FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 55, 56, 57 ... 397, 398, 399  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie?
Wersja do druku
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 27-04-2009, 17:18   

Pierwszy post w temacie napisał/a:
Temat służy do zadawania pytań o serie polecane w jakiejś kategorii. Innymi słowy, mogą się tu znaleźć pytania w rodzaju: "jakie komedie romantyczne polecacie?", "co podobnego do aaa mógłbym obejrzeć", względnie "Widziałam bbb, ccc i ddd - podsuńcie coś w podobnych klimatach?"

Posty nie będące odpowiedziami na jedno z ostatnio zadanych pytań będą usuwane.

Posty "Eee to świetna seria, polecam wszystkim" - jeśli nie będą odpowiedziami na jedno z ostatnio zadanych pytań - będą usuwane.


Usunięto posty niespełniające tego warunku.

IKa - Zua Biurokratka
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 27-04-2009, 17:26   

Cytat:
A co z dramatów byście mi polecili ?

Sprecyzuj. Interesuje cię dramat obyczajowy, dramat typu przygodowo - wojennego czy romansidło z jego elementami.
Powrót do góry
Agita Płeć:Kobieta

Dołączyła: 27 Kwi 2009
Status: offline
PostWysłany: 27-04-2009, 17:45   

Jeśli chodzi o dramaty To :
* Elfen Lied (przedstawia okrucieństwo ludzkie jak i jest w nim dużo krwi itp)
* School days na poczatku wydaje sie być romansidlem jednak potem okazuje się prawdziwym dramatem ;P
* No i może Saikano Bardziej wojenne ;P

Podkreślam że każde z podanych przeze mnie anime ma wątek miłosny żeby nie było ;D Elfen Lied przeważa dramatyzm natomiast w school days .. ;> Jak by to nazwać? "Każda po kolei" ^^
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Zero Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 26 Lut 2009
Status: offline
PostWysłany: 28-04-2009, 13:15   

Hmm... dramat powiązany z prozą życia, okruchami życia- o coś takiego mi chodzi. :)

Kokodin:
Czy dalej jest jakaś ciekawa akcja ? Dreszczyk emocji będzie ? Czy może pozostanie tak sobie ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 28-04-2009, 13:39   

Cytat:
Hmm... dramat powiązany z prozą życia, okruchami życia- o coś takiego mi chodzi. :)

No, już jaśniej. Tu masz kompletną listę tytułów , które otrzymały oba wyróżniki, a co mogę polecić? Generalnie, łatwiej by było wskazać mangi niż anime, bo te częściej obracają się w tych okolicach, ale anime też się znajdą. Z moich faworytów:
Oniisama E - dramat w pełnym znaczeniu tego słowa, o ile nie przeszkadzają ci kwestie związane z narkotykami i yuri. Rzecz ciężka emocjonalnie i słabszych może odrzucić. Oczywiście, nie każdemu musi się podobać stylizowana na lata 70 kreska.
Ballad of Shinigami - wbrew pozorom nie klon Death Note, ale zbiór opowieści o ludzkich dramatach, którym przygląda się tytułowa shinigami.
Haibane Renmei - może nie w 100% realistyczna, ale na pewno poruszająca historia.
Victorian Romance Emma - czyli prawie Jane Austen w wersji anime. Może się podobać.
Nana - pełna uroku opowieść o dwóch dziewczynach, próbujących ułożyć sobie życie w Tokio.
Powrót do góry
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 28-04-2009, 14:04   

Zero, z takich dramatów to ja dodam: Honey & Clover (lekki dramat), Koi Kaze (wręcz przeciwnie, jeden z cięższych) i NHK ni Youkoso!.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kaioken Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 03 Sty 2009
Status: offline
PostWysłany: 28-04-2009, 15:08   

Oglądał ktoś Anime shounen podobne do Dragon Ball, Naruto, Bleach, Code Geass, One Piece? Najwyżej bardziej coś takiego jak Bleach. Arigato z góry :] Mogą być też krótkie serie po np. 24 odc. jak Fate/Stay Night. A co do Shakugan no Shany chcę obejrzeć tylko, że nie mogę znaleźć odc. online z napisami tylko są odc. gdzie lektor tłumaczy -.-
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Quaigon Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 26 Lis 2008
Status: offline
PostWysłany: 28-04-2009, 16:21   

Czy zna ktos anime z dobra akcja oraz inteligentnymi bohaterami ? Takie jak code geass czy death note
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
2270514
sickNess Płeć:Mężczyzna
Metal Militia


Dołączył: 15 Lut 2009
Skąd: Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 28-04-2009, 16:26   

Kaioken, Inuyasha, może Gintama.

