FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 294, 295, 296 ... 397, 398, 399  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie?
Wersja do druku
Patricko Płeć:Mężczyzna
Pro Driver


Dołączył: 11 Lip 2007
Skąd: Akina
Status: offline
PostWysłany: 26-12-2010, 02:53   

No właśnie takich totalnych absurdów też nie chce mi się teraz oglądać, może kiedyś, ale nie obecnie. Taki śmiech bo jest śmiesznie, że ktoś dostał pałką to raczej na rozluźnienie, a poza tym mnie to nie kręci.
Mnie kręci taki śmiech jak miała Shion w scenie z Riką i nożem. Totalny odjazd :)

Właśnie Higurashi jest świetnie wyważone pomiędzy elementami humorystycznymi, a ciężkim psychodelicznym klimatem. Może w drugiej serii już tego brak, bo wiemy co się dzieje, ale w pierwszej serii to rozmyślanie o co chodzi i snucie własnych domysłów - bajka!

Dlatego też niezwłocznie pytam o podobne anime, gdzie niby cukierkowa oprawa (ale też bez przesady, rzecz jasna nie jest to również jakimś ultimatum), a jednak jest mrocznie, strasznie, krwisto i tajemniczo.

Jak mówiłem, bardzo lubię tego typu anime, gdzie musimy sami się domyślać sporo rzeczy, a wyjaśnienie dostajemy ewentualnie na samym końcu lub w następnej serii.

PS.
Co do gier to obecnie i tak gram na PS3, a tam raczej tego typu tytuły rzadko się pojawiają, a jak już to i tak tylko na terenie Japonii.
Ale zapewne i tak chodziło Wam o inną platformę...ale tak jak mówię, teraz szukam anime, żeby wygodnie sobie coś oglądać, bo Higurashi w końcu się skończy (niestety), a potem nie wiem za bardzo co oglądać. Tzn. teraz po Higurashi będą (a przynajmniej próbował) oglądać już raczej na pewno:

- Kara no Kyoukai: The Garden of Sinners (seria nie jest długa, a z tego co widziałem prezentuje się dość ciekawie, także czasu myślę stracić nie stracę, ale czy to będą te klimaty co lubię? To się okaże)

- Elfen Lied - w okół tej serii jest tyle szumu, że muszę ją obejrzeć. Bo jedni uważają to za dzieło sztuki, a inni za marną komedię. Dlatego chcę obejrzeć, żeby mieć w końcu własne zdanie.

- Chaos;Head - produkcja również mnie zainteresowała. Dlatego spróbuję.

Także jest co oglądać póki co i myślę, że starczy mi to na kilka tygodni, może nawet miesięcy.
Wiem też, że post zaraz straci się w gąszczu innych pytań, ale mimo wszystko jak ktoś wpadnie na podobne anime to niech od razu da znać :)

Jeszcze raz dziękuje za propozycje.

_________________
Ekstaza płynąca z ryku wyjącego silnika
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Lain Płeć:Kobieta


Dołączyła: 10 Maj 2003
Status: offline
PostWysłany: 26-12-2010, 10:14   

Patricko, jak lubisz psychodele to polecam Perfect Blue.

Może jeszcze Pandora Hearts, nie jest aż tak strasznie i krwisto, ale jak lubisz snuć teorie na temat tego co się stało lub co się wydarzy, to ma szanse się spodobać.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 26-12-2010, 10:17   

Cytat:
Urawa, napisz które, bo są 2. Film z 1980 i serial z 2007 :]

Mówię o serialu. Waham się dodatkowo, bo dostępny jest w plikach, których sobie na odtwarzaczu nie obejrzę.
Cytat:
Co do gier to obecnie i tak gram na PS3, a tam raczej tego typu tytuły rzadko się pojawiają, a jak już to i tak tylko na terenie Japonii.
Ale zapewne i tak chodziło Wam o inną platformę

Wszystko, o czym była mowa, wyszło na PC. Na PS3 bardzo mało się takich gier robi. Co do wspomnianego przez ciebie Chaos;Head, to kolejny przykład słabego anime na bazie wyśmienitej gry.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
kriwo
Gość
PostWysłany: 27-12-2010, 19:28   

Cze
Poszukuję dobrego shounena romans, może być o wszystkim tylko żeby było shounen i romans i w miarę sensowna fabuła.
Powrót do góry
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 27-12-2010, 23:02   

Ja z miejsca widzę tylko dwa tytuły kompatybilne. Gurren Lagann i Eureka Seven. Ale wydaje mi się, że to jest taka raczej nieszczególna dla shounena mieszanka, troszki nie happy endowa :P A może się mylę.
Fajnie było by znać tytuły z gatunku, która już widziałeś. Uniknęło by się wtedy powtórzeń i dało skupić na bardziej niszowych tytułach.
edit.........................................
Po krótkim zastanowieniu dorzucam Vandread :]
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 28-12-2010, 00:06   

Gość napisał/a:
Poszukuję dobrego shounena romans, może być o wszystkim tylko żeby było shounen i romans i w miarę sensowna fabuła.

