FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 280, 281, 282 ... 397, 398, 399  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie?
Wersja do druku
mustafa
Gość
PostWysłany: 01-12-2010, 17:04   

Sam jestem po lekturze Nyan koi i szczerze powiedziawszy jeżeli nastawisz sie na odpręzęnie to seria naprawde potrafi zadowolić.Lekka i przyjemna seria.Dużo humoru.Choć nie skończona co wyraźnie widać(zapowiedź 2 sezonu jest co naprawia zakończenie wg mnie bo nie zamyka historii).Kreska pospolita ale przyjemna dla oka(w końcu to nowa pozycja).Fabuła dosyć ciekawie rozwinięta ;P A co do samego Mahoromatic to miałem z tym styczność i mimo że mam alergie na słabą grafike(wzorem tu dla mnie jest Sengoku Basara bo to czysta maestria w tym aspekcie) to o serii nie moge powiedzieć złego słowa.Także oba tytuły powinny się spodobać.
Przejdź na dół
Myoujin Płeć:Mężczyzna
Noroi...shin


Dołączył: 26 Paź 2010
Skąd: Sosnowiec
Status: offline
PostWysłany: 01-12-2010, 19:31   

Troszeczkę spóźniony ten post ;] A ja już poraz kolejny bede zadręczał was makabrycznymi zadaniami.Nie no dzisiaj spokojnie . Szukam anime z typowej akcji.Lista na tanuczu ale na wszelki wypadek podam co widziałem(nie ma tego zbyt wiele ;P)
-Black Lagoon'y oba
-GItS ,GitS :S.A.C i S.A.C 2 to tyle xD także macie duże pole do popisu.
A z drugiego rodzaju to coś w stylu Toaru Majutsu no Index:współczesność,ewent przyszłość,supermoce,walki i ciekawy protagonista,dobrze by było jakby istniała jakaś mHrooooooczna intryga w tłe ;P podane najlepiej w sposób przystępny,nie ciężki,tak idealnie na długie zimowe wieczory(które są w tej chwili aż za bardzo zimowe ale mniejsza) dla odprężenia .

_________________
"Nie dyskutuj z idiotą.Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem" (chyba że jesteś głupszy od niego)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 01-12-2010, 20:08   

Co do anime akcji polecałabym Baccano! nie jest to może czysta akcja, bo sporo miejsca dostaje też nieco pokręcona fabuła, ale całość jest przez to naprawdę wciągająca.

Co do drugiej prośby to Fullmetal Alchemist: Brotherhood powinien pasować. Co prawda dzieje się w świecie alternatywnym, ale ma dobrze zrobione walki, alchemię, mroczną intrygę i sensownego protagonistę.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Myoujin Płeć:Mężczyzna
Noroi...shin


Dołączył: 26 Paź 2010
Skąd: Sosnowiec
Status: offline
PostWysłany: 02-12-2010, 07:12   

A właśnie zapomniałem dopisać że oglądałem Baccano ;P a co do FMA :Brotherhood podobno cięzko się ogląda bez znajomości 1 serii a ta mnie "troszkę" nudziła więc....ale mimo wszystko dzięki za propozycje i czekam na dalsze.

_________________
"Nie dyskutuj z idiotą.Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem" (chyba że jesteś głupszy od niego)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 02-12-2010, 07:33   

Co do FMA to brednie pan opowiadasz. Jest wręcz przeciwnie, gdyż obydwa tytuły opowiadają tę samą historię. Fakt że inaczej. Pierwsza seria jest od pewnego momentu kompletnym scenariuszem studia Bones a Brotherhood jest od początku do końca bliższe mandze. Pierwszy tytuł jest po prostu lajtową wersją a drugi mroczniejszą.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Lain Płeć:Kobieta


Dołączyła: 10 Maj 2003
Status: offline
PostWysłany: 02-12-2010, 08:44   

kokodin napisał/a:
Pierwszy tytuł jest po prostu lajtową wersją a drugi mroczniejszą.

