FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 267, 268, 269 ... 397, 398, 399  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie?
Wersja do druku
nie chce mi sie logować
Gość
PostWysłany: 26-10-2010, 13:00   

Nie wiem jak bardzo absurdalną komedię jesteś w stanie strawić a jaką już nie. Bo absurdalne są tytuły typu Exel Saga czy FLCL, Hare + Guu czy Kyoran Kazoku Nikk i jestem pewien, że znajdzie się wiele jeszcze bardziej nielogicznie pokręconych tytułów. Twoim tytułom nijak jeszcze do absurdalności. Ja bym je nazwał komediami z elementami ... Ale może Paniponi Dash, Nuku Nuku, Urusei Yatsura&Ranma1/2. Z bardziej życiowych Hand Maid May, Kaichou wa Maid-sama!, Kamen no Maid Guy, Rozen Maiden, UFO Ultramaiden Valkyrie.
I sprecyzuj Absurdalność lub jej poziom.
Przejdź na dół
też mi sie nie chce logać
Gość
PostWysłany: 26-10-2010, 16:11   

hmmmm nie wiem czy mozna stwierdzić iż np. takie Seto no Hanayome nie jest absurdalne ;P lecz w sumie to raczej satyra/parodia więc sama absurdalność w pewnym stopniu wynika z konwencji.Dodatkowa kategoria więc- tego typu produkcje też są mile widziane(satyra/parodia).A co do absurdalności może sprecyzuje co miałem na myśli:absurdalny poziom humoru(patrz własnie wspomniane SnH)chce czegoś co powala na kolana na każdym kroku.Poziom -nie chciałbym żeby przekraczał ten (po raz 3 wspominam) Seto no Hanayome(myśle że to najlepszy przykład ,tą serie brałem na 3 razy lecz nie dlatego że mi się nie podobała lecz mój mózg doświadczał zmęczenia materiału) lub Sengoku Basara(ahh te epickie walki ^^).Choć wiem że te serie nijak się do siebie mają łączy je jedno-doprowadziły mnie do łez ze śmiechu.
Zdaje sobie sprawe że wytrzymałośc na odmóżdżanie ma swoje granice więc i w końcu będe chciał trochę odpocząć dlatego przy okazji prosiłbym o lekkie komedyjki najlepiej związane ze szkołą bądź uczniami/studentami(po skończeniu tęskni się trochę za tym dlatego jakoś tak mnie na to wzięło ;))tu zaznaczam że oglądałem(wymienie jeszcze raz wsyzstko co oglądałem): Special A(choć za bardzo kobiece jak dla mnie),Midori no Hibi,Shijou Saikyou no Deshi Kenichi,Baka to test to Shoukanjuu , Full Metal Panic? Fumoffu,Ichiban Ushiro no Daimaou,Nagasarete Airantou,Seitokai Yakuindomo,Seto no Hanayome i OAV oraz Shuffle(choć tą dla mnie wątpliwe bo ja tego do komedii bym nie zaliczył raczej określiłbym to jako lekko podany dramat)ale taka charakterystyka jest podana więc wypisuje.Teraz jestem w trakcie oglądania Hatsukoi Limited.Jeżeli są obecne jakieś niekonsekwencje w mojej wypowiedzi to proszę na nie zlać.Dziekuje za uwage.
Powrót do góry
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 26-10-2010, 17:00   

Czyli generalnie zmierzamy w kierunku typowo szkolnych komedii z odjazdami:]
W gruncie rzeczy Seto no Hanayome to kalka Urusei Yatsura z tym, że to wcześniejsze jest o 8 sezonów dłuższe. Mamy prawie kompletny zestaw bohaterów analogicznych, łącznie z Mendo Shutaro/Kai Mikawa. No i zamiast syren mamy kosmiczne ogry.
Z tego co wymieniłem wcześniej Kaichou wa Maid-sama! i Ranma1/2 również powinny świetnie pasować. Paniponi jest na prawdę fazowe , jak ktoś lubi patrzeć jak "dzieci" krzyczą na "nauczyciela" lub jak bóg z automatu z napojami dręczy pluszowego królika zwierzaczkami z puszek. Generalnie bardzo dobry tytuł z tym, że bez fabuły głównej lub wątków miłosnych. Tu jest też bardzo dużo różnego rodzaju nawiązań. Mój ulubiony odcinek to jednak wizyta PTA. Reszta tytułów , które wymieniłem, (oprócz Hand Maid Mei ,Kamen no Maid Guy i Rozen Maiden ) mocno odbiega od jakiegokolwiek zaczepienia o realizm. Chociaż Guu jest z całą pewnością stworzeniem prawdziwym, podobnie jak Potemayo. Do tego można dorzucić jeszcze Karin, Wallflower i Bokusatsu Tenshi Dokuro-chan, choć tytuł ostatni jest nieco ponad przeciętność pokręcony lub zwyczajnie zakrwawiony.
Listy tytułów obejrzanych najlepiej czyta się w słupkach :P

