FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 277, 278, 279 ... 397, 398, 399  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie?
Wersja do druku
Ganossa Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lut 2007
Status: offline
PostWysłany: 27-11-2010, 11:33   

@kriwo
Venus Wars
Rhea Gall Force i Gall Force: Earth Chapter - konflikt w stylu tego z Terminatora. Ludzie walczą przeciwko zbuntowanym komputerom.
Blue Submarine No. 6 - podwodniacy przyszłości.
Black Magic M-66 - nie wojna ale bardzo ciekawe militarne akcje.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kriwo
Gość
PostWysłany: 27-11-2010, 14:18   

Morg napisał/a:
kriwo napisał/a:
Dzięki za propozycje. Zna może ktoś anime wojenne ale tym razem nie w kosmosie a bardziej na planetach, nie musi to być Ziemia, może to być również wymyślona planeta ale chodzi tu bardziej o klimat wojenny.

Oczekujesz czegoś choć trochę realistycznego, czy nie przeszkadzają Ci latające mechy za każdym rogiem?



Nie przeszkadzają.
Powrót do góry
Urbino
Gość
PostWysłany: 27-11-2010, 18:40   

Poszukuję jakiejś dobrej przygodówki z wątkiem romantycznym z tym, że mam kilka "ale":
- wolałabym serię skończoną, z wyjaśnionymi wątkami, co się tyczy wątku romantycznego - też musi być skończony, bo czasem szlak mnie trafia jak przez ileś tam odcinków bohaterowie lgną do siebie a na koniec nie dostajemy nawet żadnej, krótkiej rozmowy...
- fajnie by było, gdyby wyżej wymieniony wątek romantyczny posuwał się naprzód tzn. unikał ślimaczego tempa i rozciągania się w czasie
- nie odstraszają mnie trójkąty romantyczne, mechy, nadprzyrodzone elementy, liczba odcinków może przekraczać stówę...
- co się tyczy klimatu - może być bardziej komediowy ale czymś cięższym też nie pogardzę
- dla przykładu - może być coś podobnego do Inuyashy.
Wszystkich tych, którzy doczytali do końca mój post proszę o pomoc ;)
Powrót do góry
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 27-11-2010, 18:48   

Urbino, Fullmetal Alchemist: Brotherhood, Eureka Seven, Chrno Crusade i Kara no Kyoukai.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Urbino
Gość
PostWysłany: 27-11-2010, 20:26   

Z wyżej wymienionych nie widziałam tylko Eureki...
Sądząc po opisie - seria zapowiada się naprawdę dobrze. Dzięki za pomoc.
Powrót do góry
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 27-11-2010, 20:32   

Urbino:

Heroman. Wątek romantyczny jest jeden (+ parę sugestii na możliwość jeszcze jednego), już w momencie startu są na etapie oficjalnego koleżeństwa a po pierwszym arcu mają już pierwszą randkę i etap oficjalnego paringu. A na trzeci arc pojawia się problem, dość istotny i konsekwencje jego są w czwartym.

Seria jest skończona, choć zostawiono otwartą furtkę na następny sezon (w formie zakończenia typu "a przygoda trwa dalej") który może lub nie powstać, ale tylko jedna szczególnie istotna sprawa, czyli ostateczny los pewnej postaci, nie zostaje do końca wyjaśniony. Ma to pewien związek z wątkiem romantycznym i jeśli będzie kontynuacja będzie to dość istotne, ale sprawa siły uczucia jest załatwiona jasno.

Klimat serii jest idealistyczny i komediowy, choć potrafi być poważne. Trójkątów brak. Brak też tsundare. Po prostu związek dwóch zdrowych (no może on ma ciut za dużo cech odziedziczonych po matce) 13-letnich dzieciaków dość sensownie (jak dla prostej produkcji familijnej) wsadzony w plot.

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki



Ostatnio zmieniony przez Gamer2002 dnia 27-11-2010, 20:34, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
gość
Gość
PostWysłany: 27-11-2010, 20:48   

Czy istnieje jakieś anime, w którym jedną z głównych ról gra muzyka poważna? (oprócz Nodame Cantabile, które już obejrzałem)
Powrót do góry
Quaigon1
Gość
PostWysłany: 27-11-2010, 21:17   

Szukam anime z glownym bohaterem ktory jest niezwykle genialny. Cos jak lulu z code geash czy light z death note. Istanieja jakies inne anime poza tymi z takimi bohaterami?
Powrót do góry
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 27-11-2010, 23:24   

Quaigon1, Ja bym ich nazwał psychopatycznymi dupkami z tendencją do autodestrukcji, ale co tam. Podobnie genialny jest główny bohater Ghost Hunt, prawdopodobnie Spiral, Jedna z bohaterek GTO, lub nawet Kyoya z Ouran High School Host Club.
Gośću, istnieje nawet tag na moim listingu :P http://www.anime-planet.com/tags/classical-music/anime
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
616 Płeć:Mężczyzna
From GARhalla


Dołączył: 21 Kwi 2007
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 28-11-2010, 01:51   

