FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 276, 277, 278 ... 397, 398, 399  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie?
Wersja do druku
gunia1152 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 17 Lis 2010
Status: offline
PostWysłany: 25-11-2010, 11:19   

Poszukuję czegoś podobnego do Vampire Knight... Znacie coś? :):p
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gunia1152 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 17 Lis 2010
Status: offline
PostWysłany: 25-11-2010, 11:53   

frems napisał/a:
Dzięki za wcześniejsze propozycje.

Może ktoś zna ciekawe anime o vampirach, tylko głównym wątkiem wolałbym żeby były te vampiry a nie tylko dodatkiem, nie musi do końca tak być ale by było miło. Jeszcze chciałbym ale nie musi być żeby był to horror.



VAMPIRE KNIGHT :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 25-11-2010, 12:25   

gunia1152 napisał/a:
frems napisał/a:
Dzięki za wcześniejsze propozycje.

Może ktoś zna ciekawe anime o vampirach, tylko głównym wątkiem wolałbym żeby były te vampiry a nie tylko dodatkiem, nie musi do końca tak być ale by było miło. Jeszcze chciałbym ale nie musi być żeby był to horror.



VAMPIRE KNIGHT :)

O tak, w pewnym sensie to był horror...

A od siebie:
Polecany już wcześniej Hellsing (i Hellsing Ultimate), a oprócz tego Vampire Hunter D/Vampire Hunter D: Bloodslust
Można wziąć Trinity Blood, oraz (choć to jest zdecydowanie komediowe) Tsukuyomi Moon Phase

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gunia1152 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 17 Lis 2010
Status: offline
PostWysłany: 25-11-2010, 13:04   

Bezimienny napisał/a:
gunia1152 napisał/a:
frems napisał/a:
Dzięki za wcześniejsze propozycje.

Może ktoś zna ciekawe anime o vampirach, tylko głównym wątkiem wolałbym żeby były te vampiry a nie tylko dodatkiem, nie musi do końca tak być ale by było miło. Jeszcze chciałbym ale nie musi być żeby był to horror.



VAMPIRE KNIGHT :)

O tak, w pewnym sensie to był horror...


Przecież autor posta napisał, że chciałby ale nie musi być horror. Miało być o wampirach to podałam.
Pozdro :p
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 25-11-2010, 15:09   

Frems , każdy "horror" to dla mnie komedia , więc proponuję obejrzeć Moon Phase. Chwilami jest to całkiem przyjemna komedia a czasami czystej wody horror. Naginając już całkiem konwencję można rzec Karin. Tak czy siak obydwa tytuły są zaplamione wątkiem "wampiry w Japonii" a sam wynalazek wampira jest tworem europejskim, więc nie zaliczają się one do Japońskiej kultury Youkai. Czyli wątek tak samo stereotypiczny jak USA (i nie chodzi o króliki) zkonnice , czy inne elementy typowo nabyte z zagranicy:P Podobnie Vampire Hunter Robin. Co do wampiryzmu Youkai, to można się zanudzić Vampire Princess Miyu.

gunia1152, Proponuję zajrzeć najpierw do linka http://www.anime-planet.com/anime/vampire-knight i poczytać pod słowem "recommentadions", wybrać sobie kilka tytułów spełniających wymagania tematyczno-gatunkowe i powrócić z bardziej szczegółowym pytaniem. Ponieważ ja mogę tylko odpowiedzieć na tamto "Pod jakim względem?".

Phantom, A czy koniecznie wymagasz w dramacie romansu? Haibane Renmei świetnie radzi sobie bez tego. Natomiast 100 procentowym tytułem jest Nana, która już na 90 jest na liście skończonych. Wspominając o Clannadzie nie można również zapomnieć o Air. Natomiast Asatte no Houkou nie jest może melodramatyczne, ale ukazuje ciekawy paradoks prostej opowieści o normalnych ludziach i odrobiny supernatural.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Phantom Płeć:Mężczyzna
You wanna play too ?


Dołączył: 27 Sie 2010
Status: offline
PostWysłany: 25-11-2010, 16:04   

Kokodin dziękuję za wszystkie tytuły. Air widziałem. Początek trochę nudnawy lecz potem się rozkręciło. Mhm czy wymagam w dramacie romansu ? Myślę że tak gdyż uwielbiam tragiczne zakończenia a romans pomiędzy osobami dodaje jeszcze bardziej tragiczną fabułę. Podkreślam też że bardzo lubię nowoczesną dobrą kreskę. Jest to jeden z najważniejszych czynników czy zaciekawi mnie anime.