Nawisem mówiąc. Nigdy nie zrozumiem co może być romantycznego w przerośniętej ośmiornicy wyrzuconej na brzeg. W Seto zdecydowanie pokazują taki obraz na czołówce w akompaniamencie słów Watashiwa romantic, Anatano romantic ... .(pewnie i tak coś schrzaniłem)
A i ja porzuciłem ten tytuł pierwszym razem bo mi w nim wiało nudą, bo wszystko już widziałem w 30 lat starszej serii.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
dalej mi się nie chce
Gość
PostWysłany: 26-10-2010, 21:25   

Co do poleconych tytułów sprawdze ;)Co do Kaichou słyszałem że strasznie zepsuli serie w porównaniu do mangi więc zastanawiam się ale w sumie gdy sceptycznie podchodze do jakichś serii nie zawodze się na nich(w sumie ciężko zawieść się na czymś gdy z góry zakłada sie iż będzie to porażka) a co do Seto to już to słyszałem że to kalka ale przy takim hardcorze ledwo co pociągłem te dwadzieścia kilka odcinków więc nie jestem w stanie sobie wyobraźić że obejrzałbym coś 8 razy dłuższego(gdy zaczynałem nie mogłem sobie wyobrazić obejrzenia czegoś krótszego niż 100 epów xD(taaak tasiemce "rulez")więc stopniowo zmniejszałem dawke.A teraz nie wyobrażam sobie obejrzenia czegoś dłuższego niż 50 epów.Ewolucja poglądów.)Pewnie zawitam tutaj jeszcze raz z tym samym pytaniem więc już szykuj nową liste ;P
Powrót do góry
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 27-10-2010, 06:40   

"Zepsucie względem mangi" wcale nie oznacza złego anime. Przykładem jest chociażby Fullmetal Alchemist. Mimo zepsucia zarzucanego tytułowi przez fanów mangi, tytuł był hitem oglądalności i ludzie nieobeznani z mangą wychwalali anime pod niebiosa. Z Maid-sama jest podobnie. Nie znam zawartości mangi, ale anime wydaje mi się udane.
W sprawie kolejnej listy to się pomyśli, ale proponuje dla odmiany coś w innym stylu. Dla kontrastu.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
nika88 Płeć:Kobieta


Dołączyła: 09 Maj 2010
Status: offline
PostWysłany: 28-10-2010, 13:27   

Drodzy forumowicze, po kilkumiesięcznej przerwie w oglądaniu anime zamarzyło mi się obejrzeć dobrą komedię z elementami romansu i okruchów życia, ale przede wszystkim z piękną, bajeczną i powalającą na nogi grafiką.
Dla przykładu tejże uroczej grafiki podaję Air.

Czy mógłby mi ktoś doradzić anime, które spełniłoby moje oczekiwania?

Dodam, że nie obejrzałam zbyt wielu serii, więc proszę o kilka tytułów, na pewno coś z nich wybiorę.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Canis Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 08 Mar 2009
Skąd: Rzeszów
Status: offline
PostWysłany: 28-10-2010, 13:39   

Kanon (2006) i Clannad. Są to anime Kyoto Animation, tego samego studia, które wydało Air. Obie produkcje są świetnymi komediami i mają trochę bardziej rozwinięty wątek miłosny. Grafika równie piękna.
Jeśli to już widziałaś, możesz zainteresować się też tymi tytułami:
-Ouran High School Host Club
-Kaichou wa Maid-sama! (tu grafika nie jest już tak dobra)
-Toradora!
-Chobits
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nika88 Płeć:Kobieta


Dołączyła: 09 Maj 2010
Status: offline
PostWysłany: 28-10-2010, 13:47   

Canis, z anime, które podałeś widziałam Chobits (bardzo mi się podobało) i Ouran, ale to anime odstawiłam po kilku odcinkach, może kiedyś do niego wrócę. Za pozostałe tytuły dziękuję.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 28-10-2010, 17:32   

Fajnie słyszeć, że kobietki, też lubią kreskę gier erotycznych :P Pozostaje tylko Lunar Legend Tsukihime, bo ma podobny życiorys. Idąc dalej w stronę wampirów , zaryzykował bym stwierdzenie, że Moon Phase posiada sporo świetnych graficznie scen.
Ale moim zdecydowanie ulubionym tytułem pod względem ładności kreski jest Haibane Renmei. (chociaż oddalam się wielkimi krokami od komedii romantycznej)
A wracając do tych że, polecił bym Lovely Complex i Kimi ni Todoke , z Chobitsowatych DearS, Hand Maid May oraz Mahoromatic. Możliwe , że kreski są zupełnie różne, ale wcale nie są brzydkie.

