FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 25, 26, 27 ... 397, 398, 399  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie?
Wersja do druku
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 20-02-2009, 18:25   

Mitsurugi napisał/a:
Mushi-Uta

Powiedzmy, że w połowie drogi między happy endem a bad endem... Znaczy się
Spoiler: pokaż / ukryj
jedna dziewczyna, z którą bohatera łączyły uczucia, umiera, a kilka minut później anime kończy się z bohaterem przytulającym się do drugiej.

_________________
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Mitsurugi Płeć:Mężczyzna
Wieczny Marzyciel


Dołączył: 22 Sty 2009
Skąd: Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 20-02-2009, 19:27   

Cytat:
Dobra rada: poszukaj raczej w okolicach komedii romantycznych shoujo i josei, tam o definitywnie pozytywne zakończenia jakoś łatwiej niż w haremówkach, które często boją się postawić kropkę nad i. Jeśli nie oglądałeś, Marmalade Boy i Maison Ikkoku powinny Ci się spodobać, a poza tym jest jeszcze Kimagure Orange Road - też rzecz urocza i z ładnie poprowadzonym wątkiem romantycznym.


No tylko problem w tym, że ja teraz poszukują romansów happy endów, które jakoś mi umknęły, bo większość już obejrzałem :D :D. Te które podałaś również. A najwięcej się właśnie nisko ocenionych haremówek ostało z całego spisu Tanuki. Jeszcze raz popatrzę na produkcje starsze od 1995 roku (choć kreska mnie troszkę odrzuca już).

Cytat:
Mahoraba i Kamisama Kazoku mają zakończenia dość otwarte, ale raczej pozytywne. W sensie: romans nie zostaje jakoś szczególnie przypieczętowany, ale w sumie jest dobrze i bohaterowie są razem.


Coś jak w Lamune?

Cytat:
ale dla odmiany w tym momencie bohaterowie są oddzielnie - nie na zasadzie "nigdy się nie zobaczą", ale jednak oddzielnie.


Czyli dla mnie Bad End. :]

Velg->
Cytat:
Powiedzmy, że w połowie drogi między happy endem a bad endem... Znaczy się


Znaczy po spoilerze mam rozumieć, że
Spoiler: pokaż / ukryj
tą którą "kochał" umarła, a na końcu przytula się do tej, z którą nie łączyła go miłość przewijająca się przez serię, tylko, jakby to rzec, wziął co zostało w zamian, ale podsumowując to jej nie kocha, tak? (no kiss, no love)


Aha, i możecie polecić jakieś anime-baśnie? Takie jak Ruchomy Zamek Hauru czy W krainie bogów

_________________
温故知新 - To search for the old is to understand the new
勝ちは鞘の中にあり - Victory comes while the sword is still in the scabbard


Ostatnio zmieniony przez Mitsurugi dnia 20-02-2009, 19:43, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
927825
Loko Płeć:Mężczyzna
Aspect of Insanity


Dołączył: 28 Gru 2008
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 20-02-2009, 19:42   

Mitsurugi napisał/a:
Aha, i możecie polecić jakieś anime-baśnie? Takie jak Ruchomy Zamek Hauru czy W krainie bogów


Może Gedo Senki oraz Nausicaä of the Valley of the Wind również z Ghibli

_________________
That is all in your head.

I am and I are all we.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 20-02-2009, 19:57   

@Mitsurgi -
Spoiler: pokaż / ukryj
nie pamiętam, czy w Mushi-Uta był jakikolwiek pocałunek. W każdym razie, do ostatniej chwili bohaterowi zależało na dwóch kobietach - i licho wie, której bardziej. W każdym razie, IMHO wątek miłosny wlókł się z tempem ślimaka.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
karolcia90
Gość
PostWysłany: 20-02-2009, 20:22   

Witam.
Chcialabym prosic Was o propozycje anime (dramat, okruchy zycia) cos w stylu Clannad i Kimi ga nozomu eien. Cos naprawde mocnego, takie wyciskacze lez.
Z gory dziekuje za pomoc. Pozdrawiam!
Powrót do góry
Paweł Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 25 Gru 2008
Status: offline
PostWysłany: 20-02-2009, 21:03   

Bokura ga Ita - historia dwojga nastolatków, kiepska grafika i w ogóle niskobudżetówka, ale jak się wciągniesz to będziesz żyła każdy wydarzeniem, które tam zostaje ukazane.

