FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 24, 25, 26 ... 397, 398, 399  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie?
Wersja do druku
Mitsurugi Płeć:Mężczyzna
Wieczny Marzyciel


Dołączył: 22 Sty 2009
Skąd: Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 17-02-2009, 23:44   

Witam, Witam. Słuchajcie, znacie może jakieś anime romantyczne z gatunku Dziewczyna x Dziewczyna (facetów mi broń bóg nie dawajcie!)? Oczywiście takie które by się dobrze kończyły (happy!) i konstruktywnie (bad endy i otwarte zakończenia out). I tutaj też pytanie, lub raczej prośba. Jak się kończy Strawberry Panic!? Chodzi mi czy jest tam konstruktywny happy end? Niech mi ktoś z łaski swojej napisze ukrytego Spoilera. Lub wyśle PW opisującą zakończenie wątku miłosnego. Thx

_________________
温故知新 - To search for the old is to understand the new
勝ちは鞘の中にあり - Victory comes while the sword is still in the scabbard
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
927825
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 18-02-2009, 00:41   

SP! kończy się w miarę pozytywnie, ale IMO to jedna z gorszych pozycji yuri. Ogólnie z happy endami ciężko tu trochę, ale parę pozycji się znajdzie - daję w spoiler tag:

Spoiler: pokaż / ukryj
Simoun - jedna z lepszych pozycji gatunku. Dramat, owszem, ale z happy endem;
Mai-HiME - wszystko byłoby fajnie, gdyby nie taki happy end, no ale cóż...

Teraz jużbez taga. Zerknij może na MariMite? Nie jest to yuri sensu stricte, ale dobra, miła, prawie-nie-angstująca seria.
Ewentualnie Sailor Moon, jeśli do serii S przetrwasz - no dobra, to bardziej random myśl, aniżeli propozycja. Ogólnie to polecę jeszcze, abyś przeszedł się na Czytelnię - jest tam 'Krótka historia yuri' autorstwa Grisznaka - dobra rzecz na sam początek, a nawet trochę później.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Chemik Płeć:Mężczyzna
Time does not exist...


Dołączył: 20 Mar 2007
Skąd: Łódź
Status: offline
PostWysłany: 18-02-2009, 17:44   

Kasimasi ~Girl Meets Girl~ (tylko nie pamietam jak sie konczylo)
Simoun
Brother, Dear Brother

_________________
"What isn't remembered never happened. .... "
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
7016003
Enevi Płeć:Kobieta
苹果


Dołączyła: 20 Lut 2006
Skąd: 波伦
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 18-02-2009, 18:04   

Loko napisał/a:
Chciałbym zobaczyć jakoś dramat, wiecie tragedie ludzkie, zero śmiechu dużo do myślenia, jakieś elementy horroru nie zaszkodzą.


Zdecydowanie Mouryou no Hako (nie jest podobne do Elfen...), ale daje sporo do myślenia i co najważniejsze dramat pierwsza klasa.

_________________

吾輩は王獣である。名前はまだ無い。

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Mitsurugi Płeć:Mężczyzna
Wieczny Marzyciel


Dołączył: 22 Sty 2009
Skąd: Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 18-02-2009, 20:47   

Dobra. Dzięki za te tytuły yuri. Jak ktoś coś jeszcze sobie przypomni to piszcie.

Ok, szukam sobie ostatnio romansów z happy endami których jeszcze nie widziałem (dałem w Szukaj od 2000-09), czyli tych nisko ocenianych, które do tej pory sobie odpuszczałem. No i poznajdywałem kilka tytułów, czyli nominacji jeszcze nie oglądanych. Ale niestety nie mogłem w niektórych ani po recenzji ani po komentarzach odkryć czy mają happy endy wątku romantycznego czy nie. Więc bardzo was proszę, żebyście mi zdradzili zakończenia poniższych tytułów. Standard, happy end, kocham,kocham, kiss, żadnych tragedii itp. Oto tytuły:

Tsukuyomi -Moon Phase-

Mahoraba ~Heartful Days~

Kamisama Kazoku

Gift ~Eternal Rainbow~

My-HiME (nie zrozumiałem Morg, czy to ma happy end czy nie, bo tak nie jasno napisałeś)

Mushi-Uta

NANA

PetoPeto-san

PS. Morg, to jak się wreszcie kończy to Strawberry Panic!? Bo napisałeś, że w miare pozytywnie, ale nie bardzo rozumiem. To jest happy end tego wątku romantyczneg czy nie, czy w ogóle jest jakiś end? :D :D :D

_________________
温故知新 - To search for the old is to understand the new
勝ちは鞘の中にあり - Victory comes while the sword is still in the scabbard
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
927825
Paweł Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 25 Gru 2008
Status: offline
PostWysłany: 18-02-2009, 20:58   

Mai-hime:
Spoiler: pokaż / ukryj
Jest wielka tragedia, że aż łatwo depresji się nabawić, po czym w ostatnim odcinku wszyscy ożywają i jest super fajnie. Innymi słowy dla Ciebie luz blues gitara, dla innych zakończenie tragedia.


Nana: to obyczajówka jest, w dodatku manga w trakcie, a drugiej serii nie widać na razie.
Spoiler: pokaż / ukryj
Kończy się ukazaniem wydarzeń za lat kilka, raczej nie jest to smutne zakończenie, jednak jeżeli się kibicowało pewnym opcjom to naprawdę można się zawieść. Ogólny wydźwięk serii jest dosyć przygnębiający, co nie zmienia faktu, że jest to jedno z najlepszych anime tego typu.


Ps. Przez Twoje zamiłowania do optymistycznych zakończeń tracisz możliwość obejrzenia naprawdę wielu dobrych serii, może czas coś z tym zrobić? :)

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 18-02-2009, 22:50   

Znowu piszę posta z komórki, więc proszę o wyrozumiałość - nie będzie linków, a i formatowanie w niewielkim stopniu.
Co do SP!:

Spoiler: pokaż / ukryj
tak, ma to happy end

Co do Oniisama E... - Chemik, kpisz, czy o drogę pytasz? Ikeda uśmierciła tam kilka fajniejszych postaci - zakończenie było do bólu wręcz realistyczne, ale na pewno nie szczęśliwe.
Mai-HiME doskonale podsumował Paweł.
Zerknij może jeszcze na Candy Boya, ale najlepiej na zrecenzowane na Tanuki ONA - seria cały czas wychodzi, ale znajduje się na równi pochyłej.
Dalej też polecam MariMite - jeśli lubisz "pozytywne" tytuły, to ten jest dla Ciebie w sam raz.
Dodam może jeszcze, że dużo więcej pozycji jest wśród mang, ale i wśród nich i wśród anime mało szczęśliwie kończących się. Teraz to się powoli zmienia, ale wcześniej, od lat 70. i pierwszej mangi yuri - Shiroi Heya no Futari, tragedie zdecydowanie zdominowały gatunek.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 18-02-2009, 23:06   

Tsukuyomi -Moon Phase-
Spoiler: pokaż / ukryj
Jak najbardziej happy end


Gift ~Eternal Rainbow~
Spoiler: pokaż / ukryj
to samo

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
judyta Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Gru 2008
Status: offline
PostWysłany: 20-02-2009, 06:43   

Witam,

Szukam anime, gdzie główny bohater przenosi się do innego świata. Obejrzałam już Juuni Kokuki, Fushigi Yuugi i Inuyasha i szukam czegoś w tym stylu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 20-02-2009, 07:24   

Maze Megaburst Space taka śniadaniowa odpowiedź :] główna bohaterka przenosi się kilkukrotnie w czasie do światów magii , zniszczonych przez ludzkość i teraźniejszości. A poza tym w nocy jest facetem :P

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Loko Płeć:Mężczyzna
Aspect of Insanity


Dołączył: 28 Gru 2008
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 20-02-2009, 07:44   

Jeśli ma być wesołe itp to może:

Neko no Ongaeshi czyli dziewczyna i Kocie Królestwo.

