FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 345, 346, 347 ... 397, 398, 399  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie?
Wersja do druku
jjjarek11 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 01 Wrz 2010
Status: offline
PostWysłany: 07-06-2011, 22:33   

Witam wszystkich!
Poszukuje anime podobnego do Bakemonogatari. Nie chodzi mi o same gatunki lecz bardziej o te stosunki głównych bohaterów - czyli o to co inni uważają za wady czyli te długie dialogi .
Z góry dziękuje.

_________________
http://myanimelist.net/animelist/jjjarek11
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nikodemsky Płeć:Mężczyzna
Beauty of Silence


Dołączył: 28 Sie 2007
Status: offline
PostWysłany: 07-06-2011, 23:15   

jjjarek11 - wszystkie serie .hack, animka w 90% składa się z rozmów, rozważań itd. dla mnie jedno z najnudniejszych anime jakie widziałem ale widać że ten typ odpowiada twoim wymogom

z faktycznie ciekawych poleciłbym Air, może jeszcze School days

________________________________________

a ja sam szukam jakiejś dobrej mocnej komedii w typie Onizuki lub Golden Boy(tak wiem że ciężko o coś podobnego ale może komuś coś się rzuciło w oko) poza Gokusen bo za to się zabieram od jutra :)

szukam także czegoś z dobrym mrocznym klimatem i najlepiej dobrą fabułą, bardzo podobało mi się Vampire Hunter D i Hellsing(choć też pewnie nie będzie zbytnio nic w tym stylu :\ )

_________________
http://myanimelist.net/animelist/Nikodemsky
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
wierzba
Gość
PostWysłany: 07-06-2011, 23:30   

Dzięki NecroMac za propozycję ale szukam anime w którym bohaterowie to nie dzieci, tylko bardziej doświadczeni ludzie przez życie np. tak jak w Ichiban. Skorzystam z Melancholia Haruhi Suzumiyi. Dzięki jeszcze raz.
Powrót do góry
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 07-06-2011, 23:55   

jjjarek11, seria filmów Kara no Kyoukai. Podobny setting, troszki bardziej krwawe a główna para bohaterów to podobne odmieńce jak w Bekomonogatari. Jest to jeden z wątków przewodnich serii.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
okm18 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 16 Mar 2011
Status: offline
PostWysłany: 09-06-2011, 08:38   

Witam, poszukuje czegoś podobnego do serii Slayers. Z góry dzięki i pozdrawiam

P.S Jeszcze jedno jaka jest różnica między Fullmetal Alchemist i Fullmetal Alchemist: Brotherhood. Czy to są dwie równoległe serie czy Fullmetal Alchemist: Brotherhood jest po prostu następnym sezonem Fullmetal Alchemist?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gucia Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Lip 2009
Status: offline
PostWysłany: 09-06-2011, 09:10   

Brotherhood jest bliższa mangi i uważam, że lepsza od tej pierwszej. Początek jest podobny, ale potem jest wszystko inaczej. Ta druga jest ogólnie bardziej wciągająca, są zwroty akcji,nowi bohaterowie, sprzymierzeńcy i przeciwności. Co do Slayers to spróbuj Magic Knight Rayearth leciało chyba na RTL7 w tym samym czasie co Slayers, i ma bardzo podobny charakter.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
okm18 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 16 Mar 2011
Status: offline
PostWysłany: 09-06-2011, 09:15   

Jakoś Magic Knight Rayearth nigdy mnie nie przekonywało. Nawet jak leciało na RTL7 to nie ogladałem tego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 09-06-2011, 09:19   

Pytanie pierwsze:
Maze (tv)
Lost Universe
Scraped Princess
Po kresce częściowo Saber Marionette J
Można tam też dorzucić Inuyashę za setting, kreska jest już sporo inna.
No i Sole Eater za wyskokowy charakter.

A co do FMA:
To są dwie różne historie opowiedziane na podstawie tej samej mangi. Jedna jako "Bones oryginal story" drugie trochę bardziej zgodne z pierwowzorem.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
xoriex
Gość
PostWysłany: 09-06-2011, 18:47   

Hej, nie wiem czy jest takie anime ale szukam anime, które opowiada o nagłej wojnie czy ataku ze strony obcych i cywile są zmuszeni pójścia do wojska i bronieniu swojego kraju/planety/galaktyki itp. Czy ktoś widział takie anime lub podobne? Może to być horora, akcja itp. nie musi to być w jednym.

