FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 318, 319, 320 ... 397, 398, 399  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie?
Wersja do druku
Fergard Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Lut 2011
Status: offline
PostWysłany: 03-03-2011, 21:14   

A co z "Melancholy of Haruhi Suzumiya"? Krwi jest tam jak na lekarstwo, można się pośmiać, tytuł uznawany jest za kultowy, traktuje o szkole, przynajmniej po części. Warto spróbować.

_________________
For the love of... Watch your step, I'm not a wall!
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
19874245
LooQ Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 21 Mar 2010
Skąd: Marynino
Status: offline
PostWysłany: 03-03-2011, 22:54   

@matt
Rosario to Vampire (obie serie) jest całkiem fajne (przynajmniej dla mnie), więc polecam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
10310615
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 03-03-2011, 23:50   

W takim razie jak zdarta płyta napiszę: Mile widziane jest założenie listingu, poprzez rejestrację na jednym z darmowych serwisów o takim przeznaczeniu( myanimelist.net, anime-planet.com, tanuki.pl, ...). Skoro pamięć dopisuje na tyle, by wymienić garść tytułów, skopiowanie ich do wyszukiwarki listingu lub import z pliku txt nawet, nie powinno przedstawiać wielkiego problemu. Na wejściu dostaje się też rekomendacje tytułów podobnych. Warto bo przyda się na przyszłość a i obsługa jest baaaardzo łatwa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
matt
Gość
PostWysłany: 05-03-2011, 11:43   

Fergard, ok, ogladne
Powrót do góry
Lee93 Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Lut 2010
Status: offline
PostWysłany: 05-03-2011, 14:16   

Szukam jakiegoś fajnego anime na terenach Japoni z poważnym, tajemniczym głównym bohaterem z dość ciekawą fabułą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 05-03-2011, 17:12   

Cytat:
Szukam jakiegoś fajnego anime na terenach Japoni z poważnym, tajemniczym głównym bohaterem z dość ciekawą fabułą.

Code Geass. 100% sezonu pierwszego dzieje się w Japonii a drugiego 70%. Cliff-hangary robią fabułę ciekawą tak jak to że do końca albo nie znamy tajemnic albo jak je znamy to nie wiemy co chce zrobić z nimi bohater. Lelouch jest tajemniczy i poważny.



Żeby po tym na mnie nie było: Nic nie powiedziałeś o tym żeby seria poważnie traktowała bohatera czy swą fabułę.

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 05-03-2011, 18:26   

Lee93 napisał/a:
Szukam jakiegoś fajnego anime na terenach Japoni z poważnym, tajemniczym głównym bohaterem z dość ciekawą fabułą.

Hmmm... Darker than Black idealnie spełnia warunki. Poza tym do głowy przychodzi mi Mouryou no Hako, przy czym tam główną postać poznajemy z opóźnieniem.

Z serii które też podpadają pod opis, ale nie jestem pewna czy o to chodzi: Natsume Yujinchou, Ghost Hunt. Bardzo ewentualnie Durarara!!, tylko tutaj akurat ciężko mówić o istnieniu głównego bohatera... ale Mikado się stara, i jest poważny. Naprawdę! A fabuła jest ładnie pokręcona.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 05-03-2011, 19:34   

Eden of the East , mimo początku pod białym domem dzieje się na terenie Japonii. Porusza nawet parę typowo Japońskich patologii :P
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Camil
Gość
PostWysłany: 06-03-2011, 15:35   

Cześć mam pytanie dotyczące "Rycerzy Zodiaku" chciałem znowu zacząć oglądać ale ciekawi mnie jedna rzecz czy wersja Japońska i Francuska bardzo się różnią ?,pytam oto ponieważ jako dzieciak oglądałem wersje Francuską na RTL7 i ciekawi mnie czy jest duża różnica między nimi np czy jest cenzura jak to było w DB lub itp
Powrót do góry
Joanna Płeć:Kobieta


Dołączyła: 06 Mar 2011
Status: offline
PostWysłany: 06-03-2011, 15:48   

Witam, ostatnio ponownie wróciłam do anime i wiele z nich bardzo mi się spodobało.
Widziałam już (listowanie od tego co najbardziej mi przypadł do gustu):
Lady Oscar, Death Note, Berserk, 5 Centimeters Per Second (bardzo, bardzo mi się podobało)
Gundam 00 (niezłe - głównie się skusiłam pamiętając Generała Dajmosa z dzieciństwa)
Witch Hunter Robin, Code Geass (nierówne było, ale w sumie ciekawe)
Evangelion (średnio)
Na swoją kolejkę czekają: Gundam Seed oraz Ef - a tale of memories.
Czyli trochę od sasa do lasa :)
Chciałabym zobaczyć serię, gdzie głównymi bohaterami są dorośli lub choć prawie dorosła młodzież. Nie mam nic przeciwko ratowaniu świata, wojnom, poświęceniu i patetyczności. Wątkom romantycznym nie mówię nie, również tym smutnym. O czasu do czasu skrawek humoru też się przyda. Co polecicie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 06-03-2011, 17:39   

