FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 238, 239, 240 ... 397, 398, 399  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie?
Wersja do druku
Majo-san Płeć:Kobieta


Dołączyła: 31 Sie 2009
Status: offline
PostWysłany: 13-08-2010, 12:29   

Stary_Umęczony, Regis, dziękuję za tytuły. Trochę się dziwię, że ich wcześniej nie przejrzałam. Warte obejrzenia. :)
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Patricko Płeć:Mężczyzna
Pro Driver


Dołączył: 11 Lip 2007
Skąd: Akina
Status: offline
PostWysłany: 13-08-2010, 16:54   

Witam.

Oglądam właśnie serię Code Geass. którą niestety już kończę.
Wg mnie świetne anime, zasługuje na największe uznanie, a dla mnie jest to jedno z najlepszych jakie miałem przyjemność oglądać. o ile nie najlepsze.

No, ale do sedna sprawy. Po CG mam zamiar w końcu wziąć się za Ergo Proxy, którego planuje już od bardzo dawna, ale nigdy okazji nie było.
Chce coś innego teraz od CG, bo do poziomu tego anime raczej mało, które będzie w stanie dorównać.

Ale tak na przyszłość mimo wszystko chciałbym zapytać, czy kojarzy ktoś równie ciekawe, wciągające anime, ze zwrotami akcji, problemami bohaterów, gdzie można się wzruszyć jak i zaskoczyć, itd. tak jak właśnie Code Geass.
Chodzi mi o takie anime właśnie w tych klimatach, przyszłość, sc-fi, itd. Takie coś lubię.

I co ważniejsze, żeby to było poważne anime z co najwyżej małymi elementami humoru, a nie na odwrót. Bo ktoś kiedyś polecił mi Gintamę, a tam powagi niestety mało jest :)

Będę bardzo wdzięczny!

PS.
Jak coś to Death Note już oglądałem, bo wielu utożsamia te dwa tytuły, także od razu mówię, że widziałem DN.

_________________
Ekstaza płynąca z ryku wyjącego silnika
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 13-08-2010, 17:28   

Patricko napisał/a:
Ale tak na przyszłość mimo wszystko chciałbym zapytać, czy kojarzy ktoś równie ciekawe, wciągające anime, ze zwrotami akcji, problemami bohaterów, gdzie można się wzruszyć jak i zaskoczyć, itd. tak jak właśnie Code Geass.
Chodzi mi o takie anime właśnie w tych klimatach, przyszłość, sc-fi, itd. Takie coś lubię.

Planetes - Zupełnie nie takie jak CG, ale pasuje do opisu.
Gundamy - fajne są te z lat 80-tych, ale kreska jest słaba (i nie mam tu na myśli pierwszej serii). Fajne są ostatnie 00 i w sumie od biedy możesz obejrzeć Seeda.
Legend of the Galactic Heroes - w sumie chyba najbardziej znana animowana space opera.
Toward the Terra - też ciekawe.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
VHS
Gość
PostWysłany: 13-08-2010, 19:38   

Szukam jakiegoś krótkiego i przyjemnego anime gatunek dowolny proszę podać kilka tytułów żebym miał z czego wybierać
Powrót do góry
Lain Płeć:Kobieta


Dołączyła: 10 Maj 2003
Status: offline
PostWysłany: 13-08-2010, 20:26   

Gość napisał/a:
Szukam jakiegoś krótkiego i przyjemnego anime gatunek dowolny proszę podać kilka tytułów żebym miał z czego wybierać

http://anime.tanuki.pl/strony/anime/lista/title/1/?&eps=1-13&note=8-10
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 13-08-2010, 20:27   

VHS napisał/a:
Szukam jakiegoś krótkiego i przyjemnego anime gatunek dowolny proszę podać kilka tytułów żebym miał z czego wybierać

Natychmiast albo zacznę zabijać zakładników :]

Napisz chociaż w czym gustujesz, bo przyjemne anime dla jednego oznacza obcinanie rączek w każdym odcinku, a dla drugiego Potemayo lub Exel Sage.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Shans Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 19 Maj 2009
Status: offline
PostWysłany: 13-08-2010, 21:47   

Potrzebuje coś odprężającego po:

obu ef-ach.
Bokurano.

Zanim wejdę w coś poważniejszego (w planach mam Darker than Black i Ergo proxy).

Ciekawe, troche niesztampowe, bez dramatu miłosnego lub jak w Bokurano zbytniego nastawienia na psychologię (choć i ef-y, i Bokurano było świetnie spędzonym czasem).

I nic z tego roku, bo jak coś mnie interesowało to oglądałem/porzuciłem/oglądam -> aktualnie oglądam tylko Shiki (no ciekawi mnie co się stanie z głównym bohaterem ;>) i Giant Killing (lubie takie elementy taktyczne, i ten uśmieszek)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Jarmac1 Płeć:Mężczyzna
Samotnik i marzyciel


Dołączył: 23 Sty 2010
Status: offline
PostWysłany: 13-08-2010, 22:18   

Shans nie wiem czy podane tytuły ci się spodobają ale polecam: Uta-kata przyjemna, spokojna historyjka w sam raz na rozluźnienie, ewentualnie jakieś filmy studia Ghibli (np. Laputa- latający zamek, Nausiica z doliny wiatru, W krainie bogów) lub O dziewczynie skaczącej przez czas. Są jeszcze Mushishi i Natsume Yuuchinchu też bardzo nastrojowe i spokojne tytuły. Zawsze oglądam któryś z tych tytuł ów kiedy mam ochotę się odprężyć.

