FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 268, 269, 270 ... 397, 398, 399  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie?
Wersja do druku
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 31-10-2010, 20:05   

Loko, jedyne co mi przychodzi do głowy to Mouryou no Hako, gdzie mamy kilka równorzędnych postaci z których każda ma swoją fabularną rolę. I jak na powieść detektywistyczną przystało są trupy.
Poza tym jeśli chodzi o równorzędność postaci to świetne pod tym względem jest Baccano! Tyle, że tutaj akurat mamy pewien problem z umieralnością...

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Myoujin Płeć:Mężczyzna
Noroi...shin


Dołączył: 26 Paź 2010
Skąd: Sosnowiec
Status: offline
PostWysłany: 01-11-2010, 01:57   

Znudziły mi się komedie romantyczne ;P teraz szukam coś psychodelicznego w typie Higurashi no naku itd.Tylko czy coś znajdzie się gdzie komedia miesza się z zabójstwami,mordownią i ogólną masakrą (ależ jestem zUy ^^)tylko proszę bez Ookami Kakushi bo mnie krew zaleje.No i oczywiście definitywnie skończone.

_________________
"Nie dyskutuj z idiotą.Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem" (chyba że jesteś głupszy od niego)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 01-11-2010, 10:32   

Pierwsze skojarzenie Moonphase i Elfen Lied. Nie wiem dokładnie co oglądałeś, ale Gantz powinien pasować, Helsing pod pewnym względem też. Lunar Legend Tsukihime/Kara no Kyoukai - The Garden of Sinners lub Neon Genesis Evangelion?
A na koniec dużo krwi Yamato Nadeshiko Shichi Henge (w komedii romantycznej)
Napisz czy coś podpasowało.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Myoujin Płeć:Mężczyzna
Noroi...shin


Dołączył: 26 Paź 2010
Skąd: Sosnowiec
Status: offline
PostWysłany: 01-11-2010, 13:45   

Hellsing,Elfien Lied,Kara no Kyoukai - widziałem,jak dla mnie najlepszy był ten ze spiralą,wkręciarski ^^ a co do psychodeli to chodziło dokładniej o schizujące(takie jak HNNKN-pierwszy rozdział i rozdział z Shion najlepszy;))niekoniecznie muszą być fontanny krwi(ale przy okazji też może być ;])Co do Ganzt jakoś nie przekonała mnie recenzja.A Yamato Nadeshiko Shichi Henge-nieee ;P po serii komedii mam dosyć jakiegokolwiek podobieństwa.Jigoku shoujo też odpada(podaje tak na wszelki wypadek gdybyś chciał mi to zaproponowac ;P)Hmmm jak by to określić - chce czegoś co ryje psyche,coś po czymś bałbym sie wyjść na klatke zajarać xD Tak jak już pisałem fontanny krwi mnie nie ruszają ale najważniejszy jest klimat i odpowiednia muzyka dopasowana do sytuacji.Cenie sobie bardzo taki klimat-te psychopatyczne smiechy,przeraźliwy strach widoczny na twarzach bohaterów i popadanie w paranoje/psychoze,sadystyczne czynności wykonywane z dziką satysfakcją i oblędem w oczach.Coś co przemienia sielskie życie w koszmar.Jak najwięcej negatywnycyh emocji.Myśle że ten opis cię lepiej ukierunkuje.Jeżeli chodzi o horrory to jestem strasznie wybredny.

_________________
"Nie dyskutuj z idiotą.Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem" (chyba że jesteś głupszy od niego)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KurosakiVasto Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 30 Sie 2010
Skąd: Karakura
Status: offline
PostWysłany: 01-11-2010, 16:01   

Zna ktos moze jakies anime o tworzeniu mangi ? Cos podobnego do Bakumna ? Znacie plisska :(

_________________
Bleach 4EVER !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gucia Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Lip 2009
Status: offline
PostWysłany: 01-11-2010, 18:42   

KurosakiVasto,
Ten wontek jest w Genshiken i Asu no youchi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 01-11-2010, 20:10   

Z tych bardziej 0>>hero Comic Party i chyba Doujin Work. W kwestii Anime Animation Runner Kuromi.

