FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 279, 280, 281 ... 397, 398, 399  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie?
Wersja do druku
-ArcheR- Płeć:Mężczyzna
nowy :P


Dołączył: 21 Lis 2010
Skąd: Janów Lubelski
Status: offline
PostWysłany: 29-11-2010, 21:48   

Sony napisał/a:
Poszukuje anime z gatunku Romans/Dramat coś podobnego do tych tytułów: Air,Bokura ga Ita,Clannad,Hanbun no Tsuki ga Noboru Sora,Kimi ga Nozomu Eien,Myself; Yourself,sola,ef - a tale of memories,ef - a tale of melodies,Kanon


Chmm. myślę i myślę ale wymyślić nic nie mogę. Wpadłem więc na to, że może coś z mojej skromnej kolekcji przypadnie Ci do gustu. Tak więc ja, osobiście preferuję Harem i Ecchi (lub etchi jak kto woli :P). I Z tego typu anime oglądałem:


* Akane-iro ni Somaru Saka - (Harem, Ecchi, Komedia, Romans)
* B Gata H Kei - (Ecchi, Komedia, Romans - dodam tylko, że obejrzałem i później żałowałem że to w ogóle zobaczyłem :/)
* To Heart 2 - (Harem, Romans - pierwsza część (To Heart) odstraszyła mnie swoją oprawą graficzną, nic dziwnego bo jest z 1999. Ta zaś część z 2005)
* Sora no Otoshimono - (Ecchi, Komedia - w trakcie oglądania [dopiero 2 odcinki ale ciekawie się zpowiada :P xDD] )
* Seitokai no Ichizon - (Harem, Komedia - do oglądania)
* Asu no Yoichi - (Ecchi, Harem, Komedia, Romans, Sztuki walki - tutaj również dodam, że do oglądania)

Dopiero zaczynam swoją przygodę z anime :) i myślę, że poszerzę swój zbiór o coś ciekawego i wartego uwagi ^^. Tak na marginesie również oglądałem anime: Clannad i Clannad; After Story. Anime po prostu super. Uważam, iż nie prędko znalazłbym coś lepszego (trudno to opisać, ale ujmując to tak artystycznie to powiedziałbym, że moja dusza się raduje kiedy wspominam tę piękną opowieść). Szczerze polecam wszystkim tym którzy jeszcze nie oglądali :P.

Jak by ktoś jeszcze znał coś w tym guście (Ecchi, Harem, Komedia, Romans,) to byłbym wdzięczny za tytuły (dodam, że cenię sobie dobrą grafikę i, że lubię anime o szkole)

Na tym bym już skończył, ten mój marny post ;/. Jak coś jest źle napisane to proszę o wyrozumiałość (bo chyba jestem głupi :P).

_________________
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4078751
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 30-11-2010, 00:01   

Zacznijmy od tego, że jeśli oceniasz kreskę po roku, to możesz się nieźle przejechać. Sam wyznacznik wiekowy może być na tyle mylący, że pominiesz tytuły kultowe, genialne na swój czas lub po prostu dobre.

Idąc za ciosem mogę polecić ci jedno anime a właściwie dwie serie Mahoromatic: Automatic Maiden i Mahoromatic: Something More Beautiful. Rok produkcji pierwszego odcinka 2001 , rok produkcji ostatniego 2003. Jeden z pierwszych tytułów w geometrii 16:9 . Bardzo ładny graficznie tytuł, ze świetną muzyką i designem postaci. Jedno z niewielu ecchi, które mogę oglądać z przyjemnością i wielokrotnie :P. Poza tym bardzo udany wątek przewodni i złowrogie odliczanie po każdym odcinku. Mieści się idealnie w twoich wyznacznikach. Myślę, że najbliższe mu z nowości będzie właśnie Sora no Otoshimono , które kiedyś nazwałem "Zaskakująco udanym ecchi, może nawet na miarę Mahoromatica."

Co do ToHeart, tu się zgodzę, ale nie do końca. Pomost pomiędzy seriami ToHeart - Remember my memories z 2004 roku jest znacznie lepsze od pierwszej części, która niestety kuleje fabularnie. Bo niestety pierwszemu ToHeartowi popularność przysporzyła Multi, nie wątek główny. Poza tym pierwszy ToHeart ze strony graficznej stoi raczej kiepsko, nawet jak na swój rok.