Kanon (2006) - taki Clannad, jednak z mniejszą ilością humoru.

NANA - obyczajówka i anime muzyczne, prócz tego kawał dobrej opowieści o życiu, związkach i innych takich, dosyć realistyczne i przygnębiające.

Suzuka - anime sportowe, chociaż z tego co pamiętam (oglądałem dosyć dawno), momentami chwytało za serducho.

5 Centimeters per Second - to jest film, składa się z trzech części, ma bardzo depresyjny wydźwięk, a przynajmniej ja tak to odbierałem.


Reszta z obejrzanych przeze mnie tytułów raczej mnie nie ruszała, aczkolwiek zawsze można powiedzieć, żem gruboskórny jest po prostu.

_________________


Ostatnio zmieniony przez Paweł dnia 20-02-2009, 21:17, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 20-02-2009, 21:14   

Gość napisał/a:
Chcialabym prosic Was o propozycje anime (dramat, okruchy zycia) cos w stylu Clannad i Kimi ga nozomu eien. Cos naprawde mocnego, takie wyciskacze lez.


Clannad i Kimi mocno się od siebie różnią i całkiem spory przedział pozycji można tutaj dać. No ale, ja polecał bym Air, Hanbun no Tsuki ga Noboru Sora, Iriya no Sora, Sola, Ef - A Tale of Memories i ewentualnie jeszcze Gift Eternal Rainbow.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
judyta Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Gru 2008
Status: offline
PostWysłany: 20-02-2009, 21:26   

kokodin, Loko, aneta11111, dziękuję za pomoc :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karolcia90
Gość
PostWysłany: 20-02-2009, 22:25   

Costly napisał/a:
Clannad i Kimi mocno się od siebie różnią i całkiem spory przedział pozycji można tutaj dać.


Kierujac sie pierwsza seria Clannad mozna tak pomyslec, ale Next Season to naprawde dramat. Obejrzalam dzis odcinek 18, strasznie mi sie spodobal.

Zaczne od Bokura ga Ita, dalej planuje obejrzec Ef - a tale of memories.
Canon, Hanbun no Tsuki ga Noboru Sora, Iriya no Sora, Sola juz widzialam.

Dziekuje Wam Paweł i Costly! Bede miala zajecie na najblizsze dni.
Powrót do góry
616 Płeć:Mężczyzna
From GARhalla


Dołączył: 21 Kwi 2007
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 20-02-2009, 22:52   

Ostatnio naszła mnie chętka na anime nieco w stylu NGE, albo Bokurano (ale bliżej tego drugiego), a mianowicie na jedno z trójki Argento Soma, RahXephon i Neo Ranga. Problem w tym, że nie umiem się zdecydować, od którego powinienem zacząć. Możecie mi coś doradzić? I mam pytanie - czy da się oglądać te anime naprzemiennie, czy też raczej tego nie zalecacie?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 20-02-2009, 23:01   

Bierz RahXephona. Momentami to wręcz zrzynka z NGE, ale, moim zdaniem, fachowo zrobiona i chwilami nawet lepsza od oryginału - nie jest AŻ tak przegięta. Jak masz ochotę na coś w tych klimatach, dorzuć sobie jeszcze Skygirls TV, gdzie pojawiły się chyba najlepsze i najbardziej sensowne pod względem technicznym i militarnym projekty mechów, jakie widziałem w anime.
Powrót do góry
Chemik Płeć:Mężczyzna
Time does not exist...


