FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 56, 57, 58 ... 397, 398, 399  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie?
Wersja do druku
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 28-04-2009, 22:38   

Virgil napisał/a:
Szukam jakiegoś mocno odjechanego anime, czegoś odrealnionego z dość dużą dozą dziwnych pomysłów i szeroko pojętej abstrakcji. Czegoś w stylu FLCL, Trava czy Dead Leaves.

Excel Saga pasuje? Mógłby być jeszcze Sayonara Zetsubou Sensei
Przejdź na dół
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 28-04-2009, 23:22   

Tak jadąc mocno po bandzie:
Kyoran Kazoku Nikki - za grim reapierke, rodzinę złożoną z broni biologicznej lwa meduzy i pięciorga ludzi (jeżeli Kyoke też liczyć jako człowieka) Oraz za tajemniczo brzmiący "celphone". Poza tym fajna kreska zwłaszcza oczy, ciekawe perypetie i kompletny brak realizmu.
Panyo Panyo Di Gi Charat- czyli digi charat w wersji przedszkolnej , jeszcze na planecie digocharat i w większym gronie kotów. Kompletnie dziecinne i zupełnie przesłodzone.
Ryofuko-chan - seria ova o największym bohaterze wszech czasów który po lądowaniu na ziemi trafił do podstawówki. Kompletnie o niczym ale śmieszne.

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
aneta11111 Płeć:Kobieta
Ta od dziwnych rzeczy


Dołączyła: 20 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 28-04-2009, 23:45   

Virgil, może Atama Yama, Cat Soup, Kung-Fu Love , Mizu no Kotoba , Paprika?

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Riuuku Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 13 Kwi 2009
Status: offline
PostWysłany: 30-04-2009, 15:10   

Możecie podać jakieś anime w stylu Fate/Stay Night...prosze o pomoc i z góry dziękuje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zmario Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 07 Mar 2009
Status: offline
PostWysłany: 30-04-2009, 15:36   

- Shakugan no schana
- kiba
- eremental gelade
- eureka seven
- kurokami the animation
- fullmetal alchemist
- busou renkin

_________________
http://myanimelist.net/signature/zmario.png
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
995163
Norrc Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Kwi 2008
Skąd: 西
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 30-04-2009, 17:03   

Riuuku napisał/a:
Możecie podać jakieś anime w stylu Fate/Stay Night...prosze o pomoc i z góry dziękuje


Spróbuj Shingetsutan Tsukihime (真月譚 月姫) i Kara no Kyoukai (空の境界), akcja dzieje się w tym samym świecie. Miejscami klimat bardzo podobny, no i wszystko od Type-Moon.

Tytuły wymienione przez zmario radzę odpuścić. Nic ciekawego.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1498253
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 30-04-2009, 19:37   

Cytat:
Tytuły wymienione przez zmario radzę odpuścić. Nic ciekawego.

Nie wszystkie są takie znowu kiepskie... Ale fakt faktem, te które podaje Norrc będą bliższe twoim oczekiwaniom.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 30-04-2009, 19:52   

Norrc napisał/a:

Tytuły wymienione przez zmario radzę odpuścić. Nic ciekawego.


Rzecz gustu, ja tam widzę parę rzeczy, które według mnie są znacznie lepsze od Tsukihime, które uważam za anime słabe i nudne, w dodatku ze sztucznymi kukłami zamiast postaci. Za to owszem, Kara no Kyoukai również w moim rankingu nic stamtąd (i nie tylko stamtąd) nie przebija.

Jeżeli masz ochotę na coś wykorzystującego podobny schemat, ale bliższego (bardziej lub mniej zamierzonej) komedii to możesz spróbować jeszcze Demonbane.