Pewna ovka Hand Maid May z 2000 roku również może się pochwalić ładną grafiką i ciekawym haremem.... kurcze chyba tylko androidy mi w głowie tym razem :P

Klasykiem gatunku można również uznać Love Hina. Kreska wcale nie jest brzydka, kolory są żywe, nie jak w ToHeart przydymione.

Ale chyba jednym z najstarszych Ecchi z dobrą kreską jakie widziałem jest Steel Angel Kurumi (znowu roboty :P) Z tym że to ma dziwnej długości odcinki. Rok produkcji 1999 a nie wygląda wcale jak ToHeart.

Tytułów z tego nurtu jest multum, ale generalnie ja nie jestem w nich ekspertem (nie przepadam za gatunkiem) Dlatego podane tytuły posiadają jeszcze to coś więcej, inaczej nie przykuły by mojej uwagi. Myślę że nawet warto je zobaczyć mimo wszystko.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 30-11-2010, 00:34   

-ArcheR- napisał/a:
Tak na marginesie również oglądałem anime: Clannad i Clannad; After Story. Anime po prostu super. Uważam, iż nie prędko znalazłbym coś lepszego (trudno to opisać, ale ujmując to tak artystycznie to powiedziałbym, że moja dusza się raduje kiedy wspominam tę piękną opowieść).

W takim razie powinieneś się też zainteresować Kanon 2006 i Air, które są uznawane za bardzo podobne pod względem klimatu serie, tylko rozgrywane w różnych porach roku (Kanon - zima, Clannad - wiosna, Air - lato).

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
-ArcheR- Płeć:Mężczyzna
nowy :P


Dołączył: 21 Lis 2010
Skąd: Janów Lubelski
Status: offline
PostWysłany: 30-11-2010, 17:03   

kokodin napisał/a:
Zacznijmy od tego, że jeśli oceniasz kreskę po roku, to możesz się nieźle przejechać. Sam wyznacznik wiekowy może być na tyle mylący, że pominiesz tytuły kultowe, genialne na swój czas lub po prostu dobre.


To tak jeśli chodzi o to, to nie określam jakości obrazu na podstawie rocznika. Najwidoczniej źle to ująłem, w poprzedniej wypowiedzi. Chciałem tylko zaznaczyć różnicę między drugą częścią a pierwszą (mowa o To heart2). Zwykle ja tak mam, iż nie oglądam drugiej części przed pierwszą. Przeważnie wątek drugiej części jest kontynuowany dalej z poprzedniej części, jednak właśnie w tym przypadku się wyłamałem z tej reguły.

Poza tym z tych tytułów co mi podałeś niestety nic mi nie odpowiada (głownie dla tego, że są o robotach, a szczerze mówiąc nie przepadam za tym).

Tren napisał/a:
W takim razie powinieneś się też zainteresować Kanon 2006 i Air, które są uznawane za bardzo podobne pod względem klimatu serie, tylko rozgrywane w różnych porach roku (Kanon - zima, Clannad - wiosna, Air - lato).


Hmm.., co do tej wypowiedzi to muszę się zgodzić, że są to podobne serie, jednakże patrząc po screen'ach zauważyłem różnice między wyglądem postaciami z serii Air a postaciami z Clannad'a (kreska z Air'a nie przypadła mi do gustu). Ewentualnie mógłbym się skusić na Kanon'a 2006 (nawet postaci przypominają mi Clannad'a )

Dziękuję wiec wam za pomoc.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4078751
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 30-11-2010, 17:28   

-ArcheR-, szczerze powiedziawszy, to do Mahoromatica powinieneś się przemóc. Bo ja na prawdę rzadko mogę pochwalić jakieś ecchi za fabułę. Jeżeli podejdziesz do kwestii robotów tak jak główny bohater, nie będziesz mieć na co narzekać. Dodam tylko, że z głównej obsady pierwszego sezonu tylko jedna osoba wie o tym, że Mahoro jest androidem.
A i podkreślę jedną rzecz. Robot czy android nie musi być niewolnikiem. A gdy ma swoje własne zdanie , zabawa się podwaja. (Patrz Armitage III) Mahoro ma na prawdę taki charakter, że lepiej z nią nie zadzierać. W pewnych kwestach to Suguru jest zdominowany :P Serio , jak znajdziesz nastrój na odrobinę sf w tych swoich romansidłach po Mahoromatic możesz sięgać bez obaw.