_________________
Moja lista anime
http://www.anime-planet.com/users/mikikem/anime?page=1
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
7563976
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 25-11-2010, 16:14   

Więc tak zaspoileruję, że w Haibane Renmei, romans też odegrał kluczową rolę dla ukształtowania charakteru jednej z głównych bohaterek. Niemniej jednak ukazują go jedynie w retrospekcjach i skutkach, jako sprawa zamierzchła. Dodam też, że jest to moje ulubione anime nie bez powodu, ponieważ kreska i gra światła jest tam cudowna. (a nawet plamy z groszku)

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
palemeczka Płeć:Kobieta


Dołączyła: 24 Lis 2010
Status: offline
PostWysłany: 25-11-2010, 16:24   

Szukam jakieś fajne Yaoi lub shonen-ai coś jak junjou romantica lub loveless. Z góry dziękuję za pomoc :D

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 25-11-2010, 19:20   

Oj, ciężko będzie, wcale dużo tego nie ma... Na początek zdecydowanie Gakuen Heaven, Gravitation, Antique Bakery. Natomiast yaoi w wersji animowanej to w większości obraz nędzy i rozpaczy, możesz spróbować Seitokaichou ni Chuukoku - nawet nawet, tylko kreska koszmarna.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Novalogic Płeć:Mężczyzna
Shameless one


Dołączył: 25 Lis 2010
Status: offline
PostWysłany: 25-11-2010, 19:41   

Szukam dobrej serii shounen, niekoniecznie tasiemca - 13/26 epizodów również mile widziane. Tak na szybko co już widziałem i najbardziej mi się spodobało ( lista powinna być o wiele dłuższa, to tylko dla orientacji ):

- One piece
- Fairy tail
- Hikaru no Go!
- Naruto both series
- Dragon ball all series
- D-Gray man
- FMA both series
- Bleach
- Air gear - głównie manga z uwagi na to, że anime szybko zakończyli
- YuGiOh - niektórzy nie klasyfikują tej pozycji nawet jako anime, mnie jednak przypadło do gustu :)
- Saint Seyia
- Soul eater

Ponadto jeśli możecie mi polecić dobre anime z innego gatunku również będę wdzięczny. I znowu - na szybko te, które mi w pamięci utkwiły:

- Vampire knight / Vampire knight: guilty
- Neon genesis evangelion
- hellsing / hellsing ultimate
- Trinity blood
- elfen lied
- Angel beats.
- Higurashi No Naku Koro Ni Kai
- Death Note

Do tego jakaś komedia, może być z wątkiem romantycznym ale tu warunek - NIE GŁUPIA bo od takich dostaję wrzodów i zbiera mi się na wymioty ;x. Lubiane przeze mnie:

- Clannad / afterstory
- Princess lover
- Shuffle!

To by było na tyle... na razie ;p. Dziękuję za wszelkie propozycje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 25-11-2010, 21:26   

Novalogic, z shounenów, których nie wymieniłeś przychodzi mi na myśl Inuyasha, Shaman King i To Aru Majutsu no Index.

Z "innych": Baccano, Black Lagoon, Ga Rei Zero, Kara no Kyoukai.

Z komedii romantycznych poleciłabym Toradorę.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Novalogic Płeć:Mężczyzna
Shameless one


Dołączył: 25 Lis 2010
Status: offline
PostWysłany: 25-11-2010, 21:31   

Wielkie dzięki :). Nie spodziewałem się tylu tytułów. Inuyashę już nieco nadgryzłem ( i to dosyć mocno bo gdzieś do 60 - 70 epizodu ) ale bez konkretnego powodu straciło to anime swój urok. Resztę postaram się sprawdzić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Phantom Płeć:Mężczyzna
You wanna play too ?


Dołączył: 27 Sie 2010
Status: offline
PostWysłany: 26-11-2010, 11:20   

Zacząłem właśnie ogłądac NANA. Bardzo ładna kreska. Trochę tylko czasami zbyt mocno światło odbija sie od twarzy i niezbyt ładnie to wygląda.

_________________
Moja lista anime
http://www.anime-planet.com/users/mikikem/anime?page=1
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
7563976
kriwo
Gość
PostWysłany: 26-11-2010, 18:22   

Dzięki za propozycje. Zna może ktoś anime wojenne ale tym razem nie w kosmosie a bardziej na planetach, nie musi to być Ziemia, może to być również wymyślona planeta ale chodzi tu bardziej o klimat wojenny.
Powrót do góry
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 26-11-2010, 18:27   

kriwo napisał/a:
Dzięki za propozycje. Zna może ktoś anime wojenne ale tym razem nie w kosmosie a bardziej na planetach, nie musi to być Ziemia, może to być również wymyślona planeta ale chodzi tu bardziej o klimat wojenny.

Oczekujesz czegoś choć trochę realistycznego, czy nie przeszkadzają Ci latające mechy za każdym rogiem?

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 277 z 399 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 276, 277, 278 ... 397, 398, 399  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group