Pozdrawiam :)
Powrót do góry
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 10-06-2011, 00:22   

Pierwsze skojarzenie Blue Gender. W nieco innej konfiguracji Vandread.
Now and Then, Here and There o tym jak dzieci wcielane są do wojska.
Area 88 jako przykład jednostki wkręconej na siłę w wir walki.
No i z całą pewnością któryś z Gundamów, Macrosów itp (Gamer nie strzelaj do mnie).
A na zakończenie mózgotłuk pt. Evangelion.

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 10-06-2011, 00:52   

Cytat:
No i z całą pewnością któryś z Gundamów, Macrosów itp (Gamer nie strzelaj do mnie).

Ja nie strzelam, ja zrzucam kolonie ;P

Anyway
Gundam Movie Trylogy- Klasyczna historia 15 latka który zostaje uwikłany w sam środek wielkiej wojny.
Gundam SEED - mniej więcej to co powyższe, jeżeli naprawdę nie znosisz oldschoolu by oglądać szlachetną filmową trylogię.
Zanbot 3- jeżeli jednak lubisz oldschool ta pozycja jest dla ciebie. 24 odcinki, rozkręca się w ok 5 i po tym otrzymujesz historię o dzieciach-żołnierzach (nieco mniej dopracowany motyw), trudach niewdzięcznego bohaterstwa (dopracowany motyw) i losach zwykłych cywilów próbujących przetrwać przy inwazji obcych którzy chcą wyrżnąć ludzkość (bardziej dopracowany motyw), dzieło twórcy Gundama.
Nadesico - a to jeżeli chcesz coś lekkiego. Atak obcych na Ziemie a bohaterem jest kucharz który zbiegiem okoliczności zostaje zaciągnięty jako pilot mecha na pokładzie statku Nadesico będącym własnością korporacji. Świetna parodia anime.

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
wortigern
Gość
PostWysłany: 10-06-2011, 21:12   

Szukam czegoś poważniejszego, z normalna kreska (coś w stylu DN albo MONSTER), obojętnie jaki temat ale raczej bez żadnych mechów itp. Ostatnio oglądałem Paranoia Agent i mi się nawet podobało, ale brakowało mi mocnego zakończenia z jakimś twistem.
Powrót do góry
Lena100 Płeć:Kobieta
Pani Cogito


Dołączyła: 15 Gru 2006
Skąd: Ze wsi, z dżungli, z lasu
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
PostWysłany: 10-06-2011, 22:02   

Wortigern, jeżeli podobało Ci się Paranoia Agent, ale brakowało Ci mocniejszego zakończenia to polecam Perfect Blue. Całe jest "mocniejsze", hehehe. Swoją drogą, to po prostu świetny film. Może jeszcze Black Lagoon? Albo Blood+? Bądź Darker than Black albo Haibane Renmei? Wszystko raczej w poważnych klimatach i raczej z twistem.

_________________
ようやく君は気がついたのさ。。。
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Tabris Płeć:Mężczyzna
Snowflake


Dołączył: 19 Lut 2011
Status: offline
PostWysłany: 10-06-2011, 22:06   

wortigern napisał/a:
Szukam czegoś poważniejszego, z normalna kreska (coś w stylu DN albo MONSTER), obojętnie jaki temat ale raczej bez żadnych mechów itp. Ostatnio oglądałem Paranoia Agent i mi się nawet podobało, ale brakowało mi mocnego zakończenia z jakimś twistem.

Spróbuj tego. Jeśli jak piszesz, że podobał Ci się Paranoia Agent, to ta seria też powinna Cię zaciekawić.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 10-06-2011, 22:18   

wortigern, Mouryou no Hako powinno ci się spodobać, seria ma mnóstwo zwrotów akcji i zdecydowanie poważny klimat.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 346 z 399 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 345, 346, 347 ... 397, 398, 399  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group