FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 293, 294, 295 ... 397, 398, 399  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie?
Wersja do druku
pilaf Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Sie 2010
Status: offline
PostWysłany: 24-12-2010, 21:10   

Legend of Galactic Heroes, o takie coś właśnie mi chodziło.. Thx
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 25-12-2010, 01:09   

Usunięto spam.

I po raz kolejny proszę, by czytać pierwszy post w temacie, a nie interpretować go sobie dowolnie.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Patricko Płeć:Mężczyzna
Pro Driver


Dołączył: 11 Lip 2007
Skąd: Akina
Status: offline
PostWysłany: 25-12-2010, 11:50   

Zacząłem oglądać drugi sezon Higurashi. Anime po prostu wymiata! Uwielbiam takie chore psychodeliczne klimaty, gdzie piękne dziewczynki przyprawiają Cie o dreszcze.
Co prawda w drugim sezonie jest już wyjaśnione co i jak się dzieje, ale mimo wszystko anime dla mnie jest pierwsza klasa. Aż żałuję, że są tylko 2 sezony + 5 odcinków OAV.
Bardzo polecam każdemu kto lubi takie klmiaty, dla mnie to jest strzał w dziesiątkę!

I tutaj właśnie moje pytanie, którego można się już domyślić.

Czy zna ktoś podobne anime do Higurashi, w podobnych klimatach?

Będę bardzo wdzięczny za odpowiedzi. Pozdrawiam!

_________________
Ekstaza płynąca z ryku wyjącego silnika
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 25-12-2010, 12:01   

Baccano! też ma krwawą i mocno poplątaną fabułę, bardziej psychodeliczne jest za to Kara no Kyoukai.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Issina Płeć:Kobieta
Dante.. I'll miss you


Dołączyła: 29 Paź 2008
Skąd: Łódź
Status: offline
PostWysłany: 25-12-2010, 12:01   

Panie rozwalające wszystkich dookoła i ogólna masakra?
Elfen Lied
Denpateki na Kanojo
Perfect Blue
Aoi Bungaku Series, a dokładniej epki części In the Forest, Under Cherries in Full Bloom
W Baccano! też się nieźle leją
ChäoS;HEAd
Ookami Kakushi
i na koniec mała niespodzianka, School Days.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 25-12-2010, 12:39   

Cytat:
Czy zna ktoś podobne anime do Higurashi, w podobnych klimatach?

Cała seria gier, na bazie których powstało Higurashi (które ponoć jest tylko wycinkiem całości) wyszła po angielsku, tak przy okazji. A z innych takich rzeczy? Cóż, kretyński do bólu Elfenlied i wcale nie lepsze "School Days", ciut lepsze "Mezzo Forte" i "Kite", znakomity "Blood: The Last Vampire".

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
~Mariko Płeć:Kobieta

Dołączyła: 25 Gru 2010
Status: offline
PostWysłany: 25-12-2010, 12:59   

Lubię oglądać shoujo, najlepiej romans połączony z dramatem..
Jednak szukając w internecie, wg mnie ciężko natknąć się na jakąś ciekawą pozycję. Z reguły anime jako romans to po prostu komedia, a ja chciałabym zobaczyć dramat :P
Może być coś w typie: Bokura ga Ita, Saiunkoku Monogatari.

Macie coś godnego polecenia?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 25-12-2010, 13:09   

Myślę, że "Hanasakeru Seishonen" ma szansę ci się spodobać. Jest dramat, jest akcja, jest przygoda, rzecz jak najbardziej shojo, z charakterną bohaterką i jej stadkiem bizonów - przy czym romans jest dość jasno ukierunkowany.
Z dobrych, ale naprawdę mocnych dramatów, mogę polecić jeszcze "Oniisama E".

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 25-12-2010, 14:40   

~Mariko, Asatte no Houkou z mojej strony. Trochę niedoceniany tytuł zawierający dwupoziomowe relacje międzyludzkie, dramat i romans. Oraz spory bagaż goryczki. Zawiera tak na prawdę dwie historie. Zagubionej pierwszej miłości i ponownego spotkania kochanków rozdzielonych bez pożegnania.
Poza tym coś dla trochę starszych , czyli Nana. W skrócie ujmując splecione historie dwóch skrajnie różnych imienniczek. Ich radosne i te pochmurne dni. Jak to ktoś kiedyś powiedział "Sex frytki i Rock n'roll". Z tym że zamiast frytek mamy przesolone miso.

