FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 344, 345, 346 ... 397, 398, 399  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie?
Wersja do druku
Kizvo Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 19 Kwi 2011
Status: offline
PostWysłany: 04-06-2011, 13:03   

Poszukuję romansu, w którym główny bohater i bohaterka obdarzeni by byli mocami, elementami supermoce, sf, magia, mechy. Czy istnieje takie anime? związane z głównym wątkiem czyli romans i moce głównych bohaterów?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 04-06-2011, 13:09   

Kizvo, no, pytanie czy istnieje trochę dziwnie brzmi wobec faktu, że dwa takowe oglądałeś (mówię o Eureka Seven i Code Geass). Nie mniej z rzeczy godnych polecenia do głowy przychodzi mi FLCL i Full Metal Panic!

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Goso Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 26 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 04-06-2011, 13:35   

Kizvo, Phantom: Requiem for the Phantom. I jeszcze dobrze pasuje Suzumiya Haruhi, z tym że tu tylko jedna strona ma "moc".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
seshiro Płeć:Kobieta


Dołączyła: 20 Paź 2009
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 04-06-2011, 16:55   

Od siebie dodam jeszcze O dziewczynie skaczącej przez czas i RahXephon.

_________________
Just open your eyes and see that life is beautiful.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Kizvo Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 19 Kwi 2011
Status: offline
PostWysłany: 04-06-2011, 18:56   

Dziękuje za propozycję. Na 100% skorzystam.

Tren
W Code nie było żadnej dziewczyny z mocą(chyba). Według mnie w Eurece większą rolę spełniał chłopak niż Eureka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 04-06-2011, 19:24   

Kizvo napisał/a:
W Code nie było żadnej dziewczyny z mocą(chyba).

Nieeeee, wcale, a C.C rozdawała geassy od tak sobie, jak każda normalna wiedźma w tym wieku ==".

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Tabris Płeć:Mężczyzna
Snowflake


Dołączył: 19 Lut 2011
Status: offline
PostWysłany: 04-06-2011, 19:26   

Kizvo napisał/a:
Według mnie w Eurece większą rolę spełniał chłopak niż Eureka.

Że tak zapytam rolę w czym?

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 05-06-2011, 01:40   

Birdy the Mighty Decode, w pierwszym sezonie rolę pary stanowi zmiennoksztautny i chorowita dziewczyna, w drugim zmiennoksztautny i chłopak jego drugiej połowy sprzed lat :P W obydwu przypadkach obie strony są obdarzone super mocami. A ja nadal nie mogę im darować takiego okrojenia roli głównych złych z pierwszego ova :P Ach te wąsy!!! .

Takie pytanie: Czy to ma być sf, mecha, itd z magią, czy chodziło o to że mogą być sf a mogą być fantazy? Generalnie w zatrzymanych seriach masz całkiem ciekawego Inujana, w którym Kogome ma dość sporą moc pod koniec serii. Nie koniecznie "pożyczoną" od Kikyo.
Spoiler: pokaż / ukryj
znikające strzały


A tak trolując po całej linii,
Spoiler: pokaż / ukryj
w Eurece ważną rolę odegrał związek Eureki i Rentona. W przypadku braku którejkolwiek postaci druga by nie ewoluowała. Renton poszedł by do akademii wojskowej wbrew dziadkowi i zginął by pilotując monsuno. Natomiast Eureka bez "partnera" zapadła by w sen dużo wcześniej i już by się nie obudziła, a Nirwasz razem z nią.
Nie można mówić, że którakolwiek strona odegrała większą rolę, sam fakt , że Nirwasz miała dwa siedzenia może o tym świadczyć.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Kizvo Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 19 Kwi 2011
Status: offline
PostWysłany: 05-06-2011, 22:47   

Co do Eureki może i masz rację że jakby Renton poszedł do wojska by zginął ale również mógł by przeżyć.

Zapomniałem dopisać tam że nie musi to być w 1 worku.

Birdy the Mighty Decode co do tego nie za bardzo o to mi chodziło. Połączenie osobowości, nie wiem jak to może się rozwinąć dalej w romansie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
NecroMac Płeć:Mężczyzna
Biri biri!