A jeżeli wolisz coś jeszcze dziwniejszego, zaciekawiam tytułem Nian Koi. Harem pod osłoną gadających kotów, oraz alergii na nie.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
-ArcheR- Płeć:Mężczyzna
nowy :P


Dołączył: 21 Lis 2010
Skąd: Janów Lubelski
Status: offline
PostWysłany: 30-11-2010, 19:05   

kokodin napisał/a:
-ArcheR-, szczerze powiedziawszy, to do Mahoromatica powinieneś się przemóc

Hehe.. Nie ustępujesz co?? :D
Osobiście nawet bym pochwalił, to twoje zachwalanie togo anime, które świadczy, o tym, że naprawdę to lubisz. Jednakże ja się raczej nie przemogę. Chyba w poprzednim poście za słabo zaznaczyłem, że w tej kwestii nie zmienię zdania.

Zaś co do kotów, to one niestety też odpadają. Prawdopodobnie to, iż nic z tych wspomnianych wcześniej tytułów nie spełnia do moich wymagań, związane jest z brakiem określonych kryteriów. Szczerze mówiąc, coś musi mnie przekonać do tego bym to obejrzał (tak jak napisałem, niestety Mahoromatica niczym mnie nie urzekła).

W przyszłości, by nikt nie narzekał na moje marudzenie ;P postaram się jednak sam szukać sobie nowych seryjek.
Jeszcze raz dzięki kokodin ^^.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4078751
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 30-11-2010, 19:28   

W takim razie życzę powodzenia i przestrzegam przed "efektem wypalenia". Nawet świetne tytuły jednego gatunku mogą się czasem znudzić. Proponuję przynajmniej cykliczne zmienianie motywów (straszno, śmieszno, poważnie, kompletny schiz) A to że nie dasz się przekonać to nie dziwota , w różnicy naszego wpisanego w profil wieku, zmieścił by się jeszcze jeden świadomy obywatel :P
Tak czy siak powodzenia w poszukiwaniach.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
-ArcheR- Płeć:Mężczyzna
nowy :P


Dołączył: 21 Lis 2010
Skąd: Janów Lubelski
Status: offline
PostWysłany: 30-11-2010, 20:14   

Jak widać po moim wieku, tylko jedno może chodzić mi po głowie :P (prosiłbym o nie posądzanie mnie o jakiegoś zboczeńca xD). Częściowo jednak, spowodowane to jest tym, że jestem strasznie wstydliwy (bojaźliwy też), a zwłaszcza jeśli chodzi o dziewczyny ( x] ) oraz bardzo słaba samoocena, przez co wybrałem ten, nie inny gatunek czyli Harem i Ecchi w którym występuje cała gromadka ślicznych dziewczyn, na które sobie popatrzę i posłucham co mają do powiedzenia, a które z pewnością w żadnym momencie [konkretnie do mnie] się nie odezwą. A co do mojego zainteresowania anime o szkole to fakt, że lubię szkołę, ale niestety uczyć się nie lubię (dziwne nie??, a chociaż nie). Jeśli chodzi o samą fabułę to jestem raczej otwarty na tematykę (oczywiści oprócz tych robotów i ewentualnie jakichś czarodziejek). Cóż taki już jestem pokręcony i głupi (być może mam coś nie tak ze świadomością) ;P. Takie małe o [mnie], powinno zmniejszyć zakres poszukiwań, albo wręcz przeciwnie ;/. Z góry dzięki ^^.

Aha. Byłbym zapomniał, co do różnicy między naszym wiekiem. Chciałem tylko napisać, że nie zawsze wiek ma wpływ na wybór tego czy innego. Z pewnością wynika to z tego, iż każdy człowiek jest inny i lubi coś innego (nie wiem, dlaczego to napisałem, bo na pewno przecież już to wiesz, bo jesteś w końcu starszy, z tego co wywnioskowałem).