Pierwszy wersja jest bardziej lajtowa? Serio? Dla mnie jest dokładnie na odwrót, pierwsza wersja jest mroczniejsza, zwyczajnie lepiej radziła sobie ze wszelkimi smutnymi scenami, a druga jest bardziej lajtowa. W drugiej serii wszędobylska komedia potrafiła mi rozwalić cały klimat, a jak już w drugie serii starali się wyciskać z widza łzy to przeginali i wychodziło nazbyt melodramatycznie. Nawet pomimo tego, że lubię mrok i dramat, to przy oglądaniu drugiej serii kręciłam oczami przy każdym z takich momentów, dodatkowo jest tam więcej hałaśliwego humoru, wplecionego w sceny bardziej dramatyczny i całość robi wrażenie przeciętnego shonena, który raz na ruski rok stara się być poważny.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Myoujin Płeć:Mężczyzna
Noroi...shin


Dołączył: 26 Paź 2010
Skąd: Sosnowiec
Status: offline
PostWysłany: 02-12-2010, 09:35   

kokodin napisał/a:
Co do FMA to brednie pan opowiadasz. Jest wręcz przeciwnie, gdyż obydwa tytuły opowiadają tę samą historię. Fakt że inaczej. Pierwsza seria jest od pewnego momentu kompletnym scenariuszem studia Bones a Brotherhood jest od początku do końca bliższe mandze. Pierwszy tytuł jest po prostu lajtową wersją a drugi mroczniejszą.

Heh bez nerwów ;P napisałem "podobno" czyli kierowałem się nie moją opinią tylko czyjąś.
Lain napisał/a:

Pierwszy wersja jest bardziej lajtowa? Serio? Dla mnie jest dokładnie na odwrót, pierwsza wersja jest mroczniejsza, zwyczajnie lepiej radziła sobie ze wszelkimi smutnymi scenami, a druga jest bardziej lajtowa. W drugiej serii wszędobylska komedia potrafiła mi rozwalić cały klimat, a jak już w drugie serii starali się wyciskać z widza łzy to przeginali i wychodziło nazbyt melodramatycznie[..]całość robi wrażenie przeciętnego shonena, który raz na ruski rok stara się być poważny.

A teraz to mi namąciliście w głowie ;P sam już nie wiem czy oglądać czy nie bo wasze opinie są dosyc spreczne.Swoją drogą polecasz mi tytuł który besztasz xD Proszę o opinie niezależnego.

_________________
"Nie dyskutuj z idiotą.Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem" (chyba że jesteś głupszy od niego)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MikoMag
Gość
PostWysłany: 02-12-2010, 15:23   

Witam wszystkich!
M&A interesowałem się dawno, teraz jednak chęć wróciła. Zaczynałem od Neon Genesis Evangelion, a potem posypały się różne tytuły jak Hellsing, Love Hina, Boys Be, Onegai Teacher, i ostatnio horror Higurashi no Naku Koro ni który uważam za świetny.

Teraz wzięło mnie na coś konkretniejszego, chciałbym Anime nieco "doroślejsze" niż komedie które widziałem wcześniej. Chciałbym żeby była tam akcja ( może walka, ale niekoniecznie - chodzi mi o jakiś konkretny cel fabuły) no i fajnie rozwinięte relacje między bohaterami. (Wyraźnie zarysowane uczucie itp).
Anime w stylu DB i inne tasiemce odpadają.
Bohaterami jak najbardziej mogą być młodzi ludzie, jednak chciałbym uniknąć IQ na niskim poziomie. :)

Mam nadzieję że pomożecie!
Pozdrawiam!
Powrót do góry
Ziemniak
Gość
PostWysłany: 02-12-2010, 15:37   

@up

Od siebie polecałbym przyjrzenie się klasyce romansu/dramatu: Kanon 2006 i Clannad.
Pasuje tutaj także Toradora, gatunkowo bardziej komedia romantyczna.
Powrót do góry
Usagi Płeć:Kobieta

