FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 37, 38, 39 ... 397, 398, 399  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie?
Wersja do druku
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 13-03-2009, 12:50   

Chatoyant napisał/a:
Ta prośba o szczerość nie musiała paść ;). Znamy się, owszem, i to całkiem hm nie przypadkiem, do jednego liceum chodziliśmy :P.


Od pierwszego akapitu postu w temacie "Ohayo" miałem 99,9% pewności ;p Twój styl pisania doprawdy jest nie do pomylenia.

Wiedząc już komu polecam, to mogę dodać jeszcze Kino no Tabi. Powinno także podejść.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Chatoyant
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 13-03-2009, 16:34   

Costly napisał/a:
Wiedząc już komu polecam, to mogę dodać jeszcze Kino no Tabi. Powinno także podejść.


W pierwszej kolejności zabrałam się właśnie za to :P. Kurdę. :P Podeszło już po przeczytaniu jednej rozbudowanej recenzji, w której mówione jest często i gęsto o analogiach literackich czy - najlepiej powiedziawszy - kulturowych w ogóle (swoją drogą, właśnie miałam spytać, czy może znacie coś w tym duchu; gdzieś daleko natomiast majaczyło mi się coś w filmowym stylu Gry w klasy Cortazara - pod względem budowy, no i dostałam w łapska :> za szybko :P), oraz jeszcze przy fakcie, że wszystko to podlane zostało sporą dawką filozofii. Znaczy chyba strzał w dziesiątkę... Kto by pomyślał :P. Na Haibane Renmei już wcześniej ostrzyłam sobie ząbki.


Avellana napisał/a:
To na początek powinno Cię wystarczająco zająć (i witam na forum) - mogę wymienić jeszcze kilka tytułów, ale to już by były rzeczy mniej oczywiste, więc może lepiej je na trochę później zostawić. Na razie zobacz po prostu, jaki klimat i styl Ci odpowiada


Szczerze mówiąc, spodziewałam się, że znajdę tu coś dla siebie i widzę, że już znalazłam. Witam i dzięki za pomoc.

PS.
Costly napisał/a:
Od pierwszego akapitu postu w temacie "Ohayo" miałem 99,9% pewności ;p


Wiem :P. Niestety słoń nie zamaskuje się w tłumie, wkładając okulary i sztuczne wąsy... :P
Powrót do góry
Góral Płeć:Mężczyzna
Firefly/Serenity fanatic


Dołączył: 05 Sty 2007
Status: offline
PostWysłany: 13-03-2009, 17:06   

No to ja mam prośbę. Chciałbym obejrzeć jakąś porządną komedię, niekoniecznie musi być cały czas śmiesznie, ale momenty zwalające z krzesła muszą być :). Poniżej przedstawiam listę komedii, które oglądałem:
2x2=Shinobuden - cienkie
Akazukin Chacha - nie ma nic śmiesznego
Azumanga Daioh - nie dla mnie, cienizna
Colorful - dobre
Cromartie High School - cienkie
Dash! Kappei - rewelacja
Di Gi Charat - dno
Fruits Basket - nic śmiesznego nie ma
Furi Kuri - cienkie
Gintama - rewelacja
Golden Boy - rewelacja
GTO - rewelacja
Hare+Guu - rewelacja
Honey and Clover - może niepotrzebnie wrzuciłem, ale miało więcej śmiesznych momentów niż takie np. 2x2
Keroro Gunsou - dobre (momentami bardzo dobre)
Love Hina - niezłe
L[/b]ovely Complex - nie dla mnie
Lucky ? Star - dno
Otaku no Video - dno
Ping Pong Club - bardzo dobre
Saber Marionette J - mało śmieszne
Sayonara Zetsubou Sensei - nie dla mnie, cienizna
School Rumble - dobre
Those Who Hunt Elves - niezłe

Jak nietrudno zauważyć preferuję prymitywny humor, a nie lubię chaotycznych, randomowych serii jak Azumanga, Cromertie HS, Lucky Star, FLCL itp.

_________________
9 na 10 otaku zaleca oglądanie Kemono no Souja Erin
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Piotrek Płeć:Mężczyzna
Nikt niezwykły


Dołączył: 26 Gru 2008
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 13-03-2009, 17:57   

Wszczebrzeszyn, spróbuj tego:
- Full Metal Panic + Full Metal Panic? Fumoffu!
- Zero no Tsukaima + kontynuacje
- Green-Green
- Otome wa Boku ni Koishiteru
- Suzumiya Haruhi no Yuuutsu
- Ichigo 100% + OAV
- Toradora!
- Sekirei
- Abenobashi Mahou Shoutengai
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Paweł Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 25 Gru 2008
Status: offline
PostWysłany: 13-03-2009, 18:13   