Xamd
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kriwo
Gość
PostWysłany: 28-12-2010, 21:00   

Koko nie pamiętam wszystkiego czego oglądałem ale już dość dużo szczególnie serie które są bardziej popularne. Eureka Seven obejrzałem, Guren zacząłem, Xamd widziałem kilka odcinków, nie zbyt mi się spodobało, ale dziękuje vries za propozycję.
Szukam dalej:p Dzięki!
Powrót do góry
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 28-12-2010, 22:54   

Jeżeli już zdrabniać mojego nicka to proszę używać formy "sierści" :P Dobra a teraz poważnie, jeżeli nie podpasuje Inuyasha lub był już widziany, to ja widziałem już tylko Soul Eatera i Blood+ ale tam to o prawdziwym romansie można zapomnieć.

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Majo-san Płeć:Kobieta


Dołączyła: 31 Sie 2009
Status: offline
PostWysłany: 29-12-2010, 12:45   

Szukam serii, w której humor jest zbliżony do Yamato Nadeshiko Shichi Henge. Mogą być elementy romansu, ale nie za dużo. Pytanie w sumie kieruję do kokodina, bo widziałam, że dość wysoko oceniłeś te serię, a ja również bardzo ją lubię. Pomyślałam, że może znasz jakieś serie zbliżone do tej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 29-12-2010, 13:29   

Z mojego trójkąta zależności. Yamato Nadeshiko Shichi Henge>>Kimi ni Todoke>>Lovely Complex lub Kare Kano. Jako marginalny przykład powiązanego humoru dorzucam jeszcze Kuragehime, którego ostatni odcinek w sylwestra. Ale generalnie jeśli chodzi o super nieśmiałe (dziwne) dziewczyny to chyba Kimi ni Todoke i Kuragehime w pierwszej kolejności , potem Lovely Complex a Kare Kano wypadnie z rywalizacji. Niestety Podobnych więcej nie znam, żeby takie dark emo było. Ale jakby chodziło o inny element to pisz :]
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Majo-san Płeć:Kobieta


Dołączyła: 31 Sie 2009
Status: offline
PostWysłany: 29-12-2010, 14:10   

Kimi ni Todoke widziałam, ale jakoś nie przypadło mi do gustu. Natomiast pozostałe są interesujące, zwłaszcza Kuragehime. Dzięki wielkie, na pewno się im przyjrzę. ;>
Edit: Gucia dzięki, ale widziałam. Zapomniałam, że nigdzie nie podałam mojej listy, wybacz. ;]


Ostatnio zmieniony przez Majo-san dnia 29-12-2010, 20:54, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gucia Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Lip 2009
Status: offline
PostWysłany: 29-12-2010, 19:24   

Majo-san,
Myśle że jeszcze Ouran High School Host Club. Romans jest gdzieś tam i podobny humor.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Myoujin Płeć:Mężczyzna
Noroi...shin


Dołączył: 26 Paź 2010
Skąd: Sosnowiec
Status: offline
PostWysłany: 30-12-2010, 01:12   

Ouran High School Host Club - jako romansidło dla mnie żenada,humorystycznie zaś bdb.
A co do mnie to szukam jakiegoś tytułu z rozbudowaną fabuła jak Code Geass ,to aru majutsu no index(świat co jak co ale jest bardzo złożony).Oba łączą supermoce jak widać. Ma być ciekawie,z sympatycznymi postaciami,dobrą kreska,ost mi zwisa.Tak żebym nie mógł odejść od monitora.Tylko mam kardynalną prośbe :szybko!!! bo w piatek odcinaja mi neta xD i chce jeszcze cos pozasysac dopoki nie podpisze umowy na siebie(tzn. po wypłacie).Sorry,za chaotyczność jeżeli takowa zaistniała w tym poście ale staram się wykorzystać moje ostatnie godziny ;P w pełni(heh, czy to już nie nałog??niech ta zima lepiej się skończy bo przylgne do komputera na stałe)

_________________
"Nie dyskutuj z idiotą.Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem" (chyba że jesteś głupszy od niego)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Arcanso
Gość
PostWysłany: 30-12-2010, 22:20   

Witam. Szukam anime w stylu berserk. Chodzi mi o demony,opentanie,kontrakty itd. z góry thx !
Powrót do góry
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 01-01-2011, 00:12   

Gość napisał/a:
Witam. Szukam anime w stylu berserk. Chodzi mi o demony,opentanie,kontrakty itd. z góry thx !

Bastard!
Claymore
Ninja Scroll (film)
Basilisk
Vampire Hunter D: Bloodlust
Blood Reign: Curse of the Yoma
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 295 z 399 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 294, 295, 296 ... 397, 398, 399  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group