Camil, nie sądzę aby tytuł kalibru i wieku Rycerzy Zodiaku był bardzo okaleczony przez cenzurę Francuzką. W japońskiej wersji może być tylko lepiej, zwłaszcza gdy mamy do czynienia z ripami dvd lub samymi nośnikami najlepiej :P Różnice możesz mieć w nazwach bohaterów, tłumaczeniu i wykonaniu piosenek, gdyby Francuzka wersja była przypadkowo full dubem. Co wcale nie jest wykluczone.

Joanna, Coś mi wygląda na to, że tytuły pokroju Darker than Black, Monster tylko na ciebie czekają i machają łapkami "weź mnie!!". Z innej beczki jest Nana. Ale jednym z moich typów był by tytulik o trochę innej tematyce, od dziecka do dorosłości Kemono no Souja Erin. Nie wiem czy mnie nie pogryziesz, gdybym zaproponował również tytuł o dwójce 14-16 latków ratujących świat na pokładzie ukradzionego wojsku (wraz z załogą) tajnego samolotu Eureka 7.

I to by było na tyle :]
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
peregrinus Płeć:Mężczyzna
wol(no/ny) myśliciel


Dołączył: 15 Sty 2010
Status: offline
PostWysłany: 06-03-2011, 18:41   

Joanno, poza tym co powyżej:
- The Place Promised in Our Early Days - autor 5 Centmieters Per Second, trochę podobne, z tym, iż 5 Centimeters jest bardziej realistyczne, poza tym jest patos oraz wątek romantyczny;
- Terra e... - akcja dzieje się na przestrzeni lat, tak więc bohaterowie są przedstawieni od wieku dojrzewania po wiek średni (czego w dwóch przypadkach jednak nie widać), zawiera dużo patosu, aczkolwiek nie przeszkadza to w oglądaniu.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 06-03-2011, 20:16   

Skoro mowa o kosmosie to jeszcze zdecydowany faworyt Planetes :P
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
616 Płeć:Mężczyzna
From GARhalla


Dołączył: 21 Kwi 2007
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 07-03-2011, 11:10   

Joanna napisał/a:
Witam, ostatnio ponownie wróciłam do anime i wiele z nich bardzo mi się spodobało.
Widziałam już (listowanie od tego co najbardziej mi przypadł do gustu):
Lady Oscar, Death Note, Berserk, 5 Centimeters Per Second (bardzo, bardzo mi się podobało)
Gundam 00 (niezłe - głównie się skusiłam pamiętając Generała Dajmosa z dzieciństwa)
Witch Hunter Robin, Code Geass (nierówne było, ale w sumie ciekawe)
Evangelion (średnio)
Na swoją kolejkę czekają: Gundam Seed oraz Ef - a tale of memories.
Czyli trochę od sasa do lasa :)
Chciałabym zobaczyć serię, gdzie głównymi bohaterami są dorośli lub choć prawie dorosła młodzież. Nie mam nic przeciwko ratowaniu świata, wojnom, poświęceniu i patetyczności. Wątkom romantycznym nie mówię nie, również tym smutnym. O czasu do czasu skrawek humoru też się przyda. Co polecicie?


Tengen Toppa Gurren Lagann - okej, w pierwszej połowie jeszcze ciężko nazwać bohaterów dorosłymi (chociaż, na dobrą sprawę, oni sami pewnie nie wiedzą ile mają lat), ale w drugiej, po siedmioletnim timeskipie to już co innego, najmłodsza osoba ma wtedy co najmniej 19 lat.
Co do Gundama, to polecam Gundam 08th MS Team i Gundam 080: War In The Pocket. Może ci się spodobać też G Gundam, z Gundamów ma klimat najbardziej zbliżony do starego Daimosa. Polecam też Shin Getter Robo, to trochę jak Berserk z robotami.
Baccano! i Durarara!! mogą ci się spodobać, podobnie Shin Mazinger.
A po za tym jeszcze coś klimatycznego - Cowboy bebop i The Big O.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
K4tsuperu Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Sty 2011
Status: offline
PostWysłany: 07-03-2011, 15:01   

Witajcie,

Szukam anime które posiada wielkomiejski klimat (coś jak Durarara!) Szukam właśnie czegoś tak klimatycznego, zależy mi również aby akcja działa się we współczesności a produkcja była dość świeża no i żeby wciągało :)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 319 z 399 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 318, 319, 320 ... 397, 398, 399  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group