_________________
Oh Lord, I must be crazy,
I'm settled down and I find nothing new...

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 28-04-2009, 16:37   

Quaigon napisał/a:
Czy zna ktos anime z dobra akcja oraz inteligentnymi bohaterami ? Takie jak code geass czy death note

Spróbuj Legend of Galactic Heroes i Monster
Powrót do góry
Piotrek Płeć:Mężczyzna
Nikt niezwykły


Dołączył: 26 Gru 2008
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 28-04-2009, 18:25   

Quaigon napisał/a:
Czy zna ktos anime z dobra akcja oraz inteligentnymi bohaterami ? Takie jak code geass czy death note

Spiral ~ Suiri no Kizuna ~
tylko to jest specyficzne, możesz odpaść po pierwszych 2-3 odcinkach, a może Cię wciągnąć jak mnie.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 28-04-2009, 19:29   

Zero nie wiem czy wypada mówić więcej więc ukryje to :
Spoiler: pokaż / ukryj
Główna bohaterka traci po kolei prawie wszystkich członków rodziny, poluje na swoją rodzoną siostrę i jej sługusów. Profesorek hoduje 2 nowe gatunki wampirów sługi nazywane myszami i inteligentną grupę zabójców która się buntuje , ucieka z instytucji badawczej i poluje na Sayę i jej wiolonczelistę :P a raczej na ich krew z użyciem wielkich kos walcząc równocześnie z czasem (umierają jak muchy bez dostarczenia odpowiedniego składnika krwi wampirzej) . Wampiry złej siostry chcą przemienić sporą część ludzkości w tępe wampiry sługi aby ich pozabijać udoskonalimy shiffami i zarobić na tym kasę. Wampiry z nudów atakują statek dobrych zatapiają go z całym personelem i akcja urywa się na prawie rok. Wampiry przybierają formy znajomych ludzi i knują. Wreszcie cała grupka dobrych jeździ po całym świecie (chiny, rosja, europa, usa) polując na jakiekolwiek oznaki wampiryzmu. Saya walczy ze swoją przeszłością. Cała masa bohaterów dokonuje swoich osobistych vendett. I praktycznie co drugi odcinek składa się ze spektakularnych walk, podchodów i ucieczek.
Nie wiem czy to jest wystarczająca odpowiedź ale uważam że blood+ ma całkiem ciekawy wątek fabularny jednak za dużo mówią :]. Poziom jest zbliżony do innych produktów bones jak eureka7, Darker than Black lub też fma. Trochę nudnych fragmentów jest ale ten tytuł zdecydowanie przybiera tępa, starczy chyba zobaczyć wszystkie 4 openingi i prawie widać przekrój akcji.

Quaigon Jeśli chcesz inteligentnych bohaterów zapoznaj się z ghost hunt. Nie dość że są tam indywidua inteligentne, narcystyczne i zdecydowanie ekscentryczne to jedna bohaterka zdecydowanie ewoluuje podczas śledztw. W dodatku angielski dubing jest genialny można śmiało oglądać bez napisów.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Kaioken Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 03 Sty 2009
Status: offline
PostWysłany: 28-04-2009, 19:44   

Tengen Toppa Gurren Lagann - w recenzji na tanuki pisze, że to jest komedia, ale chciałbym się dowiedzieć ile jest w tym tej komedii od kogoś kto to oglądał :] Arigato z góry.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 28-04-2009, 20:06   

Kaioken napisał/a:
Tengen Toppa Gurren Lagann - w recenzji na tanuki pisze, że to jest komedia, ale chciałbym się dowiedzieć ile jest w tym tej komedii od kogoś kto to oglądał :] Arigato z góry.


Jest napisane. Komedii jest sporo z początku i stopniowo jej ubywa. Całość jest ogółem dość luźna, choć będą i poważniejsze momenty.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Virgil Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 30 Kwi 2008
Status: offline
PostWysłany: 28-04-2009, 21:31   

Szukam jakiegoś mocno odjechanego anime, czegoś odrealnionego z dość dużą dozą dziwnych pomysłów i szeroko pojętej abstrakcji. Czegoś w stylu FLCL, Trava czy Dead Leaves.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 56 z 399 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 55, 56, 57 ... 397, 398, 399  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group