_________________
That is all in your head.

I am and I are all we.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
aneta11111 Płeć:Kobieta
Ta od dziwnych rzeczy


Dołączyła: 20 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 20-02-2009, 13:58   

To nie można jeszcze zapomnieć o Spirited Away:)
W Bleach bohater przenosi się do świata Shinigami.
W Interlude jest też taki wątek ale bardziej to dotyczy tego, ze bohater pojawia sie w różnych miejscach nie wiadomo czy we śnie czy na jawie. Trochę zakrecone wiec nie wiem czy Ci sie spodoba.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 20-02-2009, 14:52   

Dorzucam do polecanych Amatsuki.

aneta11111 napisał/a:
W Interlude jest też taki wątek ale bardziej to dotyczy tego, ze bohater pojawia sie w różnych miejscach nie wiadomo czy we śnie czy na jawie. Trochę zakrecone wiec nie wiem czy Ci sie spodoba.

W Interlude akurat motyw przeniesienia się do innego świata jest obecny w czystej postaci, choć trzeba na niego chwilę poczekać. Ale to wybitny gniot, więc nie polecam (i nie, to nie jest zakręcone; to po prostu gniot).

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Mitsurugi Płeć:Mężczyzna
Wieczny Marzyciel


Dołączył: 22 Sty 2009
Skąd: Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 20-02-2009, 17:37   

Costly, Paweł, Morg-> Dzięki za spoilery zakończeń! Wiem, co mogę oglądać.

Zostały jeszcze:

Mahoraba ~Heartful Days~

Kamisama Kazoku

Mushi-Uta

PetoPeto-san

Tenchi Muyo! Ryo-Ohk

Prosiłbym jeszcze wytrwałych forumowiczów o spoilery z zakończeń tych anime. Czyli jak zwykle, czy jest happy end wątku miłosnego czy go nie ma :] .

Paweł->
Cytat:
Ps. Przez Twoje zamiłowania do optymistycznych zakończeń tracisz możliwość obejrzenia naprawdę wielu dobrych serii, może czas coś z tym zrobić? :)


Wiem, wiem, ale nie moja wina, że jak wątek romantyczny kończy się sad endem (a już tragicznym endem to w ogóle) to dopada mnie jedynie smutek, depresja (około 2-dniowa), a noc spędzam płacząc w poduszkę. Wolę sobie tego zaoszczędzić i płakać z radości i szczęścia (jak wczoraj po Ruchomym Zamku Hauru!!). Wiesz, jak np. seria nie ma wątku miłosnego a bohater tam umiera itp to ok, dam radę, no ale jak romans nie ma happy endu, to dla mnie cały romans jest bezsensowny. Może kiedyś mi się to zmieni, może nie. Na razie muszę mieć pod ręką kilka happy żeby oglądać b.d anime z sad end.

_________________
温故知新 - To search for the old is to understand the new
勝ちは鞘の中にあり - Victory comes while the sword is still in the scabbard
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
927825
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 20-02-2009, 17:59   

Mahoraba i Kamisama Kazoku mają zakończenia dość otwarte, ale raczej pozytywne. W sensie: romans nie zostaje jakoś szczególnie przypieczętowany, ale w sumie jest dobrze i bohaterowie są razem. W PetoPeto-san zakończenie też jest całkowicie otwarte, ale dla odmiany w tym momencie bohaterowie są oddzielnie - nie na zasadzie "nigdy się nie zobaczą", ale jednak oddzielnie.

Dobra rada: poszukaj raczej w okolicach komedii romantycznych shoujo i josei, tam o definitywnie pozytywne zakończenia jakoś łatwiej niż w haremówkach, które często boją się postawić kropkę nad i. Jeśli nie oglądałeś, Marmalade Boy i Maison Ikkoku powinny Ci się spodobać, a poza tym jest jeszcze Kimagure Orange Road - też rzecz urocza i z ładnie poprowadzonym wątkiem romantycznym.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 25 z 399 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 24, 25, 26 ... 397, 398, 399  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group