Chyba za bardzo odbiegłem od tematu i znowu napisałem jakieś kazanie (a w zasadzie swoją autobiografię), ale trochę szkoda było mi usuwać moje wypociny :P.
Za to bardzo przepraszam i postaram się w przyszłości nie popełniać tego błędu :]

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4078751
kriwo
Gość
PostWysłany: 30-11-2010, 21:18   

Dzięki za propozycję ale nadal poszukuje anime o tematyce wojennej, wszystko może być tylko aby była wojna :P
Powrót do góry
peregrinus Płeć:Mężczyzna
wol(no/ny) myśliciel


Dołączył: 15 Sty 2010
Status: offline
PostWysłany: 30-11-2010, 21:59   

Gość napisał/a:
wszystko może być tylko aby była wojna :P

Wojna była m. in. w : Bakumatsu Kikansetsu Irohanihoheto (wojna domowa), Sengoku Basara (wojna na dopalaczach), Last Exile (wojna między państwami), Macross Frontier (wojna między rasami, choc niezupełnie) - więcej wojny w movie, poza tym ogólnie w macrosach, Gundamach "wojna" występuje, Poza tym Xam'd: Lost Memories, Sky Crawlers, Terra e... i wiele innych, ale jak chcesz typowo wojenne to oglądnij np. Cat Shit One (wojna w Wietnamie), co nie oznacza, że interesujące. Jak jedynym wymaganym elementem jest "wojna" to w recenzjach jest taki wyznacznik (na tanuki i nie tylko), a więc i długa lista do przeglądania.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 30-11-2010, 22:26   

kriwo napisał/a:
Dzięki za propozycję ale nadal poszukuje anime o tematyce wojennej, wszystko może być tylko aby była wojna :P

Najlepszym anime wojennym pozostaje chyba od chwili nakręcenia "Legend of Galactic Heroes" Lepszego i szerszego obrazu wojny w anime raczej nie znajdziesz. Warto też rzucić okiem na całą serię "sekaiów", czyli "Crest of the Stars", "Banner of the Stars" i resztę. Pozostając w kosmicznych klimatach, całkiem niezłe, bliskie henleinowskiemu obrazowi wojny jest "Armored Trooper VOTOMS"
Zaznaczam, wymieniam serie stawiające na względnie realistyczny wizerunek wojny (na tyle, na ile się da) i nie składające się wyłącznie z akcji "jeden mech/statek kosmiczny vs cała flota". Takich bowiem anime jest multum i nie miejsce tu, aby je wymieniać.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
kriwo
Gość
PostWysłany: 30-11-2010, 23:18   

To może sprecyzuje, chciałbym aby akcja częściej odbywała się w kosmosie niż na planetach. Może to też być jak to Uarwa napisał ze jeden statek matka jeden mech vs cała flota ale też może być o całej rasie walczącej przeciwko jednemu statkowi matce, choć nie wiem czy się takie anime znajdzie.

Dzięki za propozycje Uarwa i pereginus. Jak znajdę chwilkę to poszukam jak się zapowiadają tytuły przez was zaproponowane.
Powrót do góry
616 Płeć:Mężczyzna
From GARhalla


Dołączył: 21 Kwi 2007
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 01-12-2010, 02:05   

kriwo napisał/a:
To może sprecyzuje, chciałbym aby akcja częściej odbywała się w kosmosie niż na planetach. Może to też być jak to Uarwa napisał ze jeden statek matka jeden mech vs cała flota ale też może być o całej rasie walczącej przeciwko jednemu statkowi matce, choć nie wiem czy się takie anime znajdzie.

Dzięki za propozycje Uarwa i pereginus. Jak znajdę chwilkę to poszukam jak się zapowiadają tytuły przez was zaproponowane.


Gunbuster - wojny z kosmitami toczą się w kosmosie, na Ziemi walka jest tylko w pierwszym odcinku i to w szkole dla pilotów.

Znam je tylko ze słyszenia, ale jeśli to co słyszałem jest prawdą to spróbuj też:
Vandread
Nadesico
Heroic Age
Space Battleship Yamato
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 01-12-2010, 07:50   

Co do Gunbustera to owszem i pierwsza i ostatnia seria zaczyna się na planecie(jedno ziemi a drugie nie wiadomo) dzieje w kosmosie i kończy w dokładnie tym samym miejscu :P

Co do Vandreada to potwierdzam. Poza kilkoma odcinkami z akcją skierowaną ku planetom, wszystkie odcinki pokazują nieustanną walkę statku pirackiego z przeważającą armią wroga.

Od siebie dorzucę jeszcze Terra E, bo to pokazuje zaszczutych odmieńców :P.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 01-12-2010, 09:21   

Cytat:
Space Battleship Yamato

Space opera (dosłownie jeden statek vs całe złe imperia), aczkolwiek w tej kategorii jest jedno z najlepszych anime wojennych jakie powstały.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 280 z 399 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 279, 280, 281 ... 397, 398, 399  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group