Dołączyła: 11 Lis 2010
Status: offline
PostWysłany: 02-12-2010, 17:00   

Witam , czy ktoś móglby mi polecic jakieś dobre anime łączące motyw szkołyi miłości.Oglądalam już takie tytuły jak True Tears ,Kanon,Clannad,Air .Może byc też z dodatkiem magii i walki jak w Sailor Moon .
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Furius Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 02 Gru 2010
Status: offline
PostWysłany: 02-12-2010, 17:18   

Szukam anime podobnych do Shakugan no Shana, Zero no Tsukaima i Toradora
Jak by ktos znal podobne tytuly, napiszcie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 02-12-2010, 18:24   

Myoujin, zasadniczo różnica jest taka: pierwsza seria jest kompletnie na poważnie i prawie brak w niej wątków komediowych, w Brotherhood natomiast jest sporo humoru. To podstawowa różnica między nimi. Zresztą, jak nie jesteś pewien to możesz obejrzeć obie serie. Fabuła mimo podobnych watków dość szybko się rozjeżdża i w rezultacie oba anime ogląda się jak dwa zupełnie różne tytuły, możnaby powiedzieć wręcz, że są to historie alternatywne.

Osobiście, bardziej polecam Brotherhood, ale tutaj każdy ma swoje zdanie.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ziemniak
Gość
PostWysłany: 02-12-2010, 18:53   

Usagi napisał/a:
Witam , czy ktoś móglby mi polecic jakieś dobre anime łączące motyw szkołyi miłości.Oglądalam już takie tytuły jak True Tears ,Kanon,Clannad,Air .Może byc też z dodatkiem magii i walki jak w Sailor Moon .

W tych rejonach polecam ef - a tale of memories, jeżeli chcesz i magię to idealnie tu pasuje Da Capo (wszystkie serie, jednak starsze są dosyć słabe, najnowsza dopiero trzyma wysoki poziom). Z tych serii posiadających w sobie walkę i magię idealnie pasuje Shakugan no Shana i Zero no Tsukaima, jednak trzeba przy tym lubieć tsundere (Rie Kugumiya ;) ).
Może ci przypasować Fate/Stay Night, ale tu jest mniej motywów szkolnych, a więcej walki.

Furius napisał/a:
Szukam anime podobnych do Shakugan no Shana, Zero no Tsukaima i Toradora
Jak by ktos znal podobne tytuly, napiszcie


Fate/Stay Night będzie pasować idealnie. Możesz spróbować też Kaze no Stigma, ale dla mnie było ono kiepskie.
Powrót do góry
Lain Płeć:Kobieta


Dołączyła: 10 Maj 2003
Status: offline
PostWysłany: 02-12-2010, 21:12   

Myoujin, mój post odnosi się do postu kokodina, ja nic Ci nie polecałam. Nie jestem wielką fanką ani pierwszej, ani drugiej serii. Po prostu zdziwiło mnie, ze ktoś może uważać drugą wersję za mroczniejszą. Mnie akurat od drugiej serii odstraszyło to, co napisałam o komedii i dramacie, a szczególnie przejście pomiędzy jednym i drugim, niemniej jednak nie wszystkim to przeszkadza. Najlepiej sam zobacz, która Ci się bardziej podoba.

Ale i tak, jak zdecydujesz się na oglądanie drugiej serii, to radzę się zatrzymać na odcinku 3 i obejrzeć najpierw odcinki 6 i 7 z pierwszej serii i dopiero potem wrócić do drugiej, ta sama historia, ale o ile lepiej wykonana.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
MikoMag
Gość
PostWysłany: 02-12-2010, 21:45   

@ Ziemniak Dzięki za propozycje. Boje się jednak że owe anime są trochę zbyt "dziecinne". Nie mówię że chciałbym od razu powagę w stylu GITS, jednak wszechobecne słodkie dziewczynki i ich abstrakcyjne problemy, to coś na co w tym momencie mam średnią ochotę. :)

Mógłbym prosić was jeszcze o jakieś typy? jeśli chodzi o powagę, to coś półkę wyżej :)
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 281 z 399 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 280, 281, 282 ... 397, 398, 399  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group