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
TripleEdge Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 29 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 29-10-2010, 17:10   

Witam, szukam jakiegoś fajnego tytułu najlepiej żeby głowny bohater był inteligentny i troche taki mroczny, często korzystający z zasady że "cel uświęca środki", coś w stylu Kiry z Death note albo Leloucha z Code Gass, z tym że anime najlepiej żeby było w miarę poważne, i żeby przypadkiem nie było w nim Mechów nie cierpie anime z mechami :/.
Dobrze żeby akcja działa się w czasach (mniej-więcej) średniowiecza, ale o takowe ciężko więc w czasach nowoczesnych jak jest dobre to też możecie polecić.

Anime które są miejwięcej tej tematyki i mi się podobały to: Death Note, Berserk, Blood+(w miarę fajne ale znudziło mi się gdzieś po 30 ep.) Higurashi no Naku Koro ni (mimo że nie było tutaj takiego głównego bohatera, anime odrazu mnie wciągneło, niesamowity klimat), Clayomre

Co polecicie :] ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
seshiro Płeć:Kobieta


Dołączyła: 20 Paź 2009
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 29-10-2010, 18:50   

TripleEdge Mogę Ci polecić Darker than black (pierwszą serie, drugiej się kijem nie tykaj), Umineko na naku koro ni i Eden of the east (co prawda to nie jest to anime tak poważne jak Death note, ale bohater jest inteligentny i na prawdę dobrze się ogląda)

_________________
Just open your eyes and see that life is beautiful.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Gucia Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Lip 2009
Status: offline
PostWysłany: 29-10-2010, 21:52   

TripleEdge,
Oh przypomniałam sobiecoś dla ciebie- Saraiya goyou, tylko nie główny bohater, a ten Ichi.
Dalej- Mononoke, Mushishi, Sayonara zetsubou sensei (chociaż to satyra, to myślę, że główny bohater pasuje do opisu) i Speed grapher.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 30-10-2010, 17:25   

TripleEdge napisał/a:
Dobrze żeby akcja działa się w czasach (mniej-więcej) średniowiecza
Kemono no Souja Erin. Jeżeli chcesz by tym , który idzie do celu po trupach , był ten zły. Spełnia też inne kryteria. Jest dosyć powaźne, główna bohaterka jest dosyć inteligentna a pod koniec miesza się nawet w
Spoiler: pokaż / ukryj
obalenie władzy w kraju :P

Bez średniowiecza.

Now and Then, Here and There, bo murzynek rządzi.
Solty Rei, bo były gliniarz rządzi :P Nie wiem czy resemble, jak w FMA liczy się za mecha.
Radzę też pociągnąć zakończenie Blooda, bo po tragedii na statku dzieje się to troszke jakby w innym settingu.

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Loko Płeć:Mężczyzna
Aspect of Insanity


Dołączył: 28 Gru 2008
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 31-10-2010, 18:08   

Za rogiem czai się warn...

Edit: No dobra, bo sam gadam nie na temat. Poproszę o anime, w którym jest jakaś grupa osób (najlepiej każdy tak samo ważny, a nie główny bohater i bardzo mało istotna reszta). I niech ktoś z nich zginie. Najlepiej żeby po śmierci był dramatyzm itp. I bez sytuacji "zabili go i uciekł". Oczywiście ofiar może być więcej.

Ew. Może być tak, że po prostu jest sporo bohaterów, bez jakiejś ciasnej grupy i też ktoś pada (jak np. w C.G.). Tylko żeby nie było takiej sytuacji jak w Bokurano. Lista obejrzanych pod spodem.

_________________
That is all in your head.

I am and I are all we.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 31-10-2010, 18:14   

Shinku, po pierwsze, polecam przeczytać pierwszy post tego tematu. Twoje wypowiedzi, jako spam, zostały usunięte. Po drugie, umieszczanie postu pod postem jest niewskazane, do tego służy opcja edytuj (ta ikonka z ołówkiem w prawym górnym rogu twojego postu.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 268 z 399 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 267, 268, 269 ... 397, 398, 399  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group