Tak na świeżo poleciłbym Kemeko Deluxe, bo dawno się tak nie uśmiałem, a widzę że obecność ecchi Ci nie przeszkadza. Ostrzegam jednak, że jest to dosyć specyficzne anime, które w wielu kwestiach może odrzucać (parodia wielu schematów z karykaturalną główną bohaterką). Dla mnie jednak sama absurdalność serii, ukazana w naprawdę dobry sposób, nadrabiała wszelkie braki.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 13-03-2009, 18:59   

Wszczebrzeszyn, chwilami wydaje mi się że myślimy podobnie a chwilami że kompletnie się nie rozumiemy :P dlatego nie obraź się gdybym nie trafił. :P
All Purpose Cultural Cat Girl Nuku Nuku (ova)
Amazing Nurse Nanako
Space Pirate Mito
Excel Saga
I My Me! Strawberry Eggs
Magical Shopping Arcade Abenobashi
Midori Days
Nagasarete Airantou
Paniponi Dash!
Potemayo
Ranma 1/2
Rizelmine
Sumomomo Momomo
Steel Angel Kurumi

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Piotrek Płeć:Mężczyzna
Nikt niezwykły


Dołączył: 26 Gru 2008
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 13-03-2009, 20:45   

Waaagh!, zupełny zmoderowano, tylko dla nadludzi: Joshikousei

Punkt 6. Konstytucji Forum.
IKa
Zua Biurokratka
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Góral Płeć:Mężczyzna
Firefly/Serenity fanatic


Dołączył: 05 Sty 2007
Status: offline
PostWysłany: 13-03-2009, 22:35   

@piotrekplay
Green-Green kiedyś widziałem, cały jeden odcinek. Głupie, nieśmieszne ecchi, nie pasuje mi taka kombinacja. Suzumiyę oglądałem, seria bardzo dobra, ale IMO nie było momentów które zwalałyby z krzesła, jako komedia sprawdza się średnio. "Otome wa Boku ni Koishiteru" - romanse raczej odpadają, a serie z loli chara-designem tym bardziej. Ichigo 100% kiedyś próbowałem czytać, znudziło mnie, ale mogę dać anime szansę. Toradora to plagiat wyjątkowo śmiesznej mangi Angel Densetsu. Widziałem 1 odcinek, może będę kontynuował (kilka razy się uśmiechnąłem, ale parskania śmiechem nie było). Sekirei wydaje się być głupią haremówką i raczej sobie daruję. Ogólnie ecchi mi nie przeszkadza, ale w rozsądnych ilościach (tak jak to było w GTO, Hare+Guu albo TWHE, Goldenboy to wyjątek). Zainteresowało mnie Abenobashi Mahou Shotengai, pewnie dam temu anime szansę, no i może w końcu obejrzę FMP. Seria leży u mnie odłogiem dobrych kilka lat i coś nie mogę się zmusić do oglądania.
@Paweł
Dzięki za propozycję, ale jednak sobie daruję to Kemeko.
@kokodin
Excel Saga zdaje się pasuje do szufladki "chaotyczne i randomowe" i coś czuję, że byłoby podobnie jak z Azumangą. Nanako, Steel Angel, Space Pirate Mito, Strawberry Eggs, Rizelmine, Nagasarete Airantou odpadają w przedbiegach. Potemayo zdaje się jest podobne do Lucky Star więc też raczej skreślam. Ranmę widzałem pierwszą serię i na dłuższą metę nudzi.
Nuku Nuku mogłoby mi się spodobać, mam słabość do staroci. Sumomomo też wydaje się być ciekawe, Midori no Hibi od dawna planowałem zobaczyć i mi przypomniałeś :). Pani Poni Dash! ma bardzo pozytywne recenzje, może spojrzę (choć znów grafika mi nie odpowiada).
Piotrekplay i Paweł, dzięki za propozycje. Nazbierało się trochę tytułów, na które chętnie rzucę okiem.

_________________
9 na 10 otaku zaleca oglądanie Kemono no Souja Erin
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 13-03-2009, 23:56   

Ze potemayo jest podobne do lucky star to ja w życiu bym nie przypuszczał (no może troszke z wyglądu i kolorystyki) l.s. jest o grupce dziewczyn i ich codziennym komediowym życiu a potemayo to historyjka o przygodach pewnego kawalera który znalazł kosmitę w lodówce i z braku innych pomysłów zabrał to do szkoły. A jako że było między chlebem a majonezem nazwał to potemayo. Potem przyszło drugie zwierzątko i wszystko obklejało taśmą klejącą :P raziło promieniem bądź siekało kosą. Jedno było obsesyjne zazdrosne o swojego pana (w jej języku własność) a drugie było samowystarczalne. Poza tym w lucky star nie uśwadczysz martwej krowy:P

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Melmothia Płeć:Kobieta
Sexy Chain Smoker


Dołączyła: 09 Lut 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 14-03-2009, 00:14   

Wszczebrzeszyn napisał/a:
Toradora to plagiat wyjątkowo śmiesznej mangi Angel Densetsu.