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 01-05-2009, 21:33   

Zadam wam zagwozdkę. Poszukuje anime o patologiach społecznych. Brzmi strasznie ale głównie chodzi o poważniejsze i komediowe historie o dzieciach wychowujących dzieci, poważnych związkach w niepoważnym wieku lub życiu sierotek i dzieci ludzi nieodpowiedzialnych (pozostawionych samym sobie z jakichś głupich powodów ale nie porzuconych rodzice "zjawiają się" w domu czasem). Aishiteruze Baby za przykład ale kreska jest tutaj obojętna ten tytuł miał ją dość specyficzną. Może być to też tytuł o relacjach dziecko dorosły jak Asatte no Houkou lub po części Mahoraba. W każdym razie tytulik obyczajowy lub obyczajowo-komediowy (ewentualnie komediowo-obyczajowy) byłby mile widziany w odpowiedziach :]

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 01-05-2009, 22:28   

Patologie...
NHK ni Youkoso! - hikikomori (raczej komedia)
Tokyo Godfathers - również bardziej komedia.
Tekkon Kinkreet - recenzja jest na tanuku, genialne anime.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
OverLord_Zenon Płeć:Mężczyzna
Lord Chaosu


Dołączył: 20 Gru 2008
Skąd: ? Z otchłani Kosmosu!!!
Status: offline
PostWysłany: 02-05-2009, 00:14   

Koi Kaze
O ile można to nazwać patologią.

_________________
Nadgorliwość gorsza od faszyzmu.
Nadgorliwy urzędas zasługuje tylko na jedno:
Totalną Anihilację.
http://myanimelist.net/signature/OverLordZenon.png
http://www.youtube.com/watch?v=KsTgWCZNk-0
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
144775
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 02-05-2009, 01:51   

NHK widziałem i uwielbiam, koi kaze muszę sprawdzić reszta niestety jest filmami co nie bardzo mi pasuje (za krótkie). Ogólnie cały pomysł wylazł z jednego anime pt Mama wa Shougaku 4 Nensei którego suberzy przetłumaczyli tylko 5 odcinków. A temat podrzucenia sobie własnej córki tylko 15 lat młodszej wydał mi się interesujący. Szukałem zamiennika. I nadal czekam na propozycje. Najbardziej zależy mi jednak na jakimś temacie młodocianej matki/ojca i jeszcze bardziej młodocianego dziecka tylko nie z kosmosu i bez supermocy. Lub na prawdę dobrym dramacie z wykorzystaniem podstawówczaka i dorosłego (ale bez podtekstów pedofilskich) którzy muszą się dotrzeć. Przykładem takiego nie-anime filmu jest "mama na obcasach". No nie wiem czy coś mi polecicie bo wybrzydzam :]

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 02-05-2009, 08:59   

Zbyt wąska tematyka na serial. W mandze jest osobny gatunek dotyczący macierzyństwa (teraz już nie pamiętam jak się nazywał) ale raz, że się z niego nic nie ekranizuje, dwa niewiele tego dociera na zachód.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ariello Płeć:Mężczyzna
Ohayo!


Dołączył: 20 Mar 2009
Status: offline
PostWysłany: 02-05-2009, 09:20   

Ohayo :)

Jako że weekend majowy, do wieczora nie ma co robić, to jedziemy z anime :). I tak przypadkowo wypadło (taaa, przypadkowo....wyczytałem na forum :D ) na Spiral. Dziś go pewnie skończę, i teraz szukam czegoś podobnego: długość ok 20-30 (choć to nie sztywny wymóg), fajna kreska, mogły by być jakieś 'supermoce',zagadki itp - ale przede wszystkim - brak tych 'głupkowatych' wstawek... nie wiem jak to się nazywa fachowo, chodzi o wstawki typu frustracja Ed'a z FMA czy Louse z ZnT - na pewno łapiecie o co chodzi. W spiralu na początku było tego sporo, jestem w toku oglądania i na szczęście liczba tych wcięć spadła :)
Wiem że wielu poleca tu Monstera, ale chciałem coś krótszego. DN, CG, Darker Than Black, Hellsing mam za sobą m. in. ... :)
Dzięki za pomoc :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
5045004
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 02-05-2009, 10:51   

Pozostaje polecić ghost hunt. Swiatna kreska, ciekawa co prawda rozdziałowa fabuła, genialny angielski dubbing jeśli ktoś lubi (świetnie dobrane głosy i nie tych marnych "sław" amerykańskiego dubbingu). Coś wręcz innej klasy niż standardowe lovecomedy produkowane seryjnie. Moim zdaniem spiral przy tym jest co najmniej nudnawy.
Ewentualnie higurashi ale tego trzeba obejrzeć 2 serie aby to ogarnąć.

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 57 z 399 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 56, 57, 58 ... 397, 398, 399  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group