_________________
Nie kroczę ku światłu i nie wchodzę w noc
Stojąc na rozdrożu widzę najwięcej
I wszystko mogę objąć wzrokiem
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
9746827
Robin-Sena Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 02 Sie 2009
Skąd: Poznań
Status: offline
PostWysłany: 13-08-2010, 22:42   

Witam! Poszukuje anime typu Durarara oraz fajnego wielo odcinkowego anime 100+ odc.
Spoiler: Skonczylem na 261 bleachu poniewaz reszta nie dziala na internecie lub strasznie dlugo sie laduje :/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
11424290
Mikels Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Sie 2010
Status: offline
PostWysłany: 13-08-2010, 23:10   

Jak widziałeś Durarara!, to polecam ci Baccano! z tego samego studia.
Co do anime 100+ odc. to jedyne co mi przychodzi teraz do głowy to One Piece, które poziomem bije Blecha i Naruto na głowę.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robin-Sena Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 02 Sie 2009
Skąd: Poznań
Status: offline
PostWysłany: 13-08-2010, 23:16   

Dziekuje slicznie! A wiec zajme sie tymi dwoma tytulami ktore podales :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
11424290
Konsola Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 30 Wrz 2009
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 14-08-2010, 12:14   

Witam ponownie.

Znowu poszukuję jakiegoś anime i znowu postanowiłem udać się z moimi poszukiwaniami tutaj. Otóż najprościej jak można:
Życiowe anime. Nic dodać, nic ująć. Ostatnio też prosiłem o takie tytuły i dostałem w sumie nie do końca to, czego szukałem, a mianowicie:
Air - występowały tam jakieś S-F opcje.
Asatte no Houkou - tak samo.
Wolf's Rain - j.w.
Natsume Yuujinchou - j.w.
O dziewczynie skaczącej przez czas - niestety j.w.
Szukam czegoś takiego jak NHK ni Youkoso! czy Great Teacher Onizuka. Jakiś przedział wiekowy bohaterów jest mi obojętny, tak samo jak miejsce akcji czy historia, po prostu chcę wciągające, życiowe anime. ŻADNYCH [podkreślam żadnych] S-F, super mocy, skakania przez czas, zamieniania się wiekiem czy gadających kotów.
PS. TV seria, nie kinówki.

Z góry dziękuję za jakieś propozycję i liczę, że cokolwiek się znajdzie.
[eh, gdyby tak wyszło NHK ni Youkoso! 2. Jest to moje best anime ever]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1805140
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 14-08-2010, 13:04   

Życiowe i bez przesadyzmu to trzeba raczej iść w stronę "josei". Rzeczy takie jak Maison Ikokku, Nana. Z trochę innych, czyli bardziej w stronę komediową Kimi ni Todoke, Lovely Complex, Nogizaka Haruka no Himitsu, Ouran High School Host Club, Toradora! . W zależności czy to ma być dramat właściwy czy komedia, rozstrzał może być duży. Jednak ośmielę się stwierdzić , że zniżamy się niebezpiecznie do tytułów pokroju Chu-Bra czyli klubowych typowo dziewczyńskich.
Pytania pomocnicze:
Czy krosdreserów uznajesz za sf?
Czy szukasz historii dramatyczniej czy starczy "fotopamietkik" z normalnego życia?
Czy wymagany jest wątek romansowy?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Lain Płeć:Kobieta


Dołączyła: 10 Maj 2003
Status: offline
PostWysłany: 14-08-2010, 13:28   

Konsola, takich serii całkowicie pozbawionych jakichkolwiek wątków nadnaturalnych jest mało, z takich serii mogę zaproponować Nodame Cantabile, Honey & Clover, te dwie serie idą bardziej w stronę komedii jak GTO, mogę polecić jeszcze serie idące w dramat jak Oniisama E..., Versailles no Bara, czy House of Five Leaves.

Nie wiem czy może być coś trochę sportowego? Jak tak to Cross Game jest bardzo dobry, nie ma tam żadnych super mocy, S-F, skakania przez czas, itp i jak pisze w recenzji Seria bardziej dla miłośników „okruchów życia” niż sportowej rywalizacji.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Konsola Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 30 Wrz 2009
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 14-08-2010, 13:49   

kokodin, Lain, bardzo dziękuję za wszystkie tytuły. Nie wiem czy mają sens moje odpowiedzi, ponieważ tytułów jest aż za dużo, ale może na przyszłość. Może być coś sportowego, może być coś z romansu, może być coś z komedii, ale wszystko po prostu ma nie wykraczać poza realny świat.
PS. Jeszcze raz dziękuję, a skany z House of Five Leaves mnie po prostu oczarowały.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1805140
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 239 z 399 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 238, 239, 240 ... 397, 398, 399  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group