Urbino napisał/a:
Poszukuję jakiejś dobrej przygodówki z wątkiem romantycznym z tym, że mam kilka "ale":
- wolałabym serię skończoną, z wyjaśnionymi wątkami, co się tyczy wątku romantycznego - też musi być skończony, bo czasem szlak mnie trafia jak przez ileś tam odcinków bohaterowie lgną do siebie a na koniec nie dostajemy nawet żadnej, krótkiej rozmowy...
- fajnie by było, gdyby wyżej wymieniony wątek romantyczny posuwał się naprzód tzn. unikał ślimaczego tempa i rozciągania się w czasie
- nie odstraszają mnie trójkąty romantyczne, mechy, nadprzyrodzone elementy, liczba odcinków może przekraczać stówę...
- co się tyczy klimatu - może być bardziej komediowy ale czymś cięższym też nie pogardzę
- dla przykładu - może być coś podobnego do Inuyashy.
Wszystkich tych, którzy doczytali do końca mój post proszę o pomoc ;)


Bouen No Xamdou
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Yano Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 25 Wrz 2010
Status: offline
PostWysłany: 28-11-2010, 14:09   

Witam ostatnio na mój post odzew był znikomy :( więc pisze jeszcze raz ale teraz troszkę inaczej szukam anime lub mangi podobnej do The Breaker niestety jak na razie the breaker jest tylko jak manga:(

_________________
Czym jest szczęście ?czy to gorąca czekolada w zimny dzień ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 28-11-2010, 14:28   

Rozwiń to. Możesz być jedyną osobą czytającą ten tytuł a może ich być miliony, ale sam tytuł nie zawsze jest rozpoznawany. Niemniej jednak trzeba się zabespieczć na każdą ewentualność. Gatunek, motyw przewodni, fetysz, lub jakiś konkretny element. Napisz co ci się dokładnie w tym podobało, bo możliwe, że tak coś się znajdzie. Po samym tytule nie wróżę powodzenia.

Jednak gdyby tytuł był niszowy, to nie spodziewaj się wielkiego odzewu. Nikt raczej nie dokręci czegoś czego niema.

edit.................................................................................................................................
Chociaż po przeczytaniu twojego poprzedniego posta, wynika jasno czego szukasz, po tym już kompletnie nic nie wiadomo.
Tak czy siak spróbuj to uczesać tak by dobrze się to czytało i rozumiało. Napisz co lubisz a czego nie lubisz w gatunku walki. Bo można ci polecić Fists of the North Star, Jubei-chan lub Duel Master :P Ikkitousen lub Sekirei też się gdzieś zaplączą.


Ostatnio zmieniony przez kokodin dnia 28-11-2010, 14:59, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
mustafa
Gość
PostWysłany: 28-11-2010, 14:30   

Szukam czegoś podobnego do FMP! : The Second Raid ,jeżeli chodzi o klimat,wykonanie i gatunek.
Powrót do góry
mustafa
Gość
PostWysłany: 28-11-2010, 17:02   

może beż wykonania ;P wiem że może być to trudne bo jest to dość specyficzna seria ale licze na was ;]
Powrót do góry
Myoujin Płeć:Mężczyzna
Noroi...shin


Dołączył: 26 Paź 2010
Skąd: Sosnowiec
Status: offline
PostWysłany: 28-11-2010, 18:31   

mustafa napisał/a:
Szukam czegoś podobnego do FMP! : The Second Raid ,jeżeli chodzi o klimat,wykonanie i gatunek.

ode mnie to samo ,jakieś wojskowe/wojenne z dodatkiem uczniów i przyprawione cięzkim klimatem ,trochę komedią ze pewną dozą romansu.Ważny jest dla mnie właśnie klimat szczególnie bo cała reszta to "otoczka".Jak to już wspomniał Kokodin kiedyś : wszystko co mocno sprecyzowane jest raczej nie spotykane.I pewnie też jest tak i w tym przypadku ale myśle że istnieje jakieś tego typu(co prawda ja go nie znalazłem ale wy może znajdziecie.
A i zapomniałem wcześniej napisać : generalnie pozytywny wydźwięk.
Liste mam zrobioną na tanuku więc prosze nie podawać tytułów odpowiadające mojej charakterystyce, tam umieszczonych.
Czyli podsumowując bo ta wypowiedź może być dla niektórych nieco chaotyczna:
-wojskowe/wojenne z efektownymi walkami (mechy tu pasują idealnie ale nie można mieć wszysktiego,w końcu dostanę odpowiedź że coś takiego nie istnieje)
-cięzki klimat(lecz z happyendem)
-trochę szkoły
-i trochę migdalenia
Jeżeli znajdziecie coś ale bez któregoś z elementów składowych(choć najlepiej żeby były wszystkie) to też proszę o podanie.Bez odbioru.

_________________
"Nie dyskutuj z idiotą.Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem" (chyba że jesteś głupszy od niego)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 278 z 399 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 277, 278, 279 ... 397, 398, 399  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group