FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 284, 285, 286 ... 397, 398, 399  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie?
Wersja do druku
Leroy Merlin
Gość
PostWysłany: 07-12-2010, 19:21   

xD poddaje się
Cytat:
Najwyższa intensywność kolorów występuje w filmach dla dzieci
nie no pękłem,nie muszą razić ale niech niebo nie wyglądaja jak dzinsy prane w wybielaczu ;P.Mniejsza z tym ,bo coś mi się wydaje że zrozumienie między nami wygląda jak zasięg w play.Trudno,płakał nie będę,no może troszke ale tak żeby nikt nie widział ;P Nie no koniec.A Nodame sprawdze o ile jest to możliwe do obejrzenia przez facetów.Zresztą słyszałem wiele pozytywnych opinni ale wiadomo najlepiej samemu sprawdzić.I a tam od razu kamulce.Heh nie mam czasu na pisanie głupot a właśnie to robie,ależ ludzie to są dziwne istoty.Papa miśki ide spotkać swoje przeznaczenie(tzn na dwór).
Przejdź na dół
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 07-12-2010, 20:49   

Może rzeczywiście przesadziłem z tymi kolorami, ale wszystko jest zależne od odbiornika. Ponieważ stare anime były robione pod ekrany o większym spektrum barwnym i teraz na lcd raczej to kiepsko wygląda. Seriale nowsze mają paletę barw tak dobraną aby skompensować wady obecnie stosowanych monitorów lcd właśnie. Dlatego może się wydawać, że kolory są żywsze. Jednak od strony technicznej mają nie być :] Porozmawiaj z jakimkolwiek grafikiem komputerowym z przynajmniej 10-cio letnim stażem o wadach i zaletach crt i lcd. I głównie z tego powodu mam 20 calowy monitor crt :] Mogę nawet oglądać w dzień :P.
Ja generalnie mam profil "anty lcd" , "anty crt" oraz korekcję poziomu gamy do tej z tv w kodekach i kolory się zmieniają diametralnie, nawet w tytułach sprzed lat 30-stu :] Bo weź na przykład takie kolory bliskie czarnemu... Na kompie tylko materiał hd lub przynajmniej dtv będzie wyglądać tak jak powinien bez majstrowania, ponieważ wszystkie anime zawsze były robione pod telewizję :P a tam masz paletę barw nie jak w pc 0-255 tylko ok 20-240 na każdą barwę rgb. (w przeliczeniu, bo tam niby też jest od 0 do 255) Dobra ja tu już wykłady zaczynam pisać, koniec tego.

O przypomniało mi się jedno animsko z ciekawym soundtrackiem. Mianowicie Tengen Toppa Gurren Lagann. Dla ciebie zdecydowanie utwór "Liberate Me From Hell", "Omae no XXX de Ten wo Tsuke!" lub większość utworów instrumentalnych. Chociaż one trochę pod Jazz podchodzą niektóre. Generalnie świetny kompozytor.
A jak już o kompozytorach, polecam zapoznać się z twórczością Yoko Kanno. Jej soundtracki rzeczywiście zapadają w pamięć.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
frems
Gość
PostWysłany: 08-12-2010, 15:00   

A ja poszukuję dość specyficznego anime gdyż chciałbym aby główny bohater był naprawdę potężny i o tym wiedział ale by to ukrywał, dopiero potem by pokazał że ma powera.
Powrót do góry
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 08-12-2010, 18:06   

Mógł bym polecić mangę 3x3 Eyes, ale anime nie, bo to o czym piszesz zaczyna się gdzieś zaraz po anime w mandze. A pierwsze skojarzenie to imperator z Gwiezdnych Wojen ep1-3 z akcentem na 3. Na pewno Hellsing, bo potwór takiej klasy chodzący samopas musi być potężny. Mahoromatic bo Mahoro będąc nemezisem, udaje pokojówkę. Saikano chociaż zagłady świata nie polecam. Tsukuyomi -Moon Phase-, chociaż to inni byli świadomi mocy więc ją ukryli. Ale pewnie chociaż połowa tych tytułów nie spełnia założeń.
Jeśli chodzi o bardziej ciemne serie to Darker Than Black powinno być idealne.

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
IamDevil Płeć:Mężczyzna
Overcoming Darkness


Dołączył: 31 Mar 2009
Status: offline
PostWysłany: 08-12-2010, 19:53   

Witam po dłuższej przerwie.
Ostatnio oglądałem tylko nowości anime. Dlatego szukam anime, ale do końca sam nie wiem naprawdę czego.
Pierwszym typem byłaby komedia z wątkiem miłości. Wolałbym żeby bohaterowie wyglądali i byli minimum w wieku lat 16.
Drugim horror tutaj jestem otwarty na wszelkie propozycje (tylko jeżeli już to prosiłbym o coś naprawdę mrocznego, a nie takie High School Of Death, czyli cycate licealistki z bronią).
Trzecim może jakiś shounen, ale niezbyt jestem w stanie się sprecyzować. Jedyną moją prośbą jest aby bohater wyglądał na przynajmniej 16 lat.
No i na końcu jeśli dałoby rade to wole w miarę nowsze anime.
Z góry dziękuję za pomoc.