Dołączył: 16 Maj 2010
Status: offline
PostWysłany: 05-06-2011, 23:43   

kokodin napisał/a:
Takie pytanie: Czy to ma być sf, mecha, itd z magią, czy chodziło o to że mogą być sf a mogą być fantazy? Generalnie w zatrzymanych seriach masz całkiem ciekawego Inujana, w którym Kogome ma dość sporą moc pod koniec serii. Nie koniecznie "pożyczoną" od Kikyo.
Spoiler: pokaż / ukryj


A tak trolując po całej linii,
Spoiler: pokaż / ukryj
Nie można mówić, że którakolwiek strona odegrała większą rolę, sam fakt , że Nirwasz miała dwa siedzenia może o tym świadczyć.

Kizvo napisał/a:
Co do Eureki może i masz rację że jakby Renton poszedł do wojska by zginął ale również mógł by przeżyć.

Zapomniałem dopisać tam że nie musi to być w 1 worku.

A wszystkie osoby które nie oglądały Eureki, są bardzo radosne z takiej dyskusji w temacie, w którym szukają nowych tytułów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 06-06-2011, 00:21   

Kizvo, nie zgadzam się ze stwierdzeniem o połączeniu osobowości. Birdy i Tstomu są w dalszym ciągu postaciami autonomicznymi. Jest to nawet całkiem fajnie przedstawione, dlatego poleciłem (z akcentem na pierwszy sezon).

Natomiast jeśli idzie o worek :P To z nieco podobnym wątkiem jest Maze (tv). Fushigi Yugi to bliski klimatom do Inuyashy tytulik , coś w stylu Niekończącej się Opowieści, tylko bardziej krwawe. W pewnym sensie zaliczały by się też To Aru Majutsu no Index, choć wątek miłosny to tam za dużo powiedziane. Moon Phase jest również zaliczany do romansów, choć nie wiem na jakiej podstawie (może pedofilskiej :P). No i zdecydowanie polecam przeczytanie paru tomików 3x3 Eyes. Anime to dobre wprowadzenie, ale to tylko kilka pierwszych rozdziałów.
Poza tym motyw głównych romansujących, posiadających tajne moce, z moich obserwacji to wątek częsty w tytułach z gatunku shoujo jak Shugo Chara czy Onegai My Melody, Kamichama Karin (I am Godo :P) itd.

NecroMac, rozumiem troje zatroskanie, ale cała dyskusja offtopowa poszła tak daleko, że absolutnie omija wątki tytułu i praktycznie nie spojleruje. Co istotne zostało zakryte i nie trzeba sobie odkrywać jak się nie chce. Z resztą myślę że cała dyskusja jest już samoczynnie zakończona. A tak w ogóle, to już niebawem zajdzie strona i wszyscy o tym zapomną :]
Ps Zacytowałeś jedno zdanie nie na temat :P
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
wierzba
Gość
PostWysłany: 06-06-2011, 20:16   

Hej
szukam anime, które ma miejsce akcji w szkole/akademiku itp. z elementami sf,supermocy,mechów ostatecznie magii :P Dokładnie chodzi o to że tamtejsi uczniowie się uczą jak używać swoich mocy lub pilotować mechy. Nie musi to być w 1 tytule, chodzi o fabułę dokładnie. Jak do tej pory oglądałem tylko 2 tytuły, nie pamiętam dokładnie nazwy pierwszego z nich, a drugi był to Ichiban Ushiro no Daimaou. Do szkoły chodziło tylko dziewczyny gdyż ,,mechy" jeżeli można to nazwać tak, bardziej była to zbroja, mogły prowadzić tylko one, aż się znalazł 1 chłopak który mógł pilotować ,,mecha". Obydwa tytuły się mi podobały. Chciałbym aby główni bohaterowie nie mieli po 10 lat tylko więcej. Mam nadzieję że mi pomożecie i znajdzie się coś ciekawego.

Pozdrawiam
Powrót do góry
NecroMac Płeć:Mężczyzna
Biri biri!