Myoujin, mam parę propozycji, ale ostrzał grubym śrutem. Neon Genesis Evangelon, Casshern Sins, Blue Gender, Iria: Zeiram the Animation.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
RavenV Płeć:Mężczyzna
Power is Back...


Dołączył: 20 Kwi 2010
Skąd: się biorą dzieci?
Status: offline
PostWysłany: 02-11-2010, 20:29   

Tak na szybko proszę o anime o tańcu ulicznym, coś a'la Step Up.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 04-11-2010, 00:39   

Skoro nikt nie odpisał wytłumaczę dlaczego. Ja też nie przypominam sobie tytułu o tematyce tańca ulicznego. Z mojego listingu wynika nawet, że w podanym tytule co innego dominuje. Prosisz o motyw baaaardzo niszowy. Taniec uliczny kojarzy mi się raczej z Ameryką środkową i południową, niż z Japonią. Możliwe, że źle. Ale jeśli dobrze to anime ogólnie z tematyką amerykańską (naleciałości kulturalne lub sam kontynent i jego kultura) jest niewiele i są to tytuły owszem dobre ale odosobnione.
Więc raczej trzeba sobie darować.

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 04-11-2010, 09:48   

Pozwolę sobie uzupełnić i rozszerzyć. Poza wspomnianym przez Kokodina kontekstem kulturowym i tym, że nie warto od anime oczekiwać "egzotycznych" tematów, jest jeszcze coś. Generalnie można z góry założyć, że odpowiedź na wszelkie pytania "szukam anime, w którym {tu wstaw konieczność pokazania skomplikowanego ruchu}" brzmi "nie ma". Nawet gdyby taniec uliczny był w Japonii popularny, bardzo wątpię, czy zrobiono by anime, po prostu dlatego, że trudno byłoby się zmieścić w budżecie przy konieczności animowania czegoś tak złożonego. Dlatego trudno jest znaleźć w ogóle jakiekolwiek anime o tańcu lub zawierające dobrze pokazane sceny tańca (tak, istnieje jeden czy dwa wyjątki, ale to przypadek potwierdzenia reguły). Z tego samego powodu bohaterowie anime prędzej będą grali w baseball niż uprawiali gimnastykę artystyczną - albo jazdę konną, skoro już przy tym jesteśmy. Ewentualnie złożony ruch może się "opłacać" w scenach walki, ale to wszystko. Więc zanim zada się pytanie, warto się zastanowić, czy w znanych nam anime poziom animacji chociaż odlegle sięga na tyle wysoko, żeby pozwolić zanimować to, co chcemy obejrzeć.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
KP
Gość
PostWysłany: 06-11-2010, 14:07   

Witam poszukuje anime podobnego do Hanbun no Tsuki ga Noboru Sora
Powrót do góry
Gucia Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Lip 2009
Status: offline
PostWysłany: 06-11-2010, 18:29   

KP
Może shigofumi- jak dla mnie świetny dramat i go gorąco polecam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Akai Płeć:Kobieta
Mad world


Dołączyła: 26 Lip 2010
Status: offline
PostWysłany: 06-11-2010, 18:38   

Ja od siebie jeszcze dodam Bokura ga Ita - kreska może nie powala, jednak tylko ten tytuł przychodzi mi na myśl, jeśli chodzi o dramat i romans.

_________________
Pamiętaj: Co komu do tego, skoro i tak mniejsza o to? - Kłapouchy
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9005871
Agon Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 07-11-2010, 10:03   

KP napisał/a:
Witam poszukuje anime podobnego do Hanbun no Tsuki ga Noboru Sora

Kimi ga Nozomu Eien.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Souless
Gość
PostWysłany: 07-11-2010, 20:30   

Witam, poszukuję jakiejś komedii romantycznej w stylu Kaichou wa Maid-sama!
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 269 z 399 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 268, 269, 270 ... 397, 398, 399  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group