Dołączył: 20 Mar 2007
Skąd: Łódź
Status: offline
PostWysłany: 20-02-2009, 23:10   

to zalezy ile dziennie na to chcesz poswiecic czasu ;]
ja preferuje całą serie w 1 dzień (a raczej noc :) ) - ale to zalezy ile kto ma czasu ;)

Ogólnie nie polecam oglądania kilku serii na przemian - tracisz w ten sposób część klimatu ;)

Ale kazdy ogląda jak mu pasuje ;)

a którą obejrzeć najpierw :
najlepiej obejrzyj pierwsze odcinki z kazdej i kontynuuj to które ci sie najbardziej spodoba ;)

_________________
"What isn't remembered never happened. .... "
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
7016003
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 20-02-2009, 23:59   

Widziałem zarówno NGE jak i Bokurano i z czystym sercem polecam RahXephona, z wymienionej przeze mnie trójki podobał mi się zdecydowanie najbardziej.

Grisznak napisał/a:
Bierz RahXephona. Momentami to wręcz zrzynka z NGE, ale, moim zdaniem, fachowo zrobiona i chwilami nawet lepsza od oryginału - nie jest AŻ tak przegięta.


Według mnie wątki i sceny z RahXephona dzielą się na dwa rodzaje - lepsze od NGE i te, które są zwyczajnie inne, więc nie można ich porównywać. Owszem, "zrzynka" ale tak jak Grisz pisał, bardzo dobra zrzynka.

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Mitsurugi Płeć:Mężczyzna
Wieczny Marzyciel


Dołączył: 22 Sty 2009
Skąd: Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 21-02-2009, 02:25   

Cytat:
Ostatnio naszła mnie chętka na anime nieco w stylu NGE, albo Bokurano (ale bliżej tego drugiego), a mianowicie na jedno z trójki Argento Soma, RahXephon i Neo Ranga. Problem w tym, że nie umiem się zdecydować, od którego powinienem zacząć.


Według mnie zacznij od RahXephona, który mimo kilku pomysłów stricte z NGE (w ogóle to prawie w każdym późniejszym mecha-anime można coś znaleźć z NGE) jest bardzo dobrą, spójną serią mecha, wciągającą i nie pozostawiającą psychicznej schizy jak NGE na koniec, dzięki czemu + ogółem, seria jest lepsza od NGE, ale to moje zdanie. Idealna rozrywka dla fanów mecha-anime.

W drugiej kolejności radzę się zabrać za Argento Soma, która jest również fajną serią mecha (fajni bohaterowie imo jak na mecha), a na końcu oglądnij, według mnie najsłabszą z twojej trójki, Neo Ranga.

Aha, i zerknij też na Full Metal Panic, oba sezony (bez Fummoffu, bo to komedia). Powinny ci się spodobać, imo jedna z lepszych serii o mechach. Również (ale już niezwiązane z NGE) polecam Macross, szczególnie Macross Frontier (piękne projekty mechów).

PS. Nie oglądaj nigdy serii na przemiennie, najpierw wczuj się i wciągnij całkowicie w jedną, odczuwał ją jako tą jedyną. Potem troszkę czasu na refleksje i kolejne serie. Naprzemienne oglądanie nie ma sensu, bo gubi się magię i klimat każdej serii anime.

_________________
温故知新 - To search for the old is to understand the new
勝ちは鞘の中にあり - Victory comes while the sword is still in the scabbard
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
927825
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 21-02-2009, 13:41   

Chciałbym obejrzeć jakąś dobrą, pozytywną komedię romantyczną. Nie dziecinną, ale też bez tony fanserwisu. Najlepiej w stylu ToraDory, lecz bynajmniej nie chodzi mi o tsundere w roli głównej, ale raczej ogólnie pojętą jakość. Link do MALa w profilu, prosiłbym przynajmniej spojrzeć przed rzucaniem tytułów z automatu.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 26 z 399 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 25, 26, 27 ... 397, 398, 399  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group