FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 317, 318, 319 ... 397, 398, 399  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie?
Wersja do druku
reszkov Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 17 Maj 2010
Status: offline
PostWysłany: 28-02-2011, 00:18   

lunarna napisał/a:
Szukam jakichś ciekawych okruchów życia z parą małżonków w roli głównej, dzieciatych bądź nie. Wolałabym OVA, ale odcinkowym nie pogardzę. Żadne surrealistycznie głupie komedie, mogą być elementy humoru ale bez przesady. Najlepiej w Japonii, bez magii itp. A no i jakby były jakieś sceny łóżkowe to bym się cieszyła.



hmm...ciężko mi coś wymyślić ale może Aishiteruze Baby albo Ai Yori Aoshi... jak cos z tego ci będzie pasowało to daj znać, pomyślimy nad innymi tytułami :)
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 28-02-2011, 00:45   

Cytat:
Ravi możesz zobaczyć na Gunadam seed, bo on wydaje mi się najbardziej podobny do Code geass.

To zabawne że polecasz fanowi CG Seeda podczas gdy Code Geass jest środkowym palcem wystawionym w kierunku Seeda.

Poradziłbym bardziej pierwszy sezon Gundama 00 (drugiego nadal nie oglądałem), tam jest masa polityki, średnio moralnych bohaterów, intryganctwa, oraz niejasnej moralności.
Albo Shin Mazingera, choć on jest w konwencji super robot a geniuszem nie jest główny bohater (ale będąca nim Tsubasa jest de facto główną postacią żeńską), oraz intryganctwo zaczyna się bardziej w drugiej połowie.

Byś powiedział w sumie za co lubisz Geassa, bo jest on tytułem który można uwielbiać i nienawidzić z masy powodów, sporo z nich są wspólne dla obydwóch grup.

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
seshiro Płeć:Kobieta


Dołączyła: 20 Paź 2009
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 28-02-2011, 11:13   

Gamer2002 napisał/a:
To zabawne że polecasz fanowi CG Seeda podczas gdy Code Geass jest środkowym palcem wystawionym w kierunku Seeda.

Jak dla kogo. Też jestem fanem Code geass i jakoś nic do Seeda nie miałam.

_________________
Just open your eyes and see that life is beautiful.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Regis Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 10 Lis 2009
Status: offline
PostWysłany: 28-02-2011, 23:35   

Wprawdzie nie przepadam za science-fiction, ale bardzo spodobało mi się niedawno obejrzane Eve no Jikan. Możecie polecić coś w podobnym klimacie? Widziałem już Mizu no Kotoba i Pale Cocoon tego samego twórcy, ale szukam czegoś dłuższego. Z góry dziękuję za propozycje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 01-03-2011, 01:52   

Z reguły każdy serial poruszający początek ery robotyzacji porusza podobne kwestie. Ale jeżeli chodzi o taki tawernowaty charakter to może być trudno. Ja bym polecił Android Ana MAICO 2010 bo tam też stado ludzi przełamuje uprzedzenia do pewnego robota. Ewentualnie To Heart ~Remember My Memories~ czyli rozwinięcie najciekawszego z wątków pierwszej serii To Heart :] Samego pierwszego sezonu szczerze nie polecam, chociaż Multi to już prawie ikona. Z kompletnie innej beczki można zainteresować się Saber Marionette J i tak dalej, w sumie jakieś 2 pełne serie tv i łącznik ova, każde z inną kreską :]
Natomiast podchodząc do tematu robotyzacji nie sposób nie wspomnieć o Armitage III i anty robotyzacji Key the Metal Idol
A z kompletnie milusich Steel Angel Kurumi lub Hand Maid Mei(wystrzegaj się ostatniego zdania odcinka specjalnego, no przedostatniego)

Niestety z tego wszystkiego chyba jedynym łącznikiem jest człekoksztautny charakter automatonów, bo sama wizja z Eve to raczej utopia trudna sama w sobie. Trochę tego jest w Armitage, trochę w MAICO, ale jednak w innym stopniu.


edit---------------------------------------------------
z filmów aktorskich: Ja Robot i Człowiek Przyszłości :P
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Regis Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 10 Lis 2009
Status: offline
PostWysłany: 01-03-2011, 11:02   

