzna
Fan Rosario To Vampire


Dołączył: 10 Sty 2010
Status: offline
PostWysłany: 13-08-2010, 10:27   

Siemka wszystkim.Otóż szukam anime >.>.Chodzi mi o romans rozwijany w kilku odcinkach,z studentami,dużo oglądałem takich anime lecz nie mogę sobie przypomnieć żadnego tytułu jedynie coś w stylu To Love-Ru.
Mogło by być też fantasty jeśli się znajdzie ale nic na przymus :).


Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 238 z 399 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 237, 238, 239 ... 397, 398, 399  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group