Patricko, Umineko powinno być podobne :P Przynajmniej tytuł jest Umineko no Naku Koro ni. A z kompletnie odjechanych Bokusatsu Tenshi Dokuro-chan Te dziewczynki też mogą przyprawić o dreszcze a przynajmniej o ból głowy (głównego bohatera zwłaszcza)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
~Mariko Płeć:Kobieta

Dołączyła: 25 Gru 2010
Status: offline
PostWysłany: 25-12-2010, 20:03   

kokodin,Urawa:
Dzięki za te tytuły. Wydają się całkiem interesujące, więc na pewno dowiem się o nich więcej i się na nie skuszę :)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 25-12-2010, 20:54   

kokodin napisał/a:
Umineko powinno być podobne :P Przynajmniej tytuł jest Umineko no Naku Koro ni.

Wstydź się! Sugerować totalnie spaprane anime! Od razu ostrzegę - nie oglądać anime! Fabuła jest totalnie zmasakrowana, tak że zrozumienie historii staje się niemożliwe, a wątki wypadają płasko jak naleśniki. Radzę raczej zapoznać się z grą.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Patricko Płeć:Mężczyzna
Pro Driver


Dołączył: 11 Lip 2007
Skąd: Akina
Status: offline
PostWysłany: 25-12-2010, 22:25   

Dziękuje bardzo za propozycje. Co do w/w Blood The Last Vampire to oglądałem, a do tego jeszcze serię Blood+, które mimo że czasami wiało nudą, to uważam również za bardzo konkretne.

A to co sobie zapisałem jako kolejne anime:

- Baccano!
- Kara no Kyoukai: The Garden of Sinners
- Ookami Kakushi
- Elfen Lied
- Chaos;HEAd
- Umineko no Naku Koro ni
(chociaż po poście Tren, jakoś się zacząłem zastanawiać)
- Bokusatsu Tenshi Dokuro-chan (ale to już jest chyba zbytnio komediowe z tego co widziałem?)

Widziałem, że podawaliście kilka serii OAV, które mają tylko po kilka odcinków, brak jakiejś dłuższej serii. Ja wiem, że nie chodzi o długość, ale szukam właśnie czegoś takiego jak teraz mam Higurashi, na długie zimowe wieczory :)

Mimo wszystko bardzo dziękuje. Jakby ktoś miał jeszcze coś do dodania to proszę się nie krępować :D

_________________
Ekstaza płynąca z ryku wyjącego silnika
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 25-12-2010, 23:35   

Patricko napisał/a:
Umineko no Naku Koro ni (chociaż po poście Tren, jakoś się zacząłem zastanawiać)

Nie, naprawdę, żeby dobrze rozegrać tę serię potrzeba by 52 odcinków, a całość skompresowano w 26. W efekcie szlag trafił cały rozwój emocjonalny postaci, wszystkie wątki komediowe i sporo naprawdę sympatycznych i klimatycznych scen nie uwzględniono, a te które pokazano były robione na szybko, tak że ładunek emocjonalny który niosły rozpłynął się w niebycie. Nie wspominając o tym, że zwyczajnie NIE DA SIĘ rozwiązać zagadki na podstawie anime, gdyż od pewnego momentu w ogóle ucięto próby "ludzkiego wyjaśniania" tajemnicy.

Zdecydowanie lepiej zapoznać się z grą. Ewentualnie z mangami, które na ile mogę na razie ocenić są wierniejsze fabule.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 25-12-2010, 23:44   

Cytat:
Zdecydowanie lepiej zapoznać się z grą.

Tym bardziej, że prawie cała jest już dostępna po angielsku. Niedawno wyszedł kolejny epizod.
Waham się nad "Toward the Terra". Wie ktoś, czy anime jest wiernym odwzorowaniem mangi, czy luźną wariacją na jej temat?

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 26-12-2010, 02:30   

Urawa, napisz które, bo są 2. Film z 1980 i serial z 2007 :]

A co do tego Umineko, to to już od początku miało być takie polecenie z przymrużeniem oka. W mojej posiekanej mózgownicy nastąpił niepotrzebny przeskok myślowy. Podałem podobny tytuł, zamiast podobnego anime, jako żart. Zapomniałem tylko o tym napisać.
Z Dokuro-chan byłem bardziej serio. Ale potwierdzam, seria jest w założeniach komedią absurdalną. Co za tym idzie, autorzy posunęli się nawet dalej niż w Higurashi. Osoby giną, wstają, jeden ma z góry przechlapane. a piękne narzędzie tortur tylko wiruje. Podobnie odjechane są chyba tylko Dai Mahou Touge i Excel Saga. No może jeszcze Hare + Guu i to ostatnie mogę nawet zarekomendować. Z tym małym ale, że krew to się tam nie leje, ale piękna* mała dziewczynka sieje spustoszenie w około swego nowego braciszka :]
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 294 z 399 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 293, 294, 295 ... 397, 398, 399  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group