Dzięki, Android Ana MAICO 2010 i Armitage III wyglądają dość interesująco. Nie pogardzę jednak dalszymi propozycjami, także tymi o, jak to ładnie określiłeś, tawernowatym charakterze (w tym wypadku niekoniecznie s-f).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Paweł89 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 01 Mar 2011
Status: offline
PostWysłany: 01-03-2011, 21:39   

Witam wszystkich. Jestem nowy na tym forum i mam prośbę. Szukam anime gdzie głównym motywem będą smoki, najlepiej nawiązujące do wierzeń i kultury azjatyckiej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 02-03-2011, 00:24   

Paweł89 napisał/a:
Witam wszystkich. Jestem nowy na tym forum i mam prośbę. Szukam anime gdzie głównym motywem będą smoki, najlepiej nawiązujące do wierzeń i kultury azjatyckiej.

Osobiście nie jestem w stanie polecić niczego ciekawego:
Souryuuden - dość słabe anime, ale trafia w temat
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
matt
Gość
PostWysłany: 03-03-2011, 01:36   

mozecie mi napisac jakies fajne komedie romantyczne jakie polecacie (bo na googlach to nie pisza tego jak trzeba ) poza :
Canvas
school days
ichigo
dears
dnangel
kirarin-revolution
lovely-complex
myself-yourself
ai-yori-aoshi
itazura-na-kiss
wagaya-no-oinari-sama
kimi-ni-todoke
skip-beat
kobato
dear-boys
toradora
kamikadze-kaito-jeanne
kimikiss-pure-rouge
to-love-ru
kaicho-wa-maid-sama
clannad-after-story
clannad
Powrót do góry
matt
Gość
PostWysłany: 03-03-2011, 01:37   

ale naprawde takie dobre, i najlepiej wiazące sie ze szkołą
Powrót do góry
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 03-03-2011, 07:59   

Łoj bedzie trudno. Sprecyzuj "dobre". Rozstrzał jest ogromny i gatunki są nieco pomieszane. Można tu sypać klasykami jak Love Hina, wynalazkami typu I My Me! Strawberry Eggs lub Midori Days. Gdy patrzę na, Dears przychodzi mi do głowy zawsze Mahoromatic , z racji tak samo zboczonych nauczycielek. Ale każdego gust jest inny, dla ogólników spróbuj przefiltrować jakąś bazę danych, np tanuki lub jakiś listing tagami comedy/komedia i romance/romans i posortuj wedle ocen.
Swoją drogą ciekawy sposób zapisu tytułów, pierwszy raz coś takiego widzę, ani jednej dużej literki :](i tutaj kokodin otrzymuje po łapach od moderacji , że się mądrzy)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 03-03-2011, 10:39   

kokodin napisał/a:
Swoją drogą ciekawy sposób zapisu tytułów, pierwszy raz coś takiego widzę, ani jednej dużej literki :](i tutaj kokodin otrzymuje po łapach od moderacji , że się mądrzy)

Moderacja nie daje po łapach Kokodinowi, ale dołącza się do uwagi o wielkich literkach. Język polski jest piękny, a kaleczenie go to zbrodnia niesłychana, o!

PS Ja naprawdę nie lubię kasować postów, dlatego proszę, żeby kolejne nie zawierały już takich kfiatków. :)


Od siebie polecam School Rumble i Onegai Teacher, powinny się nadawać.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Shans Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 19 Maj 2009
Status: offline
PostWysłany: 03-03-2011, 18:50   

Otome wa Boku ni Koishiteru jeśli lubisz klimaty cross-dressa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 03-03-2011, 19:50   

A jeśli bizony i krew to Wallflower aka Perfect Girl Evolution aka Yamato Nadeshiko Shichi Henge. :P
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
matt
Gość
PostWysłany: 03-03-2011, 21:02   

te co juz wymieniliscie ogladalem.
Literki sa z malej bo skopiowalem z zakladek z mozilli ktore juz ogladalem niedawno.
Jesli chodzi o gatunek itp. to moga byc komedia/romantyk, zadnej krwi, szkolne zycie, a jakie dokladnie to juz malo istnotne, tylko takie jak wspomnialem szkole komedio-romantyki
PS. i zadne w tym dramaty, za duzo sie poplakalem, zreszta potem mam problemy z koncentracją gdyz nad tym calymi dniami i nocami rozmyslam "dlaczego tak sie stalo?" wole cos zabawnego ;]
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 318 z 399 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 317, 318, 319 ... 397, 398, 399  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group