Jedynym elementem łączącym Toradorę i Angel Densetsu jest to, jak inni postrzegają głównego bohatera przez wygląd. Jednak w Toradorze ogranicza się to tylko do bodajże pierwszego odcinka (nie licząc okazji, gdy Ryuuji zaczesuje się do tyłu...), podczas gdy w Angel Densetsu staje się to wątkiem przewodnim (przynajmniej w tych paru pierwszych tomach, które przeczytałam kiedyś) i tak naprawdę niewiele poza nim z tego pamiętam - cały humor opierał się tam na ciągu nieporozumień. Nie wspominając już o całkowitym rozminięciu się obu tytułów, jeśli chodzi o tematykę i sposób przedstawienia. Nie sadzę, żeby "plagiat" było dobrym określeniem - to tylko jeden wątek, w Toradorze praktycznie od razu wyrzucony na enty plan. To są dwa kompletnie różne pod każdym względem tytuły.

Ja również polecam Ci Full Metal Panic? Fumoffu. Choć też oglądałam to już dawno temu, to do tej pory pamiętam, że była to jedna z pierwszych komedii (po Jungle wa Itsumo Hale nochi Guu), przy której tak dobrze się bawiłam.

Możesz spróbować także Gokudou-kun Manyuuki.

_________________
"Słowo ludzkie jest jak pęknięty kocioł, na którym
Wygrywamy melodie godne tańczącego niedźwiedzia,
Podczas gdy chcielibyśmy wzruszyć gwiazdy"
G.F.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Góral Płeć:Mężczyzna
Firefly/Serenity fanatic


Dołączył: 05 Sty 2007
Status: offline
PostWysłany: 14-03-2009, 08:35   

Melmothia napisał/a:
Wszczebrzeszyn napisał/a:
Toradora to plagiat wyjątkowo śmiesznej mangi Angel Densetsu.
(...)
Możesz spróbować także Gokudou-kun Manyuuki.

Gokudou oglądałem całe, coś w stylu Slayersów. Dość dobre, ale mało śmieszne (pierdzenie i dłubanie w nosie na dłuższą metę nuży raczej). Anime "Slayers" jest i śmieszniejsze i ogólnie ciekawsze.
Co do Angel Densetsu wyraziłem się mało precyzyjnie, chociaż po pierwszym odcinku Toradory takie właśnie odniosłem wrażenie. Splagiatowano może i tylko jeden pomysł, ale to wystarczyło żeby Toradora nie była zwyczajną komedią opowiadającą o czworokącie miłosnym. Gdybym nie znał Angel Densestsu pomysł z kolesiem o "słodkich oczętach" nie mającego przez to powodzenia u dziewczyn, który spotyka w szkole największą rozrabiarę i ma z nią na pieńku wydałby mi się zachęcający do obejrzenia, ale już opis: "zwyczajny koleś, który nie ma powodzenia u dziewczyn spotyka największą rozrabiarę w szkole i od razu ma z nią na pieńku" nie.

_________________
9 na 10 otaku zaleca oglądanie Kemono no Souja Erin
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 14-03-2009, 09:58   

Zainteresowanym stronom przypominam, że ten temat nie służy do dłuższych dyskusji o poszczególnych tytułach. Osoba zadająca pytanie odniosła się jakoś do podanych propozycji - jej prawo i to nie jest miejsce, żeby z tym polemizować. Ponadto wśród poleconych tytułów znalazła kilka, którymi zamierza się zainteresować, więc ten wątek należy uznać za zamknięty.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
RepliForce Płeć:Mężczyzna
Vongola Boss


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Z Pustyni
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 14-03-2009, 18:46   

Dobra powiem w prost "
Widziałem Zero no Tsukaime, polecicie mi coś w tym stylu

_________________
"Bo to właśnie niebo pozwala fruwać chmurom po swoim bezkresie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4841576
Dred Płeć:Mężczyzna
Policenaut


Dołączył: 07 Lis 2008
Status: offline
PostWysłany: 14-03-2009, 18:51   

Shakugan no Shana? Bleach? Gintama? Brak mi pomysłów.

_________________
Znajdźcie sobie świry uczciwą pracę zamiast przebierać się w czyjeś stare łachy i powtarzać w kółko: "Patrzcie jestem głupim średniowiecznym bucem i mam make up i obcisłe rajtuzy"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
reven1010 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 04 Mar 2009
Status: offline
PostWysłany: 15-03-2009, 00:16   

Skończyłem niedawno Avatar-The Last Airbender, może znacie coś podobnego?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 38 z 399 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 37, 38, 39 ... 397, 398, 399  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group