_________________
Wanna take a ride?
I'll take you with me to hell.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kuroioni Płeć:Kobieta


Dołączyła: 18 Cze 2010
Status: offline
PostWysłany: 08-12-2010, 23:08   

IamDevil napisał/a:
Witam po dłuższej przerwie.
Ostatnio oglądałem tylko nowości anime. Dlatego szukam anime, ale do końca sam nie wiem naprawdę czego.
Pierwszym typem byłaby komedia z wątkiem miłości. Wolałbym żeby bohaterowie wyglądali i byli minimum w wieku lat 16.
Drugim horror tutaj jestem otwarty na wszelkie propozycje (tylko jeżeli już to prosiłbym o coś naprawdę mrocznego, a nie takie High School Of Death, czyli cycate licealistki z bronią).
Trzecim może jakiś shounen, ale niezbyt jestem w stanie się sprecyzować. Jedyną moją prośbą jest aby bohater wyglądał na przynajmniej 16 lat.
No i na końcu jeśli dałoby rade to wole w miarę nowsze anime.
Z góry dziękuję za pomoc.


Hej. Eto.. co do komedii romantycznej, to moge ci polecic Toradora!, Lovely Complex, Kaichou wa Maid-sama, Ouran High School Host Club.
Jest tego oczywiscie duzo (duuuzo) wiecej, ja tylko tak rzucilam paroma tytulami, ktore sama lubie i ogladalam ostatnio.
Co do pozostalych to niestety ani za horrorami, ani za shounenami za bardzo nie przepadam, wiec sie taktownie przymkne, i pozwole innym podetknac ci jakies dobre produkcje w tych klimatach ^_^'

O! Przypomnialo mi sie. Jezeli jestes sklonny do szkolnej komedii romantycznej dodac taga harem, to ci jeszcze palcem wytkne (klasyk) AA! Megami-sama! oraz jedno z moich najukochanszych anime, ktore kieedys tam razem z Dragon Ball'em na cartoon network lecialo - Tenchi Muyo! zarowno serie OAV Ryo-Okhi, jak i serie TV. Chociaz musze szczerze zaznaczyc, iz Tenchi Muyo ze szkola jako taka ma hm.. niezbyt duzo wspolnego, to jest bardziej takie komediowato-przygodowato-s-f'owate ^ ^" Ale niemniej genialne ^_^/

_________________
~ Why is it that, as a culture, we are more comfortable seeing two men holding guns than holding hands? ~

Ernest Gaines
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
seshiro Płeć:Kobieta


Dołączyła: 20 Paź 2009
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 08-12-2010, 23:08   

IamDevil napisał/a:
Drugim horror tutaj jestem otwarty na wszelkie propozycje (tylko jeżeli już to prosiłbym o coś naprawdę mrocznego, a nie takie High School Of Death, czyli cycate licealistki z bronią).

Shingetsutan Tsukihime i Cossette no Shouzou może będą Ci odpowiadać

_________________
Just open your eyes and see that life is beautiful.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
cavalier34 Płeć:Mężczyzna
Alucard van Hellsing

Dołączył: 02 Gru 2010
Status: offline
PostWysłany: 09-12-2010, 09:33   

Witam!
Potrzebuje anime w stylu Soul Eater
Czyli humor ale i super moce demony i jedwabista kreska
Jakieś propozycje??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6127176
frems
Gość
PostWysłany: 09-12-2010, 13:27   

Dzięki kokodin o propozycję ale nie o to mi chodzi.

cavalier34 proponuję d gray man

Dalej poszukuję anime w stylu główny bohater jest bardzo potężny ale to ukrywa, potem pokazuję swoją moc.
Chciałbym też prosić o dobre anime z elementami mechów, super mocy, mogą być razem ale nie muszą. Oglądałem już trochę ich, bardziej znanych tytułów. Może ktoś zna jakieś mniej popularne ale równie dobre.
Powrót do góry
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 09-12-2010, 16:01   

Będziemy strzelać, Ergo Proxy. Eden of the East . Jigoku Shoujo ze względu na pomocników udających tło serii. Spice and Wolf w kwestii Holo. ale w takiej klasycznej formie to jak nie Darket Than Black to już nie wiem co. Z tego co pamiętam (nie oglądam za wiele bijatyk) dużo łatwiej jest dorwać postać mocy pozbawioną lub nieświadomą niż weterana wojennego w skórze przedszkolaka lub kwiaciarki.
Do mechów niestety nie moja działka.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 09-12-2010, 16:05   

W zasadzie Vampire Princess Miyu całkiem nieźle spełnia ten schemat.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
frems
Gość
PostWysłany: 09-12-2010, 16:22   

Urawa hmm.. nie lubię takiej staro wyglądającej kreski, odrzuca mnie to od razu, choćby nie wiem jak było dobre anime;/ ciężko by było mnie przekonać do obejrzenia go, ale dzięki za próbę.

kokodin to może poleć anime w którym bohater nie wie że ma moc lub jest to ukrywane, ale mam nadzieję że się potem dowiaduję czy coś.
Powrót do góry
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 09-12-2010, 16:26   

Zawsze jest manga, która jest bardziej współczesna graficznie, na dodatek wydana w Polsce. Moim zdaniem, całkiem niezła. Tam także masz dopałerowaną bohaterkę, która z mocy korzysta raczej rzadko, na co dzień będąc zwyczajną gimnazjalistką.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 09-12-2010, 17:46   

A powiedz ty mi może jeszcze, o jakiej dokładnie mocy mówimy. Siła fizyczna, magiczna, jakieś inne zdolności lub inteligencja. Masz jakieś przykłady? Podobne tytuły, które już widziałeś? Generalnie to nie mam pojęcia czego szukasz i strzelam na oślep. Wychodzi na to , że z niczym jeszcze nie trafiłem i zaczyna mnie to ... trochę niepokoić.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
frems
Gość
PostWysłany: 09-12-2010, 17:56   

Przykłady np. Bleach, Naruto, Fairy Tail, Kateyko Hitman Reborn, Darker Than black, Inuyashia(wysiadłem po 3 odcinkach:D) coś w tych gustach.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 285 z 399 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 284, 285, 286 ... 397, 398, 399  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group