Dołączył: 16 Maj 2010
Status: offline
PostWysłany: 06-06-2011, 21:06   

z tych co widziałem:
Baka to Test to Shoukanjuu
http://myanimelist.net/anime/6347/Baka_to_Test_to_Shoukanjuu
Szkoła+Magiczne walczące Chibi + Świetna Komedia

Full Metal Panic!
http://myanimelist.net/anime/71/Full_Metal_Panic!
Mechy + szkoła + militaria + Świetna Komedia

Suzumiya Haruhi no Yuuutsu
http://myanimelist.net/anime/849/Suzumiya_Haruhi_no_Yuuutsu
Szkoła+Dziwne zjawiska+Lot of laught +Mind fuck(tak nazywam anime, w których nie do konca wiadomo o co chodzi)

Angel Beats!
http://myanimelist.net/anime/6547/Angel_Beats!
Szkoła + nieumierający studenci + Lot of laught + Mind fuck + Ckliwe :)

Toaru Kagaku no Railgun / Toaru Majutsu no Index
http://myanimelist.net/anime/6213/Toaru_Kagaku_no_Railgun / http://myanimelist.net/anime/4654/Toaru_Majutsu_no_Index
Szkoła raczej pojawia się w tle + Magia + Nie-magiczne moce + SF +Lot of laugh + Bardzo dużo nawalania z prawego sierpowego(Index), lub elektryczności(Railgun)

Sayonara Zetsubou Sensei
http://myanimelist.net/anime/2605/Sayonara_Zetsubou_Sensei
Szkoła+ Lot of laught + Mind fuck + ciekawe spojrzenie na różne z pozoru niezauważalne problemy

Soul Eater
http://myanimelist.net/anime/3588/Soul_Eater
Szkoła+Shinigami+specjalne moce + dobry humor + przyjemna dłuższa seria.


Zero no Tsukaima
http://myanimelist.net/anime/1195/Zero_no_Tsukaima
Szkoła magii+ Tsundere + Bazooka i odrzutowiec w świecie pełnym latających mioteł ^^.

IS: Infinite Stratos
http://myanimelist.net/anime/9041/IS:_Infinite_Stratos
Mechy+Szkoła+Harem

Negima!? (wersja z 2006, zrobiona przez Shaft)
http://myanimelist.net/anime/1546/Negima!
Magia+szkoła+?Harem?+ Dzieci (albo jedno dziecko, hmm sam nie wiem)

Clannad
http://myanimelist.net/anime/2167/Clannad
Szkoła + ckliwe + okruchy życia + bywa bardzo śmieszne+ minimum magii
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
szypty Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 07 Cze 2011
Status: offline
PostWysłany: 07-06-2011, 00:53   

Witam, otóż mam prośbę, mógłby ktoś polecić mi jakieś anime, w którym występuje postać w stylu Xellosa ze Slayersów, Death The Kid z Soul Eatera, Warlock Richard z webcomicsu LFG (zna ktoś wogóle?;p), Alucard z Hellsinga, tzn taka, która samym swoim jestestwem jest w stanie wywindować nawet kiepską serię na czołówkę (a co dopiero robi z serią która jest świetna sama w sobie)? Dodatkowe punkty dla postaci za bycie demonem/obcym/innym sukinkotem i równoczesne wspomaganie "tych dobrych", (spoiler z FMA Brotherhood)
Spoiler: pokaż / ukryj
Greed/Ling
na przykład
Seria najlepiej przygodowa/wojenna.
Psychol zdolny do anihilacji pozostałych postaci, a uczestniczący w wydarzeniach z powodu doskwierającej nudy mile widziany (patrz wyżej, Alucard, Xellos)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 07-06-2011, 05:08   

Postacie podobne do Xellosa, znaczy się typ "uroczy troll"? Baka Ouji z Level E (komedia), Break z Pandora Hearts (zagadka/tajemnica/seria przygodowa), być może (nie gwarantuję) Mefisto Pheles z Ao no Exorcist (shonen, walki) (seria dopiero wychodzi, a nie czytałem mangi).
Do Alucarda czy Richarda zbyt podobni nie są (nie żebym prywatnie widział wiele punktów między Xellosem, a Alucardem/Richardem... a z Kidem to już nie wiem co któryś z nich ma wspólnego mówiąc szczerze).

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 345 z 399 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 344, 345, 346 ... 397, 398, 399  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group